15:09 01/02/2023Արցախում պետական աջակցություն կտրամադրվի աշխատանքը կորցրած մարդկանցԱրցախի Հանրապետության պետական նախարար Ռուբեն Վարդանյանի ղեկավարությամբ այսօր տեղի ունեցած խորհրդակցության ընթացքում ներկայացվել են շրջափակման տնտեսական և սոցիալական հետևանքների մեղմմանն ուղղված...
13:58 01/02/2023Տնտեսագետ. «Մալաթիա» տոնավաճառ-ի փակվելու հետևանքով մանրածախ առևտուրն էլ ավելի կմոնոպոլացվիՀՅԴ Բյուրոյի տնտեսական հետազոտությունների գրասենյակի պատասխանատու, տնտեսագետ Սուրեն Պարսյանը վերլուծել է, թե ինչպես կանդրադառնա առևտրի վրա «Մալաթիա» տոբավաճառի գործունեության կասեցումը։ Հադվածում նա...
11:50 01/02/2023ՊԵԿ-ի հիշեցումը2023 թվականին հատուկ հարկման համակարգ ընտրելու վերջնաժամկետի վերաբերյալ Պետական եկամուտների կոմիտեն հիշեցնում է, որ հատուկ հարկման համակարգերում 2023 թվականի հունվարի 1-ից գործունեություն...
11:43 01/02/2023Վարդան Բալյան. 2022-ի հունվար-նոյեմբերին ինտերնետ շահումով խաղերում ավելի քան 5,3 տրլն դրամի խաղադրույք է կատարվելՔաղաքական վերլուծաբան Վարդան Բալյանը գրում է. «Ի՞նչ ապագա Շահումով խաղերի դեմ պայքարի ազատամարտիկ ինքնահռչակված իշխանության օրոք ՊԵԿ տվյալներով 2022-ի հունվար-նոյեմբերին ինտերնետ շահումով խաղերում...
09:00 01/02/2023Դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքն` այսօրՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 09:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 393.62 դրամ` հունվարի 30-ի համեմատ արժեզրկվելով 0.15 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը...
08:45 01/02/2023Պատերազմից հետո ԵՄ-ից արտահանումը Ռուսաստան նվազել է 47%-ով, դեպի ԱՊՀ՝ աճել 48%-ովԱրևմտյան երկրների կողմից հակառուսական պատժամիջոցների ներդրումից հետո Եվրամիության (ԵՄ) երկրներից Ռուսաստան ապրանքների մատակարարումների ծավալը 2022թ-ի 9 ամիսներին նվազել է 47%-ով։ «Deutsche Welle»-ի...
20:07 31/01/2023ՇՄՆ-ն դրական եզրակացություն է տվել «Հայասա ռեսոուրսիս քորփ» ՍՊԸ-ի ներկայացրած հայտինՀՀ Շրջակա միջավայրի նախարարությունը դրական եզրակացություն է տվել «Հայասա ռեսոուրսիս քորփ» ՍՊԸ-ի կողմից ներկայացված «Լոռու մարզի Հանքակուտակի և հարակից տեղամասերի ոսկի-բազմամետաղային հանքերևակումների...
17:44 31/01/2023Արցախում առկա է բենզինի և դիզվառելիքի պաշարների սղությունԱրցախի Հանրապետության պետական նախարար, Օպերատիվ շտաբի պետ Ռուբեն Վարդանյանի ղեկավարությամբ այսօր տեղի ունեցած շտաբի նիստում քննարկվել են Ադրբեջանի կողմից Արցախի շարունակվող շրջափակման պայմաններում...
17:39 31/01/20232022թ.-ին տրանսֆերտային ցուցանիշը ռեկորդային է եղել՝ 2.5 մլրդ դոլար. Մարտին Գալստյան«Նախորդ տարվա զուտ ներհոսքի տրանսֆերտային ցուցանիշը ռեկորդային է եղել՝ 2.5 մլրդ դոլար»,-հրավիրված ասուլիսում հայտարարեց Կենտրոնական բանկի նախագահ Մարտին Գալստյանը: Նրա խոսքով՝ Հայաստան եկած...
16:58 31/01/20232022թ.-ին ոչ ռեզիդենտների ավանդներն աճել են 96.3 %-ով. Մարտին Գալստյան«Եթե փոխարժեքի էֆեկտը հանենք, ապա նախորդ տարվա ընթացքում վարկավորումը աճել է 15%, իսկ ավանդներն աճել են 43 %-ի չափով, որից ռեղիդենտների ավանդները՝ 29.4 %, ոչ ռեզիդենտներինը՝ 96.3 %»,-հայտարարեց ԿԲ...
