14:24 02/11/2017Քիչ օրինակ գիտե՞ք, որ ուսուցիչն ուսուցիչ չէ, բժիշկը բժիշկ չէ. վարչապետը՝ կրճատումների մասինՀայաստանի պետական ապարատը շատ ավելի մեծ է, քան պետք է: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը՝ անդրադառնալով այն փաստին, որ հաջորդ տարի 5500...
14:59 31/10/20172018-ին Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցքի զարգացման ծրագրով նախատեսված է 22,6 մլրդ դրամ. Վ. Մարտիրոսյան«2018 թվականին Տրանսպորտի, կապի և ՏՏ նախարարության գծով պետական բյուջեի ծախսերը կկազմեն շուրջ 47,4 մլրդ դրամ»,- «ՀՀ 2018թ.
10:57 25/10/2017Ես մի հատ անասունի հետ կապ չունեմ. Սամվել ԱլեքսանյանՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Սամվել Ալեքսանյանը հերքում է մամուլում շրջանառվող տեղեկությունները, որ ինքը զբաղվում է խոշոր եղջերավոր կենդանիների արտահանմամբ, այդ պատճառով էլ մսի գինը թանկացել է: Այսօր...
12:52 24/10/2017Լոքյան. Այն ձևերը, որով աշխատել ենք, փոքր արդյունավետություն ունեն«Եվրամիության շատ երկրներ անցել են էլեկտրոնային կառավարման, ժամանակն է, որ մեր տեղական իշխանություններն անցնեն էլեկտրոնային կառավարման»,-հայտարարեց Տարածքային կառավարման և զարգացման նախարար Դավիթ...
12:35 23/10/2017ՀՀ ոստիկանությունը նախատեսում է ԴՆԹ քարտադարաններ ստեղծելԱմբողջ աշխարհը ձևավորել է ԴՆԹ պահոցներ և եզակի երկրներ են, որ նման պահոցներ չունեն այդպիսիք:
16:04 18/10/2017Արա Զոհրաբյան. Ընտանիքին միջամտությունը մեզ անհանգստացնում էՓաստաբանների պալատի նախագահ Արա Զոհրաբյանը համարում է, որ ընտանեկան բռնության կանխարգելման մասին օրենքը վերաբերում է բոլորին: «Ընտանիքը կարևոր ինստիտուտ է, պետության հիմքը: Նախագծով ընտանիքին...
14:47 17/10/2017Նոր ատոմակայան կունենանք, եթե գնային առումով այն լինի արդյունավետ․ Դավիթ ՀարությունյանԷներգետիկայի ոլորտում Հայաստանն ունի երկու հնարավոր զարգացման սցենար՝ փորձել ընդհանրապես էներգակիրների գինը նվազեցնել երկրում, երկրորդ՝ նվազեցնել հոսանքի գինը: Այսօր մասին այսoր լրագրողների հետ...
15:05 16/10/2017Բաքուն ձգտում է ԼՂ խնդրին հաղորդել միջէթնիկական և միջկրոնական բնույթ. ԲաբլոյանՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը հոկտեմբերի 15-ին Սանկտ Պետերբուրգում մասնակցել է Միջխորհրդարանական միության 137-րդ վեհաժողովին և հանդես եկել ելույթով: ԱԺ հասարակայնության և տեղեկատվության...
12:32 13/10/2017Խոսրովի արգելոցի հրդեհը միտումնավոր չի եղել, եղել է անփութության արդյունք. Դավիթ Տոնոյան«Հանրապետությունում վերջին ամիսներին տեղի ունեցած հրդեհների պատճառած վնասների գնահատման փուլն ընթացքում է»:
14:05 12/10/2017Ակնհայտ է՝ բանակցային գործընթացում առաջընթացի դրական որևէ միտում չկա. Շավարշ Քոչարյան«ԼՂ հիմնախնդրի բանակցային գործընթացում առաջընթացի դրական որևէ միտում չկա»,- այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Շավարշ Քոչարյանը: Պատասխանելով...
15:51 03/10/2017ՀՀԿ, ՀՅԴ, և «Ծառուկյան» խմբակցությունները դեմ են «Ելք»-ի նախագծին«ԵԼՔ-ի առաջարկն այլ բան չէ, քան այն, որ Հայաստանը պետք է կատարի ռազմաքաղաքական շրջադարձ»,- խորհրդարանում հայտարարեց ԱԺ ՀՅԴ խմբակցության ղեկավար Արմեն Ռուստամյանը։ Նրա խոսքով՝ առաջարկում անվտանգության...
