14:56 14/12/2020Գևորգ Դանիելյան. Սերունդները կհասկանան՝ ունեցել ենք գուցե անտեղի համեստ, ցուցամոլություն չհանդուրժող, «սևացված» հրաշալի գործիչներԻրավագիտության դոկտոր, արդարադատության նախկին նախարար Գևորգ Դանիելյանը գրում է. «Մի քանի ամիս էր անցել, ինչ «Ղարաբաղ» կոմիետի անդամները կալանավորվել և էտապավորվել էին Մոսկվա։ Ազգամիջյան բախումների...
12:32 14/12/2020Ինչքան զիջենք, լռենք ու խուսափենք ընդհարումներից, այդքան իրանց ախորժակը միայն աճելու է. ԷլիբեգովաԱդրբեջանագետ Անժելա Էլիբեգովան գրում է. «Ադրբեջանին 26 տարի անց հաղթանակի համար պետք եկան՝ Թուրքիայի աջակցությունը, սիրիացի վարձկանները, միլիարդավոր դոլարների զենքը, 26 տարի անարդար Դարի գործարքի...
09:53 14/12/2020Սյունիքի վրա թաթը դնելու առումով Թուրքիայի դերը տարածաշրջանում ավելի է հզորանում. Սուրեն ՍարգսյանՔաղաքագետ Սուրեն Սարգսյանը գրում է. «Արցախը միայն նախերգանքն էր... Երբ մի բան տապալում ես, դա սկսում է շղթայական ռեակցիա առաջացնել: Դանակավորներն էլ շատանում են՝ իրենց պատառը տանելու համար: Իսկ հիմա,...
16:51 13/12/2020Մեծ Շենը և Հին Շենը ոչ թե Հադրութի, այլ Շուշիի շրջանում են. Էդիկ Բաղդասարյանը՝ ՀՀ ԱԳՆ-ին«Հետք» պարբերականի գլխավոր խմբագիր Էդիկ Բաղդասարյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրել է. «Արտաքին գործերի նախարարությունը հայտարարություն է տարածում հայտնելով, որ Ադրբեջանական ուժերը սադրիչ գործողությունները...
12:39 13/12/2020Մարինե Սուքիասյան. Մենք ապրում ենք մեր պետության ամենառիսկային օրերըԱյլընտրանքային նախագծեր խումբը տարածել է խմբի փորձագետ Մարինե Սուքիասյանի հոդվածը, որը ներկայացնում ենք ամբողջությամբ.
17:01 12/12/2020Ալվարդ Պետրոսյան. Այն, ինչ կատարվեց, իմ սերնդի ֆիասկոն էր5tv.am-ը մի հատված է առանձնացրել Ալվարդ Պետրոսյանի խոսքից։
15:35 12/12/2020Սենոր Հասրաթյան. Շատ ափսոս, որ 44-օրյա պատերազմի ընթացքում մենք Հայաստանում չունեցանք Վազգեն ՍարգսյանԳնդապետ, Արցախի զինված ուժերի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի նախկին պետ Սենոր Հասրաթյանը գրում է.
12:55 12/12/2020Սամսոնյանը ոստիկնաապետից պահանջում է ոստիկանների ոչ իրավաչափ գործողությունների մասով իրականացնել քննությունԱԺ լուսավոր ՀԱյաստան խմբակցության անդամ Անի Սամսոնյանը գրավոր դիմել է ոստիկանության պետ, գնդապետ Վահե Ղազարյանին խաղաղ հավաքների և անհնազանդության ակցիաների ժամանակ ոստիկանության գործողությունների...
10:04 12/12/2020Հրապարակվել է Արայիկ Հարությունյանի ու Ռուսլան Իսրայելյանի խոսակցության սկանդալային ձայնագրությունը«Տասը օր ա՝ ասում ում՝ մարդ տվեք՝ Ստեփանակերտը պահիմ»
09:14 12/12/2020Գոհար Մելոյան. Ստիպված եմ հուսախաբ անել ՓաշինյանինՍահմանդրական իրավունքի մասնագետ Գոհար Մելոյանը գրում է. «Մենք իրավունք ունենք և պարտավոր ենք ճանաչել մեր հերոսներին։ Պատերազմի ավարտից անցել է ավելի քան 33 օր։ Մինչ այս պահը չկա պաշտոնական...
