17:27 04/12/202310 միլիոն դոլարին համարժեք դրամ կուղղվի ՀՀ-ում կանանց ձեռներեցության զարգացմանըԱկբա բանկը Եվրոպական միության և Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի հետ համագործակցությամբ ու Շվեդիայի աջակցությամբ ներգրավել է 10 միլիոն դոլարին համարժեք ՀՀ դրամի ֆինանսական միջոցներ: Բանկից...
15:56 04/12/2023Մհեր Գրիգորյանը 2022 թվականի ընթացքում 1 միլիարդ 7 միլիոն դրամի եկամուտ է ունեցելՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը 2022 թվականի ընթացքում 1 միլիարդ 7 միլիոն դրամի եկամուտ է ունեցել, որից 962 միլիոնը գոյացել է «Արդշինբանկում» ունեցած բաժնետոմսերի վաճառքից։ hetq.am-ը հայտնում է, որ...
13:42 04/12/2023Իրանից կերակրի աղի ներմուծումն արգելվել էՆոյեմբերի 24-ից 28-ը ՍԱՏՄ սահմանային վերահսկողության արդյունքում, լաբորատոր անհամապատասխանության հիմքով, արգելվել է ՀՀ ներմուծել հետևյալ վտանգավոր սննդամթերքը․ Բրազիլիայից թռչնամիս՝ 64000 կգ,...
11:07 04/12/2023ՊԵԿ-ը 11 ամսում ապահովել է 1 տրլն 954.8 մլրդ դրամ հարկային եկամուտներ և պետական տուրքերԱյս տարվա հունվար-նոյեմբեր ամիսների ընթացքում ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի կողմից ապահովվել է 1 տրլն 954.8 մլրդ դրամ հարկային եկամուտներ և պետական տուրքեր, ինչը նախորդ տարվա նույն ժամանակաշրջանի...
10:32 03/12/2023100 երկրներ խոստանում են եռապատկել վերականգնվող էներգիայի սպառումը մինչև 2030 թվականըՄի շարք երկրներ և նավթային ընկերություններ, ՄԱԿ-ի՝ կլիմայի շուրջ բանակցությունների ընթացքում, խոստացել են մեծ առաջընթաց գրանցել գլոբալ տաքացման դեմ պայքարում: BBC-ն գրում է, որ Սաուդյան Արաբիայի...
16:19 02/12/2023Մարգահովիտ գյուղը շարունակ ենթարկվում է տեռորի. ԴուլգարյանԴեռ հանրային լսումը չի կայացել, սակայն արդեն Լոռու մարզի Մարգահովիտի բնակիչների շարջանում մտահոգություն կա, որ քննարկում նախաձեռնող ընկերությունը աջակիցների խումբ է ձևավորում՝ բնակիչների նկատմամբ...
15:12 02/12/2023Ռուսաստանցի ռելոկանտները բողոքել են Հայաստանում գների բարձրացումից2022 թվականին 100 հազար ռուսաստանցի է տեղափոխվել Հայաստան։ RBK-ն հիշեցնում է էկոնոմիկայի նախարարի պաշտոնը զբաղեցնող Վահան Քերոբյանի հայտարարությունը։ Հայաստանը Ռուսաստանից դրամական փոխանցումների...
10:41 02/12/2023Ինչպե՞ս է «Սիթի բայք»-ը ներգրավել տասնյակ հազարավոր քաղաքացիների, և ովքե՞ր են ծրագրի հետևում. «Հետք»«Սիթի բայք»-ի տելեգրամյան խմբում ամեն օր մարդիկ հազարավոր նամակներ են գրում։ Ոմանք հարցնում են՝ ինչպես պետք է գրանցվեն, ներդրում կատարեն, արդյո՞ք կարող են առանց ներդրում անելու գումար հանել, ոմանք...
22:46 01/12/2023Տիեզերք բարձրացավ «Հայասաթ-1» հայկական առաջին արբանյակըՀայկական «Բազումք» տիեզերական հետազոտությունների լաբորատորիայի և «Գիտական նորարարության և կրթության կենտրոն»-ի (CSIE) համատեղ աշխատանքների արդյունքում ստեղծված և «Հայասաթ-1» անվանումը ստացած...
18:12 01/12/2023Թուրքիայում կարիքների նպատակով բանկերից քաղաքացիների վերցրած պարտքերը գնալով աճում ենԹուրքիայի բանկային կարգավորման և վերահսկողության գործակալություն (BRSA) տվյալների համաձայն՝ երկրում տիրող ինֆլյացիայի պայմաններում առօրյա կարիքների նպատակով բանկերից քաղաքացիների վերցրած պարտքերը...