11:51 02/10/2017Տարին բավական հաջող էր ԶՈՒ սպառազինությամբ հագեցման առումով. Վիգեն Սարգսյան2018-ի պետբյուջեով Հայաստանի պաշտպանական ոլորտի ծախսերը ավելացվելու են 27 միլիարդ դրամով, ինչը հիմնականում ուղղվելու է զենք, զինամթերքի գնումներին։
12:49 30/09/2017Ղարաբաղյան հակամարտության մեջ հիբրիդային կոմպոնենտը միշտ է եղել. Արման Սաղաթելյան1994 թվականից ի վեր՝ մենք անընդհատ գտնվել ենք հիբրիդային ազդեցության շրջանակներում
11:51 29/09/2017ԵԱՏՄ-ին անդամակցությունը դադարեցնելու վերաբերյալ «Ելք»-ի նախագիծը հոկտեմբերի 3-ին կքննարկվի ԱԺ-ումԵԱՏՄ-ին Հայաստանի անդամակցությունը դադարեցնելու մասին նախագծի վերաբերյալ եզրակացություն ներկայացնելու համար ԱԺ ժամանակավոր հանձնաժողով ստեղծելու մասին ԱԺ որոշման նախագիծը կքննարկվի ԱԺ լիագումար...
11:37 28/09/2017Վարչապետը հանձնարարեց քննարկել տարեցների` աշխատաշուկայում ընդգրկվելու հնարավորությունը«1992թ-ից ՄԱԿ-ը հոկտեմբերի 1-ը հռչակել է որպես Տարեցների միջազգային օր: Այսօրվա հրամայականը մեզ ստիպում է տարեցների սոցիալական պաշտպանության բնագավառում սոցիալական պաշտպանությունից ու խնամքից անցում...
14:20 26/09/2017Սևանի հարցում մտահոգվելու խնդիր միշտ կա. Բնապահպանության նախարար«Սևանի հարցում մտահոգվելու խնդիր միշտ կա։ Սևանը մեզ համար ոչ միայն մեր ազգային հարստությունն է, այլ նաև էկոլոգիական, տնտեսական, սոցիալական մեծ արժեք է ներկայացնում։ Բնական է, որ Սևանի հետ կապված...
12:43 25/09/2017ԵԱՀԿ Մինսկի խումբը վաղուց չի զբաղվում հակամարտության կարգավորմամբ. քաղաքագետ«Մոնիտորների, վերահսկման մեխանիզմների մասին խոսակցությունները միտված են հենց բռնությունների զսպմանը, ոչ թե բուն կարգավորմանը»:
13:30 23/09/2017«Նաիրիտ» գործարանում խոշոր աղետի վտանգ չկա. միջազգային փորձագիտական խումբԵվրոպական փորձագետների խմբի հետազոտությունների արդյունքների եզրակացությամբ «Նաիրիտ» գործարանում խոշոր աղետի սպառնալիք չկա: Այս մասին խմբի անդամները տեղեկացրել են ԱԻ նախարար Դավիթ Տոնոյանի հետ...
11:57 22/09/2017«Հայաստանի Թվային Օրակարգի» մշակումն ուղղված է բարենպաստ բիզնես-միջավայրի ապահովմանը. վարչապետՀայաստանում մեկնարկել են «Հայաստանի Թվային Օրակարգ ռազմավարական փաստաթղթի մշակման աշխատանքները։ Այս մասին այսօր գործադիրի նիստում հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը։ Վարչապետի խոսքերով՝ Թվային...
15:03 19/09/2017Թուրքիան պետք է ճանաչի Հայոց ցեղասպանությունը, և ես շարունակելու եմ պայքարել դրա համար. Կարո ՓայլանՀարյուր տարի առաջ մեծ ոճիր եղավ և յուրաքանչյուր ոճիր անպատիժ մնալով՝ նոր ոճիրների պատճառ կդառնա:

12:56 04/09/2014Джеймс Уорлик оставил в Twitter запись об участии президентов Армении и Азербайджана в саммите НАТО в УэльсеСопредседатель Минской группы ОБСЕ от США Джеймс Уорлик в своем микроблоке в Twitter обратился к открывающемуся сегодня в Уэльсе двухдневному саммиту НАТО, указав, что президенты Армении и...
18:44 03/09/2014Вступление Армении в ЕАЭС – необратимый и взаимовыгодный процесс. Депутаты расставили точки над i«Мы имеем дело с серьезной и большой политикой, за которой стоит авторитетное политическое руководство заинтересованных в Евразийском экономическом проекте государств».
17:39 03/09/2014Признание Калифорнией независимости НКР – беспрецедентное явление, и армянская сторона не должна упускать этот шансЛ. Мелик-Шахназарян при этом напомнил, что уже 4 американских штата признали независимость НКР.
