16:54 05/07/2020Միհրան Պողոսյան. ԲԴԽ-ն հերքել է դատավորին սպառնալու վերաբերյալ տեղեկատվությունն առանց նրա դիրքորոշումն իմանալուՍուրբ Աթոռում Հայաստանի նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանի փաստաբան Միհրան Պողոսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
17:25 04/07/2020«Նորակերտում այս պահի դրությամբ ջրի խնդիրն ամբողջությամբ լուծված համարել չենք կարող»«Նախկինում գյուղում ջրամատարակարարում չկար: Վերևի թաղամասը խորքային հորերի ջուրն էին օգնագործում,որը խմելու համար պիտանի չէր, իսկ ներքևի համայնքում հինգ-վեց ծորակ էր, գյուղացիները գալիս այդ ծորակից...
15:23 04/07/2020Արցախը վերահաստատում է՝ հետամուտ է լինելու տարածքային ամբողջականության վերականգնմանըԱրցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարությունը հանդես է եկել հայտարարությամբ. «1992 թ. հուլիսի 4-ին ադրբեջանական զինված կազմավորումները, ունենալով կենդանի ուժի և զինտեխնիկայի բազմակի...
12:04 04/07/2020Արայիկ Հարությունյանը վերահաստատել է՝ բանակցություններին Արցախի` որպես լիիրավ կողմի մասնակցության անհրաժեշտությունըԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանին:
11:22 04/07/2020Կադաստրի կոմիտեն գույքահարկի հաշվիչ է տեղադրելԿադաստրի կոմիտեի էլեկտրոնային ծառայությունների մատուցման հարթակում (e-cadastre.am) տեղադրվել է անշարժ գույքի հարկի հաշվիչ, որի միջոցով քաղաքացին, հավաքելով իր վկայականի համարը կամ կադաստրային...
11:13 04/07/2020Բժիշկը զգուշացնում է COVID-19- ի դեմ ԱՀԿ-ի առաջարկած դեղամիջոցի վտանգավորության մասինԽիստ վտանգավոր ինֆեկցիաների «Վեկտոր» լաբորատորիայի նախկին ղեկավար, վիրուսաբանության պրոֆեսոր Ալեքսանդր Չեպուրնովը նախազգուշացրել է «Ռեմդեսիվիր» դեղամիջոցի առաջացրած վտանգների մասին, փոխանցում է «Ռիա...
20:15 03/07/2020Ժամանակակից Հայաստանի քրոնիկներ՝ ըստ Արման ԱբովյանիԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արման Աբովյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Ժամանակակից Հայաստանի քրոնիկները: Երբ իշխանությունները փորձում են բոլորին համոզել, որ իրենք գործում են...
16:37 02/07/2020Էլինար Վարդանյան. Վաղվա աղմկոտ դատավարությունները«Այլընտրանքային նախագծեր խմբի» անդամ Էլինար Վարդանյանն իր հոդվածում գրում է. «Ոչ հեռավոր ապագայում մեր երկրում սպասվում են իրավական լուրջ գործընթացներ։ Դրանք լինելու են բարդ, բարոյապես ծանր, բայց...
14:29 02/07/2020Համաճարակի վիճակագրությունն աշխարհում․ նոր հակառեկորդներ ու կորուստներԱշխարհում SARS-CoV-2 համաճարակի սկզբից ի վեր ավելի քան 10,8 միլիոն մարդ վարակվել է կորոնավիրուսով, ավելի քան 519 հազար մարդ մահացել է: Վերականգնվել է 6մլն-ից ավել հիվանդ։ Նորկայացնում ենք հուլիսի...
12:51 02/07/2020ԱՄՆ-ի պետքարտուղարը Թուրքիային կոչ է արել Սուրբ Սոֆիան չդարձնել մզկիթԱՄՆ-ի պետքարտուղար Մայք Պոմպեոն Թուրքիային կոչ է արել պահպանել Ստամբուլի պատմական կենտրոնում գտնվող բյուզանդական ժամանակաշրջանում կառուցված Սբ․Սոֆիայի (Այա Սոֆիա) տաճարի թանգարանի կարգավիճակը։ Այս...
12:40 02/07/2020Կորոնավիրուս. Իմունիտետը կարող է ավելի տարածված լինել, քան թեստերը ենթադրում ենՄարդիկ, որոնց մոտ կորոնավիրուսի հակամարմինների թեստը բացասական է, դեռ կարող են որոշակի իմունիտետ ունենալ։ Այս մասին, BBC-ի հաղորդմամբ, ենթադրում Շվեդիայի Կարոլինկսայի ինստիտուտի նոր...