21:04 11/12/2020Հայաստանում տեղի է ունեցել աննախադեպ մասշտաբի պետական դավաճանություն. ՂազինյանՆիկոլ Փաշինյանի և մի խումբ այլ բարձրաստիճան անձանց նկատմամբ ՀՔԾ-ում հարուցված է քրեական գործ: Այս մասին ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերի միջոցով ասաց «Հայրենիքի փրկության շարժում» իրավական հանձնախմբի ղեկավար...
18:24 11/12/2020Վերջնական կարգավիճակը պետք է որոշվի Արցախի բնակչության անմիջական կամարտահայտմամբ. Էդվարդ ՆալբանդյանԱյսօր «Սպուտնիկ» ռադիոկայանի նախաձեռնությամբ տեղի ունեցավ ղարաբաղյան հակամարտության հարցի շուրջ կլոր սեղան-քննարկում: Տեսակապին մասնակցել են ՀՀ նախկին ԱԳ նախարար (2008-2018) Էդվարդ Նալբանդյանը, ՌԴ...
13:51 11/12/2020Ինչ վտանգներ ունի ցրտին դիմակ կրելըՑուրտ եղանակի դիմակ կրելն այդքան էլ ցանկալի չէ, քանի որ այն արագ թրջվում և սառչում է: Այս մասին հայտարարել է ՌԴ Առողջապահության դեպարտամենտի ՁԻԱՀ-ի կանխարգելման և վերահսկման Մոսկվայի քաղաքային...
12:40 11/12/2020Բացառվում է, որ Նիկոլ Փաշինյանը կարողանա մի քանի ամիս ևս պաշտոնավարել. Տոնոյան«Մեր պայքարն ընթացքի մեջ է, և ես առավել քան վստահ եմ, որ մենք այս գործում հաջողելու ենք։ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը չունի որևէ այլընտրանք»,- այսօր խորհրդարանական ճեպազրույցի ընթացքում ասաց ԱԺ...
11:21 11/12/2020Սպասվում են աղմկոտ ձերբակալություններ. Արթուր ՂազինյանՀԾՔ-ն քրեական գործ է հարուցել Նիկոլ Փաշինյանի և մի խումբ այլ բարձրաստիճան անձանց նկատմամբ:
10:45 11/12/2020«Չենք հասնում նույնիսկ հիմար կկվի մակարդակին. վերջին և միակ հայրենիքն էլ ենք ուզում զոհաբերել»ՓՊ նախագահ Արա Զոհրաբյանը գրում է. «Հայ մեծանուն մտավորականները հաճախ իրենց գրական ստեղծագործություններում ներկայացրել են հայ ազգի թերությունները կամ առավելությունները: Այս առումով ուշագրավ է...
10:26 11/12/2020Աղավնոյի բնակիչ. Կարծես անում են ամեն ինչ, որ մենք լքենք մեր տունըՍկզբնաղբյուրը՝ «Սիվիլնեթ»։

10:59 06/12/2016Католикосат Великого Дома Киликийского подает в ЕСПЧ иск о возврате резиденции Киликийского католикосата в СисеОб этом вечером в понедельник, 5 декабря, в прямом эфире «Cilicia TV» сообщил Католикос Великого Дома Киликийского Арам Первый.
12:59 05/12/2016В Азохской пещере археологи нашли 7000-летний человеческий зуб, ДНК которого совпадает с генетикой современных армянЕпископосян отметил, что они пришли к такому выводу после многочисленных раскопок на территории НКР, где осмотрели более десяти пещер, включая пещеру Азох.
12:42 03/12/2016МИД Ирана: Продление санкций США станет причиной недоверия мирового сообщества к ВашингтонуПо словам министра иностранных дел ИРИ, санкции не скажутся на отношениях других стран с Ираном.
16:23 02/12/2016МИД Ирана: Продление США санкций в отношении Тегерана – нарушение ядерной сделкиРанее палата представителей конгресса почти единогласно проголосовала за продление санкций.
15:33 01/12/2016К. Косачев: Заявления Эрдогана о свержении Асада показали – целью Турции в Сирии была вовсе не борьба с терроризмомПо его словам, основными задачами Анкары являются, «во-первых, утверждение Турции как регионального и глобального лидера, а во-вторых, решение курдского вопроса».