16:55 31/01/2023ԱՄՆ-ում դադարեցվել է Boeing-747 մոդելի ինքնաթիռի արտադրությունըՀունվարի 31-ին Boeing-ը լեգենդար 747 մոդելի վերջին ինքնաթիռը՝ 747-8 Freighter մոդիֆիկացմամբ, կմատակարարի «Atlas Air» բեռնատար ավիաընկերությանը, որից հետո դրա արտադրությունը պաշտոնապես կդադարեցվի։ Այս...
16:15 31/01/2023Տարվա ընթացքում արձանագրվելու է 4.6 % տնտեսական աճ. Մարտին Գալստյան«2022 թ.-ի դեկտեմբերին 12 ամսյա գնաճը շարունակել է նվազել և տավա վերջում կազմել է 8.3 %, 12 ամսա բնականոն գնաճն էլ կազմել է 9.5 %»,-հրավիրված ասուլիսում հայտնեց ԿԲ նախագահ Մարտին Գալստյանը:...
13:05 31/01/2023Վերաֆինանսավորման տոկոսադրույքը թողնվել է անփոփոխՀունվարի 31-ին տեղի է ունեցել ՀՀ կենտրոնական բանկի խորհրդի նիստ, որի ժամանակ որոշվել է՝ անփոփոխ թողնել վերաֆինանսավորման տոկոսադրույքը՝ սահմանելով 10.75%, ԿԲ մամուլի ծառայությունից հայտնում են՝...
18:24 30/01/2023Հայաստանում կկայանա տնտեսական խոշոր համաժողով«Ամունդի-ԱԿԲԱ Ասեթ Մենեջմենթը» հունվարի 31-ին Հայաստանում կազմակերպում է «Ամունդի-Ակբա տնտեսական համաժողով 2023» խորագրով տնտեսական համաժողով։ Այս մասին հայտնում են Ակբա բանկից։ «Համաժողովը բաղկացած...
18:03 30/01/2023Toyota-ն երրորդ տարին անընդմեջ շարունակում է մնալ ավտոմեքենաների վաճառքի համաշխարհային առաջատարըToyota Corporation-ը հայտնել է 2022 թվականի վաճառքի արդյունքների մասին։ Ավտոարտադրողի տվյալներով՝ տարվա ընթացքում առաքել է ավելի քան 10,48 մլն ավտոմեքենա, այդ թվում՝ Toyota-ի Daihatsu և Hino...
12:30 30/01/2023Ցանկացել են մոտ 23 կգ ոսկի տանել Թուրքիա և ԱՄԷՊԵԿ մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչության Զվարթնոց բաժնի աշխատակիցների կողմից առավել ռիսկային չվերթների ուղևորների նկատմամբ իրականացված հսկողական աշխատանքների ընթացքում անցած մի քանի ամիսներին...
12:03 30/01/2023ՔՊ-ական պատգամավորն առաջարկում է դադարեցնել արտարժույթով հիպոտեկային վարկերի տրամադրումը«Արտարժութային և դրամային հիպոտեկային վարկերում վերջին երեք տարում չաշխատող վարկերի դրամային կշիռը 1.5-2 % է, և 4.5-6 %-ն արտարժութային է»,-Ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական...
10:41 30/01/2023Թուրքիան վերջնաժամկետ է սահմանել նաև ՌԴ-ից մատակարարվող գազից կախվածությունը վերացնելու համարԹուրքիան մտադիր է մինչև 2030 թվականը վերացնել գազի մատակարարումներից կախվածությունը: «ՌԻԱ նովոստի»-ին գրում է, որ այդ մասին հայտարարել է Turkish Petroleum Corporation (TPAO) գործադիր տնօրեն Մելիհ...
09:00 30/01/2023Դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքն` այսօրՀՀ բանկերում այսօր՝ ժամը 08:45-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում է 393.56 դրամ։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի առքի ամենաբարձր գինը բանկերում 396 դրամ է, վաճառքի դեպքում ամենացածր գինը՝...
08:39 30/01/2023Իրանը կսկսի ավտոպահեստամասեր արտահանել Բելառուս և ՌուսաստանԻրանում Բելառուսի դեսպանի, ԻԻՀ արդյունաբերության, հանքարդյունաբերության և առևտրի փոխնախարարի, իրանական Saipa և բելառուսական LCC ընկերությունների գործադիր տնօրենների ներկայությամբ, ստորագրվել է...