12:09 02/07/2020Հայաստանն այսօր արդեն բանակցում է պատվաստանյութ ձեռք բերելու համար«Մենք հիմա բանակցություններ ենք վարում երկու ուղղություններով, առաջինը դա ուղիղ արտադրողները են»,-ներկայացնելով կորոնավիրուսի դեմ պատվաստանյութի հայտնաբերման և դրա ձեռքբերման ուղղությամբ կատարվող...
11:37 02/07/2020Վերակենդանացման բաժանմունքները պրակտիկորեն լիքն են. Արսեն Թորոսյան«Վերակենդանացման բաժանմունքները պրակտիկորեն լիքն են, իհարկե կան 1-2 ազատ տեղեր հիվանդանոցներում և մենք կարողանում ենք դրանց հաշվին ծանր և ծայրահեղ ծանր քաղաքացիներին տեղավորել, որոնց թիվն այսօր...
11:10 02/07/2020Դավիթ Հարությունյան. Այսօր տեղի են ունենում ճակատագրական սխալներ«Հրապարակ»-ը Սահմանադրական դատարանի շուրջ կատարվող իրադարձությունների, Սահմանդրական փոփոխությունների վերաբերյալ զրուցել է արդարադատության նախկին նախարար Դավիթ Հարությունյանի հետ։ Հարց- Պարոն...
12:40 01/07/2020Հայ գիտնականները ստացել են միացություններ, որոնք հնարավոր է կարողանան ճնշել վիրուսի ներթափանցումը բջիջԱրսեն Առաքելյանն ընդգծեց, որ սրանք հիմնարար գիտական հետազոտություններ են, այս պահին չունեն միացություններ կամ դեղամիջոցներ, որոնք կարող են առաջարկել որպես բուժման միջոց։
10:16 01/07/2020Արա Գալոյան. Ադրբեջանում էլ են գույքահարկ քննարկում․ կիսամյակը՝ որպես լրատվական առիթՏնտեսական մեկնաբան Արա Գալոյանն իր հոդվածում գրում է. «Կիսամյակը բավական ամփոփ ու ամբողջական ժամանակաշրջան է հասկանալու համար, թե ինչ է կատարվում երկրի տնտեսության հետ: Սա գիտեն բոլորը: Ներառյալ...
13:48 30/06/2020Ըստ ԱԺ փոխխոսնակի՝ անհրաժեշտության դեպքում վարակակիր պատգամավորները պետք է գան քվեարկությանԱԺ ճեպազրույցների սրահում փոխխոսնակ Ալեն Սիմոնյանից լրագրողները փորձեցին ճշտել, թե արդյոք իրականությանը համապատասխանում է մամուլում տարածված տեղեկությունը, ըստ որի Սահմանադրության փոփոխությունների...
11:59 30/06/2020Լիլիթ Գալստյան. Դատական իշխանության դեմ նվաճողական վերաբերմունքին պետք է տրվեն նաև իրավական գնահատականներ«Ուզում ենք ապավինել գլխավոր դատախազության ողջախոհությանը»,-գլխավոր դատախազության շենքի դիմաց հայտարարեց ԲՀԿ-ական պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե հանցագործության մասին դիմումը...

10:27 18/07/2015Верховный лидер Ирана аятолла Али Хаменеи не поддался новой «моде» по налаживанию отношений с ЗападомСМИ подчеркивали: в руках празднующих заключение «ядерного соглашения» тысяч иранцев нет портретов представителей духовного руководства ИРИ, в частности, верховного лидера Ирана аятоллы Али Хаменеи.
19:01 17/07/2015Г. Товмасян: Проект новой Конституции Армении сводит на нет возможности фальсификаций на выборах и воспроизводства властиОбеспечить воспроизводство власти гораздо проще в системах, допускающих сверхцентрализацию, именно такая модель действует в Армении с 1995г., а предлагаемая проектом новой Конституции РА система куда...
14:57 17/07/2015Госдепартамент США «внимательно следит» за действиями Азербайджана в зоне карабахского конфликтаАзербайджан не обращался за какой-либо поддержкой к США. Об этом заявил спикер Госдепартамента США Джон Кирби, отвечая на вопрос журналиста о возможном обращении официального Баку за помощью на фоне...
13:19 17/07/2015СМИ и Минкультуры Турции замалчивают назначение армянина Геворга Давидяна на пост директора Стамбульского оперного театраПо словам тюрколога, Давидян – довольно известная фигура в сфере представителей классической музыки в Турции, однако данное назначение в некотором смысле вызывает удивление.
