10:09 24/06/2022Էրմիտաժը մորատորիում է հայտարարել Եվրոպայում և ԱՄՆ-ում ցուցահանդեսների համարԷրմիտաժի բոլոր ցուցանմուշները վերադարձել են Եվրոպայի ցուցահանդեսներից։
09:53 24/06/2022«Ոսկե ծիրան». Ժյուրիի կազմում է իրաքցի գրող, եզդի իրավապաշտպան և ակտիվիստ Միրզա ԴինայինՆա իր ամբողջ կյանքը նվիրել է իրաքյան պատերազմից տուժած մարդկանց փրկելու գործին՝ տեղափոխելով կանանց և երեխաներին ԻՊ ահաբեկչական խմբավորման վերահսկողության տակ գտնվող տարածքներից:
17:10 23/06/2022Տեղի է ունեցել քաղաքական միջամտություն, որը համարժեք է պատմության հակահայկական խմբագրմանը. Լիլիթ Սարգսյան«Էդմոնդ Պետրոսյան: Միստերիա Լեռնային Ղարաբաղից» խորագրով ցուցահանդես Մոսկվայի Արևելքի պետական թանգարանում, որը հետո դարձել է՝ «Էդմոնդ Պետրոսյան. Միստերիա»։
12:12 23/06/2022Մահացել է Յուրի ՇատունովըՄոսկվայում 49 տարեկան հասակում մահացել է հայտնի երգիչ, «Ласковый май» խմբի սոլիստ Յուրի Շատունովը։ Լուրը տարածում են ռուսական ԶԼՄ-ները։ Մահը վրա է հասել սրտի սուր անբավարարության հետևանքով շտապ...
10:17 23/06/2022«Ոսկե ծիրան»-ի ժյուրիի կազմում է օպերատոր Վլադիսլավ Օպելյանցը«Պետրովները գրիպի մեջ» ֆիլմի համար Օպելյանցը Կաննի 74-րդ կինոփառատոնում արժանացել է լավագույն օպերատորական մրցանակի:
10:09 23/06/2022Բրեդ Փիթը հայտարարել է դերասանական կարիերան ավարտելու մասինՀոլիվուդյան հայտնի դերասան Բրեդ Փիթը հայտարարել է իր դերասանական կարիերայի վերջին փուլի մասին։ GQ-ին տված հարցազրույցում նա պատմել է, որ ավելի հաճախ է հանդես գալիս որպես նոր նախագծերի պրոդյուսեր։...
18:32 22/06/2022Հայտնում եմ, որ լիովին առողջ եմ և շարունակում եմ լարված աշխատել․ Տիգրան Հեքեքյան«Հայաստանի փոքրիկ երգիչներ» երգչախմբի գեղարվեստական ղեկավար ու գլխավոր դիրիժոր Տիգրան Հեքեքյանը լիովին առողջ է։ Այս մասին հայտնում է «Հայաստանի փոքրիկ երգիչներ» ֆեյսբուքյան էջը։ «Երջանիկ եմ, որ...
14:45 22/06/2022Երևանում ZAZ-ի հետ ելույթ կունենա դուդուկահար Կամո Սեյրանյանը«ՀԱՅԱ» փառատոնը ներկայացնում է ֆրանսիացի հայտնի և սիրված փոփ երգչուհի ZAZ-ի առաջին մենահամերգը Հայաստանում։ Երկար սպասված մենահամերգը տեղի կունենա հունիսի 25-ին Երևանի Հրազդան մարզադաշտում: «ՀԱՅԱ»...
12:43 22/06/2022Մահացել է երգիչ Պիեռ Նարցիսը45 տարեկանում կյանքից հեռացել է կամերունյան ծագումով ռուս երգիչ Պիեռ Նարցիսը։ Այս մասին հունիսի 22-ին Instagram-ում գրել է նրա նախկին կինը՝ Վալերիա Կալաչևան, հայտնում է «Իզվեստիա.ռու»-ն։ «Շնորհակալ...
11:51 22/06/2022«Ոսկե ծիրան»-ի հատուկ հյուրն է աղմկահարույց կինոնախագծերից մեկի հեղինակ Իլյա Խրժանովսկին2007թ-ին Խրժանովսկին սկսել է 14 լիամետրաժ ֆիլմերից բաղկացած, ավելի քան 700 ժամ տևողությամբ արվեստային մարդաբանական ԴԱՈՒ բազմաբնագավառ նախագծի նկարահանումը,
09:40 22/06/2022Դաշնակահարուհի Եվա Գևորգյանը հանդես կգա ԵրևանումԵրիտասարդ, տաղանդավոր մեր հայրենակցուհի դաշնակահարուհի Եվա Գևորգյանը, ով 2021 թ.-ին Շոպենի անվան միջազգային մրցույթի ժամանակ ցնցեց երաժշտական հանրությանը, հուլիսի 8-ին հանդես կգա Երևանում Հայաստանի...
