09:00 10/06/2020Հայկական ևս մեկ ֆիլմ՝ ԿաննումՀայկական մասնակցությամբ՝ Հայաստանի Ազգային կինոկենտրոնի աջակցությամբ ստեղծված ևս մեկ ֆիլմ՝ կինոռեժիսոր Ջիվան Ավետիսյանի «Դրախտի դարպասը» ֆիլմը, Կաննի վիրտուալ կինոշուկայում (հունիս, 2020) առաջին...
18:41 09/06/2020Արցախի պարետի որոշմամբ՝ փակ տարածքներում և հանրային սննդի օբյեկտներում դիմակ կրելը պարտադիր էԱրցախի Հանրապետության պարետ, պետական նախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը հանրապետության ողջ տարածքում կիրառվող ժամանակավոր սահմանափակումների մասին նոր որոշում է ստորագրել, գրում է Տեղեկատվական շտաբը։...
17:34 09/06/2020Արթուր Վանեցյան. Հոգեվարքի մեջ գտնվող իշխանությունից ամեն տեսակի ստորություն կարելի է սպասելԲայց վստահեցնում եմ, որ բացի «առևանգելուց», այն էլ՝ ժամանակավոր, ինձ մեկուսացնելու ոչ մի եղանակ չկա:
11:30 09/06/202009.06.2020. Մեկ օրում կորոնավիրուսով 8 հիվանդ է մահացելՆախորդ օրվա ընթացքում կորոնավիրուս է հաստատվել ևս 350 մարդու մոտ, մեկ օրվա ընթացքում մահացել է կորոնավիրուսով 8 հիվանդ, որից 2-ը, ըստ ԱՆ-ի, «այլ հիվանդությունների պատճառով։ Մեկ օրվա ընթացքում...
09:00 09/06/2020Ս. Գայանյանց կույսերի հիշատակության օրն էՆրա մարմինը Ս. Գրիգոր Լուսավորիչն ամփոփել է տապանի մեջ և կնքել արքունի, քահանայական-հայրապետական կնիքներով:
15:25 08/06/2020Փաշինյանի նշանակումները ԱԱԾ տնօրենի, ոստիկանապետի ու ԶՈւ Գլխավոր շտաբի պետի պաշտոններումՈրոշումները դե յուրե ուժի մեջ կմտնեն նախագահի կողմից ստորագրվելուց հետո:
13:06 08/06/2020ՀԾԿՀ նախագահ Գարեգին Բաղրամյանը։ գազի գնի բարձրացման անհրաժեշտություն է տեսնում«Իրենք հայտով ներկայացրել են գազի սակագնի վերանայման իրենց հաշվարկները, մեր աշխատակազմն էլ ներկայացրել է իր դիրքորոշումը»,- խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀԾԿՀ նախագահ Գարեգին...
12:54 08/06/2020Հայաստանը COVID-19-ի անվտանգության վարկանիշային ցանկում 200 երկրներից հայտնվել է 81-րդ հորիզոնականում«Deep Knowledge Group» շահույթ չհետապնդող ընկերությունների և ոչ առևտրային կազմակերպությունների կոնսորցիումն ուսումնասիրել ու կազմել է երկրների COVID-19-ի անվտանգության վարկանիշային ցանկ։...
11:03 08/06/202008.06.2020. Մեկ օրում կորոնավիրուսից 11 հիվանդ է մահացելՆախորդ օրվա ընթացքում կորոնավիրուս է հաստատվել ևս 195 մարդու մոտ, մեկ օրվա ընթացքում կորոնավիրուսից մահացել է 11 հիվանդ, մեկ օրվա ընթացքում առողջացել է 85 մարդ։ Առողջապահության նախարարությունից...
10:31 08/06/2020Փրկել Սուրբ Սոֆիայի տաճարը մզկիթի վերածվելուց․ կոչ ՅՈւՆԵՍԿՕ-ինԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հրահանգել է Ստամբուլում գտնվող բյուզանդական նշանավոր Սուրբ Սոֆիայի (Այա Սոֆիա) տաճարը վերածել մզկիթի՝ զրկելով թանգարանի կարգավիճակից։ Երբեմնի քրիստոնեական...