11:37 03/09/2014Осень вступает в свои права: синоптики прогнозируют в Армении понижение температурыНа территории Армении в период с 3 по 4 сентября ожидается погода без осадков. 5-6 сентября в северных районах возможны кратковременные дожди с грозами, усиление ветра до 18-23 м/с, в отдельных...
14:53 02/09/2014Вступление Армении в Евразийский экономический союз на НКР не повлияет. Г. Минасян расставил точки над iВторым преимуществом, по его словам, являются санитарные нормы и большой 150-миллионный рынок, открывающийся для Армении, а также отложение сроков уплаты НДС в случае импорта.
11:28 02/09/2014Бако Саакян: Недавние инциденты на линии соприкосновения показали, что Нагорно-Карабахская Республика сильна и неприступнаПрезидент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян направил поздравительное послание по случаю Дня Республики.
17:58 01/09/2014Глава Минобороны Армении в послании ко Дню знаний раскрыл секрет небывалых успехов Армянской армии в 2014г.Все это, подчеркивает С. Оганян, бесспорно свидетельствует о далеко идущих целях противника и откровенном наступлении.
10:56 01/09/2014Министр образования и науки Армении поздравил учащихся с Днем знанийМинистр образования и науки Армении Армен Ашотян направил поздравительное послание по случаю Дня знаний.
10:03 01/09/2014Серж Саргсян: Культура и письменность были визитными карточками армянского народа на протяжении вековПрезидент Армении Серж Саргсян направил послание по случаю Дня знаний. Об этом сообщает пресс-служба главы армянского государства. «Дорогие учащиеся, учителя и родители! Уважаемые студенты и...
15:00 30/08/2014Брат армянского военнослужащего Акопа Инджигуляна надеется на его возвращение Армению«Теперь мы уже надеемся, что он вернется и домой. Главное сейчас то, что он находится не в Азербайджане»,– отметил он.
10:11 30/08/2014Сегодня Международный день жертв насильственных исчезновенийГенеральная Ассамблея ООН в 2011 году выразила в своей резолюции серьезную обеспокоенность тем, что в мире растет количество насильственных исчезновений людей.
17:46 29/08/2014МККК подтвердил факт передачи Акопа Инджигуляна третьей странеФакт того, что находившийся более года в плену в Азербайджане армянский военнослужащий Акоп Инджигулян покинул Азербайджан и передан третьей стране, в беседе с корреспондентом Panorama.am подтвердил...
11:48 29/08/2014Глава МИД Армении передал президенту Турции официальное приглашение посетить Ереван 24 апреля 2015 годаНа прошедшем после церемонии приеме в честь руководителей делегаций глава МИД Армении провел краткую беседу с президентом Реджепом Тайипом Эрдоганом.
11:04 29/08/2014Состояние подорвавшихся на мине в Тавушской области Армении военнослужащих оценивается как стабильно тяжелоеСостояние военнослужащих, раненных в результате взрыва мины в районе города Берд Тавушской области Армении накануне, 28 августа, оценивается как стабильно тяжелое.
10:02 29/08/2014Сегодня Международный день действий против ядерных испытанийМеждународный день действий против ядерных испытаний (International Day Аgainst Nuclear Tests) утвержден на 64-й сессии Генеральной Ассамблеи ООН, которая состоялась 2 декабря 2009 года.
16:08 28/08/2014Официальный Ереван приветствует признание Сенатом Калифорнии независимости НКР«До тех пор, пока Азербайджан будет препятствовать усилиям Армении и сопредседателей МГ ОБСЕ по урегулированию карабахского конфликта, можно ожидать много аналогичных решений и резолюций…»
12:39 27/08/2014Сенат Калифорнии единогласно принял резолюцию о преподавании в школах темы Геноцида армянЗаконопроект был единогласно включен в повестку Сената в апреле текущего года, после чего он был представлен на обсуждение и правовую экспертизу.
11:40 27/08/2014Ровно 59 лет назад вышел в свет первый экземпляр «Книги рекордов Гиннесса»59 лет назад в Великобритании вышел в свет первый экземпляр «Книги рекордов Гиннеса». На одной великосветской английской вечеринке возник шуточный спор о том, какая из европейских птичек летает...
17:08 26/08/2014Союз композиторов Армении реализует проект к 100-й годовщине Геноцида армянТак, будут отобраны произведения, посвященные Геноциду армян в Османской империи 1915 года, независимо от жанра.
11:17 26/08/2014Жаркая погода в Армении сохранится: температура воздуха повысится на 1-2 градусаВ период с 26 по 30 августа в северных районах Армении в вечернее время суток и в первой половине ночи возможны кратковременные дожди и грозы, во время гроз возможно усиление ветра до 18-23 м/с.