11:19 24/06/2021«Կասպերսկի». Գաղտնագրող-շորթող ծրագրերի գրոհները Հայաստանում զգալիորեն թուլացել ենՀայաստանում 2021-ի առաջին եռամսյակում համակարգիչների օգտատերերի 0,1%-ը բախվել է վնասակար տրոյական գաղտնագրող-շորթող ծրագրերի գրոհների, Վրաստանում գրանցվել է նույն ցուցանիշը, իսկ Ադրբեջանում նման...
11:03 24/06/2021Մուրճի թափահարումներ և պոպուլիզմ, երբ Հայաստանն ու Արցախը խոշոր աշխարհաքաղաքական շահերի մուրճի և զնդանի արանքում են․ ԻրանագետԹվում է, թե Տաջիկստանի հետ Աֆղանստանի սահմանային Շերխան Բանդար անցակետի վերահսկողության անցումը թալիբներին մեզանից շատ հեռու տեղի ունեցող իրադարձություն է․․․
12:55 23/06/2021Վահե Հովհաննիսյան. Առանց էմոցիաների. ինչ կատարվեց և ինչ է լինելուԱյլընտրանքային նախագծեր խումբը տարածել է խմբի փորձագետ Վահե Հովհաննիսյանի հոդվածը, որտեղ անդրադառնում է ընտրությունների նախորդող ու հաջորդող ժամանակահատվածին.
12:13 23/06/2021Ադրբեջանը fake news-ով մեծացրեց մի ամբողջ հայատյաց և մարդասպան սերունդ. Նաիրա ԶոհրաբյանԱյսօր ԵԽԽՎ-ում քննարկվել է մեդիա ազատության և քաղաքացու ճշգրիտ տեղեկատվություն ստանալու իրավունքի հարցը։ ԱԺ պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը խոսել է fake news-երով ատելության, թշնամանքի քարոզով հանրային...
10:03 23/06/2021ՀՀ իշխանությունների վերարտադրությունն Արցախում ուղիղ կերպով ընկալվում է Արցախի վերջնական հանձնում. Աբրահամյան«Արցախում վերջին օրերին տեղի ունեցող բողոքի ակցիաները տարբեր դիտանկյուններից վերլուծելու կարիք ունեն»։
09:35 23/06/2021Հարութ Սասունյան. «Հայաստանում ժողովուրդն իր խոսքն ասաց, անկախ նրանից՝ համաձայն ենք դրա հետ, թե ոչ»Արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունները շատ բուռն էին։ Այս ընտրություններում շատ է գրվել ու խոսվել թեկնածուների մասին, թե ով պետք է առաջնորդի Հայաստանը վերջին կործանարար պատերազմի, ժողովրդի անմխիթար...
15:16 22/06/2021Ընդդիմությունը ձգտում է իրեն պահել խիստ պատասխանատու, հասկանալով պոպուլիզիմի կործանարար բնույթը Հայաստանի համար. Ոսկանյան«Ինչո՞ւ ազգային-պահպանողական ընդդիմությունը չի կիրառում նման հնարքներ, չնայած լավ հասկանում է դրանց կարճաժամկետ արդյունավետությունը»։
11:47 21/06/2021Այս փուլում մանդատներից հրաժարման ինստիտուտ չունենք ամրագրված. Տիգրան Մուկուչյան7-րդ օրը տեղի կունենա հունիսի 20-ին կայացած արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների քվեարկության արդյունքների վերջնական ամփոփում: Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովում կայացած ճեպազրույցում ասաց ԿԸՀ...
10:08 21/06/2021Արա Զոհրաբյան. Ստացվում է, որ «ժողովուրդն» ընտրեց հայհոյանքը, ագրեսիան, թշնամասիրությունը և պարտությունըԽորհրդարանական արտահերթ ընտրություններին մասնակից 25 քաղաքական ուժերից «Զարթոնք» կուսակցության ընտրական ցուցակը գլխավորող Արա Զոհրաբյանը, անդրադառնալով ԿԸՀ կողմից հրապարակված քվեարկության նախնական...
10:01 21/06/2021ՀՀ-ում բնակչության 25%-ի ձայնով կապիտուլիանտը վերընտրվեց․ Վարուժան ԳեղամյանՄեր փրկությունը․ Հրաժեշտ պատրանքներին
12:27 20/06/2021Հայաստանում ընտրությունները՝ որպես «Հայրենիքը փրկելու հատուկ գործողություն»․ Deutsche WelleԳերմանական Deutsche Welle-ն անդրադարձել է Հայաստանում այսօր ընթացող Ազգային ժողովի ընտրություններին, գրելով, որ Հայաստանում ընտրություններն ընթանում են՝ որպես «Հայրենիքը փրկելու հատուկ...
