«Ֆրանսիայից դեպորտ են արել, հիմա հոգեբուժարանում է». Բյուրեղավանում նետվել ցանկացող «Ֆիդել Կաստրոյի» ճակատագիրը
«Արդեն տարել են իրեն հոգեբուժարան, ենթադրվում է, որ հոգեկան խնդիրներ ունի»,–Panorama.am-ի հետ զրույցում հայտնեց Բյուրեղավանի համայնքապետարանի աշխատակազմի մամուլի քարտուղար Մերի Կարապետյանը՝ անդրադառնալով աշտարակի վրայից ցած նետվելու սպառնալիքներ հնչեցրած «Ֆիդել Կաստրոն»-ի հետ կապված միջադեպին։
Մամուլի քարտուղարի փոխանցմամբ՝ երիտասարդը վերջերս է վերադարձել արտերկրից. «Ֆրանսիայում է ապրել, իրեն դեպորտ են արել, վերադարձել է հայրենիք»։
Չնայած պատահածին՝ համայնքապետարանի ներկայացուցիչը շեշտեց, որ տվյալ անձը բնակավայրում ճանաչված ու մեծ պատիվ ունյեցող ընտանիքի զավակ է, և տեղի ունեցածը մեծ ցնցում է հարազատների համար. «Իրենց ընտանիքը համայնքում շատ լավ, հարգված ընտանիք է... շատ լավ հարգված հայր ունի, մայր ունի, եղբայր ունի։ Եղբայրն էլ է տեղում եղել, ինքը շատ անհարմար վիճակի մեջ է հայտնվել այդ փաստից։ Մի խոսքով՝ ընտանիքը շատ լավ ընտանիք է, բավականին հարգված մարդիկ են»։
Մերի Կարապետյանը նաև հավելեց, որ աշտարակի վրա բարձրացած արական սեռի քաղաքացին ամուսնացած չէ, երիտասարդ տղա է։
Հիշեցնենք, որ այսօր՝ հուլիսի 9-ին, արտառոց և արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում։ Ահազանգ է ստացվել, որ մի քաղաքացի բարձրացել է Բյուրեղավան քաղաքի շշերի գործարանի տարածքում գտնվող՝ մոտ 70 մետր բարձրություն ունեցող երկաթբետոնե աշտարակի (խողովակի) վրա և սպառնում է ցած նետվել։
Քաղաքացին հայտնել էր, թե ինքը «Ֆիդել Կաստրոն» է, սակայն այդպես էլ չէր նշել իր արարքի հստակ պատճառները։

В Бюрегаване «Фиделя Кастро» с 70-метровой башни увезли в психиатрическую больницу
Мужчина, который сегодня поднялся на 70-метровую железобетонную башню на территории завода по производству бутылок в городе Бюрегаван и угрожал спрыгнуть, госпитализирован в психиатрическое учреждение. Об этом в беседе с Panorama.am сообщила пресс-секретарь администрации Бюрегавана Мери Карапетян.
По ее словам, есть основания полагать, что у молодого человека имеются психические проблемы.
«Его уже отвезли в психиатрическую больницу. Предполагается, что у него есть психические проблемы», – сообщила Карапетян.
Она также рассказала, что молодой человек недавно вернулся из-за границы.
«Он жил во Франции, затем был депортирован и вернулся на родину», – отметила она.
При этом Карапетян подчеркнула, что молодой человек из известной и уважаемой в общине семьи, а произошедшее стало тяжелым потрясением для его близких.
«Их семья очень хорошая, пользуется большим уважением в общине. У него очень уважаемые отец, мать и брат. Брат также находился на месте происшествия и оказался в крайне тяжелом положении из-за случившегося. Одним словом, это очень достойная и уважаемая семья», – сказала она.
По словам пресс-секретаря, мужчина не женат.
Напомним, утром 9 июля в полицию поступило сообщение о том, что мужчина поднялся на верхнюю часть железобетонной башни высотой около 70 метров на территории завода в Бюрегаване и угрожал спрыгнуть. Во время переговоров со спасателями и полицейскими он заявлял, что является «Фиделем Кастро», однако так и не объяснил причины своего поступка.