Գագիկ Ծառուկյանին կալանավորելու միջնորդության քննությունն ավարտվել է, դատարանը հեռացել է խորհրդակցական սենյակ. փաստաբան
ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանին կալանավորելու միջնորդության քննությունն ավարտվել է։ Դատարանը հեռացել է խորհրդականա սենյակ, նախապես կտեղեկացնի որոշումը հրապարակելու ժամի մասին։ Լրագրողներին ասաց Գագիկ Ծառուկյանի պաշտպաններից Երեմ Սարգսյանը։
Հիշեցնենք, որ քննչական կոմիտեն Գագիկ Ծառուկյանին երկու ամսով կալանավորելու միջնորդություն է ներկայացրել։ Միջնորդության քննությունը սկսվել է առավոտյան։ Գործով դատավորն է ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանի դատավոր Գարիկ Աբելյանը։ Ծառուկյանը ձերբակալվել է նախօրեին։
ՔԿ-ն երեկ տարածել էր հաղորդագրություն, ըստ որի, կոմիտեի տնտեսական հանցագործությունների և մաքսանենգությունների քննության գլխավոր վարչությունում քննվող քրեական վարույթներից մեկով փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել այն մասին, որ Գ.Ծ.-ի կազմակերպմամբ մի շարք անձինք 2022-2024 թվականների ընթացքում առերևույթ կատարել են առանձնապես խոշոր չափերով խարդախություն և առանձնապես խոշոր չափերով փողերի լվացում: Ծառուկյանի փաստաբանը հայտարարել է, որ մեղադրանքներմ աբսուրդային ու ծիծաղելի են։

Суд завершил рассмотрение ходатайства об аресте Гагика Царукяна
Рассмотрение ходатайства об аресте лидера партии «Процветающая Армения» (ППА), предпринимателя Гагика Царукяна завершено. Суд удалился в совещательную комнату для принятия решения. О времени оглашения решения стороны будут уведомлены заранее. Об этом журналистам сообщил адвокат Гагика Царукяна Ерем Саркисян.
Царукян был задержан накануне. В суде рассматривается ходатайство следствия о применении в отношении него меры пресечения в виде ареста.
Следственный комитет Армении подал в суд ходатайство об аресте Царукяна сроком на 2 месяца.
Как сообщили накануне в пресс-службе Следственного комитета, в рамках одного из уголовных производств, расследуемых в Главном управлении по расследованию экономических преступлений и контрабанды Следственного комитета Армении, получены фактические данные о том, что при организации Г.Ц. ряд лиц в течение 2022-2024 годов совершили очевидное мошенничество в особо крупных размерах и отмывание денег в особо крупных размерах.
Гагик Царукян назвал предъявленные ему обвинения полностью сфабрикованными. Как указал он, обвинения в его адрес - ложь и пустышка.