16:40 03/05/2019Ադրբեջանագետ. Եթե Ադրբեջանը հասկանա, որ չի պատժվում, հետագա օրերին սադրանքները կշարունակիԱնցած գիշերվա ընթացքում ադրբեջանական զինուժը միայն Մատաղիսի հատվածում գտնվող մարտական դիրքերի ուղղությամբ խոշոր տրամաչափի դիպուկահար զինատեսակներից, գնդացիրներից ու ինքնաձիգերից արձակել է շուրջ 330...
10:21 03/05/2019Լևոն Տեր-Պետրոսյանն ընդդեմ Հայաստանի իրավական առասպելը հիմնովին փշրված էԼևոն Տեր-Պետրոսյանն ընդդեմ Հայաստանի գործով Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանի` 2012 թվականի մայիսի 15-ին կայացրած որոշմամբ` Դատարանը եզրակացրել է, որ մի շարք հարցերի վերաբերյալ գործում առկա...
12:04 02/05/2019Ահազանգեր կան, որ աշխատաշուկայում խտրականության դրսևորումներ են տեղի ունենում. վարչապետԳործադիրի այսօրվա նիստում քննարկվեց ԲՀԿ-ական պատգամավոր Տիգրան Ուրիխանյանի ներկայացրած «Հայաստանի Հանրապետության աշխատանքային օրենսգրքում լրացում կատարելու մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ...
11:07 01/05/2019Քաղաքապետի դիրքորոշումը տեխնիկական խնդիրների լուծման անհնարինության շրջանակներում է. ՍամսոնյանՀՀ ԱԺ Լուսավոր Հայաստան խմբակցության պատգամավոր Անի Սամսոնյանը հայտարարություն է տարածել՝ իրենց խմբակցության կողմից ներկայացրած «Երևան քաղաքում տեղական ինքնակառավարման մասին» ՀՀ օրենքում...
11:00 01/05/2019Գողացած մեղրամիսը, միլիոններն ու «Yerevan travel»-ի անհետացած նախկին աշխատակցուհինՀայաստանի մի քանի քաղաքացիներ, ովքեր պատրաստվում էին իրենց մեղրամիսը, հանգիստ, կամ ուղղակի ժամանցն անցկացնել Եգիպտոսում, հիասթափված են, զայրացած ու խաբված։ Travelan տուրիստական ընկերությունից օգտված...
10:06 30/04/2019ԱԳՆ. Հայաստանն արժևորում է Պորտուգալիայի Ասամբլեայի արտահայտված դիրքորոշումը«Հայաստանն արժևորում է Պորտուգալիայի Ասամբլեայի (խորհրդարանի) կողմից Հայոց ցեղասպանության վերաբերյալ արտահայտված դիրքորոշումը և երախտապարտ է Հայոց ցեղասպանության զոհերին հասցեագրվող ցավակցությունների...
12:36 29/04/2019Տիգրան Աբրահամյան. Նոր ռազմական օբյեկտների կառուցումը կտրուկ ակտիվացել է«Նոր զորանոցներ կամ առհասարակ նոր ռազմական օբյեկտների կառուցումը վերջին 5 տարիների ընթացքում կտրուկ ակտիվացել է»,-նշում է Արցախի Հանրապետության նախագահի խորհրդական Տիգրան Աբրահամյանը։ Նրա խոսքով,...
11:38 29/04/2019Վարչապետը պետք է կարողանա մեր երկիրը որևէ տարբերակով խցկել Մետաքսի ճանապարհի ծրագրերի մեջ. Հրանտ ԲագրատյանՀՀ նախկին վարչապետ Հրանտ Բագրատյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում է կատարել՝ անդրադառնալով Պեկինում ավարտված «Մետաքսի ճանապարհ» 2-րդ ֆորումին: «Պեկինում ավարտվեց մետաքսի ճանապարհի 2-րդ ֆորումը։...
13:23 26/04/2019Եթե ԶՈւ գեներալը քաղաքական ապաստան խնդրեր, դա կորակեի դավաճանություն. Դավիթ ՏոնոյանՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանից այսօր լրագրողները հետաքրքրվեցին, թե ինչպես է վերաբերվում այն փաստին, որ ԴԱՀԿ ծառայության նախկին ղեկավար Միհրան Պողոսյանը, որի դեմ քրգործ է հարուցվել, գեներալի...
11:55 26/04/2019ԱԳ նախարար. Սա ոչ թե ուղղակի մերժում է, այլ նույնիսկ ցեղասպանության արդարացումԱԳ նախարարը՝ Թուրքիայի նախագահի կողմից ապրիլի 24-ին արված հայտարարության մասին
13:02 25/04/2019«Լևոն Տեր-Պետրոսյանն ընդդեմ Հայաստանի». ՄԻԵԴ-ը Կոնվենցիայի խախտումներ է արձանագրելՄարդու իրավունքների եվրոպական դատարանն այսօր հրապարակել է Տեր-Պետրոսյանն ընդդեմ Հայաստանի վճիռը, որում ՄԻԵԴ-ը միաձայն արձանագրել է, որ եղել է Մարդու իրավունքների եվրոպական կոնվենցիայի հոդված 11-ի...