17:55 01/12/2023Շվեյցարիան արգելափակել է մոտ 17.2 մլրդ դոլարի ռուսական ակտիվներըՇվեյցարիան 2022 թվականի փետրվարից երկրում արգելափակել է մոտ 8,8 միլիարդ դոլարի մասնավոր ռուսական ակտիվները, Ռուսաստանի Կենտրոնական բանկի սառեցված միջոցների չափը մնում է անփոփոխ և կազմում է մոտ 8,45...
17:14 01/12/2023Քաղաքացու բնակարանը՝ տուգանքի մատերիալԴեկտեմբերի 1-ից Հայաստանում ուժի մեջ են մտնում մի շարք որոշումներ և օրենսդրական կարգավորումներ, որոնք մեծացնում են պետական բյուջե մուտքերի չափերը և նոր պատժամիջոցներով խստացնում վարչարարությունը:...
15:56 01/12/2023ՍԱՏՄ հայտարարությունը կիսահղի լինելու մասին է․ Բաբկեն ՊիպոյանՍԱՏՄ հայտարարությունը կիսահղի լինելու մասին է»,-այսպես արձագանքեց «Իրազեկ և պաշտպանված սպառող» ՀԿ նախագահ Բաբկեն Պիպոյանը՝ Panorama.am-ի հետ խոսելով Սննդի անվտանգության տեսչական մարմնի՝ ի պատասխան...
15:20 01/12/202370 բեռնատար Լարսից հետ է վերադառնում, իսկ հարյուրավոր բեռնատարներ սպասում են պատասխանի. ԴանիելյանԳառնիկ Դանիելյանը տեղեկացնում է, որ քիչ առաջ կապ է հաստատել Վերին Լարսում Հայաստանի մաքսային կցորդ Վահան Հակոբյանի հետ։
12:32 01/12/2023Ռուս միլիարդատերերը մեկ տարում էլ ավելի են հարստացել2023 թվականի սկզբից Ռուսաստանի ամենահարուստ գործարարների կարողությունն աճել է 38,575 միլիարդ դոլարով։ Այս մասին հայտնում է Bloomberg-ը՝ հղում անելով Bloomberg Billionaires Index-ին։ 2012 թվականի...
09:22 01/12/2023«Ժողովուրդ». Ինչու «Fly Arna»-ն այլևս Հայաստանից չվերթներ չի իրականացնելու«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ դեկտեմբերի 2-ից 4-ն ընկած ժամանակահատվածում որոշում է կայացվելու, որ Fly Arna ավիափոխադրող ընկերությունն այլևս Հայաստանից...
19:58 30/11/2023Ա՛յ տղա ջան, մի շաբաթ է ճանապարհը փակ է, ինչո՞վ ես մինչև հիմա զբաղված․ Բերբերյանը՝ ՔերոբյանինԱյն որ վերջին օրերին գյուղմթերով բեռնված մեքենաներ Լարսից հետ են գալիս և առաջանում են արտահանման հետ կապված խնդիրներ, «Ագրարագյուղացիական միավորում» ՀԿ-ի ղեկավար Հրաչ Բերբերյանի կարծիքով՝ խնդիրն...
17:06 30/11/2023Գյուղմթերքով բեռնված բազմաթիվ բեռնատարներ Վերին Լարսի անցակետից ետ են վերադառնում։ԱԺ «Հայաստան» պատգամավոր Գառնիկ Դանիելյանի տեղեկություններով, այս օրերին գյուղմթերքով բեռնված բազմաթիվ բեռնատարներ Վերին Լարսի անցակետից ետ են վերադառնում։ «Բեռնատարների վարորդները, տնտեսվարողները...
16:10 30/11/2023Եվգենիյ Մոտովիլովը կղեկավարի ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի կորպորատիվ բիզնեսըՎՏԲ-Հայաստան Բանկի խորհուրդը հաստատեց Եվգենիյ Մոտովիլովին՝ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրենի-տնօրինության նախագահի տեղակալի պաշտոնին։ Նա կվերահսկի Բանկի կորպորատիվ բիզնեսի զարգացման դեպարտամենտի...
15:30 30/11/2023«Բարբի» ֆիլմի դերասանուհի Մարգո Ռոբին ներառվել է Financial Times-ի ամենաազդեցիկ կանանց ցուցակումԴերասանուհի Մարգո Ռոբին Financial Times-ի կողմից ճանաչվել է տարվա 25 ամենաազդեցիկ կանանցից մեկը։ Մարգո Ռոբին հայտնի է «Բարբի», «Ուոլ Սթրիթի գայլը» և «Ինքնասպանների ջոկատ» ֆիլմերով։ «Մարգոյի նման մարդ...

23:51 23/12/2015Despite difficult economic conditions, we were able to prevent product price growth: A. MinasaryanDespite the challenges facing Armenia and the region, Pepsi Cola Bottler Armenia Plant’s performance was good this year, Director of Jermuk International Pepsi Cola Bottler Company Arshavir...
