ՔՊ-ական Դավիթ Առուշանյանը հրաժարվում է պատգամավորի մանդատից
«Տեղեկացնում եմ, որ հրաժարվել եմ Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատգամավորի մանդատից և շարունակելու եմ իմ գործունեությունը՝ որպես Շիրակի մարզպետ։
Ինձ համար պետական ծառայությունը պատասխանատվություն է մարդկանց հանդեպ։ Այդ պատասխանատվությամբ էլ շարունակելու եմ առավել մեծ հաստատակամությամբ, հետևողականությամբ և վճռականությամբ աշխատել՝ հանուն Շիրակի զարգացման, նոր ծրագրերի իրականացման, ենթակառուցվածքների բարելավման և մեր մարզի ու սիրելի Գյումրու առաջընթացի։
Շնորհակալ եմ Շիրակի մարզի բոլոր բնակիչներին աջակցության և համագործակցության համար։ Ձեր վստահությունն ինձ համար ամենամեծ պատասխանատվությունն է, ամենօրյա աշխատանքով ու գործուն քայլերով անելու եմ հնարավորը՝ արդարացնելու ձեր սպասումները։
Վստահ եմ, որ միասին կկարողանանք իրականացնել մեր առջև դրված նպատակները և ապահովել Շիրակի ու Գյումրու կայուն զարգացումն ու բարեկեցիկ ապագան։
Անշեղ հանձնառությամբ, նվիրումով ու եռանդով քայլելու ենք առաջ՝ հանուն Շիրակի մարզի, նրա համայնքների, յուրաքանչյուր բնակչի և Հայաստանի Հանրապետության,- նշված է Շիրակի մարզպետ Դավիթ Առուշանյանի հայտարարության մեջ։

Shirak governor declines parliament seat
Shirak Governor Davit Arushanyan, a member of the ruling Civil Contract party, said on Friday he will forgo his newly won parliamentary mandate to continue serving in his regional post.
Arushanyan announced that he had formally declined his seat in the National Assembly, stressing that his focus remains on Shirak province and its capital, Gyumri.
“Public service is a responsibility toward people,” Arushanyan said in a statement. “I will continue with greater determination to work for Shirak’s development, new projects, infrastructure improvements, and the progress of our province and beloved Gyumri.”
He expressed gratitude to Shirak residents for their support, calling their trust “the greatest responsibility,” and pledged to meet expectations through daily work and concrete action.