Եգիպտոսի հավաքականի ֆուտբոլիստը մեղադրել է ՖԻՖԱ-ին. «Մրցաշարը բեմադրված է»
Եգիպտոսի հավաքականի հարձակվող Մոստաֆա Զիկոն քննադատել է ՖԻՖԱ-ին Արգենտինայից կրած պարտությունից հետո։
Եգիպտոսի հավաքականը դուրս է մնացել մրցաշարից՝ 1/8 եզրափակչում Արգենտինայից կրած պարտությունից հետո։ «Փարավոնները» 79-րդ րոպեին առաջ էին 2-0 հաշվով, բայց, ի վերջո, բաց են թողել երեք գոլ և դուրս մնացել խաղից։ Եզրափակիչ սուլիչից հետո Եգիպտոսի հարձակվող Մոստաֆա Զիկոն մեղադրել է ՖԻՖԱ-ին կողմնակալության մեջ։
Զիկոյի խոսքով, մրցավարությունը անարդար էր խաղի առաջին իսկ րոպեներից։ Նրան հատկապես վրդովվեցրել է 58-րդ րոպեին VAR համակարգի որոշումը, երբ եգիպտացու գոլը չեղյալ էր հայտարարվել։
«Մրցավարը անարդար էր։ Անարդարությունն ակնհայտ էր։ Մենք լավ խաղացինք խաղի սկզբում, բայց 2-0 հաշվով առավելությունը բավարար չէր Արգենտինային հաղթելու համար։ Ակնհայտ է, որ այս մրցաշարը բեմադրված է», - euro-football.ru-ի հաղորդմամբ, ասել է Զիկոն։
Նա նաև նշել է. «Մրցավարը ոչնչացրեց մի ամբողջ ազգի երազանքը և նշան բռնեց մեզ վրա, քանի որ մենք չպետք է հաղթեինք Արգենտինային։ Թող նա պատասխան տա Աստծո առաջ»։

«Они не хотят, чтобы Месси вылетел». Тренер Египта обвинил ФИФА после проигрыша Аргентине
Главный тренер сборной Египта Хоссам Хассан выступил с критикой в адрес ФИФА после вылета от Аргентины (2:3) в 1/8 финала чемпионата мира — 2026 и заявил, что не посмотрит больше ни одной встречи турнира. Об этом пишет championat.
«Совершенно очевидно, что чемпионат мира превратился в маркетинговую индустрию. Они не хотят, чтобы Месси вылетел. Именно поэтому в этой встрече не было справедливости. Месси не должен праздновать напрасно.
С сегодняшнего дня я не буду следить ни за одним матчем чемпионата мира. Это протест против несправедливости, которую мы сегодня пережили. Я от всей души поздравляю своих игроков. Они — герои нации», — приводит слова Хассана Haberler.com.