09:31 22/06/2022Այսօր քանդակագործական մշակույթի յուրահատուկ դեմքերից մեկի՝ Արտաշես Հովսեփյանի ծննդյան օրն էԱյսօր քանդակագործ, ՀՀ ժողովրդական նկարիչ Արտաշես Հովսեփյանի ծննդյան օրն է։ Նա կդառնար 91 տարեկան։ Արտաշես Հովսեփյանի արվեստին բնորոշ են ծավալապլաստիկ խնդիրների համարձակ և դիպուկ լուծումներ,...
17:36 21/06/2022«Ոսկե ծիրան» կինոփառատոնը հատուկ ծրագրով կանդրադառնա 44-օրյա պատերազմին«ԱՐՑԱԽ. Չտեսնված հանրապետություն»
15:56 21/06/2022Վերականգնվել է Մայր Աթոռի մատենադարանի՝ 1733 թ․ Վենետիկում տպագրված ԱստվածաշունչըՄեսրոպ Մաշտոցի անվան Մատենադարանի և Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի «Վաչե և Թամար Մանուկյան» մատենադարանի համագործակցության շրջանակում պարբերաբար իրականացվում են վնասված գրքերի վերականգնման աշխատանքներ,...
14:45 21/06/2022Ամոթ մեզ՝ քաղաքային իշխանություններիս. Երևանի ավագանու «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ«90-ականներին իմ հարցազրույցի առաջին հարցիս՝ ինչպես եք վարպետ, Օհան Դուրյանն ասաց՝ Ֆիզիկապես թեպետ առողջ եմ, բայց թևերս կտրված են: Տեսնելով կտրված թևերով Դուրյանի կիսանդրի էսքիզը՝ ես առաջին հերթին...
12:49 21/06/2022Հոբելյանական երեկո՝ նվիրված Հայաստանի ազգային ակադեմիական երգչախմբի 85-ամյակինՀամերգը կղեկավարեն դիրիժորներ Հովհաննես Չեքիջյանը և Էդուարդ Թոփչյանը։
11:56 21/06/2022Այվազովսկու, Ռերիխի և այլ հայտնի նկարիչների կտավներն ու գծանկարներն աճուրդում վաճառքի կհանվենՀունիսի 28-ին Մոսկվայի կենտրոնում՝ Պրեչիստենկայում, «Եգորովների աճուրդի տանը» կկայանա վերջին տարիների նկարների և գծանկարների ամենաներկայացուցչական աճուրդը։ kulturomania.ru-ի հաղորդմամբ, կներկայացվեն...
09:44 21/06/2022«Հյուսածո մասունքներ․ գորգ և տարազ». լուսաձայնային ինստալացիա-ցուցադրությունՀունիսի 23-ին, ժամը 21։00-22։00 Հանրապետության հրապարակ՝ Հայաստանի պատմության թանգարանի մուտքի մոտ՝ կայանալու է «Հյուսածո մասունքներ․ գորգ և տարազ» խորագրով լուսաձայնային ինստալացիա-ցուցադրությունը։...
09:00 21/06/2022Հինգ տարեկան աղջիկը գիրք է գրել և համաշխարհային ռեկորդ սահմանելՄեծ Բրիտանիայից մի աղջիկ գրել և վաճառքի է հանել իր գիրքը և հայտնվել Գինեսի ռեկորդների գրքում: Այս մասին գրում է «Լենտա.ռու»-ն։ Հնգամյա Բելլա Ջեյ Դարկը համաշխարհային ռեկորդ է սահմանել՝ դառնալով...
11:31 20/06/2022«Ոսկե ծիրան»-ի լիամետրաժ ֆիլմերի ժյուրիում է ռեժիսոր, իրավապաշտպան Օրվա Նիրաբիան«Ոսկե Ծիրան» միջազգային փառատոնի լիամետրաժ ֆիլմերի ժյուրիում է վավերագրական կինոյի աշխարհի ամենահեղինակավոր փառատոնի (IDFA) գեղարվեստական ղեկավար, պրոդյուսեր, ռեժիսոր, իրավապաշտպան Օրվա Նիրաբիան:...

