19:59 31/01/2020Արսեն Բաբայան. ԱԺ նախագահը հաստատեց, որ ես ճիշտ էի«ԱԺ նախագահը հաստատեց, որ ես ճիշտ էի, երբ ասում էի, որ փետրվարի 6-ին արտահերթի նշանակումը կատարվել է օրենքի խախտմամբ: ԱԺ կայքից տեղեկանում ենք, որ ԱԺ նախագահը նոր որոշում է ընդունել դրանով անվավեր է...
09:56 30/01/2020«Մեդիա Պաշտպան». Հանրային Հեռուստաընկերությունը վերածվել է վարչապետ Փաշինյանի քաղաքական քարոզչամիջոցիՀարկատուների գումարներով գործունեություն ծավալող Հանրային Հեռուստաընկերությունը հունվարի 29-ին կոպտագույնս խախտել է օրենքով իրեն վերապահված գործառույթները և լրատվական էթիկայի կանոնները լուրերի...
09:53 30/01/2020Մակինյան. Գործ ունենք սահմանադրական կարգի տապալման և սահմանադրական դատարանի յուրացման առերևույթ հանցակազմի հետՍահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյնի պաշտպան Ամրամ Մակինյանը ֆեյսբուքյան էջում գրել է. «Փաստորեն գործադիր իշխանության ղեկավարը նույնիսկ չփորձեց թաքցնել իր ուղղակի առնչությունը հանրային...
09:00 29/01/202018 տարին չլրացած աղջիկներին բռնաբարող և նրանց հետ ամուսնացող տղամարդկանց կարող են ներում շնորհել Թուրքիայում. ՍասունյանԱնցյալ շաբաթ բրիտանական «Ինդեփենդենթ» թերթը հրապարակեց անհավատալի մի հոդված՝ «Ամուսնացիր քեզ բռնաբարողի հետ» օրինագիծը օրենսդիրների կողմից կներկայացվի Թուրքիայում» վերնագրով։ Կարծես միջնադարից հնչող...
00:23 29/01/2020«Վերնատուն». Ակումբը կատարվածը գնահատում է որպես ռեպրեսիվ միջոցներով քաղաքական ընդդիմախոսներին ճնշելու և լռեցնելու փորձ«Վերնատուն» հասարակական-քաղաքական ակումբը հանդես է եկել հայտարարությամբ ընդդիմադիր ակտիվիստներին բերման ենթարկելու վերաբերյալ.
12:15 27/01/2020Փաշինյանն ուղիղ եթերում ցուցադրեց գրիչը«Զրույց քաղաքացու հետ։ ՍԴ շուրջ ստեղծված իրավիճակի և մանրուքների կարևորության մասին»,-այս գրառմամբ ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանից ստացած գրիչը ցուցադրեց վարչապետ Նիկոլ...
09:42 27/01/2020ԱՆ խորհուրդները՝ կորոնավիրուսով չհիվանդանալու և դեպքերի ներկրումը ՀՀ կանխելու համարՆոր կորոնավիրուսի (2019-nCoV) ի հայտ գալու հետ կապված համաճարակային իրավիճակը Չինաստանում դեռևս լարված է: Չինաստանում արձանագրվել է շուրջ 2000 դեպք՝ 56 մահվան ելքով: Գիտականորեն ապացուցվել է, որ...
12:47 25/01/2020Հերթական անգամ իշխանությունները կայացնում են չմտածված որոշում. ԶարգարյանՆիկոլ Փաշինյանը ստիպված չէր լինի խորհրդարանում անձամբ առաջարկել լուծում սպանդանոցների խնդրի վերաբերյալ, եթե իշխանությունները ժամանակին ուսումնասիրեին իրավիճակը, և նրա թիմը մշակեր տարբեր լուծումներ՝...
17:00 24/01/2020Ատելություն ու կեղծիք տարածող Youtube-յան ալիքները Նիկոլ Փաշինյանի աջակիցներին է պատկանում. «Մեդիա պաշտպան»«Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը տարածել է հայտարարություն, որտեղ ասված է. «AntiFake.am կայքի հետաքննությունը պարզել և հանրայնացրել է մարդկանց, ովքեր Youtube հարթակում պատրաստել և տարածել են բացահայտ...
12:50 23/01/2020Կորոնավիրուս. Դիտարկվում են տրանզիտ ուղիները, որոնցով հնարավոր է Չինաստանից ուղևորահոսք դեպի ՀայաստանՉինաստանի հարևան երկրում՝ Ռուսաստանում կորոնավիրուսի կասկածելի նշաններով Արման անունով 23-մյա երիտասարդին հոսպիտալացրել են։ Որոշ աղբյուրների համաձայն, նա հայ է, Ռուսաստանի քաղաքացի։ RBC-ն գրում է,...
