16:00 31/05/2019Մահացել է Տիգրան ԿոպալեանԿանադայում 70 տարեկան հասակում մահացել է ջազ երաժիշտ, երգիչ, երգերի հեղինակ Տիգրան Կոպալեանը, ով առավել հայտնի է Լեոն Ռեդբոուն անունով։ Նա ծնվել է հայ ընտանիքում Կիպրոսում, այնուհետ տեղափոխվել...
11:42 30/05/2019Փակել են ճանապարհը. «Մեզ գնդակի տեղ դրած տշում են»Հյուսիս-Հարավ ճանապարհի տարբեր հատվածներ կառուցած 17 ճանապարհաշինական ընկերությունների աշխատակիցներ փակել են Արագածոտնի մարզի՝ Աշտարակ քաղաքից դեպի Ուջան գյուղ տանող ճանապարհը։ Panorama.am-ի հետ...
12:31 27/05/2019Եղեգնաձորն էլ միացավ մետաղական հանքարդյունաբերությունը մերժած համայնքներին. ՀԲՃԵղեգնաձորն էլ միացավ մետաղական հանքարդյունաբերությունը մերժած համայնքներին: Համահայկական բնապահպանական ճակատի տարածած հայտարարության մեջ ասված է.
10:00 27/05/2019Ապրիլյան պատերազմի զոհերի հիշատակի անկյուն կստեղծվիՄայր Հայաստան թանգարանում տարածք կհատկացվի
11:50 25/05/2019«Արի պարի Քոչարի»՝ Հանրապետության Հրապարակում«Արի պարի Քոչարի» համահայկական նախագծի շրջանակում այսօր Հանրապետության Հրապարակում «Կարին» հայ ավանդական երգի-պարի խումբ կազմակերպում է «Արի պարի Քոչարի» ֆլեշմոբը՝ սկիզբը՝ 20։20-ին։ Միջոցառման...
10:20 25/05/2019«Դիտյատինի գավաթ»․ Հայ մարմնամարզիկները ոսկե մեդալ են նվաճել թիմային հաշվարկումՌուսաստանի Սանկտ Պետերբուրգ քաղաքում անցկացվող սպորտային մարմնամարզության «Դիտյատինի գավաթում» Արթուր Դավթյանը և Գագիկ Խաչիկյանը թիմային հաշվարկում գրավել են առաջին տեղը: Արթուր Դավթյանը դարձել է նաև...
14:29 24/05/2019Նախագահը դեսպաններ է նշանակելՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի հրամանագրով Գառնիկ Բադալյանը համատեղության կարգով Տաջիկստանում ՀՀ դեսպան է նշանակվել։ «Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 132-րդ հոդվածի...
13:44 23/05/2019Կրտսեր կազմի և հատուկ պայմաններում ծառայող զինծառայողների աշխատավարձը կբարձրանա մինչև 20 տոկոսովԿառավարության այսօրվա նիստում ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը ներկայացրեց որոշման նախագիծ, համաձայն որի՝ հստակեցվում են զինվորական ծառայության առանձնահատուկ պայմանների համար սահմանված...
12:42 23/05/2019Արտոնություն՝ «Ջերմուկ գրուպ» ընկերությանըԿառավարության որոշմամբ «Ջերմուկ գրուպ» ընկերությանը գերակա ոլորտում իրականացվող ներդրումային ծրագրի շրջանակներում կօգտվի ներմուծվող տեխնոլոգիական սարքավորումները, դրանց բաղկացուցիչ ու համալրող...
12:18 23/05/2019Անցկացվել է հայ-ադրբեջանական սահմանագոտու հերթական դիտարկումըՄայիսի 22-ին, ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի գրասենյակի կողմից, ՀՀ Տավուշի մարզում Բաղանիս գյուղի ուղղությամբ, անցկացվել է հայ-ադրբեջանական սահմանագոտու հերթական դիտարկումը: Հայկական...
14:07 20/05/2019Ի՞նչ է անում հեղափոխական առաջնորդը, երբ չի ստանում ցանկացածը. Թոմաս դը Վաալ«Երբ հեղափոխական առաջնորդը չի ստանում այն, ինչ ցանկանում է, արդյո՞ք նա գնում է մանրակրկիտ բարեփոխումների ճանապարհով, թե՞ վերսկսում է հեղափոխությունը։ Անհանգստացնող նշաններ, որ Փաշինյանն Հայաստանում...
10:08 20/05/2019Ի՞նչ է կատարվում դատարանների դիմացՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ դատարանների մուտքերն արգելափակելու կոչից հետո քաղաքացիները շտապել են մոտակա դատարան։ Թե ի՞նչ է կատարվում դատարանների դիմաց, ֆիքսել է Panorama.am-ի լուսանկարիչը։
09:09 20/05/2019Մեկնարկել է «Հանուն արդար դատարանի» ակցիանԵրևանի մի շարք դատարանների մուտքների մոտ արդեն հավաքված են քաղաքացիներ։
23:35 19/05/2019ԲԴԽ-ն դատավորներին կոչ է անում դրսևորել ծայրահեղ զսպվածությունԲարձրագույն դատական խորհուրդը ս.թ. մայիսի 19-ին ժամը 21.30-ին հրավիրել է արտահերթ նիստ, որում քննարկվել է դատարանների շուրջ ստեղծված իրավիճակը: Խորհուրդն արձանագրել է, որ նախապես ՀՀ վարչապետի մոտ...