09:04 25/04/2019Ջեմ Օզդեմիր. Ցեղասպանության թեման պետք է ներառվի դասագրքերումԹուրքական արմատներով գերմանացի քաղաքական գործիչ, «Կանաչների կուսակցության» համանախագահ, Բունդեսթագի պատգամավոր Ջեմ Օզդեմիրը գրառում է կատարել իր ֆեյսբուքյան էջում ապրիլի 24-ին Ցեղասպանության զոհերի...
11:02 24/04/2019ԱԳՆ. Ցեղասպանությունը ժխտողականության քողի ներքո արդարացնելը ամոթալի և վտանգավոր երևույթ էԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանի մեկնաբանությունը Հայոց ցեղասպանության տարելիցին ընդառաջ պաշտոնական Անկարայի հայտարարություններին: Հարց.
10:51 24/04/2019Գևորգ Դանիելյան. Նախնիների ոճրագործությունը ժխտող ոսոխից խաղաղություն չեն աղերսում, այլ պարտադրում ենԲարձրագույն դատական խորհրդի անդամ, արդարադատության նախկին նախարար Գևորգ Դանիելյանը պնդում է, ցանկացած հանցագործություն, որպես այդպիսին է ճանաչվում հենց դատավճռով, ինչը Հայոց Եղեռնի պարագայում առկա է։...
09:01 23/04/201912-14 տարեկանների կերտած խաչքարը՝ նվիրված Արցախյան ազատամարտի հերոսներինՀՀ ԶՈՒ սպա, մայոր Սարգիս Ստեփանյանն իր մարտական ընկերների հետ մասնակցել է Տավուշի մարզի Նոյեմբերյան համայնքի Սուրբ Սարգիս եկեղեցու բակում տեղի ունենցած խաչքարի բացման արարողությանը։
12:25 22/04/2019Սերգեյ Բագրատյանն առաջարկում է փակել թրաֆիքինգի օջախներ հանդիսացող մերսման սրահներըԱզգային ժողովում քննարկվում է Կառավարության ներկայացրած «Մարդկանց թրաֆիքինգի և շահագործման ենթարկված անձանց նույնացման և աջակցության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ ու լրացումներ կատարելու մասին...
12:00 22/04/2019Պոմպեո. ԱՄՆ-ը ռազմական միջամտությամբ չի փոխի Իրանում գործող ռեժիմըՄիացյալ Նահանգները չի ձգտում Իրանում ռեժիմի փոփոխությունների՝ ուղղակի ռազմական միջամտության միջոցով: Այդ մասին հայտարարել է ԱՄՆ պետքարտուղար Մայքլ Պոմպեոն՝ ԱՄՆ-ում իրանական համայնքի ներկայացուցիչների...
10:28 22/04/2019Ստեփան Դանիելյան. Պոպուլիզմը ապագա չի, դրանք ընդամենը ժամանակավոր կառավարություններ ենՔաղաքագետի կարծիքով, Ուկրաինայում կատարվեց այն, ինչ-որ Հայաստանում էր կատարվել։
14:42 20/04/2019Հունիսի 9-ին ընտրություններ կանցկացվեն 14 համայնքներումՀունիսի 9-ին տեղական ինքնակառավարման մարմինների հերթական ընտրություններ են նշանակված Արագածոտն, Արարատ, Գեղարքունիք, Լոռի, Կոտայք, Շիրակ մարզերի 14 համայնքներում։ ԿԸՀ-ից Panorama.am-ը տեղեկացավ, որ...
12:40 20/04/2019Արմեն Աշոտյան. Եթե չլիներ իշխանափոխություն Հայաստանում, պետական բյուջեն էլ ավելի կավելանարՀՀԿ ԳՄ անդամ Արմեն Աշոտյանը ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում անդրադարձել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ երեկ երեկոյան ֆեյսբուքյան ասուլիսի ընթացքում հնչեցրած հայտարարություններին։ «Հերթական մաստեր կլասն էր...

18:10 29/11/2013Визит президента Армении в Вильнюс удался во всех смыслах. Э. Шармазанов подвел итоги 2-го дня саммита «Восточного партнерства»Армения, подчеркнул вице-спикер парламента, своими действиями продемонстрировала, что является прогнозируемым и надежным партнером.
14:29 29/11/2013Г.Минасян: В случае вступления Армении в Таможенный союз Нагорный Карабах де-факто окажется в зоне ТС«Импортируемые в Армению товары без таможенных пошлин будут попадать в Нагорно-Карабахскую Республику, так же как и произведенные в НКР – в Армению и другие страны ТС», – отметил он.
18:08 28/11/2013Сайт Kavpolit.com извинился за провокационный «перевод» статьи британского путешественника о Нагорном КарабахеНапомним, что 27 ноября 2013г. сайт Panorama.am опубликовал статью «Кто вовлек сайт Kavpolit.com в антиармянскую провокацию?»