11:27 23/01/2020Հայաստանը «ժողովրդավարական ինդեքսում» հայտնվել է «հիբրիդային ռեժիմների» ցանկումԺողովրդավարության ինդեքսի, որն ամբողջ աշխարհում ներկայացնում է ժողովրդավարության վիճակը, գլոբալ միջին գնահատականը 2018-ի 5.48-ից իջել է 5.44-ի: Ինչպես ասվում է «The Economist Intelligence Unit»-ի...
11:20 22/01/2020Փաշինյան. Կարծում եմ՝ մյուս տարի մենք ավելի մասշտաբային պետական ծախսեր պետք է անենք Ամանորի հետ կապված«271 միլիոն դրամ հավելյալ գումար ծախսելով՝ կարող ենք ենթադրել, որ նաև դրանով է, որ ապահովել ենք այս 9 միլիարդ ավելի դրամաշրջանառությունը»
13:04 21/01/2020Աշոտ Խաչատրյան. Գազի գնի թանկացման համար վճարվելու է սպառողի գրպանից«Այլընտրանքային նախագծեր խմբի» ներկայացուցիչ Աշոտ Խաչատրյանն այսօրվա հոդվածում անդրադարձել է գազի սակագնին.
09:00 21/01/2020Oxfam. Աշխարհում 22 ամենահարուստ տղամարդիկ ավելի շատ կարողություն ունեն, քանի Աֆրիկայի բոլոր կանայքԱշխարհի հարուստ մարդիկ բազմապատկում են իրենց ունեցվածքը կանանց և հասարակության աղքատ խավի հաշվին: Եվրանյուզի հաղորդմամբ, Դավոսում Համաշխարհային տնտեսական ֆորումից մեկ օր առաջ Oxfam միջազգայն...
13:06 20/01/2020Էլիբեգովա. Չունենք որևէ երաշխիք, որ Ադրբեջանը փորձ չի անի կրկնել Բաքվի ջարդերըԵս այստեղ տեսնում եմ, որ անկեղծ չեն. Լարիսա Ալավերդյանը՝ հայաստանյան և ադրբեջանական «հանրային հանդիպումների» մասին։
11:47 20/01/2020Սմարթֆոնները ծառայության մեջ՝ պատժելի է«Երբ ժամկետային զինծառայողներին թույլատրվեց ծառայության ընթացքում անձնական հեռախոսներն ունենալ, այդ մասին տարբեր քննարկումներ եղան: Դեռ այդ ժամանակ պաշտպանության նախարարությունը կարգ սահմանեց, որը...
10:15 20/01/2020Ուր և որքան ենք արտահանում ու ներմուծում2019թ. հունվար-սեպտեմբեր ամիսներին Հայաստանից ԵԱՏՄ անդամ երկրներ արտահանվող ապրանքների ծավալներն աճել են 6.9%-ով կամ 34․3 մլն դոլարով (հիմնականում Ռուսաստան՝ 34․9 մլն դոլարով): Այս տվյալները...
13:32 17/01/2020Մարինա Գրիգորյան. Բաքվում հայերի նկատմամբ կատարվածը ցեղասպանություն էր հենց ՄԱԿ-ի կոնվենցիայի համաձայն«1990 թվակյանի հունվարը դարձավ ընդամենը գագաթնակետը, երբ Ադրբեջանի և, մասնավորապես, Բաքվի հայ համայնքը վերջնականապես ավարտեց իր գոյությունը»:
15:58 16/01/2020Հայաստանյան սպասելիքները Ռուսաստանի ներքաղաքական տեղաշարժերիցՌուսաստանում իշխանության ձևավորման խնդիրը միայն այդ երկրի համար ներքաղաքական կարևորություն ունեցող իրադարձություն չէ։ Այն, թե ով է ռուսական պետության ղեկին, մեծ նշանակություն ունի նաև այլ...

13:56 24/06/2014Почему в Грузии устроили истерику из-за подписанного с Арменией соглашения об обмене секретной информацией…Согласно статье, эксперты считают, что данное соглашение будет препятствовать развитию отношений Грузия-НАТО.
15:55 23/06/2014Т. Абрамян: Резкая активизация ВС Азербайджана в Нахичеванском направлении армяно-азербайджанской границы была ожидаемойВ последнее время резкая активизация азербайджанских диверсионных групп и снайперов в юго-западном направлении армяно-азербайджанской границы (Нахичеван) резко обострила и без этого нестабильную...
13:21 23/06/2014Госдеп США: Армения – лидер среди стран Южного Кавказа по борьбе с торговлей людьмиА Азербайджан, согласно докладу, является страной, откуда мужчины, женщины и дети вывозятся в другие страны для принудительной трудовой и сексуальной эксплуатации.