23:18 19/05/2019ՄԻՊ. Վարչապետի կոչը խիստ վտանգավոր է երկրի իրավական համակարգի անվտանգության ու կայունության համարՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը հանդես է եկել հայտարարությամբ ՀՀ վարչապետի՝ երկրի բոլոր դատարանների ելքերն ու մուտքերը արգելափակելու կոչի վերաբերյալ։ Հայտարարությունում ասված է.
11:07 17/05/2019The Times. Հենրիխ Մխիթարյանը Բաքու չի մեկնիՀայաստանի ազգային հավաքականի և «Արսենալի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը չի մասնակցի մայիսի 29-ին Բաքվում կայանալիք Եվրոպա լիգայի եզրափակչին։ The Times-ը գրում է, որ «Արսենալ»-ը մտադիր է Հենրիխ...
15:45 16/05/2019«Արսենալը քննադատել է ՈւԵՖԱ-ին ԵԼ եզրափակիչը Բաքվում անցկացնելու համարԼոնդոնի «Արսենալը» պաշտոնական հայտարարությամբ է հանդես եկել՝ քննադատելով ՈւԵՖԱ-ին ֆուտբոլի Եվրոպայի լիգայի եզրափակիչը Բաքվում անցկացնելու ընտրության հետ կապված։ Հիշեցնենք, որ մայիսի 29-ին Բաքվի...

12:07 24/02/2014Ceasefire violations have declined, Armenian Defense Ministry saysThe number of ceasefire violations on Armenia’s border with Azerbaijan declined over the weekend.
11:01 24/02/2014Changeable weather expected in ArmeniaPrecipitation is not expected in Armenia on February 25-26.
09:25 24/02/2014Closing ceremony: Bach declares Sochi Games closedOf the athletes, Bach said: "You have excelled in your competitions. You have shared your emotions with us and the whole world."
17:48 22/02/2014Propaganda efforts of Azerbaijan in Italy do not prove their valueArmenian Embassy in Italy actively opposes the anti-Armenian policy of Azerbaijan in the Italian press and the civil society of Italy.
15:22 22/02/2014Syria conflict: Armenian fatally wounded near DaraaSago Nazaret Shalash, a resident of Damascus, was wounded in clashes near Syria’s Daraa on February 20.
14:10 22/02/2014Renowned director Artavazd Peleshyan marks 76th birthdayToday, February 22, marks the 76th birthday of prominent Armenian director of film-essays, documentarian in the history of film art and film theorist Artavazd Peleshyan.
09:13 22/02/2014Today is World Thinking DayWorld Thinking Day, formerly Thinking Day, is celebrated annually on February 22 by all Girl Guides and Girl Scouts.
11:23 21/02/2014Calif. Assembly Speaker’s bill urges Congress, President to recognize GenocideThe resolution calls on Turkey to recognize the Armenian Genocide and urges Congress and President Obama to do the same.
09:20 21/02/2014Today is International Mother Language DayInternational Mother Language Day is an observance held annually on 21 February worldwide to promote awareness of linguistic and cultural diversity and multilingualism.
16:26 20/02/2014No agreement yet on no-confidence voteThe four non-coalition factions will continue working on the document on a vote of no confidence in the government as no agreement has been reached yet, head of ARF Dashnaktsutyun parliamentary...
13:45 20/02/2014Cabinet meeting: Commission for checking calorific value of gas to be createdBy instruction of Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan, a commission will be set up to check the calorific value of natural gas.
09:20 20/02/2014Today is World Day of Social JusticeThe United Nations' (UN) World Day of Social Justice is annually observed on February 20 to encourage people to look at how social justice affects poverty eradication.
17:47 19/02/2014Guren Margaryan was killed only for being Armenian – Seyran OhanyanArmenian Defense Minister Seyran Ohanyan visited the monument to slain Armenian officer Gurgen Margaryan on the occasion of the 10th anniversary of the brutal axe-murder.
15:27 19/02/2014Armenia marks Book Donation Day and 145th birthday of Hovhannes TumanyanBook Donation Day has been marked since 2008 on the initiative of the Armenian government and President of Armenian Writers’ Union Levon Ananyan.
09:17 19/02/2014Armenia & Turkey Clash Over Genocide At UN Security CouncilForeshadowing next year’s Centennial commemorative events, the Armenian Genocide issue was discussed for the first time at the UN Security Council on January 29.
15:34 18/02/2014Changes are possible, Heritage leader saysIn his words, “many wrongly believe” that nothing can be changed in the country, but he thinks that changes are possible.
13:59 18/02/2014Raffi Hovannisian delivers ‘annual national address’The Heritage party is holding a meeting at Ani Plaza Hotel. Citizens have gathered there to hear the ‘annual national address’ by party leader Raffi Hovannisian. Heritage deputy chairman Armen...
13:10 18/02/2014No ceasefire violations registered during OSCE monitoringOn February 18, in accordance with the agreement reached with the authorities of the Nagorno-Karabakh Republic, the OSCE Mission conducted a planned monitoring of the Line of Contact between the...
09:20 18/02/2014Temperatures to rise by 2-4 degreesPrecipitation is not expected in Armenia on February 18-22.
10:21 17/02/2014Today is Random Acts of Kindness DayIt’s NOT about fundraising or giving money – just a day to celebrate kindness.