18:16 27/05/2021Իշխանությունը երկիրը նոր ողբերգության տանելու ճանապարհին է. Տիգրան Աբրահամյան«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար, «Պատիվ ունեմ» նախընտրական դաշինքի ցուցակում ընդգրկված Տիգրան Աբրահամյանը գրում է.
16:43 27/05/2021Թուրքերը գործում են «Կռիր երկաթը՝ քանի դեռ Փաշինյանն է» սկզբունքով. Արամ ԳաբրիելյանովՌուսաստանում հայտնի մեդիամենեջեր Արամ Գաբրիելյանովը (Արամ Աշոտովիչ) իր Telegram-ալիքում գրում է. «Շատերն ինձ հարցնում են՝ ի՞նչ է կատարվում հիմա Հայաստանում: Ինչո՞ւ է այդպիսի խառնաշփոթ: Նախ, քաղաքական...
15:21 27/05/2021ՊՆ հրապարակել է զինծառայողների գերեվարման վայրի քարտեզըՊաշտպանության նախարարությունը տարածել է հայտարարություն, որտեղ ասված է. «Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը շարունակում է ապատեղեկատվություն տարածել՝ այսօր վաղ առավոտյան ադրբեջանական ԶՈւ կողմից...
14:04 27/05/2021Արթուր Վանեցյան. Հայ զինծառայողների գերեվարումը Նիկոլ Փաշինյանի երեկվա հայտարարություն հետևանք է«Հայաստանում ստեղծված իրավիճակն աննախադեպ է ու անթույլատրելի»,-լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց ԱԱԾ նախկին տնօրեն, «Պատիվ ունեմ» դաշինքի առաջնորդ Արթուր Վանեցյանը՝ անդրադառնալով անցած գիշեր...
10:55 27/05/2021Քանի սրանք իշխանության են, ՀՀ-ն շարունակելու է ստորանալ, զրկվել արժանապատվությունից ու անվերջ զիջել. Տիգրան Աբրահամյան«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար, «Պատիվ ունեմ» նախընտրական դաշինքի ներկայացուցիչ Տիգրան Աբրահամյանը գրում է.
10:20 26/05/2021Սասունյան. Ադրբեջանն ու Թուրքիան՝ իսրայելա-պաղեստինյան հակամարտության hակառակ կողմերումՍովորաբար ասում են, որ քաղաքականությունը պոռնկություն է․ չկա բարոյականություն, կան միայն շահեր։ Այնուամենայնիվ, գոյություն ունի նաև կեղծավորություն կոչվածը։ Չնայած ճիշտ է, որ անհատները կամ...
10:10 26/05/2021Ադրբեջանցիների կոնկրետ արարքները լուրջ սպառնալիք են՝ ուղղված Գեղարքունիքի և Սյունիքի քաղաքացիական բնակչության դեմ. ՄԻՊ«ՀՀ կառավարությունը պարտավոր է ձեռնարկել գործուն քայլեր՝ երաշխավորելու համար ՀՀ ողջ բնակչության, ՀՀ քաղաքացների իրավունքները»:
12:59 25/05/2021Վահե Հովհաննիսյան. Նոր Հայաստանի սոցիոլոգիանԱյլընտրանքային նախագծեր խումբը տարածել է խմբի փորձագետ Վահե Հովհաննիսյանի հոդվածը, որը հրապարակում ենք ամբողջությամբ.
12:23 25/05/2021Իշխան Սաղաթելյան. Խոսելու ենք երաշխավորված ապագայից ու զարգացման տեսլականից՝ փաստերով և առանց պոպուլիզմի«Այս պահին Հայաստանի ու Ադրբեջանի պետական սահմանների դելիմիտացիան որոշակի խնդիրներ կարող է ստեղծել Ղարաբաղի շուրջ բանակցային գործընթացում։ Կարծում եմ, որ այն շտապողականությունը, որ ադրբեջանական կողմը...
10:57 25/05/2021Որոշ պաշտոնյաներ ու հանրային գործիչներ ՀՀ սահմանների մասին անում են խիստ վտանգավոր հայտարարություններ. ՄԻՊ«Ձեր մեխանիկական հայտարարություններն ուղղակիորեն հակասում են ՀՀ ողջ բնակչության ու առաջին հերթին սահմանային բնակիչների իրավունքներին ու օրինական շահերին»:
12:15 24/05/2021ՄԻՊ. Ադրբեջանական զինծառայողները բաց դեմքերով են իրականացնում դաժանություններ«Գրեթե բոլոր տեսանյութերում ադրբեջանական զինծառայողները բաց դեմքերով են իրականացնում դաժանություններ հայկական կողմի զինծառայողների ու քաղաքացիական անձանց նկատմամբ, կտրում նրանց մարմինների մասերը,...