21:34 23/12/2015Authorities have to ensure peace, while the rest will be done by businessmen: Misak BalasanyanAfter the reception hosted today by Armenian President Serzh Sargsyan, the owner of Gyumri Beer Factory and ‘Sevan’ Mineral Water Factory Misak Balasanyan told reporters that in 2015 he opened two...
20:33 23/12/20152015 was a wonderful year for IT sector: Bagrat YengibaryanOn the occasion of the New Year and Christmas, on behalf of the head of state, the Armenian presidential residence hosted today a reception for business community members.
17:51 23/12/2015Bako Sahakyan, Arthur Javadyan discuss issues of banking sectorOn 23 December President of Artsakh (Nagorno Karabakh) Bako Sahakyan received Central Bank of Armenia’s Chairman Arthur Javadyan, the press service of Artsakh’s president said.
16:03 23/12/2015President of Artsakh, Armenian finance minister discuss financial cooperationOn 23 December President of Artsakh Bako Sahakyan received Republic of Armenia’s Minister of Finance Gagik Khachatryan, according to the presidential press service.
15:56 23/12/2015Yerevan to host Iran-Armenia-Georgia-Russia quadrilateral meetingIran’s Energy Minister Hamid Chitchian has arrived in Armenia for participation of the 13 sitting of Iran-Armenia Intergovernmental Commission, IRNA news agency reported.
18:57 22/12/2015Another economic policy should be adopted in Armenia: Vahagn KhachatryanEveryone understands that in Armenia, unfortunately solution of the existing problem lies not in the economic sphere, economist Vahagn Khachatryan said today during the press conference ‘The Armenian...
17:56 22/12/2015M. Melkumyan: Efforts of Armenian government to improve economy give no result due to lack of trustThe ongoing economic efforts in Armenia should be supported by political will, MP of the opposition ‘Prosperous Armenia’ faction Mikael Melkumyan said today at a press conference entitled “The...
15:42 22/12/2015Devaluation of Azerbaijan currency: Market collapses, priced grow, people assault storesThe State Oil Fund of Azerbaijan (SOFAZ) said it will save almost $2 billion in 2016 due to the December 21 devaluation of Azerbaijani national currency (manat), according to Trend agency.
17:47 21/12/2015Azerbaijani manat collapses, devaluates by 97 percent over 2015The Central Bank of Azerbaijan switched to floating rate of the national currency from December 21, 2015.
14:06 21/12/2015Toshiba to slash 7,000 jobs in PC and TV units, sees net loss of $4.53 billionJapan's Toshiba Corp said on Monday it will cut nearly 7,000 consumer electronics jobs after a $1.3 billion accounting scandal, in an overhaul that will streamline the sprawling conglomerate into a...
20:41 18/12/2015I. Zakaryan: 2014 report of Control Chamber drawn up much better than in previous yearsThe 2014 report of Armenia’s Control Chamber was drawn up much better from a professional point of view than in the previous years, Chairman of Control Chamber (CC) Ishkhan Zakaryan said at the...
18:29 17/12/2015Reserve fund of Armenian government to be increased by 1 billion dramsThe reserve fund of the Armenian government will be increased by 1 billion drams. The decision has been adopted for the reason that extra funds are needed for allocations envisaged by the 2015 state...
14:43 17/12/2015Residents of Paruyr Sevak border village in Armenia to get social support from governmentThe Armenian government will provide social support to residents of Paruyr Sevak border village in Ararat province.
14:17 17/12/2015Russia suspends free-trade deal with Ukraine from 2016President Vladimir Putin on Wednesday signed a decree suspending Russia's free-trade agreement with Ukraine as of January 1, the same day Kiev is set to enter a similar trade deal with Brussels,...
10:33 17/12/2015U.S., Cuba say making headway on restoring commercial flightsU.S. and Cuban officials said on Wednesday they had made important headway in a months-long effort to restore scheduled flight service between the countries after half a century of confrontation,...
19:56 16/12/2015Head of Union of Wine-makers of Armenia: Brandy production declined by 20%There was a 20% decline in Armenia’s brandy production, Chairman of the Union of Wine-makers Avag Harutyunyan told a press conference today.
19:36 16/12/2015EU provides €30 million to support reform efforts in ArmeniaThe European Commission has adopted a new support programme of €30 million to enhance reform efforts in Armenia in the areas of quality employment, fiscal governance and civil society participation...
20:28 14/12/2015Domestically produced computers should be used in Armenian government and parliament, MP saysDeputy of the ARF-Dashnaktsutyun (ARFD) faction of Armenia’s National Assembly Artsvik Minasyan positively assessed the bill on amendments to the Law on VAT.
19:04 14/12/2015Armenian govt. proposes exempting points of sale at Meghri, Bavra, Bagratashen checkpoints from VATThe Armenian government has proposed that the points of sale at land border checkpoints should be exempted from value added tax.