Նեյմարը հայտարարել է Բրազիլիայի հավաքականից հեռանալու մասին
Բրազիլիայի հավաքականի հարձակվող Նեյմարը հայտարարել է միջազգային կարիերան ավարտելու մասին անմիջապես թիմի Աշխարհի առաջնությունից դուրս մնալուց հետո։
Բրազիլիան 1/8 եզրափակչում 2-1 հաշվով պարտվել է Նորվեգիային։ 34-ամյա խաղացողը փոխարինման է մտել 67-րդ րոպեին և 100-րդ րոպեին խփել մխիթարական գոլ՝ իրացնելով 11 մետրանոց հարվածը։ Խաղից հետո աստղային խաղացողը հայտարարել է ազգային հավաքականից հեռանալու մասին։
«Ես փորձեցի ու փորձեցի։ Հիմա ամեն ինչ ավարտվեց։ Ես սկսեցի այստեղից և այստեղ էլ ավարտեցի ավարտեցի այստեղ», -Նեյմարի խոսքերն է մեջբերում Globo-ն։
Նա հիշել է, որ իր ազգային հավաքականի կազմում նորամուտը նշել է «Մետլայֆ» մարզադաշտում՝ 2010 թվականին ԱՄՆ-ի դեմ ընկերական խաղում, որը Նյու Ջերսիի նույն մարզադաշտն էր, որտեղ նախօրեին տեղի է ունեցել Նորվեգիայի դեմ խաղը։
Սա Նեյմարի կարիերայի չորրորդ Աշխարհի առաջնությունն էր։ Նա Բրազիլիայի ազգային հավաքականի կազմում ընդհանուր առմամբ անցկացրել է 130 խաղ՝ խփելով 80 գոլ։

Нападающий сборной Бразилии Неймар объявил о завершении карьеры в национальной команде, передает Интерфакс.
Как сообщает Globo, свое решение футболист озвучил после матча в 1/8 финала чемпионата мира, где бразильцы уступили Норвегии со счетом 1:2.
"Я старался, старался. Теперь всё кончено. Я начал здесь и закончил здесь", - сказал Неймар, напомнив, что его дебют за сборную состоялся в 2010 году в товарищеском матче против США именно на стадионе MetLife в Ист-Ратерфорде, где состоялась и встреча с Норвегией.
На его счету 130 матчей, в которых он забил 80 голов и отдал 58 результативных передач. В составе основной сборной Бразилии он выиграл Кубок конфедераций 2013 года, а также стал олимпийским чемпионом 2016 года в Рио-де-Жанейро.