11:15 28/11/2013Х. Гаджизаде: После нормализации отношений Запада с Ираном Азербайджан станет ненужным«Можно сказать, что если с Ираном будет подписано соглашение, отношения с этой страной нормализуются, то тогда ослабнут позиции Азербайджана. Азербайджан не будет ни кому нужен».
19:03 27/11/2013Банкротство национального авиаперевозчика Армении – компании «Армавиа» – не связано с ценами «Звартноца». Ответ В. СафарянуПодчеркивается также, что озвученные обвинения «безосновательны и примитивны».
14:04 27/11/2013В Армении 64% граждан поддерживают решение о вступлении в Таможенный союз«Снижение процента поддержки среди опрошенных связываю с осуществленной в период после 3 сентября антиагитацией».
21:32 26/11/2013Что мог предложить Евросоюз, но не предложил? Г.Минасян о предстоящем саммите «Восточного партнерства» в Вильнюсе«Я убежден, что наши отношения с ЕС углубятся, что будет наиболее заметным в финансовой, экономической и гуманитарной сферах», – сказал он.
12:50 26/11/2013С. Маркедонов: Венскую встречу президентов Армении и Азербайджана не следует рассматривать как проходное событие«Венская встреча прервала сильно затянувшуюся паузу, и нагорно-карабахский мирный процесс продемонстрировал «возвратное движение».
14:38 25/11/2013Тюрколог: Для Анкары вопрос открытия армяно-турецкой границы служит инструментом давления на Баку«Заявления „одна нация – два государства” носят риторический характер. На самом деле Турция зависит от азербайджанских энергоносителей».
12:16 25/11/2013Экспертиза еще нескольких тонн застрявшего на границе с Грузией армянского картофеля подтвердила: груз не зараженРезультаты лабораторных исследований образцов еще нескольких тонн экспортируемого из Армении в Грузию картофеля показали, что груз не заражен вредными микроорганизмами Ralstonia solanacearum (бурая...
12:45 23/11/2013Модернизация российской военной базы в Армении обусловлена новыми региональными вызовами. Комментарий эксперта Тиграна Абрамяна«Изначально было ясно, что пополнение военной базы человеческими ресурсами и оснащение военной техникой приведет к необходимости предоставления дополнительной площади российской военной базе».
17:51 22/11/2013Татул Манасерян: Экономический рост в Армении может превысить 10%В проекте государственного бюджета Армении на 2014 год не полностью учтены все стоящие перед экономикой страны вызовы.
12:20 22/11/2013Советуем азербайджанской газете «Зеркало» нанять ираниста или компетентных журналистов«Получается, что в Азербайджане пытают иранских заключенных, журналисты не умеют общаться с представителями посольства и в распоряжении редакции авторитетной газеты нет ни одного ираниста».
12:17 22/11/2013Адвокат потерпевшей стороны по «делу» сатирика В. Петросяна просит не выносить вопрос о виновности людей на всеобщее обсуждениеНовый адвокат признанного потерпевшим в рамках уголовного дела по факту ДТП 20 октября на автодороге Егвард-Ереван водителя автомобиля Артура Акопяна Рубен Балоян уверен, что без оснований невозможно...
11:45 21/11/2013Т. Балаян: Усилиями армянской стороны в декларацию ОБСЕ был включен пункт о недопустимости распространения ксенофобииУчастники конференции призвали правительства улучшить законодательство, привести его в соответствие с соглашениями ОБСЕ и воздержаться от уголовного преследования за журналистскую деятельность.
14:27 20/11/2013«Артист, обезьянничает». Оскорбление Айка Акопяна заставило сатирика Вардана Петросяна «бойкотировать» следствиеВ. Петросян сегодня утром дал показания и заявил об отказе принимать участие в осуществляемых под руководством следователя Айка Акопяна следственных действиях в рамках дела по факту ДТП.
11:57 20/11/2013Встреча Саргсян-Алиев – сам по себе положительный факт, однако сложно сказать, удалось ли растопить лед. Комментарий политолога«Азербайджан неоднократно хотел изменить переговорный формат Минской группы ОБСЕ, однако ему не удавалось».
18:30 19/11/2013Суд рассмотрит ходатайство о назначении судебно-психиатрической экспертизы в отношении Шанта АрутюнянаЧуть позднее в суде общей юрисдикции административных районов Кентрон и Норк Мараш начнется заседание за закрытыми дверями в рамках уголовного дела в отношении лидера партии «Цехакрон» Шанта...
16:34 19/11/2013Азербайджанская телеведущая: Вся команда КВН «Парни из Баку» не стоит одного Гарика Мартиросяна«Армяне, в отличие от азербайджанцев, торгующих арбузами на российских рынках, являются авторитетными личностями на российских телеканалах».
15:18 18/11/2013«Бибин, убирайся!» Сотрудники ЗАО «Электрические сети Армении» требуют отставки гендиректораКрупный скандал, акция протеста у здания компании и риторический вопрос: «Неужели Бибин в нашей республике будет вбивать клин в армяно-российские отношения?»