11:21 21/06/2014Г. Макарян: Внесенные правительством Армении поправки в резонансный закон о накопительных пенсиях – временное решениеГ. Макарян сказал, что в какой-то степени данный шаг правительства Армении достоин похвал, так как премьер-министр Овик Абраамян после встречи с представителями партий сумел сориентироваться.
10:30 21/06/2014«Репортеры без границ»: Политика властей Азербайджана по уничтожению плюрализма в СМИ привела к закрытию газеты «Зеркало»«Вещательные СМИ уже находятся под тотальным государственным контролем, теперь настал черед печатных СМИ, и экономическое давление на них начинает усиливаться».
18:43 20/06/2014Минобороны Армении опровергает сообщения азербайджанских СМИ: Армянская сторона открыла лишь ответный огоньВооруженные силы Азербайджана вечером 19 июня открыли огонь в направлении приграничных сел Тавушской области Армении, в том числе и села Айгепар.
14:33 20/06/2014Премьер Армении вызвал главу Минкультуры на «серьезный разговор» по поводу мероприятий у храма Гарни и заповедника «Звартноц»Премьер-министр Армении Овик Абраамян заявил что вызвал на серьезный разговор министра культуры РА Асмик Погосян.
13:30 20/06/2014Эксперт: В Азербайджане ужесточение мер наказания за мятеж связано со страхом властей перед дестабилизацией ситуацииУ властей есть беспокойство по поводу участия граждан Азербайджана в войне в Сирии: возвращение этих людей с навыками военных действий, а возможно, и с оружием может породить большие риски для режима.
13:45 19/06/2014«Радио Свобода»: Азербайджан – республика лишь по конституции, но управляется как монархияАвтор напоминает, что в Азербайджане по Конституции запрещалось одному лицу баллотироваться в президенты более двух сроков подряд.
12:09 19/06/2014За 5 месяцев 2014 года экспорт нефти из Азербайджана сократился на 4,8%, а газа – на 45%За пять месяцев 2014 года объем внешнеторгового оборота Азербайджана сократился на 11,7% по сравнению с аналогичным периодом 2013 года.
19:09 18/06/2014Почему президент Армении Серж Саргсян желает победы на ЧМ-2014 сборной Германии… Немного футбола и много политикиАзербайджан, Турция, карабахское урегулирование и отношения с оппозицией, – в повестке актуальных проблем.
18:02 18/06/2014В Тбилиси состоялась встреча президентов Армении и ГрузииПрезидент Армении Серж Саргсян сегодня прибыл с официальным визитом в Грузию. Как сообщает пресс-служба главы армянского государства, в резиденции президента Грузии Георгия Маргвелашвили состоялась...
14:36 17/06/2014Цхинвал оказался первым: Южная Осетия признает независимость «Луганской народной республики»11 июня СМИ опубликовали обращение самопровозглашенной Луганской народной республики (ЛНР) к 15 мировым государствам, в число которых вошла и Армения, с просьбой о признании ее независимости.
12:04 16/06/2014Corriera Della Sera: В Азербайджане рождение девочки может стать причиной развода или насилия в семьеС учетом распространения в Баку проституции, многие бедные азербайджанские семьи опасаются, что у их девочек в будущем могут быть проблемы, отмечает итальянское издание.
14:41 14/06/2014IWPR: Мировое сообщество не должно было допустить председательства Азербайджана в Комитете министров Совета ЕвропыПо словам руководителя Клуба по правам человека Расула Джафарова, «правительство проявляет полное неуважение к СЕ и осуществляет репрессивную политику».
14:44 13/06/2014Перемены на «восточном фронте»: город Мариуполь в Донецкой области возвращается в «лоно» Украины и к нормальной жизниПрезидент Украины Петр Порошенко сегодня распорядился временно перевести в Мариуполь администрацию Донецкой области.
15:13 12/06/2014Томас де Ваал: Азербайджан не может иметь хорошие отношения с Вашингтоном, объявив войну Госдепартаменту СШАПо мнению эксперта, простейшим объяснением недавних притеснений может быть то, что свыше десяти лет власти Азербайджана действуют параноидально и изолированно.
11:43 12/06/2014Freedom House: Азербайджан в 2013г. ухудшил показатель в сфере демократии«В Азербайджане правит авторитарный режим, которому свойственны нетерпимость к инакомыслию и неуважение к гражданским свободам и политическим правам».
13:56 11/06/2014Нахичеван продолжает погружаться в «средневековье»: женщинам-госслужащим запретили носить рубашки с короткими рукавамиРанее В. Талыбов запретил женщинам, служащим в государственных учреждениях, носить капроновые колготки. Запрещено также прогуливаться по улице группами, гулять по вечерам, вывешивать белье на балконе.
16:46 10/06/2014Премьеру Турции Р.Т. Эрдогану простительно отрицание Геноцида армян, но президенту США Б. Обаме – нет. Анализирует М. МесоянГлава американского государства в очередной раз использовал формулировку «Мец Ехерн»...