11:19 24/06/2021«Կասպերսկի». Գաղտնագրող-շորթող ծրագրերի գրոհները Հայաստանում զգալիորեն թուլացել ենՀայաստանում 2021-ի առաջին եռամսյակում համակարգիչների օգտատերերի 0,1%-ը բախվել է վնասակար տրոյական գաղտնագրող-շորթող ծրագրերի գրոհների, Վրաստանում գրանցվել է նույն ցուցանիշը, իսկ Ադրբեջանում նման...
11:03 24/06/2021Մուրճի թափահարումներ և պոպուլիզմ, երբ Հայաստանն ու Արցախը խոշոր աշխարհաքաղաքական շահերի մուրճի և զնդանի արանքում են․ ԻրանագետԹվում է, թե Տաջիկստանի հետ Աֆղանստանի սահմանային Շերխան Բանդար անցակետի վերահսկողության անցումը թալիբներին մեզանից շատ հեռու տեղի ունեցող իրադարձություն է․․․
12:55 23/06/2021Վահե Հովհաննիսյան. Առանց էմոցիաների. ինչ կատարվեց և ինչ է լինելուԱյլընտրանքային նախագծեր խումբը տարածել է խմբի փորձագետ Վահե Հովհաննիսյանի հոդվածը, որտեղ անդրադառնում է ընտրությունների նախորդող ու հաջորդող ժամանակահատվածին.
12:13 23/06/2021Ադրբեջանը fake news-ով մեծացրեց մի ամբողջ հայատյաց և մարդասպան սերունդ. Նաիրա ԶոհրաբյանԱյսօր ԵԽԽՎ-ում քննարկվել է մեդիա ազատության և քաղաքացու ճշգրիտ տեղեկատվություն ստանալու իրավունքի հարցը։ ԱԺ պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը խոսել է fake news-երով ատելության, թշնամանքի քարոզով հանրային...
10:03 23/06/2021ՀՀ իշխանությունների վերարտադրությունն Արցախում ուղիղ կերպով ընկալվում է Արցախի վերջնական հանձնում. Աբրահամյան«Արցախում վերջին օրերին տեղի ունեցող բողոքի ակցիաները տարբեր դիտանկյուններից վերլուծելու կարիք ունեն»։
09:35 23/06/2021Հարութ Սասունյան. «Հայաստանում ժողովուրդն իր խոսքն ասաց, անկախ նրանից՝ համաձայն ենք դրա հետ, թե ոչ»Արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունները շատ բուռն էին։ Այս ընտրություններում շատ է գրվել ու խոսվել թեկնածուների մասին, թե ով պետք է առաջնորդի Հայաստանը վերջին կործանարար պատերազմի, ժողովրդի անմխիթար...
15:16 22/06/2021Ընդդիմությունը ձգտում է իրեն պահել խիստ պատասխանատու, հասկանալով պոպուլիզիմի կործանարար բնույթը Հայաստանի համար. Ոսկանյան«Ինչո՞ւ ազգային-պահպանողական ընդդիմությունը չի կիրառում նման հնարքներ, չնայած լավ հասկանում է դրանց կարճաժամկետ արդյունավետությունը»։
11:47 21/06/2021Այս փուլում մանդատներից հրաժարման ինստիտուտ չունենք ամրագրված. Տիգրան Մուկուչյան7-րդ օրը տեղի կունենա հունիսի 20-ին կայացած արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների քվեարկության արդյունքների վերջնական ամփոփում: Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովում կայացած ճեպազրույցում ասաց ԿԸՀ...
10:08 21/06/2021Արա Զոհրաբյան. Ստացվում է, որ «ժողովուրդն» ընտրեց հայհոյանքը, ագրեսիան, թշնամասիրությունը և պարտությունըԽորհրդարանական արտահերթ ընտրություններին մասնակից 25 քաղաքական ուժերից «Զարթոնք» կուսակցության ընտրական ցուցակը գլխավորող Արա Զոհրաբյանը, անդրադառնալով ԿԸՀ կողմից հրապարակված քվեարկության նախնական...
10:01 21/06/2021ՀՀ-ում բնակչության 25%-ի ձայնով կապիտուլիանտը վերընտրվեց․ Վարուժան ԳեղամյանՄեր փրկությունը․ Հրաժեշտ պատրանքներին
12:27 20/06/2021Հայաստանում ընտրությունները՝ որպես «Հայրենիքը փրկելու հատուկ գործողություն»․ Deutsche WelleԳերմանական Deutsche Welle-ն անդրադարձել է Հայաստանում այսօր ընթացող Ազգային ժողովի ընտրություններին, գրելով, որ Հայաստանում ընտրություններն ընթանում են՝ որպես «Հայրենիքը փրկելու հատուկ...