09:51 08/06/2020Հռիփսիմյանց կույսերի հիշատակության օրն էԿույսերի նահատակությունը շրջադարձային նշանակություն է ունեցել հայ ժողովրդի պատմության մեջ:
11:21 07/06/202007.06.2020. Մեկ օրում կորոնավիրուսով 13 հիվանդ է մահացել766 մարդու մոտ հաստատվել է կորոնավիրուս
19:17 06/06/2020Փաշինյան. Բժշկական օգնության ուշացման պատճառով մարդ է մահացել կորոնավիրուսից«Այսօրվա դրությամբ Հայաստանում շուրջ 200 կորոնավիրոսով հիվանդ քաղաքացի կա, ով սպասում է հոսպիտալիզացիայի ենթարկվելու իր հերթին, այսինքն` մեր առողջապահական համակարգն այսօր այնքան ծանրաբեռնված է...
18:01 06/06/2020Արցախում կորոնավիրուսի ասիմպտոմատիկ դեպքերը բուժհիմնարկներում չպահելու որոշում է կայացվելԱրցախի Ազգային ժողովի «Ազատ հայրենիք-ՔՄԴ» խմբակցությունը, Արցախի Հանրապետությունում նոր կորոնավիրուսի համավարակի իրավիճակով պայմանավորված, հունիսի 6-ին խորհրդարանում կազմակերպել է հանդիպում Արցախի...
15:31 06/06/2020Այսօրվանից կգործի կորոնավիրուսային հիվանդության կասկածով պացիենտների ևս մեկ տրիաժՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը հայտնում է, որ այսօրվանից կսկսի գործել կորոնավիրուսային հիվանդության կասկածով պացիենտների ևս մեկ տրիաժ (ընդունման, ախտորոշման և տեղափոխման) կենտրոն՝...
12:38 06/06/2020Առանձին վայրերում հնարավոր է նաև կարկուտՀայաստանի տարածքում հունիսի 6-ի ցերեկն առանձին շրջաններում, 10-11-ը շրջանների զգալի մասում կեսօրից հետո սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ` քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ: Առանձին...
12:08 06/06/2020Շփման գծում Ադրբեջանի կողմից կրակոցներն ավելացել ենՄայիսի 31-ից հունիսի 6-ն ընկած ժամանակահատվածում, արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում, հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 100 անգամ, որի ընթացքում հայ...

15:23 29/06/2016Вице-премьер Армении: Надеюсь, по итогам обсуждений у нас будет реформированный Налоговый кодексЧто же касается борьбы с коррупцией, вице-премьер заверил, что в этом направлении наблюдается прогресс, есть ощутимые результаты.
16:26 28/06/2016Замглавы Минобороны Армении назвал цель создания объединенной с Россией региональной системы ПВОКак отметил Назарян, соглашением предусматривается, что в мирное время стороны могут сами принимать решения об использовании находящихся в их подчинении войск.
18:07 27/06/2016Тевос Иликчян: Военная авиация Армении готова выполнить любую поставленную задачуПо его словам, в Армении сегодня также действует высокопрофессиональная парашютная школа, основанная еще в 1934 году.
17:08 26/06/2016В Совместной декларации Папы Римского и Католикоса Всех армян выражена надежда на мирное урегулирование карабахского конфликтаВ декларации озвучивается просьба к последователям двух церквей помочь жертвам войн и терроров, беженцам и их семьям.
12:35 25/06/2016Традиции христианского братского сосуществования: речь Католикоса Всех армян в ходе литургии Папы Римского в ГюмриСвидетельством этому являются построенные в последние годы католическая церковь и реконструированные две церкви, осеняющие эту площадь – символы возрождения Гюмри.
16:01 24/06/2016Католикос Гарегин II во время приветствия Папы Римского в Эчмиадзине напомнил заявление понтифика о Геноциде армянГарегин II также подчеркнул важность единения двух церквей.
