09:00 10/06/2020Հայկական ևս մեկ ֆիլմ՝ ԿաննումՀայկական մասնակցությամբ՝ Հայաստանի Ազգային կինոկենտրոնի աջակցությամբ ստեղծված ևս մեկ ֆիլմ՝ կինոռեժիսոր Ջիվան Ավետիսյանի «Դրախտի դարպասը» ֆիլմը, Կաննի վիրտուալ կինոշուկայում (հունիս, 2020) առաջին...
18:41 09/06/2020Արցախի պարետի որոշմամբ՝ փակ տարածքներում և հանրային սննդի օբյեկտներում դիմակ կրելը պարտադիր էԱրցախի Հանրապետության պարետ, պետական նախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը հանրապետության ողջ տարածքում կիրառվող ժամանակավոր սահմանափակումների մասին նոր որոշում է ստորագրել, գրում է Տեղեկատվական շտաբը։...
17:34 09/06/2020Արթուր Վանեցյան. Հոգեվարքի մեջ գտնվող իշխանությունից ամեն տեսակի ստորություն կարելի է սպասելԲայց վստահեցնում եմ, որ բացի «առևանգելուց», այն էլ՝ ժամանակավոր, ինձ մեկուսացնելու ոչ մի եղանակ չկա:
11:30 09/06/202009.06.2020. Մեկ օրում կորոնավիրուսով 8 հիվանդ է մահացելՆախորդ օրվա ընթացքում կորոնավիրուս է հաստատվել ևս 350 մարդու մոտ, մեկ օրվա ընթացքում մահացել է կորոնավիրուսով 8 հիվանդ, որից 2-ը, ըստ ԱՆ-ի, «այլ հիվանդությունների պատճառով։ Մեկ օրվա ընթացքում...
09:00 09/06/2020Ս. Գայանյանց կույսերի հիշատակության օրն էՆրա մարմինը Ս. Գրիգոր Լուսավորիչն ամփոփել է տապանի մեջ և կնքել արքունի, քահանայական-հայրապետական կնիքներով:
15:25 08/06/2020Փաշինյանի նշանակումները ԱԱԾ տնօրենի, ոստիկանապետի ու ԶՈւ Գլխավոր շտաբի պետի պաշտոններումՈրոշումները դե յուրե ուժի մեջ կմտնեն նախագահի կողմից ստորագրվելուց հետո:
13:06 08/06/2020ՀԾԿՀ նախագահ Գարեգին Բաղրամյանը։ գազի գնի բարձրացման անհրաժեշտություն է տեսնում«Իրենք հայտով ներկայացրել են գազի սակագնի վերանայման իրենց հաշվարկները, մեր աշխատակազմն էլ ներկայացրել է իր դիրքորոշումը»,- խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀԾԿՀ նախագահ Գարեգին...
12:54 08/06/2020Հայաստանը COVID-19-ի անվտանգության վարկանիշային ցանկում 200 երկրներից հայտնվել է 81-րդ հորիզոնականում«Deep Knowledge Group» շահույթ չհետապնդող ընկերությունների և ոչ առևտրային կազմակերպությունների կոնսորցիումն ուսումնասիրել ու կազմել է երկրների COVID-19-ի անվտանգության վարկանիշային ցանկ։...
11:03 08/06/202008.06.2020. Մեկ օրում կորոնավիրուսից 11 հիվանդ է մահացելՆախորդ օրվա ընթացքում կորոնավիրուս է հաստատվել ևս 195 մարդու մոտ, մեկ օրվա ընթացքում կորոնավիրուսից մահացել է 11 հիվանդ, մեկ օրվա ընթացքում առողջացել է 85 մարդ։ Առողջապահության նախարարությունից...
10:31 08/06/2020Փրկել Սուրբ Սոֆիայի տաճարը մզկիթի վերածվելուց․ կոչ ՅՈւՆԵՍԿՕ-ինԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հրահանգել է Ստամբուլում գտնվող բյուզանդական նշանավոր Սուրբ Սոֆիայի (Այա Սոֆիա) տաճարը վերածել մզկիթի՝ զրկելով թանգարանի կարգավիճակից։ Երբեմնի քրիստոնեական...
09:51 08/06/2020Հռիփսիմյանց կույսերի հիշատակության օրն էԿույսերի նահատակությունը շրջադարձային նշանակություն է ունեցել հայ ժողովրդի պատմության մեջ:
11:21 07/06/202007.06.2020. Մեկ օրում կորոնավիրուսով 13 հիվանդ է մահացել766 մարդու մոտ հաստատվել է կորոնավիրուս
19:17 06/06/2020Փաշինյան. Բժշկական օգնության ուշացման պատճառով մարդ է մահացել կորոնավիրուսից«Այսօրվա դրությամբ Հայաստանում շուրջ 200 կորոնավիրոսով հիվանդ քաղաքացի կա, ով սպասում է հոսպիտալիզացիայի ենթարկվելու իր հերթին, այսինքն` մեր առողջապահական համակարգն այսօր այնքան ծանրաբեռնված է...
