16:00 31/05/2019Մահացել է Տիգրան ԿոպալեանԿանադայում 70 տարեկան հասակում մահացել է ջազ երաժիշտ, երգիչ, երգերի հեղինակ Տիգրան Կոպալեանը, ով առավել հայտնի է Լեոն Ռեդբոուն անունով։ Նա ծնվել է հայ ընտանիքում Կիպրոսում, այնուհետ տեղափոխվել...
11:42 30/05/2019Փակել են ճանապարհը. «Մեզ գնդակի տեղ դրած տշում են»Հյուսիս-Հարավ ճանապարհի տարբեր հատվածներ կառուցած 17 ճանապարհաշինական ընկերությունների աշխատակիցներ փակել են Արագածոտնի մարզի՝ Աշտարակ քաղաքից դեպի Ուջան գյուղ տանող ճանապարհը։ Panorama.am-ի հետ...
12:31 27/05/2019Եղեգնաձորն էլ միացավ մետաղական հանքարդյունաբերությունը մերժած համայնքներին. ՀԲՃԵղեգնաձորն էլ միացավ մետաղական հանքարդյունաբերությունը մերժած համայնքներին: Համահայկական բնապահպանական ճակատի տարածած հայտարարության մեջ ասված է.
10:00 27/05/2019Ապրիլյան պատերազմի զոհերի հիշատակի անկյուն կստեղծվիՄայր Հայաստան թանգարանում տարածք կհատկացվի
11:50 25/05/2019«Արի պարի Քոչարի»՝ Հանրապետության Հրապարակում«Արի պարի Քոչարի» համահայկական նախագծի շրջանակում այսօր Հանրապետության Հրապարակում «Կարին» հայ ավանդական երգի-պարի խումբ կազմակերպում է «Արի պարի Քոչարի» ֆլեշմոբը՝ սկիզբը՝ 20։20-ին։ Միջոցառման...
10:20 25/05/2019«Դիտյատինի գավաթ»․ Հայ մարմնամարզիկները ոսկե մեդալ են նվաճել թիմային հաշվարկումՌուսաստանի Սանկտ Պետերբուրգ քաղաքում անցկացվող սպորտային մարմնամարզության «Դիտյատինի գավաթում» Արթուր Դավթյանը և Գագիկ Խաչիկյանը թիմային հաշվարկում գրավել են առաջին տեղը: Արթուր Դավթյանը դարձել է նաև...
14:29 24/05/2019Նախագահը դեսպաններ է նշանակելՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի հրամանագրով Գառնիկ Բադալյանը համատեղության կարգով Տաջիկստանում ՀՀ դեսպան է նշանակվել։ «Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 132-րդ հոդվածի...
13:44 23/05/2019Կրտսեր կազմի և հատուկ պայմաններում ծառայող զինծառայողների աշխատավարձը կբարձրանա մինչև 20 տոկոսովԿառավարության այսօրվա նիստում ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը ներկայացրեց որոշման նախագիծ, համաձայն որի՝ հստակեցվում են զինվորական ծառայության առանձնահատուկ պայմանների համար սահմանված...
12:42 23/05/2019Արտոնություն՝ «Ջերմուկ գրուպ» ընկերությանըԿառավարության որոշմամբ «Ջերմուկ գրուպ» ընկերությանը գերակա ոլորտում իրականացվող ներդրումային ծրագրի շրջանակներում կօգտվի ներմուծվող տեխնոլոգիական սարքավորումները, դրանց բաղկացուցիչ ու համալրող...
12:18 23/05/2019Անցկացվել է հայ-ադրբեջանական սահմանագոտու հերթական դիտարկումըՄայիսի 22-ին, ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի գրասենյակի կողմից, ՀՀ Տավուշի մարզում Բաղանիս գյուղի ուղղությամբ, անցկացվել է հայ-ադրբեջանական սահմանագոտու հերթական դիտարկումը: Հայկական...
