10:09 24/06/2022Էրմիտաժը մորատորիում է հայտարարել Եվրոպայում և ԱՄՆ-ում ցուցահանդեսների համարԷրմիտաժի բոլոր ցուցանմուշները վերադարձել են Եվրոպայի ցուցահանդեսներից։
09:53 24/06/2022«Ոսկե ծիրան». Ժյուրիի կազմում է իրաքցի գրող, եզդի իրավապաշտպան և ակտիվիստ Միրզա ԴինայինՆա իր ամբողջ կյանքը նվիրել է իրաքյան պատերազմից տուժած մարդկանց փրկելու գործին՝ տեղափոխելով կանանց և երեխաներին ԻՊ ահաբեկչական խմբավորման վերահսկողության տակ գտնվող տարածքներից:
17:10 23/06/2022Տեղի է ունեցել քաղաքական միջամտություն, որը համարժեք է պատմության հակահայկական խմբագրմանը. Լիլիթ Սարգսյան«Էդմոնդ Պետրոսյան: Միստերիա Լեռնային Ղարաբաղից» խորագրով ցուցահանդես Մոսկվայի Արևելքի պետական թանգարանում, որը հետո դարձել է՝ «Էդմոնդ Պետրոսյան. Միստերիա»։
12:12 23/06/2022Մահացել է Յուրի ՇատունովըՄոսկվայում 49 տարեկան հասակում մահացել է հայտնի երգիչ, «Ласковый май» խմբի սոլիստ Յուրի Շատունովը։ Լուրը տարածում են ռուսական ԶԼՄ-ները։ Մահը վրա է հասել սրտի սուր անբավարարության հետևանքով շտապ...
10:17 23/06/2022«Ոսկե ծիրան»-ի ժյուրիի կազմում է օպերատոր Վլադիսլավ Օպելյանցը«Պետրովները գրիպի մեջ» ֆիլմի համար Օպելյանցը Կաննի 74-րդ կինոփառատոնում արժանացել է լավագույն օպերատորական մրցանակի:
10:09 23/06/2022Բրեդ Փիթը հայտարարել է դերասանական կարիերան ավարտելու մասինՀոլիվուդյան հայտնի դերասան Բրեդ Փիթը հայտարարել է իր դերասանական կարիերայի վերջին փուլի մասին։ GQ-ին տված հարցազրույցում նա պատմել է, որ ավելի հաճախ է հանդես գալիս որպես նոր նախագծերի պրոդյուսեր։...
18:32 22/06/2022Հայտնում եմ, որ լիովին առողջ եմ և շարունակում եմ լարված աշխատել․ Տիգրան Հեքեքյան«Հայաստանի փոքրիկ երգիչներ» երգչախմբի գեղարվեստական ղեկավար ու գլխավոր դիրիժոր Տիգրան Հեքեքյանը լիովին առողջ է։ Այս մասին հայտնում է «Հայաստանի փոքրիկ երգիչներ» ֆեյսբուքյան էջը։ «Երջանիկ եմ, որ...
14:45 22/06/2022Երևանում ZAZ-ի հետ ելույթ կունենա դուդուկահար Կամո Սեյրանյանը«ՀԱՅԱ» փառատոնը ներկայացնում է ֆրանսիացի հայտնի և սիրված փոփ երգչուհի ZAZ-ի առաջին մենահամերգը Հայաստանում։ Երկար սպասված մենահամերգը տեղի կունենա հունիսի 25-ին Երևանի Հրազդան մարզադաշտում: «ՀԱՅԱ»...
12:43 22/06/2022Մահացել է երգիչ Պիեռ Նարցիսը45 տարեկանում կյանքից հեռացել է կամերունյան ծագումով ռուս երգիչ Պիեռ Նարցիսը։ Այս մասին հունիսի 22-ին Instagram-ում գրել է նրա նախկին կինը՝ Վալերիա Կալաչևան, հայտնում է «Իզվեստիա.ռու»-ն։ «Շնորհակալ...
11:51 22/06/2022«Ոսկե ծիրան»-ի հատուկ հյուրն է աղմկահարույց կինոնախագծերից մեկի հեղինակ Իլյա Խրժանովսկին2007թ-ին Խրժանովսկին սկսել է 14 լիամետրաժ ֆիլմերից բաղկացած, ավելի քան 700 ժամ տևողությամբ արվեստային մարդաբանական ԴԱՈՒ բազմաբնագավառ նախագծի նկարահանումը,
09:40 22/06/2022Դաշնակահարուհի Եվա Գևորգյանը հանդես կգա ԵրևանումԵրիտասարդ, տաղանդավոր մեր հայրենակցուհի դաշնակահարուհի Եվա Գևորգյանը, ով 2021 թ.-ին Շոպենի անվան միջազգային մրցույթի ժամանակ ցնցեց երաժշտական հանրությանը, հուլիսի 8-ին հանդես կգա Երևանում Հայաստանի...
