16:54 05/07/2020Միհրան Պողոսյան. ԲԴԽ-ն հերքել է դատավորին սպառնալու վերաբերյալ տեղեկատվությունն առանց նրա դիրքորոշումն իմանալուՍուրբ Աթոռում Հայաստանի նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանի փաստաբան Միհրան Պողոսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
17:25 04/07/2020«Նորակերտում այս պահի դրությամբ ջրի խնդիրն ամբողջությամբ լուծված համարել չենք կարող»«Նախկինում գյուղում ջրամատարակարարում չկար: Վերևի թաղամասը խորքային հորերի ջուրն էին օգնագործում,որը խմելու համար պիտանի չէր, իսկ ներքևի համայնքում հինգ-վեց ծորակ էր, գյուղացիները գալիս այդ ծորակից...
15:23 04/07/2020Արցախը վերահաստատում է՝ հետամուտ է լինելու տարածքային ամբողջականության վերականգնմանըԱրցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարությունը հանդես է եկել հայտարարությամբ. «1992 թ. հուլիսի 4-ին ադրբեջանական զինված կազմավորումները, ունենալով կենդանի ուժի և զինտեխնիկայի բազմակի...
12:04 04/07/2020Արայիկ Հարությունյանը վերահաստատել է՝ բանակցություններին Արցախի` որպես լիիրավ կողմի մասնակցության անհրաժեշտությունըԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանին:
11:22 04/07/2020Կադաստրի կոմիտեն գույքահարկի հաշվիչ է տեղադրելԿադաստրի կոմիտեի էլեկտրոնային ծառայությունների մատուցման հարթակում (e-cadastre.am) տեղադրվել է անշարժ գույքի հարկի հաշվիչ, որի միջոցով քաղաքացին, հավաքելով իր վկայականի համարը կամ կադաստրային...
11:13 04/07/2020Բժիշկը զգուշացնում է COVID-19- ի դեմ ԱՀԿ-ի առաջարկած դեղամիջոցի վտանգավորության մասինԽիստ վտանգավոր ինֆեկցիաների «Վեկտոր» լաբորատորիայի նախկին ղեկավար, վիրուսաբանության պրոֆեսոր Ալեքսանդր Չեպուրնովը նախազգուշացրել է «Ռեմդեսիվիր» դեղամիջոցի առաջացրած վտանգների մասին, փոխանցում է «Ռիա...
20:15 03/07/2020Ժամանակակից Հայաստանի քրոնիկներ՝ ըստ Արման ԱբովյանիԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արման Աբովյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Ժամանակակից Հայաստանի քրոնիկները: Երբ իշխանությունները փորձում են բոլորին համոզել, որ իրենք գործում են...
16:37 02/07/2020Էլինար Վարդանյան. Վաղվա աղմկոտ դատավարությունները«Այլընտրանքային նախագծեր խմբի» անդամ Էլինար Վարդանյանն իր հոդվածում գրում է. «Ոչ հեռավոր ապագայում մեր երկրում սպասվում են իրավական լուրջ գործընթացներ։ Դրանք լինելու են բարդ, բարոյապես ծանր, բայց...
14:29 02/07/2020Համաճարակի վիճակագրությունն աշխարհում․ նոր հակառեկորդներ ու կորուստներԱշխարհում SARS-CoV-2 համաճարակի սկզբից ի վեր ավելի քան 10,8 միլիոն մարդ վարակվել է կորոնավիրուսով, ավելի քան 519 հազար մարդ մահացել է: Վերականգնվել է 6մլն-ից ավել հիվանդ։ Նորկայացնում ենք հուլիսի...
12:51 02/07/2020ԱՄՆ-ի պետքարտուղարը Թուրքիային կոչ է արել Սուրբ Սոֆիան չդարձնել մզկիթԱՄՆ-ի պետքարտուղար Մայք Պոմպեոն Թուրքիային կոչ է արել պահպանել Ստամբուլի պատմական կենտրոնում գտնվող բյուզանդական ժամանակաշրջանում կառուցված Սբ․Սոֆիայի (Այա Սոֆիա) տաճարի թանգարանի կարգավիճակը։ Այս...