14:07 20/05/2019Ի՞նչ է անում հեղափոխական առաջնորդը, երբ չի ստանում ցանկացածը. Թոմաս դը Վաալ«Երբ հեղափոխական առաջնորդը չի ստանում այն, ինչ ցանկանում է, արդյո՞ք նա գնում է մանրակրկիտ բարեփոխումների ճանապարհով, թե՞ վերսկսում է հեղափոխությունը։ Անհանգստացնող նշաններ, որ Փաշինյանն Հայաստանում...
10:08 20/05/2019Ի՞նչ է կատարվում դատարանների դիմացՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ դատարանների մուտքերն արգելափակելու կոչից հետո քաղաքացիները շտապել են մոտակա դատարան։ Թե ի՞նչ է կատարվում դատարանների դիմաց, ֆիքսել է Panorama.am-ի լուսանկարիչը։
09:09 20/05/2019Մեկնարկել է «Հանուն արդար դատարանի» ակցիանԵրևանի մի շարք դատարանների մուտքների մոտ արդեն հավաքված են քաղաքացիներ։
23:35 19/05/2019ԲԴԽ-ն դատավորներին կոչ է անում դրսևորել ծայրահեղ զսպվածությունԲարձրագույն դատական խորհուրդը ս.թ. մայիսի 19-ին ժամը 21.30-ին հրավիրել է արտահերթ նիստ, որում քննարկվել է դատարանների շուրջ ստեղծված իրավիճակը: Խորհուրդն արձանագրել է, որ նախապես ՀՀ վարչապետի մոտ...
23:18 19/05/2019ՄԻՊ. Վարչապետի կոչը խիստ վտանգավոր է երկրի իրավական համակարգի անվտանգության ու կայունության համարՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը հանդես է եկել հայտարարությամբ ՀՀ վարչապետի՝ երկրի բոլոր դատարանների ելքերն ու մուտքերը արգելափակելու կոչի վերաբերյալ։ Հայտարարությունում ասված է.
11:07 17/05/2019The Times. Հենրիխ Մխիթարյանը Բաքու չի մեկնիՀայաստանի ազգային հավաքականի և «Արսենալի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը չի մասնակցի մայիսի 29-ին Բաքվում կայանալիք Եվրոպա լիգայի եզրափակչին։ The Times-ը գրում է, որ «Արսենալ»-ը մտադիր է Հենրիխ...
15:45 16/05/2019«Արսենալը քննադատել է ՈւԵՖԱ-ին ԵԼ եզրափակիչը Բաքվում անցկացնելու համարԼոնդոնի «Արսենալը» պաշտոնական հայտարարությամբ է հանդես եկել՝ քննադատելով ՈւԵՖԱ-ին ֆուտբոլի Եվրոպայի լիգայի եզրափակիչը Բաքվում անցկացնելու ընտրության հետ կապված։ Հիշեցնենք, որ մայիսի 29-ին Բաքվի...

17:50 13/05/2015Москва держит под контролем ситуацию в регионе. Глава Минобороны Армении о продаже Россией вооружения АзербайджануГлава оборонного ведомства также заявил, что нынешняя геополитическая ситуация обязывает иметь боеспособную и соответствующую современным требованиям армию.
11:34 13/05/2015Сегодня начинается выдвижение кандидатов в мэры города АбовянСегодня, 13 мая, начинается выдвижение кандидатов для участия в выборах мэра города Абовян Котайкской области Армении.
18:02 12/05/2015«Больше никогда...» В 12 городах мира прошли показы фильмов о Геноциде армянВ рамках программы «Больше никогда...» в 7 странах мира прошли показы фильмов о Геноциде армян в Османской империи 1915 года.
17:05 12/05/2015М. Маилян: Соглашение о заключении перемирия в Карабахе от 12 мая 1994г. – самый ощутимый результат «минского процесса»Председатель Общественного совета по внешней политике и безопасности НКР также напомнил, что «минский процесс» по мирному урегулированию конфликта начался еще в марте 1992г.
09:42 12/05/2015Сегодня свой профессиональный праздник отмечают медсестрыЕжегодно 12 мая отмечается Международный день медицинской сестры (International Nurses Day). Об этом напоминает Calend.ru. Медицинские сестры – это специалисты, получившие начальное медицинское...