12:46 23/05/2015More than 1,000 pay respects to B.B. King at Vegas viewingIn death, as in life, B.B. King drew fans to his side in Las Vegas. A funeral home manager says more than 1,000 people streamed past the guitar-flanked casket of the King of the Blues during a...
11:51 23/05/2015The Guardian: Armenia will be winner of Eurovision 2015The Guardian - It is time once again for Eurovision, the annual kitschy Europop extravaganza, taking place this year in Vienna, Austria.
12:43 22/05/2015Armenian delegation to attend closing ceremony of Armenian Culture Week in JapanA delegation led by Armenian National Assembly Deputy Speaker Eduard Sharmazanov has left for Japan on a working visit.
14:44 18/05/2015Nagorno Karabakh Republic joins international event Night of Museums15 cultural institutions in Nagorno Karabakh joined the international event “The Night of Museums” and worked till midnight.
12:11 18/05/2015Galust Sahakyan: Museums have significant role in biographies of states and peoplesArmenian National Assembly Speaker Galust Sahakyan issued a congratulatory message on the International Museum Day.
11:07 18/05/2015Eurovision Song Contest 2015 opening ceremony held in Vienna City HallThe Official Opening Ceremony for the Eurovision Song Contest 2015 has been held in the Vienna City Hall, where all the artists and delegations were invited by the city authority, host broadcaster...
14:49 16/05/2015Minister presents country’s achievements in culture in past yearThe opening of Komitas Museum-Institute at Komitas Park of Yerevan is one of our most important achievements in the current year, Armenian Minister of Culture Hasmik Poghosyan told a news conference...
18:10 15/05/2015Genealogy presents song We are Our Mountains (video)Genealogy band, which represents Armenia at the 2015 Eurovision Song Contest, has a gift for their fans and all the Armenians worldwide.
19:34 14/05/2015ISIS jihadis threaten Syria's ancient PalmyraISIS jihadis battled Syrian troops near ancient Palmyra Thursday, threatening the UNESCO world heritage site with destruction like that which it has already wreaked in Iraq, activists said, AFP...
17:30 14/05/2015Armenian-Russian University to be established in YerevanThe Armenian government has approved the proposal to sign an agreement on the conditions of operation of the Armenian-Russian University in Yerevan.
15:00 13/05/2015Books on Armenian Genocide presented at Thessaloniki Book FairArmenia participated in the 12th International Book Fair of Thessaloniki, Greece on May 7-10. Armenia’s participation in the exhibition was dedicated to the 100th anniversary of the Armenian...
10:58 13/05/2015First ARvesT Expo'15 to be held in Yerevan on May 19-29First International ARvesT Expo'15 will take place in Yerevan between May 19 and 29. The expo will feature about 130 works by 52 artists from different countries of the world, Vako Armeno Khakhamian,...
16:45 12/05/2015‘Never Again’ program tells truth about Armenian Genocide in different countries worldwideAs part of the ‘Never Again’ program, film screenings were organized in different countries of the world in commemoration of the Armenian Genocide.
12:24 12/05/2015Renowned actress Svetlana Grigoryan died one year ago on this dayToday, May 12, marks one year since the death of beloved Armenian theater actress Svetlana Grigoryan.
16:10 11/05/2015Genealogy’s first stage rehearsal: Five continents joined for love, peace, and unityToday marks the first time for the Armenian band Genealogy to rehearse on stage in the Vienna Stadthalle, according to Eurovision.tv.
14:20 11/05/20152015 Eurovision Song Contest: Genealogy to have first stage rehearsal todayGenealogy, the 2015 Armenian Eurovision representatives, will have their first stage rehearsal today at 2:40pm Yerevan time, according to the group’s Facebook page.
13:32 11/05/2015Yerevan to host General Assembly of World Federation of International Music CompetitionsThe 2016 General Assembly of the World Federation of International Music Competitions will be held in Armenia.
16:52 06/05/201513th ArmMono Festival on May 6-11The 13th ArmMono International Festival of Mono Performances will be held in Yerevan on May 6-11. The festival has been organized by the Theater Workers’ Union of Armenia with the assistance of...
15:45 06/05/2015National jury members for Eurovision 2015 revealedThe national jury members for the 2015 Eurovision Song Contest have been revealed. According to the song contest’s official website, the Armenian national jury members are Arevik Udumyan, Grigor...
14:11 05/05/2015History Museum of Armenia to have new directorThe contest for the vacant post of the History Museum of Armenia director will be held on Wednesday, May 6, Alla Serobyan, a spokeswoman for Armenian Ministry of Culture, told Panorama.am.