12:01 20/06/2021Իրենք Սյունիքում ջախջախիչ պարտություն են տանելու․ Վահե Հակոբյան«Վերածնվող Հայաստան» կուսակցության նախագահ, «Հայաստան» դաշինքի անդամ Վահե Հակոբյանը քվեարկեց 4/53 ընտրական տեղամասում։ «Հայաստան դաշինքի հաղթանակը լինելու է համոզիչ և տպավորիչ։ Չեմ բացառում նաև, որ...
10:44 20/06/2021Մենք քվեարկում ենք հանուն համերաշխության․ Էդմոն Մարուքյան«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության նախագահ Էդմոն Մարուքյանն իր քաղաքացիական պարտքը կատարեց թիվ 1/20 ընտրատեղամասում։ «Մենք քվեարկում ենք հանուն համերաշխության, վաղը երկրում համերաշխությունը...
08:36 20/06/2021Վաղն ինչ էլ պատահի՝ հոգևոր Հայաստանս հաղթելու է ձեր նոր Հայաստանին, տաճարը հաղթելու է փողոցին. Բագրատ ՍրբազանՏավուշի թեմի առաջնորդ Բագրատ եպիսկոպոս Գալստանյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է. «Սիրելի Տավուշեցիներ, Ցանկություն չունեի որևէ բան գրելու այս լռության օրով, սակայն քանի որ աղմկարարները խախտել են այն՝...
22:58 19/06/2021Ու վաղն ամեն ինչ որոշելու ենք հենց մենք` Հայաստանի քաղաքացիներիցս յուրաքանչյուրը. ՄԻՊ«Մեզ համար ամենից թանկը մեր պետականությունն է: Մենք կարող ենք ավելի պաշտպանված լինել ու մեզ ավելի ապահով զգալ միայն մեր սեփական պետության մեջ»:
18:00 19/06/2021Արա Սաղաթելյան. Ռեժիմը հոգեվարքի մեջ է«Սա քաղաքական գործընթաց է՝ ուղղորդված երկրի ղեկավարի աթոռից կառչած Փաշինյանի կողմից»,-Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դիմաց լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց ԱԺ աշխատակազմի նախկին ղեկավար...
14:15 19/06/2021Ռուսաստանը 3,2 միլիոն դոլար է հատկացնում ՀայաստանինՌուսաստանի կառավարությունը 3,2 միլիոն դոլար է հատկացրել՝ հետպատերազմական վերականգնման գործում Հայաստանին օգնելու համար:«ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին շաբաթ օրը հաղորդել է Երևանում Ռուսաստանի...
12:57 19/06/2021Արմեն Սարգսյան. Իրավապահ մարմիններից պահանջում եմ, որ խստագույնս կանխեն օրենքի և իրավունքի ցանկացած խախտումԱրտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների նախաշեմին Հայաստանի քաղաքացիներին ուղղված կոչով է հանդես եկել ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը։ ՀՀ նախագահի պաշտոնական էջում հրապարակված խոսում ասված է.
09:15 19/06/2021Ավետիք Չալաբյան. Ես ընտրելու եմ մեր պետության փրկության հույսըՔաղաքական-հասարակակն գործիչ Ավետիք Չալաբյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է. «Ավարտվեց մեզ պարտադրված «ընտրությունների» քարոզարշավը։ Ես արդեն գրել եմ նրա մասին, որ մեզ սպասում են ոչ թե դասական իմաստով...
18:56 18/06/2021Շատ կարևոր է, որ կարողանանք վերականգնել համերաշխությունը, հանրային էթիկան. Արա ՍաղաթելյանԵրեկ տեղի ունեցած հանրահավաքը ցույց տվեց, որ իշխանությունը վերջին ճիգերը գործադրելով, օգտագործելով վարչական ամբողջ ռեսուրսը, չկարողացավ լցնել 20.000-ից ավելին, ինչը նշանակում է, որ ընտրությունների...

12:51 31/01/2019Захарова: Россия выполняет свою посредническую миссию в урегулировании карабахского конфликта добросовестноМы приветствуем те политические контакты, которые состоялись в последнее время между Ереваном и Баку – на различных уровнях, отметила она.
18:45 30/01/2019Письменный «лайф»Что тут скажешь, г-н президент. А «слабо» решить вопрос на государственном уровне? Что означает – «попрошу»?
