«Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» ԲԿ-ում 1 տարեկան երեխա է մաhաgել
ԲԿ-ից հայտնում են. «Հուլիս 13-ին «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել մեկ տարեկան երեխա՝ բազմակի վնասվածքներով և սրտի կանգով:
Բժշկական կենտրոնի վերակենդանացման թիմի և համապատասխան մասնագետների կողմից անմիջապես իրականացվել են անհրաժեշտ բոլոր համալիր վերակենդանացման միջոցառումները։
Ցավոք, վնասվածքների ծանրության պատճառով երեխայի սրտի գործունեությունը վերականգնել չի հաջողվել, և արձանագրվել է կենսաբանական մահ։
«Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնի ողջ անձնակազմը խորին ցավակցություն է հայտնում երեխայի հարազատներին և կիսում կորստի ծանր վիշտը:

Годовалый ребенок с множественными травмами и остановкой сердца был доставлен в медицинский центр «Сурб Григор Лусаворич». Об этом «ФактИнфо» сообщила пресс-секретарь медцентра «Сурб Григор Лусаворич» Гоар Айрапетян.
Она отметила, что реанимационной бригадой медцентра и соответствующими специалистами незамедлительно были выполнены необходимые комплексные реанимационные мероприятия.
«К несчастью, из-за тяжести травм восстановить работу сердца ребенка не удалось. Была констатирована биологическая смерть», — сообщила она.