ՔԿ-ն մանրամասներ է հայտնում Երևանում 16-ամյա աղջկա ողբերգական մшhվшն դեպքից
Երեկ Երևանի Դավթաշեն վարչական շրջանի Սասնա Ծռերի փողոցի շենքերից մեկից ընկած 16 տարեկան աղջիկն ինքնասպանություն է գործել։
«Դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ՝ Քրեական օրենսգրքի 162-րդ հոդվածի 1-ին մասով (ինքնասպանության հասցնելը)։ Նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն»,-Panorama.am-ին հայտնեցին քննչական կոմիտեից։
Հիշեցնենք՝ նախօրեին Shamshyan.com-ը հաղորդել էր, ժամը 21։40-ի սահմաններում ՀՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Դավթաշենի բաժնում օպերատիվ տեղեկություն է ստացվել, որ Սասնա Ծռեր փողոցի շենքերից մեկի բակում դի կա։ Տեղում պարզվել է, որ մահացածը Երևանի բնակիչ 16-ամյա աղջիկ է, ով, ըստ նախնական տեղեկությունների, 6-րդ հարկից անզգուշաբար վայր է ընկել։ Դեպքի փաստով քննչական բաժնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ, որտեղ էլ պարզվում են դեպքի հանգամանքները։

СК Армении сообщил подробности гибели 16-летней девушки в Ереване
Следственный комитет Армении инициировал уголовное производство по факту гибели 16-летней девушки, которая накануне упала с 6-го этажа одного из жилых домов на улице Сасна Црер в административном районе Давташен Еревана.
Как сообщили Panorama.am в Следственном комитете, производство начато по части 1 статьи 162 Уголовного кодекса Армении («Доведение до самоубийства»). Назначена судебно-медицинская экспертиза.
Напомним, ранее Shamshyan.com сообщал, что около 21:40 в полицию Давташена поступило сообщение о том, что во дворе одного из домов на улице Сасна Црер обнаружено тело. На месте было установлено, что погибшая – 16-летняя жительница Еревана, которая, по предварительным данным, упала с шестого этажа.