Գլուխներդ բարձր. Արքայազն Ուիլյամը՝ Անգլիայի հավաքականին պարտությունից հետո
Ուելսի արքայազնն արձագանքել է Անգլիայի՝ Աշխարհի առաջնության կիսաեզրափակչում Արգենտինայից կրած պարտությանը՝ գրելով, որ հիասթափված է։ Այս մասին հայտնում է BBC-ն։
Քենսինգթոնյան պալատի կողմից տարածած նրա հայտարարության մեջ ասվում է. «Ձեր ցուցաբերած պայքարն ու հավատը մեզ բոլորիս ոգեշնչել են։ Մրցաշարի ամենաամբողջական Անգլիայի հավաքականը»։
«Գլուխներդ բարձր», -ասել է նա՝ ստորագրելով որպես «W», ինչը նշանակում է, որ այն ուղղակիորեն եկել է արքայազն Ուիլյամից՝ Ֆուտբոլի ասոցիացիայի հովանավորից։
Վարչապետ Քիր Սթարմերը նույնպես նշել է, որ վշտացած է Անգլիայի պարտությունից, հավելելով, որ նրանց ցուցաբերած էներգիան մեզ բոլորիս հպարտացրել են։
Նշենք, որ Արգենտինան խաղի վերջում խփեց երկու գոլ՝ ապահովելով իր տեղը եզրափակչում Իսպանիայի դեմ խաղում, այն բանից հետո, երբ Անգլիայի հավաքականի խաղացող Էնթոնի Գորդոնը գոլ խփեց 55-րդ րոպեին Ատլանտայում առաջին խաղակեսն ավարտված 0:0 հաշվով ավարտից հետո։
Թագավորական ընտանիքը ևս միացել է Անգլիայի պարտությանը արձագանքներին։
«Ցավակցություններ Հարրիին և թիմին», - ասվում էր սոցիալական ցանցերում հրապարակված գրառման մեջ, որտեղ հրապարակվել էր Անգլիայի հավաքականի ավագ Հարրի Քեյնի լուսանկարը, որը տխուր գրկում էր Ջուդ Բելինգհեմին։
Քեյրի՝ որպես վարչապետի, չորեքշաբթի օրը Համայնքների պալատում ունեցած վերջին ելույթում նաև բազմաթիվ հղումներ էին արվել անգլիական թիմի նյարդային տրամադրությանը փլեյ-օֆֆ խաղից առաջ։
«Այսօրվա խաղը այն արդյունքը չէր, որին մենք բոլորս հույս ունեինք», - ասել է Քեյրը խաղի ավարտից հետո արված հայտարարության մեջ, նշելով, որ Անգլիայի հավաքականը ամեն ինչ արել է։

William tells England to 'hold their heads high' after World Cup loss
The Prince of Wales has reacted to England's World Cup semi-final defeat by Argentina, writing that he is "gutted" about the 2-1 loss, the BBC reported.
His statement shared by Kensington Palace read: "The fight and belief you have shown has inspired us all. The most complete England team in a tournament.
"Hold your heads high," he said, signing off as "W" which indicates it came directly from Prince William, patron of the Football Association.
Prime Minister Sir Keir Starmer also said he was "gutted" about England's defeat, but added: "The passion and energy they've shown representing the badge has made us all proud."
Argentina scored two late goals to secure their spot in the final against Spain, after England's Anthony Gordon netted a 55th-minute goal following a scoreless first half in Atlanta.
The Prince of Wales has expressed a strong passion for football, often seen cheering on Aston Villa FC.
"Thank you to everyone on and off the pitch, for an incredible tournament," his statement said.
The Royal Family joined in reacting to England's loss.
"Commiserations to Harry and the team," a post on its social media read, sharing a photo of England captain Harry Kane sombrely embracing Jude Bellingham.
The statement continued: "While you Three Lions may be licking your wounds today, you remain the pride of a nation – and will rise again."
Sir Keir's final address to the House of Commons as prime minister on Wednesday had also featured multiple references to the English side's nervous build-up to the knock-out match.
"Tonight wasn't the result we all hoped for," Sir Keir said in a statement after the full-time whistle was blown. "But this England team has given it their all."