Արտառոց դեպք Լեհաստանում. Կուղբը լվացքի պարանից գողացել է բնակչի ներքնազգեստը
Լեհաստանի բնակիչը հայտնաբերել է, որ կուղբը գողացել է իր ներքնազգեստը լվացքի պարանից։ Այս մասին հայտնում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը՝ վկայակոչելով  Fakt-ին։
Տղամարդու խոսքով, երկար ժամանակ ինքը չէր կարողանում հասկանալ, թե ինչու են անհետանում իրերը, մինչև որ կենդանուն բռնել էր հանցագործության վայրում։ Նա պատմել է՝ մի օր դուրս է եկել և տեսել, թե ինչպես է կուղբը մոտենում լվացքի պարանին։
«Ես դուրս եկա տեսնելու, թե ինչ է անում, և այդ խորամանկը վազեց բակ, պարանից խլեց չորացող ներքնազգեստս և ուղիղ ջուրը նետվեց՝ ատամների մեջ խցկելով այն։ Ես տեղում քարացա, բայց նա շրջվեց, սուլեց ինձ վրա և անհետացավ ջրի մեջ»,- պատմել է նա։
Տղամարդը ենթադրել է, որ կենդանուն հագուստը կարող էր անհրաժեշտ լինել իր խրճիթը կառուցելու համար։ Նա նաև նշել է, որ կուղբը իրեն պահում էր «կատաղած խոզի» պես և կատակել է, որ կենդանին այնպիսի տեսք ուներ, կարծես հատուկ վարժեցում էր անցել։
«Նա ինձ նայում էր այնպես, կարծես ես իր սեփականությունն էի»,-հավելել է տղամարդը։
Դեպքը հետաքրքրել է համացանցի օգտատերերին, որոնք լեհին խորհուրդ են տվել ընկերանալ կուղբի հետ և ապրել ներդաշնակության մեջ։

Житель Польши обнаружил, что бобр украл его нижнее белье с бельевой веревки, пишет Fakt.
По словам мужчины, он на протяжении длительного времени не мог понять причину пропажи вещей, пока не застал животное с поличным.
"Я вышел посмотреть, чем он занимается, и тут этот хитрый тип выбежал во двор, сорвал с веревки пару сушившихся трусов и бросился прямо в воду, засунув их в зубы. Я застыл на месте, но он обернулся, зашипел на меня и исчез в воде, словно какой-то болотный демон", — приводит издание слова поляка.
Мужчина предположил, что одежда понадобилась животному для строительства хатки.
Также он отметил, что бобр вел себя как "разъяренная свинья", и пошутил, что животное выглядело так, будто прошло специальную подготовку.
"Он смотрел на меня так, будто это его собственность, а я всего лишь чужак", — добавил мужчина.
Как передает РИА Новости, пользователи интернета порекомендовали поляку "подружиться с бобром и жить в гармонии".