«Վեոլիա Ջուր»-ը՝ Բյուրեղավանում աղիքային վարակի դեպքերի մասին
«Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը սահմանված կարգով և պարբերաբար իրականացնում է խմելու ջրի նմուշառումներ ջրաղբյուրներում և օրվա կարգավորիչ ջրամբարներում,կատարված հետազոտությունների արդյունքներով՝ Բյուրեղավան համայնքում խմելու ջրի որակի շեղումներ չեն արձանագրվել։
«Տարածված հրապարակումների և հանրային մտահոգությունների հիման վրա ընկերության մասնագետներն այս պահին ևս իրականացնում են լրացուցիչ հետազոտություններ, որոնց արդյունքների վերաբերյալ կտրամադրվի հավելյալ տեղեկատվություն։
Հորդորում ենք բնակիչներին հետևել բացառապես պետական իրավասու մարմինների պաշտոնական հաղորդագրություններին՝ չճշտված տեղեկությունների տարածումից և անհարկի անհանգստությունից խուսափելու համար»,- նշված է «Վեոլիա Ջուր» ընկերության հաղորդագրության մեջ։
Հիշեցնենք՝ այսօր ավելի վաղ առողջապահության նախարարությունից հայտնել էին, որ Բյուրեղավան համայնքում աղիքային վարակի դեպքեր են արձանագրվել: Հանրապետական շտապօգնության ծառայությունը գիշերվա ընթացքում ստացել է 15 կանչ, որից 6-ն ավարտվել է հոսպիտալացումով: Հիմնական աշխատնիշները` ինքնազգացողության վատացում, ջերմության բարձրացում, որովայնի շրջանում ցավ: Հոսպիտալացվածների առողջական վիճակը բժիշկները գնահատում են միջին ծանրության: Ստանում են անհրաժեշտ բուժօգնություն:

«Веолия джур» - о случаях кишечной инфекции в Бюрегаване
Компания «Веолия джур»  в связи с публикациями в прессе о питьевой воде в общине Бюрегаван сообщает, что в установленном порядке и периодически осуществляет отбор проб питьевой воды в водоисточниках и водохранилищах.
«По результатам проведенных исследований, отклонений по части качества питьевой воды в общине Бюрегаван не зафиксировано.
На основании распространенных публикаций и общественной обеспокоенности специалисты компании в настоящее время также проводят дополнительные исследования, о результатах которых будет предоставлена дополнительная информация.
Призываем жителей следить исключительно за официальными сообщениями уполномоченных государственных органов, чтобы избежать распространения непроверенной информации и ненужного беспокойства», - говорится в сообщении.
Напомним, сегодня ранее министерство здравоохранения Армении сообщило: в течение ночи Республиканская служба скорой медицинской помощи получила 15 вызовов, 6 из которых завершились госпитализацией пациентов. Основными симптомами у заболевших стали ухудшение общего самочувствия, повышение температуры тела и боли в области живота.