18:01 06/06/2020Արցախում կորոնավիրուսի ասիմպտոմատիկ դեպքերը բուժհիմնարկներում չպահելու որոշում է կայացվելԱրցախի Ազգային ժողովի «Ազատ հայրենիք-ՔՄԴ» խմբակցությունը, Արցախի Հանրապետությունում նոր կորոնավիրուսի համավարակի իրավիճակով պայմանավորված, հունիսի 6-ին խորհրդարանում կազմակերպել է հանդիպում Արցախի...
15:31 06/06/2020Այսօրվանից կգործի կորոնավիրուսային հիվանդության կասկածով պացիենտների ևս մեկ տրիաժՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը հայտնում է, որ այսօրվանից կսկսի գործել կորոնավիրուսային հիվանդության կասկածով պացիենտների ևս մեկ տրիաժ (ընդունման, ախտորոշման և տեղափոխման) կենտրոն՝...
12:38 06/06/2020Առանձին վայրերում հնարավոր է նաև կարկուտՀայաստանի տարածքում հունիսի 6-ի ցերեկն առանձին շրջաններում, 10-11-ը շրջանների զգալի մասում կեսօրից հետո սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ` քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ: Առանձին...
12:08 06/06/2020Շփման գծում Ադրբեջանի կողմից կրակոցներն ավելացել ենՄայիսի 31-ից հունիսի 6-ն ընկած ժամանակահատվածում, արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում, հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 100 անգամ, որի ընթացքում հայ...

09:38 05/12/2014International Volunteer Day is celebrated todayThe main focus of IVD 2014 is not only celebrate volunteerism in all its facets – but also pay special tribute to people’s participation in making a difference locally, nationally and globally.
17:37 04/12/2014Armenian parliament ratifies treaty on accession to EEUToday Armenia’s National Assembly ratified the treaty on the country’s accession to the Eurasian Economic Union (EEU).
13:31 04/12/2014Central Bank has sufficient reserves to prevent artificial fluctuations of dram rate – officialThe recent developments in the regional and international financial market, including the sharp fluctuations in the currency market, caused weakening of Armenian currency, Nerses Yeritsyan, deputy...
11:47 04/12/2014Edward Nalbandian meets with OSCE Minsk Group Co-ChairsNalbandian reaffirmed that Armenia will continue the joint efforts with the mediators to find a peaceful resolution to the Nagorno-Karabakh conflict.
09:33 04/12/2014Genetic diversity of Sub-Saharan Africa revealedThe African Genome Variation Project analysed the DNA of 1,800 people living across the continent.
20:05 03/12/2014Armenia is again ahead of Azerbaijan in Corruption Perceptions Index according to Transparency InternationalTransparency International presented the annual Corruption Perceptions Index, according to which Armenia is ranked the 94th with 37 points.
09:36 03/12/2014Today is International Day of Persons with DisabilitiesUnited Nations' (UN) International Day of Persons with Disabilities is annually held on December 3 to focus on issues that affect people with disabilities worldwide.
17:01 02/12/2014Authorities play with parliamentary forces – oppositionistThe Armenian authorities are playing with the parliamentary forces, chairman of Armenian National Movement (ANM) party board, Ararat Zurabyan, has said.
12:53 02/12/2014Drivers recommended to use winter tiresAll the interstate and republican highways of Armenia were open to traffic as of 10:00 am on Tuesday, the press service of Armenia’s Ministry of Emergency Situations reported.
09:41 02/12/2014Today is International Day for the Abolition of SlaveryToday, 21 million women, men and children are trapped in slavery all over the world.
10:38 01/12/2014Armenian FM thanks Bolivia for recognition of Armenian GenocideArmenian Foreign Minister Edward Nalbandian issued a statement on Bolivia’s recognition of the Armenian Genocide.
09:45 01/12/2014December 1 is World AIDS DayMany people hold events on World AIDS Day to remember people who have died of AIDS-related conditions.
15:26 29/11/2014Food poisoning at kindergarten in Armenia’s Yeghvard51 children of a kindergarten in Yeghvard city in Armenia’s Kotayk province were hospitalized on Friday for suspected food poisoning.
14:40 29/11/2014Winter forecast to be warm in Armenia - meteorologistIt will be warm in the first ten days of December, but then the weather will get colder.
09:43 29/11/2014November 29 is International Day of Solidarity with Palestinian People"The mindless cycle of destruction must end. The virtuous circle of peace must begin," Ban Ki-moon said in his message for the Day.
09:31 28/11/2014Risk from extreme weather set to rise“People are increasingly living in the wrong places, and it's likely that extreme events will be more common," Prof Mace says.
14:51 27/11/2014Revised draft budget 2015 to be submitted to Armenian parliamentDeputy Finance Minister Pavel Safaryan said at a cabinet meeting that the government had received about 367 proposals from the parliamentary factions.
11:08 27/11/2014Snowfall in some parts of ArmeniaIce crust was observed on Sevan-Dilijan tunnel, Goris-Kapan motorways and Vardenyats mountain pass (in the direction of Martuni) as of 9:30 am today.
09:56 27/11/2014Researchers develop device to treat infections wirelesslyIt could lead to technologies that enable drugs and treatment to be delivered to patients at the press of a button.
15:42 26/11/2014Armenian FM: Baku continues to oppose itself to international communityOn November 25, Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian delivered an address on the foreign policy of Armenia at Stockholm International Peace Research Institute, the press service of the...