15:42 04/04/2016Վաշինգտոնում Ալիևը վիրավորվել է ու հենց այնտեղից հրաման արձակել. Իսկանդարյան«Անհաջող այց էր, որոշակի սպասումներ է ունեցել, որոնք չեն արդարացվել»:
12:23 04/04/2016Հայաստանի խորհրդարանը դատապարտում է Ադրբեջանի կողմից իրավիճակի սրումը. ՀայտարարությունԲարձր ենք գնահատում հայ զինվորների մարտական պատրաստականությունը
10:13 04/04/2016Մենք անպարտելի ենք, և հաղթանակը հաստատ մերն է լինելու. ԼՂՀ վարչապետ«Արցախի կամավորների մի մասն արդեն մեկնել են առաջնագիծ, և ուրախ ենք, որ նրանց են միանում հազարավոր նոր կամավորներ՝ Հայաստանի Հանրապետությունից և Սփյուռքից»:
00:16 04/04/2016Դ.Բաբայանը Interfax-ին. ԼՂՀ-ում ադրբեջանական զինուժի կողմից խաղաղ բնակիչներ են զոհվել«Երեկ ադրբեջանական ստորաբաժանումները փորձել էին մտնել Թալիշ գյուղ: Արդյունքը դուք տեսնում եք: Սպանվել են խաղաղ բնակիչներ»:
16:49 03/04/2016ԼՂՀ Պաշտպանության բանակը պատրաստ է ընդառաջել և քննարկել կրակի դադարեցման մասին առաջարկը. ԼՂՀ ՊՆԱդրբեջանի պաշտպանության նախարարության կողմից տարածված` մարտական գործողությունների միակողմանի դադարեցնելու մասին հայտարարությունն ապատեղեկատվություն է: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ՊՆ մամուլի...
11:57 03/04/2016Որ ուղղությամբ Ադրբեջանը չի նահանջում, այդ հատվածը ադրբեջանական գերեզմանոցի է վերածվում. Տիգրան Աբրահամյան«Որ ուղղությամբ Ադրբեջանը չի նահանջում, այդ հատվածը ադրբեջանական գերեզմանոցի է վերածվում»,- այս մասին իր ֆեյբուքյան էջում գրում է քաղաքական փորձագետ Տիգրան Աբրահամյանը: «Ադրբեջանն ամեն գնով` թեկուզ 1...
11:30 02/04/2016ՌԴ ԱԳՆ ուսումնասիրում է ԼՂ-ում իրավիճակի վերաբերյալ ստացվող տեղեկատվությունըՄոսկվան ուշադիր ուսումնասիրում է Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում տիրող իրավիճակի մասին ստացվող տեղեկությունները:
09:51 02/04/2016Հակառակորդը զինադադարը խախտում է սահմանի ողջ երկայնքով. Դավիթ ԲաբայանՎերջինս ընդգծեց` իրավիճակն այնպես է, որ նման լարվածություն չի եղել 1994թ-ից ի վեր:
13:25 01/04/2016Լեհաստանում ներկայացվել է «Հայատյացությունն Ադրբեջանում» թեմայով զեկույցԿոնֆերանսին մասնակցել են ավելի քան 70 փորձագետներ եվրոպական երկրներից, ԱՄՆ-ից, Կանադայից, Բրազիլիայից, Իսրայելից, Հնդկաստանից, Իրանից, Եգիպտոսից, Թուրքիայից, Ավստրալիայից և Հայաստանից:
13:07 01/04/2016Օպերայի և բալետի թատրոնն անպայման գեղարվեստական ղեկավար կունենա. Ա.Արզումանյան«Դեռ վաղ է խոսել այդ մասին: Մեկ-երկու ամիս պետք է սպասել»:
10:15 31/03/2016Անհրաժեշտության դեպքում հայաստանցի մասնագետները կներգրավվեն Ս․Գերեզմանի մատուռի վերանորոգմանը. Հայր ՍամվելԵրուսաղեմի Սուրբ Հարության տաճարում Սուրբ Գերեզմանի մատուռը կառուցվել է 1810 թվականից: Այն առաջին անգամ է վերանորոգվելու:
19:08 30/03/2016Շանհայից՝ սիրով՝ երևանյան ՌամազոտիինԳովազդելով համերգը ու դրա տոմսերի վաճառքով՝ դուք գնորդների հետ մտել եք նոր իրավական կարգավիճակի մեջ, դառնալով այլ պայմանագրի կողմ։
12:53 30/03/2016Շարունակում են սխալ մեթոդներով պայքարել գայլերի դեմ. բնապահպաններՆշվեց նաև, որ այստեղ մեծ դեր պետք է ունենան գիտությունն ու գիտականները
12:45 30/03/2016Զինված խմբի թիրախում եղել են ՀՀ նախկին նախագահներին և գործող նախագահին առնչվող օբյեկտներ. ՄանրամասներԶինված խմբի գործունեությունն իրականացնելու համար ստացել է շուրջ 60 հազար ԱՄՆ դոլար
14:50 29/03/2016Թուրքիայում Գերմանիայի դեսպանը կանչվել է ԱԳՆ՝ գերմանական հեռուստաընկերությունում Էրդողանին ծաղրելու համարՏեսահոլովակում, մասնավորապես խոսվում է Թուրքիայում մարդու իրավունքների և մամուլի ազատության վիճակի մասին:
12:25 29/03/2016Առաջարկել են Սավչենկոյին փոխանակել Յարոշենկոյի և Բուտի հետՀիշեցնենք, որ ավելի վաղ Ռոստովի շրջանի Դոնեցկի քաղաքային դատարանը Սավչենկոյին դատապարտել էր 22 տարվա ազատազրկման:
11:09 29/03/2016Սուրենյան. Եղանակի տաքացում չի կանխատեսվումԿեսօրից հետո ցիկլոնը կկորցնի իր ուժը և տեղումները հանրապետության տարածքում աստիճանաբար կդադարեն:
10:03 28/03/2016Դավիթ Պիպոյան. Թերսնուցման վերաբերյալ տվյալներն ահազանգ են«Եթե մենք չհասկանանք, որ սա ազգային անվտանգության հարց է, տարիներ հետո լուրջ խնդրի առաջ ենք կանգնելու»:
14:21 26/03/2016Գագիկ Սուրենյան. Ջերմաստիճանը կնվազի 8-10 աստիճանովԱրդեն մարտի 29-ի ցերեկը Երևանում ջերմաստիճանը չի գերազանցի +10...+12 աստիճանը:
19:11 25/03/2016ԱԳՆ-ին կհանձնարարվի զբաղվել ՏՏ ոլորտի մասնագետներին ԱՄՆ մուտքի վիզա տրամադրելու հարցովԻնֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության նախագահ Կարեն Վարդանյանն այսօր լրագրողների հետ զրույցում անդրադառնալով վերջերս ՏՏ ոլորտի ներկայացուցիչների՝ ՏՏ ոլորտի հայկական ընկերությունների...

14:27 08/10/2012Артак Закарян: В какой-то момент Азербайджан может выйти из-под контроля«Не исключено, что международное сообщество в будущем окажет серьезное давление на Азербайджан, чтобы стало возможным сохранение контроля и баланса в регионе».
12:22 08/10/2012Активисты инициативной группы «Ваге Аветян» подали в суд иск против Рубена АйрапетянаЧлены инициативной группы «Ваге Аветян» Гарегин Чугасзян, Грануш Харатян и активист инициативной «Требуем наказать всех виновных в инциденте в ресторане „Арснакар”» Давид Санасарян сегодня подали в...
15:47 06/10/2012Давид Арутюнян: Комитет по юридическим вопросам и правам человека ПАСЕ обсудит дело Сафарова в ноябреГлава армянской делегации в ПАСЕ комментирует итоги заседания Бюро Парламентской Ассамблеи Совета Европы 5 октября.