11:04 24/05/2021«Քաղուժերը պետք է հայտարարեն՝ հետ են կանչելու ՀՀ ստորագրությունը՝ սահմանագծման և սահմանազտման մասին հայտնի պայմանագրից»Քաղաքագետ Հրանտ Մելիք-Շահնազարյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է. ««Պատիվ ունեմ» դաշինքն այսօր հայտարարություն է տարածել, որտեղ նրանք հույս են հայտնում, որ կապիտուլյանտ դավաճանի հետ որևէ մեկը, որևէ...
10:23 24/05/2021Միհրան Հակոբյանը՝ Բագրատ Սրբազանին. Միգուցե տա՞ք այն վիժվածքի անունը, ով պատասխանատու է այս շարունակական աղետի համարՔաղաքական-հասարակական գործիչ Միհրան Հակոբյանը, արձագանքելով Տավուշի թեմի առաջնորդ Բագրատ Սրբազանի հայտարարությանը, գրում է.
20:00 22/05/2021Իջևանի դենդրոպարկը թվայնացվում էՀայաստանում առաջին անգամ դենդրոպարկ է թվայնացվում: Մեզ համար այն նորություն է, մինչդեռ շատ երկրներում՝ օրենքի պարտադիր պահանջ։ Այսինքն՝ զարգացած և զարգացող երկրներում դենդրոպարկերի ծառաթփատեսակները...
18:35 22/05/2021Մեղրիի միջանցքով Թուրքիան դառնալու է Եվրասիայի գլխավոր էներգետիկ հաբը.Վարուժան Գեղամյան«2013-14 թվականներին Թուրքիան սկսեց ներգրավվել տարածաշրջանային բոլոր կոնֆլիկտներում ռազմական ուժի տեսքով»,- հայ-ամերիկյան քաղաքագիտական առաջին ֆորումի ժամանակ հայտարարեց թուրքագետ Վարուժան Գեղամյանը։...
10:54 22/05/2021Արթուր Դանիելյան. Մեր նկատմամբ թշնամանք տածող թուրքական աշխարհը զիջեց դիրքերը մեզ բարիդրացիական հայացքով նայող Իրանին«Ադեկվադ» միաբանության հիմնադիր Արթուր Դանիելյանը գրում է. «ՀԱՄԱՍ-ի ղեկավարն իր ելույթում գոհունակություն ու երախտագիտություն է արտահայտել Իրանի Իսլամական հանրապետությանը Պաղեստինին զինամթերքով...
10:18 22/05/2021Տիգրան Աբրահամյան. Ստացվում է, որ քաղաքական ղեկավարությունը երկրի պաշտպանության ապահովման խնդիր զինված ուժերին չի իջեցրել«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Վերջին տասնօրյակում Հայաստանի պետական սահմանին ստեղծված իրադրությունը ինչ համատեքստում, տրամաբանության և գործընթացների...
16:32 21/05/2021Սահմանագծման և սահմանազատման գործընթացները պետք է հակամարտության համապարփակ խաղաղ կարգավորման գործընթացի մաս կազմեն. ԱԳՆ«Ուժի կիրառմամբ կամ դրա սպառնալիքի օգտագործմամբ պայմանների առաջադրումը միջազգային իրավունքի կոպտագույն խախտում է: Հայաստանը չի տրվելու նմանօրինակ ճնշումներին»,- ասել է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա...
15:26 21/05/2021Ձեռք բերած ապացույցները հաստատում են անվտանգության գոտի ստեղծելու ՄԻՊ առաջարկի անհրաժեշտությունըՄայիսի 15-ի ՄԻՊ փաստահավաք աշխատանքներ է իրականացրել ՀՀ Վարդենիս համայնքի Վերին Շորժա գյուղում, հարակից արոտավայրերում, ինչպես նաև Գեղամասար համայնքի Կութ գյուղում՝ կապված ՀՀ ինքնիշխան տարածքում...
09:15 21/05/2021Տիգրան Աբրահամյան. Իշխանության թեզը ճանապարհ է բացում տարածքային այլ կորուստների համար«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Իշխանության թեզը՝ եթե հողերը չհանձնենք, զիջումների չգնանք, ապա պատերազմ կսկսի, այս վերջին 8 ամիսների ընթացքում տարբեր...

14:10 04/10/2018В Армении криминализируются публичные призывы к совершению терактов и пропаганда терроризмаСогласно проектам, будут применяться штрафы либо арест – от 2 до 3 месяцев, либо заключение под стражу – максимум на 3 года.
12:56 02/10/2018Глава МИД Ирана: Отношения Тегерана и Вашингтона напоминают сюжет фильма «50 первых поцелуев»Министр иностранных дел Ирана Мохаммад Джавад Зариф не исключил возможность переговоров с США .