16:30 11/05/2015Президент С. Саргсян: Азербайджан избегает участия на территории Армении даже в аполитичных мероприятиях скаутского движенияОн подчеркнул, что Армения делает все возможное для формирования атмосферы доверия и проведения конструктивных переговоров.
11:13 11/05/2015Представитель ЕС: Армения и Азербайджан обсудят карабахский конфликт в РигеАрмения и Азербайджан обсудят карабахский конфликт на полях саммита Восточного партнерства в Риге, который состоится 21 – 22 мая.
09:40 11/05/2015Жители США отмечают сегодня Национальный день, когда можно есть то, что хочетсяСегодня тот исключительный день, когда каждый житель США может устроить истинный праздник своему желудку.
10:56 09/05/2015Парадный расчет ВС Армении примет сегодня участие в параде Победы на Красной площади в МосквеПрезидент РФ Владимир Путин встречает в Кремле глав иностранных делегаций и почетных гостей, прибывших на торжества по случаю Дня Победы.
10:45 09/05/2015Бако Саакян: Армия обороны НКР и сегодня с честью выполняет поставленные перед ней задачиПрезидент Нагорно-Карабахской Республики (НКР) Бако Саакян направил поздравительное послание Президента в связи с 70-летием Победы, Днем Армии обороны НКР и освобождения Шуши.
10:04 09/05/2015Для спасшегося от Геноцида армянского народа Победа открыла реальные и широкие возможности. Послание президента Армении к 9 маяС символичным совпадением в этот же майский день 1992 года был освобожден старинный армянский город-крепость Шуши.
17:03 08/05/2015А. Петросян: В день освобождения Шуши всех сплотила идея национального единенияОсвобождение Шуши 8 мая 1992 года стало началом формирования Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики.
15:17 08/05/2015Скоординированной работой НКР можно сделать полноценным субъектом международного права. Речь президента АрменииАрцах уже является состоявшимся государством – со своими институтами, опытом демократических выборов, и это необратимый процесс.
17:17 07/05/2015Парламент Армении принял резонансные поправки в Законы «О подоходном налоге» и «О налоге на прибыль»В. Мирумян при этом подчеркнул, что представленные законопроекты никак не относятся к деятельности трудовых мигрантов, отправляющих на заработки в качестве частных лиц.
16:22 06/05/2015Эксперт: Есть масса вопросов к автору материала о событиях в ГугаркеПредставляем интервью Panorama.am с руководителем НПО «Инициатива по предотвращению ксенофобии», социологом Армине Адибекян.
16:12 06/05/2015В сирийском Алеппо продолжаются обстрелы жилых кварталовВ сирийском Алеппо продолжаются обстрелы жилых кварталов и вооруженные столкновения. Об этом сообщает газета «Гандзасар». Отмечается также, что уже более 40 дней нет воды и электроэнергии, отключен...
13:37 06/05/2015Парламент Армении в первом чтении принял поправки в законы «О подоходном налоге» и «О налоге на прибыль»Национальное Собрание Армении сегодня, 5 мая, в первом чтении приняло резонансный законопроект о внесении изменений и дополнений в законы РА «О подоходном налоге» и «О налоге на прибыль».
18:04 05/05/2015Шумиха вокруг встречи Саакян-Бибилов: Никакого дипломатического скандала между Арменией и Грузией «не было и быть не может»По словам парламентария, встреча не носила официального характера, а люди имеют право в частном порядке свободно встречаться с кем угодно.
16:38 04/05/2015В. Саркисян: Задача информирования в вопросе Геноцида армян выполнена, реакция превзошла ожидания«Мероприятия продолжатся до 24 апреля 2016 года. Существует четкая программа культурных, политических мероприятий».
16:15 04/05/2015ЦИК НКР: В парламент Арцаха по предварительным итогам прошли 5 партийПо итогам состоявшихся 3 мая парламентских выборов в Нагорно-Карабахской Республике за семь участвовавших в избирательной борьбе партий проголосовали 68 915 человек.