11:24 06/10/2012МИД Турции выступил с заявлением относительно эксплуатации Степанакертского аэропорта«Этот шаг представляет собой провокацию и он нанесет ущерб процессу урегулирования карабахского конфликта путем переговоров».
15:12 05/10/2012Проект о создании новой комиссии по делу «1 марта» на днях будет введен в обращение в парламенте АрменииРанее о намерении фракции оппозиционного Армянского национального конгресса заявил бывший военный прокурор, депутат от АНК Гагик Джангирян.
23:18 04/10/2012Д. Арутюнян обратил внимание ПАСЕ на провокационную политику Азербайджана«Азербайджанский режим может любую провокационную информацию запустить, чтобы обвинить армянскую сторону, международное сообщество должно понимать, что это чисто кгбешная методика действия»
16:07 04/10/2012Представитель Всемирного Ассирийского Альянса требует оказать давление на Турцию, чтобы Анкара признала Геноцид армянХ. Шахен: «Я использую любую возможность, чтобы тема геноцида была озвучена».
14:45 04/10/2012Поведение Саакашвили в связи с парламентскими выборами в стране повысило его авторитет. Мнение политолога«К власти приходят более прагматические политические деятели которые, на мой взгляд, будут вести более сбалансированную экономическую политику с Турцией и Азербайджаном».
12:32 04/10/2012Вардан Осканян пока не привлечен в качестве обвиняемого по уголовному делуРешения о привлечении депутата фракции «Процветающая Армения» Вардана Осканяна в качестве обвиняемого в рамках возбужденного уголовного дела пока не было принято.
16:32 03/10/2012Депутат парламента Армении Аракел Мовсисян готов… Если за ним «явится генпрокурор»«Никакой опасности я не чувствую. Но если и за мной явится прокурор, будут такие проблемы, пожалуйста, я готов…»
15:48 03/10/2012Давид Арутюнян прокомментировал доклад Комитета СЕ по условиям содержания заключенных в Армении«Обычно доклады Комитета Совета Европы по предупреждению пыток и бесчеловечного или унижающего достоинство обращения или наказания отражают объективную реальность.
14:01 03/10/2012Галуст Саакян не верит в достоверность заявления, сделанного от имени Роберта Кочаряна«Это просто заявление, которое не соответствуют ни его лексикону, ни характеру, приобретенному им за годы деятельности».
10:47 03/10/2012Вице-председатель партии «Наследие» опровергает сведения о том, что Раффи Ованнисян вернет свой мандат«Пусть оставят свои фантазии при себе, о мандате не было и речи. Раффи Ованнисян и не говорил о том, что вернет свой мандат обратно, поэтому речи об обсуждении не может и быть», – об этом, касаясь в...
14:10 02/10/2012Вардана Осканяна арест не ждет. Заверения генпрокурора Армении«Вардана Осканяна не собираются ни задерживать, ни арестовывать. Никто не намерен препятствовать его общественно-политической деятельности».
12:52 02/10/2012Тюрколог: Заявления Анкары противоречат логике установления безопасности и стабильности в регионе«Своей неконструктивной активной вовлеченностью Турция способствовала обострению сирийского конфликта, что создало серьезные проблемы именно для нее».
18:37 01/10/2012Давид Арутюнян предупреждает о «сюрпризах» в ходе обсуждений по делу Сафарова в ПАСЕДавид Арутюнян выразил категорическое несогласие с позицией председателя ПАСЕ Жана-Клода Миньона о неприемлемости приостановления Арменией дипломатических отношений с Венгрией.
12:20 01/10/2012Карине Ачемян: Единственная основная цель Турции – провоцировать нестабильность в регионе«Анкара такими своими заявлениями не только подрывает свой авторитет, но и безоговорочно защищая позицию азербайджанской стороны, вместе с Баку пожинает горькие плоды осуществленной им политики».
16:47 29/09/2012Победа Башара Асада неизбежна. Оптимистические оценки ТегеранаПо всей вероятности, оптимизм Ирана в сирийском вопросе связан и с позицией, принятой на вооружение в этом вопросе Россией и Китаем, а также противоречивыми подходами России и Турции.