12:08 28/09/2018Представитель МИД Армении в ответ на выступление главы делегации Азербайджана в ООН: Неприемлемо, когда агрессор обвиняет другихЗатем, Ваграм Кажоян подчеркнул, что большая часть членов Движения неприсоединения благодаря именно реализации права на самоопределение приобрели независимость.
10:11 28/09/2018Сопредседатели МГ ОБСЕ: Всеобъемлющее урегулирование потребует компромиссов от всех сторонВ данном контексте министры подтвердили важность принятия мер для активизации переговорного процесса и принятия дополнительных мер для снижения напряженности.
15:14 27/09/2018Эксперт: Лидеры Армении и Ирана смогли сблизить позиции по ряду вопросов«В целом, старт армяно-иранского сотрудничества дан очень удачно», – резюмировал Армен Исраелян.
11:58 27/09/2018К бойкотирующим государственный банкет по случаю прибытия Эрдогана в Германию присоединился мэр БерлинаНе будет присутствовать на приеме и канцлер ФРГ Ангела Меркель (Angela Merkel). Канцлер посещает подобные мероприятия только в исключительных случаях.
10:28 25/09/2018Армянский Цахкадзор вошел в Топ-10 лучших горнолыжных курортов СНГТуристический бюджет отдыха, включая проживание и питание, составит в Цахкадзоре $80 в сутки.
10:13 24/09/2018Известна дата первого заседания Совета старейшин ЕреванаЦИК РА обнародует окончательные результаты выборов на 7 день после голосования, то есть – 30 сентября.
17:11 23/09/2018Армянский режиссер Рубен Бабаян: Оставьте народ в покое, пусть он занимается своим деломКогда начинаем делить по цвету глаз, кожи, половой принадлежности, возрасту, к общему знаменателю в итоге прийти не сможем. А это самое главное.
11:41 23/09/2018В МИД Ирана вызваны послы европейских стран после теракта в АхвазеНеприемлемо, что Европейский союз не вносит в черный список членов этих террористических группировок, пока они не совершат преступления на европейской территории.
14:59 22/09/2018Минобороны Арцаха: ВС Азербайджана за минувшую неделю нарушили режим прекращения огня свыше 250 разВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра произвели в направлении армянских позиций около 2300 выстрелов.
14:39 22/09/2018Артур Ванецян: В Армении к футболу мы должны подходить как к социальному проектуВажнейший принцип, которым, я считаю, мы должны руководствоваться, следующий: футбол – для всех, сказал он.
13:07 21/09/2018Призыв Азербайджана к ОБСЕ: возвращение в конструктивное русло или подготовка к реализации политики «око за око»?Армянская сторона в целом поддерживает деятельность сопредседателей МГ ОБСЕ и основой для урегулирования карабахского конфликта считает представленные ими предложения.
12:14 20/09/2018«Космический город из научной фантастики»: британские архитекторы призывают спасти Круглое здание аэропорта «Звартноц»Старое здание терминала в аэропорту "Звартноц" когда-то было перекрестком Европы и Азии. Теперь, войдя в здание, попадаешь назад в 1970-е годы.
10:37 20/09/2018Французский суд разрешил называть Азербайджан «суровой диктатурой»Власти Азербайджана решили оспорить прозвучавшие на французском ТВ слова «диктатура», «диктатор», «деспот», «одна из самых суровых диктатур в мире» и обвинили журналистов в диффамации.
14:46 19/09/2018Глава Danske Bank подал в отставку из-за скандала с отмыванием денег из АзербайджанаТоп-менеджер отметил, что в качестве главного исполнительного директора несет ответственность за все происходящее в банке.
11:43 19/09/2018Помидоры дорогие – переходите на мясо крокодилаДумали, скажу – переходите на бананы? Бананы – уже избитая и старая история, даже – уже антиреволюционная. Актуальным является крокодил.
12:30 18/09/2018Сафаров-2: жестоко избившего мирных демонстрантов в Вашингтоне Синана Нарина в Турции встретили как герояНаходившийся в американской столице Эрдоган, согласно видеозаписи с места инцидента, лично наблюдал за тем, как его охранники избивали демонстрантов. Госдепартамент выразил Турции протест.
14:27 17/09/2018Отправив сына в армию, Ильхам Алиев восстанавливает балансУ стороннего наблюдателя может создаться впечатление, что в последний период вокруг Карабахского вопроса не зафиксировано никаких серьёзных развитий: конфликт остается замороженным, проблемы –...
11:11 14/09/2018Епископ Машалян: Церковь на острове Ахтамар свидетельствует о гении и вере армянского народаВ армянской церкви Сурб Хач (Святой Крест) на острове Ахтамар озера Ван на территории современной Турции после 3-летнего перерыва 9 сентября была отслужена литургия.