12:01 20/06/2021Իրենք Սյունիքում ջախջախիչ պարտություն են տանելու․ Վահե Հակոբյան«Վերածնվող Հայաստան» կուսակցության նախագահ, «Հայաստան» դաշինքի անդամ Վահե Հակոբյանը քվեարկեց 4/53 ընտրական տեղամասում։ «Հայաստան դաշինքի հաղթանակը լինելու է համոզիչ և տպավորիչ։ Չեմ բացառում նաև, որ...
10:44 20/06/2021Մենք քվեարկում ենք հանուն համերաշխության․ Էդմոն Մարուքյան«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության նախագահ Էդմոն Մարուքյանն իր քաղաքացիական պարտքը կատարեց թիվ 1/20 ընտրատեղամասում։ «Մենք քվեարկում ենք հանուն համերաշխության, վաղը երկրում համերաշխությունը...
08:36 20/06/2021Վաղն ինչ էլ պատահի՝ հոգևոր Հայաստանս հաղթելու է ձեր նոր Հայաստանին, տաճարը հաղթելու է փողոցին. Բագրատ ՍրբազանՏավուշի թեմի առաջնորդ Բագրատ եպիսկոպոս Գալստանյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է. «Սիրելի Տավուշեցիներ, Ցանկություն չունեի որևէ բան գրելու այս լռության օրով, սակայն քանի որ աղմկարարները խախտել են այն՝...
22:58 19/06/2021Ու վաղն ամեն ինչ որոշելու ենք հենց մենք` Հայաստանի քաղաքացիներիցս յուրաքանչյուրը. ՄԻՊ«Մեզ համար ամենից թանկը մեր պետականությունն է: Մենք կարող ենք ավելի պաշտպանված լինել ու մեզ ավելի ապահով զգալ միայն մեր սեփական պետության մեջ»:
18:00 19/06/2021Արա Սաղաթելյան. Ռեժիմը հոգեվարքի մեջ է«Սա քաղաքական գործընթաց է՝ ուղղորդված երկրի ղեկավարի աթոռից կառչած Փաշինյանի կողմից»,-Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դիմաց լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց ԱԺ աշխատակազմի նախկին ղեկավար...
14:15 19/06/2021Ռուսաստանը 3,2 միլիոն դոլար է հատկացնում ՀայաստանինՌուսաստանի կառավարությունը 3,2 միլիոն դոլար է հատկացրել՝ հետպատերազմական վերականգնման գործում Հայաստանին օգնելու համար:«ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին շաբաթ օրը հաղորդել է Երևանում Ռուսաստանի...
12:57 19/06/2021Արմեն Սարգսյան. Իրավապահ մարմիններից պահանջում եմ, որ խստագույնս կանխեն օրենքի և իրավունքի ցանկացած խախտումԱրտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների նախաշեմին Հայաստանի քաղաքացիներին ուղղված կոչով է հանդես եկել ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը։ ՀՀ նախագահի պաշտոնական էջում հրապարակված խոսում ասված է.
09:15 19/06/2021Ավետիք Չալաբյան. Ես ընտրելու եմ մեր պետության փրկության հույսըՔաղաքական-հասարակակն գործիչ Ավետիք Չալաբյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է. «Ավարտվեց մեզ պարտադրված «ընտրությունների» քարոզարշավը։ Ես արդեն գրել եմ նրա մասին, որ մեզ սպասում են ոչ թե դասական իմաստով...
18:56 18/06/2021Շատ կարևոր է, որ կարողանանք վերականգնել համերաշխությունը, հանրային էթիկան. Արա ՍաղաթելյանԵրեկ տեղի ունեցած հանրահավաքը ցույց տվեց, որ իշխանությունը վերջին ճիգերը գործադրելով, օգտագործելով վարչական ամբողջ ռեսուրսը, չկարողացավ լցնել 20.000-ից ավելին, ինչը նշանակում է, որ ընտրությունների...

13:59 10/06/2015Media reports: Power and economy in Azerbaijan are completely dominated by one foreign company – BPCampaign group Platform London has attacked the oil firm in a new book, criticizing the oil company British Petroleum, the sponsorship of the 2015 European Games in Baku and the relationship the...