09:31 22/06/2022Այսօր քանդակագործական մշակույթի յուրահատուկ դեմքերից մեկի՝ Արտաշես Հովսեփյանի ծննդյան օրն էԱյսօր քանդակագործ, ՀՀ ժողովրդական նկարիչ Արտաշես Հովսեփյանի ծննդյան օրն է։ Նա կդառնար 91 տարեկան։ Արտաշես Հովսեփյանի արվեստին բնորոշ են ծավալապլաստիկ խնդիրների համարձակ և դիպուկ լուծումներ,...
17:36 21/06/2022«Ոսկե ծիրան» կինոփառատոնը հատուկ ծրագրով կանդրադառնա 44-օրյա պատերազմին«ԱՐՑԱԽ. Չտեսնված հանրապետություն»
15:56 21/06/2022Վերականգնվել է Մայր Աթոռի մատենադարանի՝ 1733 թ․ Վենետիկում տպագրված ԱստվածաշունչըՄեսրոպ Մաշտոցի անվան Մատենադարանի և Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի «Վաչե և Թամար Մանուկյան» մատենադարանի համագործակցության շրջանակում պարբերաբար իրականացվում են վնասված գրքերի վերականգնման աշխատանքներ,...
14:45 21/06/2022Ամոթ մեզ՝ քաղաքային իշխանություններիս. Երևանի ավագանու «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ«90-ականներին իմ հարցազրույցի առաջին հարցիս՝ ինչպես եք վարպետ, Օհան Դուրյանն ասաց՝ Ֆիզիկապես թեպետ առողջ եմ, բայց թևերս կտրված են: Տեսնելով կտրված թևերով Դուրյանի կիսանդրի էսքիզը՝ ես առաջին հերթին...
12:49 21/06/2022Հոբելյանական երեկո՝ նվիրված Հայաստանի ազգային ակադեմիական երգչախմբի 85-ամյակինՀամերգը կղեկավարեն դիրիժորներ Հովհաննես Չեքիջյանը և Էդուարդ Թոփչյանը։
11:56 21/06/2022Այվազովսկու, Ռերիխի և այլ հայտնի նկարիչների կտավներն ու գծանկարներն աճուրդում վաճառքի կհանվենՀունիսի 28-ին Մոսկվայի կենտրոնում՝ Պրեչիստենկայում, «Եգորովների աճուրդի տանը» կկայանա վերջին տարիների նկարների և գծանկարների ամենաներկայացուցչական աճուրդը։ kulturomania.ru-ի հաղորդմամբ, կներկայացվեն...
09:44 21/06/2022«Հյուսածո մասունքներ․ գորգ և տարազ». լուսաձայնային ինստալացիա-ցուցադրությունՀունիսի 23-ին, ժամը 21։00-22։00 Հանրապետության հրապարակ՝ Հայաստանի պատմության թանգարանի մուտքի մոտ՝ կայանալու է «Հյուսածո մասունքներ․ գորգ և տարազ» խորագրով լուսաձայնային ինստալացիա-ցուցադրությունը։...
09:00 21/06/2022Հինգ տարեկան աղջիկը գիրք է գրել և համաշխարհային ռեկորդ սահմանելՄեծ Բրիտանիայից մի աղջիկ գրել և վաճառքի է հանել իր գիրքը և հայտնվել Գինեսի ռեկորդների գրքում: Այս մասին գրում է «Լենտա.ռու»-ն։ Հնգամյա Բելլա Ջեյ Դարկը համաշխարհային ռեկորդ է սահմանել՝ դառնալով...
11:31 20/06/2022«Ոսկե ծիրան»-ի լիամետրաժ ֆիլմերի ժյուրիում է ռեժիսոր, իրավապաշտպան Օրվա Նիրաբիան«Ոսկե Ծիրան» միջազգային փառատոնի լիամետրաժ ֆիլմերի ժյուրիում է վավերագրական կինոյի աշխարհի ամենահեղինակավոր փառատոնի (IDFA) գեղարվեստական ղեկավար, պրոդյուսեր, ռեժիսոր, իրավապաշտպան Օրվա Նիրաբիան:...