19:18 16/07/2015Глава Минобороны Армении Сейран Оганян: Ситуация на границе контролируемаяМинистр обороны Армении Сейран Оганян заявил, что ситуация на границе на сегодня контролируемая. Об этом глава ведомства чуть ранее сказал журналистам в Республиканском Центральном сборном пункте МО...
11:37 16/07/2015Генпрокуратура Армении направила письмо гражданской инициативы «Нет грабежу» Специальной следственной службеОтметим, гражданская инициатива «Нет грабежу», организовавшая в Армении первую волну акций против повышения тарифов на электроэнергию, 14 июля провела митинг-шествие к зданию Генпрокуратуры РА.
15:09 15/07/2015Специализированная комиссия может уже сегодня обнародовать проект Конституции АрменииСегодня Специализированная комиссия по конституционным реформам при президенте Армении обнародует проекта Конституции РА.
12:36 15/07/2015Open Democracy: Рост авторитаризма в Азербайджане угрожает развитию свобод в НКР, исключая подчинение Арцаха официальному Баку«Все эти репрессии связаны с тем, что президент Ильхам Алиев стал параноиком из-за страха возможного повтора сценария Арабской весны в Азербайджане».
15:43 14/07/2015Глава МИД Армении: Договоренности по ядерной программе Ирана – достижение во благо международной и региональной стабильностиАрмения приветствует договоренности вокруг ядерной программы Тегерана, достигнутые в результате целенаправленных конструктивных усилий Ирана и международных посредников.
12:37 14/07/2015В Израиле началась истерика на уровне правительства: соглашение «шестерки» с Ираном расценено как «лицензия на убийство»«Это соглашение – историческая капитуляция Запада перед Ираном и его "осью зла". Израиль будет делать все возможное, чтобы попытаться воспрепятствовать ратификации этого соглашения».
11:25 13/07/2015Американские конгрессмены считают соглашение с Ираном «плохим» и намерены затруднить его одобрение. Комментарии законодателей«В конечном итоге люди, я думаю, поймут, что это соглашение – плохое соглашение, позволяющее Ирану создать ядерное оружие».
18:35 11/07/2015Перенос рабочих дней после церковных праздников создает серьезные проблемы для бизнеса в Армении. Комментирует Г. МакарянРешение правительства Армении перенести рабочий день с понедельника, 13 июля 2015 года, на субботу,18 июля 2015 года является неверным шагом.
13:57 11/07/2015Эксперт: Кризис в Греции ведет к гегемонии Берлина, делает Европу слишком немецкой, а Германию – все менее европейскойИстория показывает нам, что проявления своего рода немецкой гегемонии всегда были связаны с возникновением в европейском контексте какой-либо конфликтной ситуации.
19:49 10/07/2015Мобильники жителей Еревана ошиблись? «Армгосгидромет» опровергает информацию о жаре в 40 градусовСегодня на столбиках термометров мобильных устройств и другой соответствующей техники многих жителей Еревана была указана температура в +40 градусов.
17:30 10/07/2015Гагик Казинян: Проект новой Конституции Армении готов, впереди публичные обсуждения«Нет и не может быть никаких ограничений для претендентов на пост премьера. Это не выборы президента. Речь идет о политической силе».
12:33 10/07/2015Замглавы МИД Ирана назвал ключевой пункт разногласий по ядерной сделке с «шестеркой»«Однако остаются разногласия по поводу других санкций, включая оружейное эмбарго против Ирана», – уточнил дипломат.
14:30 09/07/2015Эксперт Тигран Кочарян назвал причины угасания движения против повышения цен на свет в АрменииВ ответ на вопрос о том, может ли движение вновь набрать силу, Тигран Кочарян отметил: «Это зависит от того, насколько прозрачным будет аудит в ЭСА, каким изменениям будут подвергнуты тарифы».
15:55 08/07/2015А. Ованнисян: Возможно, азербайджанские военные «сбивают» игрушечные самолетики своих детей?Однако заявление азербайджанской стороны оперативно опроверг пресс-секретарь Армии обороны НКР Сенор Асратян.
16:30 07/07/2015Убийство российского оппозиционера Бориса Немцова готовилось еще в ноябре 2014г. Скандальное показание свидетеляЭто поставило под сомнение основную версию следствия о том, что Немцова убили за поддержку карикатуристов из французского журнала «Шарли Эбдо».