14:24 02/11/2017Քիչ օրինակ գիտե՞ք, որ ուսուցիչն ուսուցիչ չէ, բժիշկը բժիշկ չէ. վարչապետը՝ կրճատումների մասինՀայաստանի պետական ապարատը շատ ավելի մեծ է, քան պետք է: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը՝ անդրադառնալով այն փաստին, որ հաջորդ տարի 5500...
14:59 31/10/20172018-ին Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցքի զարգացման ծրագրով նախատեսված է 22,6 մլրդ դրամ. Վ. Մարտիրոսյան«2018 թվականին Տրանսպորտի, կապի և ՏՏ նախարարության գծով պետական բյուջեի ծախսերը կկազմեն շուրջ 47,4 մլրդ դրամ»,- «ՀՀ 2018թ.
10:57 25/10/2017Ես մի հատ անասունի հետ կապ չունեմ. Սամվել ԱլեքսանյանՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Սամվել Ալեքսանյանը հերքում է մամուլում շրջանառվող տեղեկությունները, որ ինքը զբաղվում է խոշոր եղջերավոր կենդանիների արտահանմամբ, այդ պատճառով էլ մսի գինը թանկացել է: Այսօր...
12:52 24/10/2017Լոքյան. Այն ձևերը, որով աշխատել ենք, փոքր արդյունավետություն ունեն«Եվրամիության շատ երկրներ անցել են էլեկտրոնային կառավարման, ժամանակն է, որ մեր տեղական իշխանություններն անցնեն էլեկտրոնային կառավարման»,-հայտարարեց Տարածքային կառավարման և զարգացման նախարար Դավիթ...
12:35 23/10/2017ՀՀ ոստիկանությունը նախատեսում է ԴՆԹ քարտադարաններ ստեղծելԱմբողջ աշխարհը ձևավորել է ԴՆԹ պահոցներ և եզակի երկրներ են, որ նման պահոցներ չունեն այդպիսիք:
16:04 18/10/2017Արա Զոհրաբյան. Ընտանիքին միջամտությունը մեզ անհանգստացնում էՓաստաբանների պալատի նախագահ Արա Զոհրաբյանը համարում է, որ ընտանեկան բռնության կանխարգելման մասին օրենքը վերաբերում է բոլորին: «Ընտանիքը կարևոր ինստիտուտ է, պետության հիմքը: Նախագծով ընտանիքին...
14:47 17/10/2017Նոր ատոմակայան կունենանք, եթե գնային առումով այն լինի արդյունավետ․ Դավիթ ՀարությունյանԷներգետիկայի ոլորտում Հայաստանն ունի երկու հնարավոր զարգացման սցենար՝ փորձել ընդհանրապես էներգակիրների գինը նվազեցնել երկրում, երկրորդ՝ նվազեցնել հոսանքի գինը: Այսօր մասին այսoր լրագրողների հետ...
15:05 16/10/2017Բաքուն ձգտում է ԼՂ խնդրին հաղորդել միջէթնիկական և միջկրոնական բնույթ. ԲաբլոյանՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը հոկտեմբերի 15-ին Սանկտ Պետերբուրգում մասնակցել է Միջխորհրդարանական միության 137-րդ վեհաժողովին և հանդես եկել ելույթով: ԱԺ հասարակայնության և տեղեկատվության...
12:32 13/10/2017Խոսրովի արգելոցի հրդեհը միտումնավոր չի եղել, եղել է անփութության արդյունք. Դավիթ Տոնոյան«Հանրապետությունում վերջին ամիսներին տեղի ունեցած հրդեհների պատճառած վնասների գնահատման փուլն ընթացքում է»:
14:05 12/10/2017Ակնհայտ է՝ բանակցային գործընթացում առաջընթացի դրական որևէ միտում չկա. Շավարշ Քոչարյան«ԼՂ հիմնախնդրի բանակցային գործընթացում առաջընթացի դրական որևէ միտում չկա»,- այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Շավարշ Քոչարյանը: Պատասխանելով...