17:48 30/01/2019The Wall Street Journal: Мадуро – человек Путина в КаракасеСтавки очень высоки. Токсичная смесь из наркоторговли, контрабанды оружия, бандитских войн и несостоятельности государственной власти создает угрозу многим ближайшим соседям Америки.
11:58 30/01/2019Глава Нацразведки США: Конфликт вокруг Нагорного Карабаха может обостритьсяСША считают, что конфликт вокруг Нагорного Карабаха может разрастись и даже «втянуть» в той или иной мере Россию.
18:55 29/01/2019Почему в Армении участились случаи заражения гепатитом В? Рассказали экспертыЧто касается Армении, то она считается страной со средней распространенностью гепатитов B и C.
14:07 29/01/2019АРФ «Дашнакцутюн»: Правосудие не должно быть избирательным, не должно создаваться впечатление вендеттыЧто касается фильмов о событиях 1 марта 2008 года, Рустамян сказал: « Не из фильмов мы должны узнавать, что произошло 1 марта».
15:36 28/01/2019Политолог оценила вероятность межгосударственного иска «Азербайджан против Армении»В 1996 году суд подтвердил, что Турция периодически нарушала право на собственность Лоизиду.
17:53 26/01/2019Министр обороны Армении: С июня 2018 зафиксирована довольно спокойная ситуация на передовой«В процессе ряд законодательных инициатив, которые призваны улучшить, модернизировать и сделать эффективной систему управления, процесс закупок, повысить боеспособность ВС», – отметил он.
11:22 24/01/2019Армения закупит у концерна «Калашников» автоматы АК-12 – «Коммерсантъ»Об этом сообщил генеральный директор концерна Владимир Дмитриев в интервью газете «Коммерсантъ», опубликованном в четверг.
12:54 23/01/2019Азербайджан и Турция готовят для Армении пакетное соглашение –ТарасовНа полях Давосского экономического форума состоялась неформальная встреча премьер-министра Армении Никола Пашиняна и президента Азербайджана Ильхама Алиева.
15:36 22/01/2019Давид Хажакян настаивает: Мэрия Еревана закупила 9 КамАЗов без конкурсаНастоящим заявляем, что 9 автомобилей были приобретены у российской компании «КамАЗ» без конкурса – по процедуре закупки у одного лица.
10:57 22/01/2019ПАСЕ выразила обеспокоенность в связи с риторикой ненависти в ходе агиткампании к парламентским выборам в АрменииЗимняя сессия Парламентской ассамблеи Совета Европы (ПАСЕ) открылась в понедельник, 21 января, в Страсбурге.
13:49 19/01/2019В ЕС отметили позитивные импульсы в переговорах по КарабахуМайя Косьянчич выступила с заявлением касательно последних событий в направлении мирного урегулирования карабахского конфликта.
10:23 19/01/2019В Азербайджане пройдет митинг с призывами к освобождению блогера Мехмана Гусейнова7 января комиссар Совета Европы по правам человека Дунья Миятович обсудила по телефону дело Гусейнова с замглавы МИД Азербайджана Махмудом Мамед-Гулиевым.
14:57 18/01/2019«Гигиена» официальной речи в публичных обсужденияхВозможно, те же «эксперты» на социальных платформах, которые иногда увлекаются самозабвенной критикой и самоцензурой (self-censorship).
10:59 17/01/2019О чем договорились главы МИД Армении и Азербайджана в Париже? Заявление МГ ОБСЕМинистры обсудили широкий круг вопросов, связанных с урегулированием карабахского конфликта, и договорились о необходимости принятия конкретных мер по подготовке населения к миру.
17:32 16/01/2019Великобритания не может выйти из состава Европы «по-английски»На голосование отреагировали также должностные лица ЕС, в частности, Председатель Европейского совета Дональд Туск намекнул, что Великобритания может остаться в составе ЕС.
10:41 16/01/2019«Катастрофическое поражение»: британский парламент отверг договор о выходе из ЕвросоюзаЭто может привести к отставке правительства, досрочным выборам, отсрочке «брексита» и даже повторному референдуму о членстве Британии в Евросоюзе.
12:09 15/01/2019«Потрясает дикость Азербайджана. Мысли только об этом»: к 29-й годовщине геноцида армян в Баку29 лет прошло с тех пор, как в Баку целую неделю продолжались масштабные погромы, поставившие точку в долгой и славной истории бакинского армянства.
16:37 14/01/2019Сам муж, сам женаЧем больше думаю об отношениях между Национальным Собранием и правительством и балансе, тем больше убеждаюсь, что одно из них стало лишним. По крайней мере, в Армении.