14:46 30/11/2016В Москве ждут разъяснений по заявлению Эрдогана о свержении АсадаПредставитель Кремля также отметил, что пока рано говорить о возможном влиянии слов Эрдогана на российско-турецкие отношения.
12:08 29/11/2016«Подобрали прикид, разучили два-три жеста»: Кадыров рассказал о репетиции пародии с Галустяном на КВНПо мнению главы Чечни, «получилось классно». «Масляков искал на сцене Рамзана, пока не увидел Михаила Галустяна, вытирающего ладонь об штанину!» – отметил он.
16:06 28/11/2016Легенда Иссык-Куля: поиски армянского монастыря продолжаютсяСогласно преданию, армянские монахи, обосновавшиеся близ озера Иссык-Куль, спрятали на дне озера во время нашествия монголов мощи одного из учеников Христа – Св. Матфея.
15:43 24/11/2016Европарламент одобрил резолюцию о заморозке переговоров по вступлению Турции в ЕССам Эрдоган заявил в среду, что возможное принятие резолюции не имеет для Анкары никакого значения.
20:58 23/11/2016Содокладчики ПАСЕ отметили значительную роль президента Сержа Саргсяна в деле продвижения в Армении демократических процессовПрезидент Армении и содокладчики ПАСЕ также обменялись мнениями вокруг процесса по урегулированию карабахского конфликта.
16:30 23/11/2016Замглавы МИД Армении: Территориальная целостность Азербайджана не имеет никакого отношения к НКРСмысл сказанного президентом Армении предельно ясен...
17:44 22/11/2016Пресс-секретарь Минобороны Армении прокомментировал скандальные заявления о «злоупотреблениях» Мовсеса Акопяна с пшеницей для армииДля проверки сведений, опубликованных в СМИ на основании данного заявления, Генпрокуратура Армении направила соответствующие сообщения в Следственный комитет РА.
10:35 21/11/2016Армянская Церковь отмечает сегодня один из непреходящих праздников – Введение вo храм Пресвятой БогородицыАрмянская Церковь официально отмечает его, начиная с 18-го века.
20:30 18/11/2016Украинский профессор С. Кульчицкий: Армяне не только спасали в первую очередь свою книжную культуру, но и делились ею с другими народамиГлавой Союза армян Украины Виленом Шатворяном было инициировано проведение ряда мероприятий, посвященных 400-летию книгопечатания в Украине.
14:36 17/11/2016Переименование американо в «русиано» ошибочно приписали Медведеву: слово придумал премьер АрменииПремьер Армении, как можно заметить на видеозаписи, и произнес название «русиано», позднее приписанное Медведеву.
19:55 16/11/2016«Без разницы»: избрание Трампа на пост президента США не волнует верховного лидера Ирана Али Хаменеи«В отличие от всех, кто скорбит или радуется в связи с состоявшимися президентскими выборами в США, нас это не беспокоит, для нас нет никакой разницы, мы ни радуемся, ни скорбим».
14:21 16/11/2016Российские СМИ: Турция намерена создать в Сирии квазигосударство, и атомизация Ближнего Востока вполне реальнаНа этом фоне резко увеличилось число боестолкновений под Дейр-эз-Зором и в Латакии.
14:15 14/11/2016Европейская комиссия: Турция открыто поддержала Азербайджан во время апрельских событий в Нагорном КарабахеОб этом говорится в обнародованном 9 ноября докладе Еврокомиссии о готовности Турции к вступлению в Евросоюз.
14:03 12/11/2016Иран не собирается платить Турции ни гроша в качестве компенсации за газ: в Тегеране раскрывают скобкиТегеран и Анкара пытались решить вопрос о скидах на газ в двустороннем порядке, однако сторонам не удалось прийти к соглашению. Турция обратилась в Международный арбитражный суд...
16:03 11/11/2016Давид Бабаян о ситуации на линии соприкосновения: Ничего необычного нет«У нас есть противник, который каждый день нарушает режим перемирия: в какой-то день – больше, в какой-то день – меньше. Но я повторяю, это наша повседневная жизнь», – сказал Давид Бабаян.