12:40 02/07/2020Կորոնավիրուս. Իմունիտետը կարող է ավելի տարածված լինել, քան թեստերը ենթադրում ենՄարդիկ, որոնց մոտ կորոնավիրուսի հակամարմինների թեստը բացասական է, դեռ կարող են որոշակի իմունիտետ ունենալ։ Այս մասին, BBC-ի հաղորդմամբ, ենթադրում Շվեդիայի Կարոլինկսայի ինստիտուտի նոր...
12:09 02/07/2020Հայաստանն այսօր արդեն բանակցում է պատվաստանյութ ձեռք բերելու համար«Մենք հիմա բանակցություններ ենք վարում երկու ուղղություններով, առաջինը դա ուղիղ արտադրողները են»,-ներկայացնելով կորոնավիրուսի դեմ պատվաստանյութի հայտնաբերման և դրա ձեռքբերման ուղղությամբ կատարվող...
11:37 02/07/2020Վերակենդանացման բաժանմունքները պրակտիկորեն լիքն են. Արսեն Թորոսյան«Վերակենդանացման բաժանմունքները պրակտիկորեն լիքն են, իհարկե կան 1-2 ազատ տեղեր հիվանդանոցներում և մենք կարողանում ենք դրանց հաշվին ծանր և ծայրահեղ ծանր քաղաքացիներին տեղավորել, որոնց թիվն այսօր...
11:10 02/07/2020Դավիթ Հարությունյան. Այսօր տեղի են ունենում ճակատագրական սխալներ«Հրապարակ»-ը Սահմանադրական դատարանի շուրջ կատարվող իրադարձությունների, Սահմանդրական փոփոխությունների վերաբերյալ զրուցել է արդարադատության նախկին նախարար Դավիթ Հարությունյանի հետ։ Հարց- Պարոն...
12:40 01/07/2020Հայ գիտնականները ստացել են միացություններ, որոնք հնարավոր է կարողանան ճնշել վիրուսի ներթափանցումը բջիջԱրսեն Առաքելյանն ընդգծեց, որ սրանք հիմնարար գիտական հետազոտություններ են, այս պահին չունեն միացություններ կամ դեղամիջոցներ, որոնք կարող են առաջարկել որպես բուժման միջոց։
10:16 01/07/2020Արա Գալոյան. Ադրբեջանում էլ են գույքահարկ քննարկում․ կիսամյակը՝ որպես լրատվական առիթՏնտեսական մեկնաբան Արա Գալոյանն իր հոդվածում գրում է. «Կիսամյակը բավական ամփոփ ու ամբողջական ժամանակաշրջան է հասկանալու համար, թե ինչ է կատարվում երկրի տնտեսության հետ: Սա գիտեն բոլորը: Ներառյալ...
13:48 30/06/2020Ըստ ԱԺ փոխխոսնակի՝ անհրաժեշտության դեպքում վարակակիր պատգամավորները պետք է գան քվեարկությանԱԺ ճեպազրույցների սրահում փոխխոսնակ Ալեն Սիմոնյանից լրագրողները փորձեցին ճշտել, թե արդյոք իրականությանը համապատասխանում է մամուլում տարածված տեղեկությունը, ըստ որի Սահմանադրության փոփոխությունների...
11:59 30/06/2020Լիլիթ Գալստյան. Դատական իշխանության դեմ նվաճողական վերաբերմունքին պետք է տրվեն նաև իրավական գնահատականներ«Ուզում ենք ապավինել գլխավոր դատախազության ողջախոհությանը»,-գլխավոր դատախազության շենքի դիմաց հայտարարեց ԲՀԿ-ական պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե հանցագործության մասին դիմումը...

10:40 18/09/2012Turkish, Azeri groups of Europe set to protest in ParisThe Ramil Safarov affair activated a wave of protests in the Armenian community which will gather in front of the Azerbaijan embassy in Paris today.
10:04 17/09/2012Bako Sahakyan: 20th century could be called golden era of astronomy"I am confident that scientific-practical conference “Mankind and Space” will succeed in realizing the set issues and will boost interest in exploring the Universe in our republic."