15:51 03/10/2017ՀՀԿ, ՀՅԴ, և «Ծառուկյան» խմբակցությունները դեմ են «Ելք»-ի նախագծին«ԵԼՔ-ի առաջարկն այլ բան չէ, քան այն, որ Հայաստանը պետք է կատարի ռազմաքաղաքական շրջադարձ»,- խորհրդարանում հայտարարեց ԱԺ ՀՅԴ խմբակցության ղեկավար Արմեն Ռուստամյանը։ Նրա խոսքով՝ առաջարկում անվտանգության...
11:51 02/10/2017Տարին բավական հաջող էր ԶՈՒ սպառազինությամբ հագեցման առումով. Վիգեն Սարգսյան2018-ի պետբյուջեով Հայաստանի պաշտպանական ոլորտի ծախսերը ավելացվելու են 27 միլիարդ դրամով, ինչը հիմնականում ուղղվելու է զենք, զինամթերքի գնումներին։
12:49 30/09/2017Ղարաբաղյան հակամարտության մեջ հիբրիդային կոմպոնենտը միշտ է եղել. Արման Սաղաթելյան1994 թվականից ի վեր՝ մենք անընդհատ գտնվել ենք հիբրիդային ազդեցության շրջանակներում
11:51 29/09/2017ԵԱՏՄ-ին անդամակցությունը դադարեցնելու վերաբերյալ «Ելք»-ի նախագիծը հոկտեմբերի 3-ին կքննարկվի ԱԺ-ումԵԱՏՄ-ին Հայաստանի անդամակցությունը դադարեցնելու մասին նախագծի վերաբերյալ եզրակացություն ներկայացնելու համար ԱԺ ժամանակավոր հանձնաժողով ստեղծելու մասին ԱԺ որոշման նախագիծը կքննարկվի ԱԺ լիագումար...
11:37 28/09/2017Վարչապետը հանձնարարեց քննարկել տարեցների` աշխատաշուկայում ընդգրկվելու հնարավորությունը«1992թ-ից ՄԱԿ-ը հոկտեմբերի 1-ը հռչակել է որպես Տարեցների միջազգային օր: Այսօրվա հրամայականը մեզ ստիպում է տարեցների սոցիալական պաշտպանության բնագավառում սոցիալական պաշտպանությունից ու խնամքից անցում...
14:20 26/09/2017Սևանի հարցում մտահոգվելու խնդիր միշտ կա. Բնապահպանության նախարար«Սևանի հարցում մտահոգվելու խնդիր միշտ կա։ Սևանը մեզ համար ոչ միայն մեր ազգային հարստությունն է, այլ նաև էկոլոգիական, տնտեսական, սոցիալական մեծ արժեք է ներկայացնում։ Բնական է, որ Սևանի հետ կապված...
12:43 25/09/2017ԵԱՀԿ Մինսկի խումբը վաղուց չի զբաղվում հակամարտության կարգավորմամբ. քաղաքագետ«Մոնիտորների, վերահսկման մեխանիզմների մասին խոսակցությունները միտված են հենց բռնությունների զսպմանը, ոչ թե բուն կարգավորմանը»:
13:30 23/09/2017«Նաիրիտ» գործարանում խոշոր աղետի վտանգ չկա. միջազգային փորձագիտական խումբԵվրոպական փորձագետների խմբի հետազոտությունների արդյունքների եզրակացությամբ «Նաիրիտ» գործարանում խոշոր աղետի սպառնալիք չկա: Այս մասին խմբի անդամները տեղեկացրել են ԱԻ նախարար Դավիթ Տոնոյանի հետ...
11:57 22/09/2017«Հայաստանի Թվային Օրակարգի» մշակումն ուղղված է բարենպաստ բիզնես-միջավայրի ապահովմանը. վարչապետՀայաստանում մեկնարկել են «Հայաստանի Թվային Օրակարգ ռազմավարական փաստաթղթի մշակման աշխատանքները։ Այս մասին այսօր գործադիրի նիստում հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը։ Վարչապետի խոսքերով՝ Թվային...