09:31 10/06/2015Ramifications of Cilicia Catholicosate’s lawsuit against TurkeyArmenians worldwide applauded the Cilician Catholicosate for filing a lawsuit in the Turkish Constitutional Court on April 27, demanding the return of its historic seat in Sis.
17:17 09/06/2015RFE/RL: Armenia's decision to take part in European Games in Baku despite threats is victory for sport diplomacyArmenia's decision to take part in the first-ever European Games in Azerbaijan, which take place this month, was a victory of sorts for sport diplomacy, RFE/RL article reads.
13:47 09/06/2015RTVi: Baku hosts glamour festivals to assert itself on world stage with European sports officials deaf to criticismOn June 12, the first-ever European Games will kick off in Azerbaijan -- featuring 50 nations competing in 30 sports over two weeks.
10:26 09/06/2015Russia has better things to do than start WW3Vladimir Putin said this weekend that “Russia would attack NATO only in a mad person’s dream.”
17:51 08/06/2015Asbarez: Rigid foreign policy ideology, faltering economy and authoritarianism converge to isolate AzerbaijanGiven the geographic proximity of the South Caucasus to Europe, the Middle East, and the former Soviet Union, virtually all developments in those areas have reverberations in Baku, Azerbaijan.
10:01 08/06/2015And the winner of the Jihad World Cup is…Pro-administration factions in the Beltway argue Washington cannot alienate Tehran by attacking Damascus, because the US needs Iranian support.
10:10 06/06/2015Turkey at the crossroads: Erdogan’s power at stake in parliamentary electionsTo change the constitution and turn transform Turkey from a parliamentary republic into a presidential one, Erdogan’s party needs to have a majority.
12:20 05/06/2015While torture returned to jails in Azerbaijan, Azerbaijani became president of CoE Committee for Prevention of TortureToday, Europe has more human-rights treaties, employs more human rights commissioners, awards more human-rights prizes, and is home to more human-rights organizations than at any point in its history.
09:43 05/06/2015Why we must return to the US-Russian parity principle - Prof. Stephen CohenThe US is now in a new Cold War with Russia over the Ukrainian crisis largely because Washington rejected the parity principle.
18:19 04/06/2015Disgraced diplomat hunted in Azerbaijan and quickly discovered to have ‘Armenian blood’Azerbaijani President Ilham Aliyev withdrew Eynulla Madatli from the post of the Azerbaijani ambassador to Ukraine and of the permanent representative at GUAM.
09:55 04/06/2015Serbian PM’s US trip: Drifting away from Russia?Belgrade insists that the Serbian prime minister’s visit to Washington, complete with gas-related discussions, would strengthen cooperation with the US and not distance Serbia from Russia.
15:53 03/06/2015UN experts urge Azerbaijan to release political prisoners before European Games beginUnited Nations Special Rapporteur Michel Forst criticized the “relentless prosecution and repression of prominent rights activists in Azerbaijan” and called for their immediate release – before the...
09:34 03/06/2015Hastert should also be investigated on Turkish bribery accusationsIronically, at the start of his political career, Cong. Hastert strongly supported recognition of the Armenian Genocide.
13:50 02/06/2015American expert: Western leaders should be cautious in their business dealings with Ilham AliyevAzerbaijan hosted the World Forum on Intercultural Dialogue, during which the president Aliyev claimed that all the fundamental freedoms are provided in Azerbaijan.
09:50 02/06/2015Memo to Obama: Learn lessons of Korean War to avoid showdown with ChinaThe Obama administration would do well to apply lessons from the Korean War 55 years ago if it wants to avert a new war with China.
10:04 01/06/2015Saakashvili attempts a Napoleon in OdessaIt’s common knowledge that Ukraine is a tragically divided land, but Odessa is split like no other city in the country.
12:19 30/05/2015American political scientist: Western Intelligence used Azerbaijan to export terrorism into RussiaF. William Engdahl - strategic risk consultant and lecturer, Princeton University politics degree-holder - confirmed Russian President Vladimir Putin’s statement – made in a documentary aired by...
10:29 30/05/2015Nuclear Saudi Arabia: Rising ambitions of the House of SaudSaudi Arabia's seemingly ever-expanding ambitions threaten now to draw the region and the world closer to the edge of a dangerous precipice as it seeks to buy out Pakistan's nuclear power.
13:16 29/05/2015Details of TeliaSonera offshore scandal revealed: Aliyev clan stole US$ 600 million from AzerbaijanisTaxpayers in Azerbaijan lost more than US$ 600 million in a deal that made no sense for all involved except for a murky offshore deeply connected to President Ilham Aliyev.