15:28 04/08/2018Архитектор Николай Баев и старый ЕреванСегодня представляем ереванские здания, построенные по проекту архитектора Николая Баева.
15:09 03/08/2018Составлен список возможных номинантов на «Оскар-2019»Также в списке — фильмы «Вдовы» сДжоном Бернталом, «Сможете ли вы меня простить?» с Мелиссой МакКарти, «Белый парень Рик» с Мэттью Макконахи.
14:49 03/08/2018Михаил фон дер Нонне и старый ЕреванВ список охраняемых государством памятников включен также Корпус здания завода по производству коньячного спирта имени Шустова, Ереванская мужская гимназия и жилое здание 1895 года.
19:45 02/08/2018Проводятся активные работы по восстановлению средневековых хачкаров на территории Армении и АрцахаВ первой декаде августа работы по укреплению хачкаров будут проведены также на территории монастырского комплекса Нехуц в селе Арзакан: будет укреплено ещё 5 хачкаров.
14:52 02/08/2018«Комната на стороне сада»: опубликуют неизданный рассказ Эрнеста ХемингуэяВ сообщении также указано, что произведение отражает много любимых тем Хемингуэя, таких как война, храбрость, смерть и надежда.
20:18 01/08/2018От пирамид до канализации в Вавилоне: 6 древних сооружений, которые до сих пор влияют на нашу жизньГреки пользовались водопроводом еще в 19 веке до нашей еры, а в Вавилоне тысячи лет назад знали о канализации.
18:44 01/08/2018Эли Берберян и архиепископ Езрас исполнили «Оровел» на площади в Санкт-ПетербургеКанадско-армянский певец, исполняющий патриотические, народные и эстрадные песни, Эли Берберян опубликовал на своей странице в Facebook видео.
13:04 01/08/2018Спикер НС Армении Ара Баблоян выразил соболезнования в связи с кончиной художника РА Зулума ГригорянаНародный художник РА, живописец Зулум Григорян скончался 30 июля в возрасте 86 лет.
18:24 31/07/2018Композитор Артур Григорян награжден орденом «Месроп Маштоц»Награда присуждена за значительный вклад в сферу музыкального искусства и в связи с 60-летием со дня рождения композитора.
15:42 31/07/2018Президенты Армении и Италии присутствовали на открытии центра сохранения культурного наследияЦентр основан по инициативе армянской и итальянской сторон.
14:30 31/07/2018Архитектор: в условиях новой реальности вызывает удивление беспомощное состояние Минкультуры, Полиции и комитета по градостроительствуК этому вопросу на своей странице в соцсети Facebook обратился архитектор Арсен Карапетян.
12:09 30/07/2018Ученые выявили формулу успешного фильмаГруппа ученых из Соединенных Штатов и Великобритании выявила формулу успешного сценария, который может принести фильму кассовый успех. За основу они брали сюжетную арку кинокартины.
19:16 28/07/2018В Белгороде-Днестровском восстанавливают средневековую армянскую церковьВ Белгороде-Днестровском находится один из древнейших армянских храмов Восточной Европы – церковь Пресвятой Богородицы.
18:52 28/07/2018В новом американском фильме Джерард Батлер и Гари Олдман спасут президента РоссииЭкипаж американской подводной лодки должен будет спасти президента, чтобы не допустить в России военного переворота, который приведет к Третьей мировой войне.
15:10 27/07/2018Произведения Айвазовского и Тициана покажут в Российской государственной библиотеке в МосквеПоказ пройдет в рамках Салона высокого искусства и дизайна в конце сентября.
17:32 26/07/2018«Сегодня на каталке вывозили его»: СМИ сообщили о госпитализации Иосифа Кобзона«Кобзон Иосиф Давыдович вообще слег, сегодня на каталке вывозили его», – приводит starhit.ru слова собственного источника.
11:45 26/07/2018Армения и Россия могут создать Фонд киноОб этом в рамках встречи с министром культуры Армении Лилит Макунц сообщил глава Минкультуры России Владимир Мединский
19:39 23/07/2018После 60-летнего перерыва балет Арама Хачатуряна «Гаянэ» вновь представят на сцене Большого театраБалет Арама Хачатуряна «Гаянэ» после почти 60-летнего перерыва вернется на сцену Большого театра.
16:29 23/07/2018Акоп Казанчян: Во время премьеры «Лисистраты» в амфитеатре античного Стоби произошло нечто невероятноеАкоп Казанчян отметил также, что вместе с актерами брошенный природой вызов приняли также зрители. «Ни один из 2000 человек не покинул амфитеатр», – отметил он.