Շոտլանդացի դերասանը կոչ է անում քայլել՝ հանուն Հայաստանում փրկված արջերի
Շոտլանդացի դերասան Սթիվեն Քրին, որը «Step Up For Bears» նախաձեռնության հովանավորներից է, հրավիրում է միանալ այդ նախաձեռնությանը այս հուլիսին։
Սթիվենը վերջերս այցելել է Հայաստան և անձամբ ծանոթացել այն ծրագրին, որն International Animal Rescue-ն իրականացնում է գործընկերների՝ FPWC-ի հետ համատեղ։ Նա հանդիպել է արջերից մի քանիսին, որոնք փրկվել էին սարսափելի պայմաններից, և տեսել, թե որքան մեծ հոգատարություն, համբերություն և կարեկցանք է պահանջվում նրանց ապաքինման համար։
Մինչ օրս Հայաստանում փրկվել է 56 արջ։
«Այդ իսկ պատճառով մենք խնդրում ենք ձեզ հուլիսին քայլել 56 մղոն՝ յուրաքանչյուր փրկված արջի համար մեկ մղոն։ Այս արջերից շատերը վայրի բնությունից գողացվել են դեռ ձագ հասակում՝ հաճախ մայրերին սպանելուց հետո։ Նրանք հայտնվել են փոքրիկ վանդակներում, պահվել որպես զվարճանքի միջոց, սնվել սննդի մնացորդներով և զրկվել այն կյանքից, որին արժանի էին։ Միանալով «Step Up For Bears» նախաձեռնությանը՝ դուք կօգնեք ֆինանսավորել այն արջերի փրկությունը, վերականգնումը և ցմահ խնամքը, որոնք արդեն իսկ բազմաթիվ դժվարություններ են հաղթահարել»,-նշում են International Animal Rescue-ից։

Шотландский актер Стивен Кри посетил Армению и навестил спасенных медведей
Шотландский актер Стивен Кри, являющийся одним из спонсоров инициативы «Step Up For Bears», приглашает присоединиться к проекту в июле.
Недавно он посетил Армению и лично ознакомился с программой, которую International Animal Rescue реализует совместно с партнерами из FPWC. Он встретился с несколькими медведями, спасенными из тяжелых условий, и увидел, сколько заботы, терпения и сострадания требуется для их реабилитации.
На сегодняшний день в Армении спасены 56 медведей.
«По этой причине мы просим вас в июле пройти 56 миль – по одной миле за каждого спасенного медведя. Многие из этих животных были похищены из дикой природы еще детенышами, часто после убийства их матерей. Они содержались в маленьких клетках, использовались для развлечения, питались остатками пищи и были лишены жизни, которой заслуживали. Присоединившись к инициативе “Step Up For Bears”, вы поможете финансировать спасение, реабилитацию и пожизненный уход за медведями, которые уже пережили тяжелые испытания», – заявили в International Animal Rescue.