18:20 27/06/201350,000th international call of last week received by Flora Jaghinyan from Koghb village, Tavush regionToday the name of the lucky customer who has received the 50,000th international call of the last week, in the period between June 17 and 23, was known.
17:31 27/06/2013MONEYVAL: There are gaps in laws of Azerbaijan aimed at combating money laundering and terrorist financingThere are gaps in the laws of Azerbaijan aimed at combating money laundering and terrorist financing.
13:12 27/06/2013Kachachkut village in Lori region gets access to mobile telephony and internet service with Orange supportToday Orange announced the launch of its services in Kachachkut village in Lori region, which did not have access to mobile voice and internet services before.
18:10 24/06/2013Residents of Armavir province hold protest against non-existing ban on apricot export to GeorgiaThey threatened to go to Yerevan on foot and continue their protest near the government building.
12:13 24/06/2013Ruben Vardanyan formulates 7 principles of his charitable activity, announces decision to establish IDeA foundationProminent Russian businessman, co-director of Sberbank CIB Ruben Vardanyan has formulated 7 principles of his charitable activity in Armenia and announced the decision to establish a charitable...
13:23 22/06/2013Bagrat Yengibaryan: A large number of Armenian women work in IT sector“It also shows that women are competitive, that they are not inferior to men and are able to easily compete with them.”
11:17 22/06/2013Chorrord Inknishkhanutyun: Water tariffs to be reduced in Yerevan onlyWater tariffs will be reduced in Yerevan, Chorrord Inknishkhanutyun reports. The Public Services Regulatory Commission set on Friday the tariffs for drinking water supply and sewerage services for...
16:55 21/06/2013Orange customer receiving 50,000th international call of last week will travel to RussiaToday the name of the lucky customer who has received the 50,000th international call in the period of June 10 to 16 was known.
13:59 21/06/2013Armavia employees in another protest over salariesEmployees of Armavia Air Company have gathered in another protest near the building of Armenian government demanding their due salaries and expecting support from Armenian government.
11:46 21/06/2013Drinking water price to decrease by AMD 3.8Drinking water price will decrease by AMD 3.8 for Armenian population, according to a decision made by the Public Services Regulatory Commission of Armenia at today’s meeting.
14:18 20/06/20136th International DigiTec Business Forum to take place June 21-22On June 21-22, the 6th annual DigiTec Business forum will take place at the Armenia Marriott Hotel, under the theme of “Smart Solutions for Smart Countries.” The official opening ceremony of the...
13:03 20/06/2013Babken Pipoyan: Manufacturers and authorized state bodies are to blame for increase in dairy products pricesWhen unfounded increase in prices occurs in food market and the company increasing the prices is not controlled by authorized state bodies, other companies also increase the prices for their...
18:30 19/06/2013NKR President visits south-east of republicOn June 19, Artsakh Republic President Bako Sahakyan visited the south-east of the republic, where he held an extended consultation attended by members of the National Assembly, Cabinet of Ministers...
12:53 19/06/2013Ashot Vardevanyan: Armenia is not poor in water resources, but it spends too much water“Soon, wars will be waged not only for lands but also for water."
16:10 18/06/2013Spayka company to buy apricots from villagers for AMD 500 per kgSpayka company is willing to buy apricots from villagers for AMD 500 per kg, Armenian Deputy Minister of Agriculture Robert Makaryan told our correspondent following a visit to Ararat province.
14:12 18/06/2013Farmers block roads leading to Kakhtsrashen and Aygezard villages, Ararat provinceResidents of several villages of Artashat region, Ararat province of Armenia, blocked today the roads leading to the villages of Kakhtsrashen and Aygezard in protest of low prices offered for...
13:22 18/06/2013Levon Ghazaryan: Some measures should have been taken to rehabilitate Armavia"It is very important that the air communication field is being liberalized, and 3 national air carriers are going to be introduced."
12:39 17/06/2013UWC Diijan will be a world class schoolVice President and Chief Financial Officer of the European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) Manfred Schepers said that Dilijan International School (DIS) “will be a world class school”.
16:29 13/06/2013Two villages in the Syunik region get access to mobile telephony and internet service with OrangeToday Orange announced the launch of its services in two villages of the Syunik region: Geghanush and Gomaran, which are getting access to mobile technologies for the first time ever.
16:22 13/06/2013PM: Doesn’t matter how hard we try to help people of Armavir, it will not be enough“Doesn’t matter how hard we try to help people of Armavir, it will not be enough. However we did our best and the people of Armavir felt that the government stands with them,” said the RA PM Tigran...