15:03 19/09/2017Թուրքիան պետք է ճանաչի Հայոց ցեղասպանությունը, և ես շարունակելու եմ պայքարել դրա համար. Կարո ՓայլանՀարյուր տարի առաջ մեծ ոճիր եղավ և յուրաքանչյուր ոճիր անպատիժ մնալով՝ նոր ոճիրների պատճառ կդառնա:

11:15 22/05/2013Armenian government not to sell Vorotan HPP to subsidize gas priceArmenian government is not planning to sell Vorotan hydropower plant to subsidize the gas price, Armenian Minister of Energy and Natural Resources Armen Movsisyan told today’s press briefing.
09:20 22/05/2013Today is International Day for Biological DiversityThe International Day for Biological Diversity is a United Nations–sanctioned international day for the promotion of biodiversity issues.
09:07 22/05/2013Mostly clear weather expected in ArmeniaThe air temperature will go up both at night and in daytime by another 2-3 degrees.
15:03 21/05/2013DPA leader: Membership to Customs Union could help solve Karabakh issue“We should have joined the Customs Union if we wanted the gas price to remain equal to Russia’s internal price.”
09:25 21/05/2013Today marks World Day for Cultural Diversity for Dialogue and DevelopmentThe day provides us with an opportunity to deepen our understanding of the values of cultural diversity and to learn to live together better.
09:00 21/05/2013No significant precipitation expected; air temperature to go upIn Yerevan, only transitory rain is possible in spots.
19:04 20/05/2013Tigran Sargsyan: Negotiations with Russia over gas price are underway“Armenia is using its leverage to get a low price for imported gas and is holding negotiations with Iran and our strategic ally Russia.”
09:41 20/05/2013World Metrology Day is marked on May 20The theme for 2013 is "Measurements in daily life."
09:00 20/05/2013Air temperature will go downPrecipitation is expected from time to time in the whole territory.
10:18 18/05/2013Today is International Museum Day: Entrance to all Armenian museums is free todayEntrance to all Armenian museums is free today.
09:11 18/05/2013Air temperature will go up by 3-4 degreesNo precipitation is expected in the most part of the day in the whole territory.
18:07 17/05/2013Increase in price for Russian gas not political decision – Gagik MakaryanThe increase in the supplies of Iranian gas is a political issue but Iran is willing to provide larger possibilities for Armenia, especially as currently the Iranian economy is in such condition that...
13:59 17/05/2013Grigory Ayvazyan says Aliyev is his main rival at Azerbaijani presidential electionsThe Assembly of Azerbaijani-Armenians has decided to nominate the candidacy of head of the Assembly Grigory Ayvazyan for the upcoming Azerbaijani presidential elections.
10:59 17/05/2013Gor Sujyan: The only thing that matters is that we did it"I think that people miss honest music, and I hope we managed to share this message…”
10:24 17/05/2013Today marks World Telecommunication and Information Society DayThe main objective of the day is to raise global awareness of societal changes brought about by the Internet and new technologies.
09:00 17/05/2013Rains will persist; air temperature will go upHail and wind up to 23mps is possible.
15:31 16/05/2013Opposition parties made gross strategic mistakes in Yerevan election race, says political technologist“The opposition forces were not competitive as during the election campaign they were mainly focused on the criticism of the Republican Party.”
09:15 16/05/2013Air temperature to go downAlmost in the whole territory heavy rains and thunderstorm are expected from time to time.
17:14 15/05/2013A group of Armenian hackers ‘‘Ananun’’ publishes anti-Armenian falsification of Azerbaijani journalistsA group of Armenian hackers “Ananun” published on the website “Vs.ananun.am” a new "portion" of correspondence of Azerbaijani journalists who are engaged in anti-Armenian propaganda and...
09:07 15/05/2013Today marks International Day of FamiliesThe International Day of Families has inspired a series of awareness-raising events, including national family days.