Մանդատը վերցնում եմ... ինչ-որ մարդիկ շատ-շատ են ուզում, որ խորհրդարանում չլինեմ, դրանց չեմ ուրախացնելու. Աղվան Վարդանյան
09:01 17/07/2026
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, «Հայաստան» դաշինքի պատգամավորության թեկնածու Աղվան Վարդանյանը հայտարարել է, որ վերցնելու է մանդատը։
«Խաղաղվեք. հարցը փակված է։ Որ մանդատն ինձ համար տասներորդական է, ապացուցել եմ։
Բայց այս անգամ իմ` մանդատից հրաժարվել-չհրաժարվելու թեման շատ քննարկվեց։ Չէի արձագանքում։ Այս երկար պաուզան անուն ունի՝ ոջլոտության ստուգում։ Ուզում էի տեսնել՝ ով ով է, ով ինչի է արժանանալու։
Հիմա ասում եմ՝ մանդատը վերցնում եմ: Հրաժարվում եմ խոսքից, որ պարտքից չհրաժարվեմ։
Պարզվեց՝ ինչ-որ մարդիկ շատ-շատ են ուզում, որ խորհրդարանում չլինեմ։ Դրանց չեմ ուրախացնելու: Հետայսու ուրախացնելու եմ միայն նրանց, ովքեր ինձ գնահատում են։

Armenian opposition member Aghvan Vardanyan has announced plans to take up his parliament seat after weeks of speculation over whether he would decline the seat.
In a social media post on Friday, Vardanyan, a candidate from the opposition Hayastan bloc, said that he had faced calls urging him not to enter parliament but would not heed them.
“My duty now is to stand with the team, especially alongside Ishkhan Saghatelyan and Narek Karapetyan,” he said, adding that his absence could create difficulties for the faction.
The Hayastan bloc, led by former President Robert Kocharyan, finished third in the June 7 parliamentary elections.