15:49 15/09/2012Hungary must demand Safarov’s return, declare Aliyev persona non grata"Protests in Hungary itself either did not prompt Hungarian authorities to apologize to Armenia," political scientist Narek Galstyan announced.
11:20 15/09/2012EU Foreign Minister's Council regrets and deplores Safarov’s pardon"It is imperative that Azerbaijan demonstrate full respect to the letter and the spirit of the relevant international Conventions."
13:32 14/09/2012NSC Secretary: Armenia ready for CSTO exerciseCooperation 2012 exercise of the CSTO Collective Rapid Response Forces will be held in Armenia on September 15-19, 2012, with 1,700 servicemen from all CSTO member-states participating.
12:01 13/09/2012Vahan Hovhannesyan’s letter to EP: Our European colleagues should have explained to their Azeri counterparts this difference"What is the most surprising, not only in Suleymanov’s letter, but in the general attitude of the Azerbaijani elite is that they never distinguish between the honest soldier and the night murderer."
12:54 12/09/2012Erdogan: We will keep on supporting Azerbaijan's position on KarabakhOpening the border with Armenia is out of the question unless there is progress on Karabakh, Turkish PM stated.
11:24 11/09/2012ASALA claims it has never engaged into any activity concerning colonial and expansionist policy of Azerbaijan in region"We categorically deny the misinformation spread by the Azerbaijani authorities that our organization has sent threatening letters to their embassy in Budapest."
13:11 10/09/2012Raffi Hovannisian resigns as MPMr Hovannisian has 15 days to withdraw his resignation, Hovik Abrahamyan announced at a parliament session.
13:28 08/09/2012Egemen Bagis on France’s decision to include Armenian Genocide chapter in French textbooks"We are hopeful that Hollande’s administration has calculated the price of such initiatives."
13:00 07/09/2012Deadlock broken in trial against Armenian actress Anzhela Sargsyan’s ‘man’Karen Arayan’s lawyer, Kima Saryan, told Panorama.am that now she is satisfied with the legal process, but refused to give further details.
10:32 07/09/2012UN chief criticizes Azerbaijan for freeing SafarovU.N. spokesman Martin Nesirky expressed Ban's concern at developments following Lt. Ramil Safarov's transfer from Hungary last month.
11:22 05/09/2012Anna Eshoo: Safarov's release dangerously undermines rule of law and peace throughout the region"The Azerbajani government should immediately reverse its decision to pardon Safarov," the Congresswoman said in a statement.
12:49 04/09/2012Catherine Ashton, Štefan Füle concerned about Safarov pardon"In the interest of regional stability and on-going efforts towards reconciliation, the High Representative and Commissioner Füle reiterate their call on Azerbaijan and Armenia to exercise restraint."
17:28 03/09/2012Nikolay Bordyuzha: Making killer a hero to contribute to escalation of regional tensions"I am convinced the international community will not hesitate to give an impartial assessment to what happened.”
14:38 03/09/2012Artsakh President: All necessary conditions are created for developing entrepreneurship in ArtsakhBako Sahakyan underlined that Artsakh attaches great importance to expanding and deepening ties with the Armenian community of Lebanon.
09:50 01/09/2012RA MFA: RA MFA notified Ministry of Foreign Affairs of Hungary about suspension of diplomatic relations between the two states"Armenia considers the above decision of the Government of Hungary as an unfriendly act, undermining the good co-operative relations between Armenia and Hungary."
14:29 31/08/2012Turkey calls for UN intervention in SyriaIn his address at the UNSC ministerial meeting, Davutoglu urged the UN Security Council to rapidly intervene in the Syrian conflict.
19:34 30/08/2012Armenian Defense Minister: Armed Forces of Republic of Armenia guarantee security of our countryArmenian Defense Minister Seyran Ohanyan visited military units near the south-western border of Armenia to get acquainted with the large-scale construction work, Defense Ministry press service said.
13:27 30/08/2012Armenian Ombudsman’s Office prepared for local self-government electionsOmbudsman’s regional offices will respond to every call and provide legal aid if necessary.