17:30 23/06/2016WSJ: Визит Папы Римского в Армению и посещение «Цицернакаберда» могут обострить отношения Ватикана и ТурцииИздание подчеркивает, что визит Папы Римского в Армению состоится после апрельской эскалации в зоне карабахского конфликта.
13:45 20/06/2016Минобороны Армении: Азербайджан не уведомил государства – участники ОБСЕ о проведении оперативно-тактических ученийМинистерство обороны Армении распространило заявление в связи с проведением Азербайджаном оперативно-тактических учений у линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск.
16:00 18/06/2016Немецкие историки раскрыли сенсационные факты соучастия Германии в осуществлении Геноцида армян«На тот момент канцлер Германии Бетман-Гольвег говорил: “Наша единственная цель заключается в том, чтобы удержать Турцию, а вопрос – жить или не жить армянам – не имеет никакого значения”».
17:18 17/06/2016Невозможное возможно: Эдуард Шармазанов прокомментировал достижение консенсуса по Избирательному кодексу АрменииПо словам Шармазанова, подписанное накануне заявление может войти в историю парламентаризма Армении как факт превращения невозможного в возможное.
16:02 16/06/2016Омбудсмены Армении и НКР выяснили личность владельца найденного в Баку армянского водительского удостоверенияОни выступили с совместным заявлением в связи с фактом обнаружения в Азербайджане водительского удостоверения подполковника Армии обороны НКР, гражданина РА Алексана Аракеляна.
16:41 13/06/2016В. Багдасарян: Россия не устанавливала Армении сроков для принятия соглашения об объединенной системе ПВО«У нас есть собственные действующие системы противовоздушной обороны, однако речь идет о совместных действиях с Россией и использовании соответствующих средств».
16:37 11/06/2016В Армении ответили на «удивление» Москвы и истерику Баку по поводу установления памятника Гарегину НждеОн боролся за свободу армянского народа, армянскую государственность, в первую очередь во имя благого будущего нашего народа. Ставить параллель между Нжде и нацистами – это неблагодарное дело.
16:39 10/06/2016Ваграм Багдасарян: В случае необходимости правительство Армении предложит пересмотреть госбюджет на 2016 годС таким предложением сегодня выступил руководитель оппозиционной фракции «Армянский национальный конгресс» (АНК) Левон Зурабян.
16:04 09/06/2016Командование в воздушном пространстве Армении остается за Ереваном: Ш. Кочарян об объединенной с Россией системе ПВО«Так что все зависит от реализации данного соглашения», – добавил Ш. Кочарян.
15:21 08/06/2016Президент Армении: Процесс признания Геноцида армян невозможно остановить, фальсифицируя историю, отвергая факты или озвучивая угрозыСерж Саргсян и находящийся с государственным визитом в Армении президент Чешской Республики Милош Земан по итогам переговоров встретились с представителями СМИ.
14:30 07/06/2016Серж Саргсян: Переговоры вокруг нового всеобъемлющего правового документа Армения-ЕС проходят успешноПрезидент Армении Серж Саргсян сегодня по случаю «Дня Европы» посетил делегацию ЕС в РА.
14:59 06/06/2016А.Лариджани: Отмена визового режима между Арменией и Ираном будет способствовать развитию туризмаАли Лариджани, обратившись к урегулированию карабахского конфликта, в частности, сказал: «Карабахский конфликт должен быть урегулирован путем политических переговоров».
15:47 04/06/2016Госпитализирован арестованный экс-начальник управления вооружения Минобороны Армении генерал Мелсик ЧилингарянВ ответ Г. Глечян заявил, что «заключенного по имени и фамилии “Мелсик Чилингарян” Управление УИУ Минюста РА не получало».
17:06 03/06/2016Архимандрит: Налицо связь между заявлением Папы Римского Франциска о Геноциде армян и резолюцией Бундестага ГерманииОн подчеркнул, что Папа Римский одновременно является главой теократического государства и предстоятелем Римской католической церкви.