14:46 07/06/2022Բենզինի գինն աճել է 18.4%-ով, դիզելային վառելիքինը՝ 48.7%-ով2022թ. մայիսին 2021թ. մայիսի համեմատ ոչ պարենային ապրանքների շուկայում գրանցվել է 6.8%, իսկ 2022թ. ապրիլի համեմատ՝ 0.6% գնաճ։ Հանրապետության դիտարկվող բոլոր քաղաքներում 2022թ. մայիսին ապրիլի համեմատ...
14:16 07/06/2022Մեկ տարում սննդամթերքը մոտ 15%-ով թանկացել էՀայաստանի Հանրապետության սպառողական շուկայում 12-ամսյա գնաճը (2022թ. մայիսը 2021թ.մայիսի նկատմամբ) կազմել է 9.0%, իսկ նախորդ ամսվա նկատմամբ՝ 0.1%։ Ինչպես Panorama.am-ը տեղեկանում է ՀՀ վիճակագրական...
11:50 07/06/2022Իրանից օրական արտահանվում է մեկ միլիոն բարել նավթԻրանի Նավթի նախարարությունը հայտարարել է, որ երկրից կայուն կերպով ամեն օր արտահանվում է մեկ միլիոն բարել նավթ, գրում է ParsToday-ը՝ հղում անելով «Իրան» օրաթերթին։ Իրանի նավթի նախարարությունը...
08:43 07/06/2022Դոլարը հատեց 430 դրամի սահմանագիծըՎերջին օրերին հայկական դրամը ԱՄՆ դոլարի նկատմամբ զգալի արժևորվել է։ Այսօր արդեն ԱՄՆ դոլարը վաճառվում է 427-430 դրամով։ Մասնավորապես, հունիսի 7-ին, ժամը 08:30-ի դրությամբ հայաստանյան բանկերում ԱՄՆ...
21:30 06/06/2022Ենթակառուցվածքները՝ համայնքների զարգացման միջոցԾովակում հերթական ծրագիրն է իրականացվել. արևային ֆոտովոլտային ևս մեկ կայան է տեղադրվել՝ այս անգամ մշակույթի տան տանիքին: Այս մասին հայտնում են Վիվա-ՄՏՍ ընկերությունից։ «6,9 ԿՎտ դրվածքային հզորությամբ...
20:54 06/06/2022Փոքր մառանից մինչև մեծ գործարան. ոգեշնչված հայկական գինու տարածմամբՉինացի Զեն Թիենքին խոստանում է՝ հայկական գինին իր հետ Չինաստան է տանելու, բայց ոչ միայն իր հարազատներին հյուրասիրելու, այլ նաև բիզնես մտադրության նպատակով։ Ցանկանում է համագործակցել մի քանի գինի...
19:35 06/06/2022Հայաստանում բացվել է «Տեսլա» էլեկտրամոբիլների մասնագիտացված սրահՄեկ մոնիտորից կառավարվող, խելացի, ժամանակակից․ ցանկալի մեքենաները արդեն ներկայացված են Երևանում։ Ակբա Լիզինգը հայտնում է, որ բացվել է «Տեսլա Էներջի» էլեկտրամոբիլների ավտոսրահը.
19:27 06/06/2022Ադրբեջան կոչվող արհեստածին կազմավորումն իր էությամբ նաև հակառուսական քաղցկեղային գոյացություն է․ Վարդան ՈսկանյանԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը «Տելեգրամ»-ում գրում է․ «Բաքվի բարբարոսական վարչախամբի քարոզչամիջոցները ոչ մի տրամաբանական հակադարձում չեն գտել և սեփական զայրույթից ու անզորությւոնից անցել են բացառապես իբր...
19:15 06/06/2022Գինին «ապրող էակ» է. «Մաթևոսյան Վայն»Մեկ բաժակ գինի, լավ տրամադրություն՝ մեկ նպատակի՝ հանուն Հայաստանի գինեգործության զարգացման։ Տարվա ամենախոշոր գինու փառատոնն իր դռները բացեց գինի արտադրողների, գինու սիրահարների և հազարավոր...
18:55 06/06/2022ԿԲ-ն՝ կեղծ լիցենզիայի և շինծու տվյալների հիման վրա տարածվող առաջարկների մասինՀՀ կենտրոնական բանկը տեղեկացնում է, որ արժեթղթերի շուկայում մասնագիտացված մասնակցի կեղծված լիցենզիայի հիման վրա «Գազպրոմ Արմենիա» ՓԲԸ անունից հանդես եկող որոշ անձինք հրապարակային առաջարկի միջոցով...
17:03 06/06/2022ԱՄՆ-ը կարող է Իրանից համաշխարհային շուկա նավթի մատակարարումների ավելացում թույլ տալԱՄՆ-ը կարող է թույլ տալ ավելի շատ իրանական նավթի մուտք համաշխարհային շուկա՝ նույնիսկ առանց միջուկային գործարքի վերականգնման։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին երկուշաբթի հաղորդել է ISNA գործակալությունը՝...
16:17 06/06/2022Դոլարի արժեզրկման հիմքում ընկած են աշխարհաքաղաքական բնույթի մի շարք գործոններ. տնտեսագետՀայկական դրամն ԱՄՆ դոլարի նկատմամբ վերջին շրջանում արագորեն արժևորվում է։ Վերջին օրերին հայաստանյան բանկերում ամերիկյան դոլար կարելի է ձեռք բերել 430 դրամից էլ քիչ գումարով։ Այսօր, ինչպես տեղեկանում...
15:50 06/06/2022Թուրքական լիրան արժեզրկման վերջին ռեկորդից հետո ամենաբարձր ցուցանիշն է գրանցելՎերջերս շարունակաբար արժեզրկվող թուրքական լիրայի փոխարժեքն ամերիկյան դոլարի նկատմամբ հունիսի 6-ի առավոտյան հասել է 16.61 լիրա/1 դոլար հարաբերակցության մակարդակին: Էրմենիհաբերը նշում է, որ այս...
14:07 06/06/2022Բաքվի էներգետիկ շաբաթն անցկացվում է Ադրբեջանի կողմից օկուպացված ՇուշիումԲաքվում անցկացվող «Բաքվի էներգետիկ շաբաթ»-ի նիստերից մեկը նախօրեին անցկացվել է 44-օրյա պատերազմի հետևանքով Ադրբեջանի կողմից օկուպացված Շուշիում, գրում է Էրմենիհաբերը։ Նշյալ նիստի ընթացքում...
11:43 06/06/2022«Երևանի գինու օրերը». հայկական գինին՝ Ակբա բանկի և Վիզայի հետ միասինԹեթև գլխապտույտ, հաճելի աղմուկ, տրամադրություն ստեղծող երաժշտություն. Երևանում գինու օրերն էին: Ամենամյա փառատոնը կենտրոնական երեք փողոցներ է բերել հարյուրավոր տեղացիների ու զբոսաշրջիկների։ Հայկական...
11:08 06/06/2022«Արեգակ Բեյքրի». սիրով և հոգատարությամբ պատրաստված հացաբուլկեղեն՝ Գյումրիից«Երևանի գինու օրերը» դարձել են ընտանիքի, ընկերների ու գործընկերների հետ ժամանցի լավագույն վայրը․ մայրաքաղաքի սրտում տոնական եռուզեռը իր շուրջն է համախմբել նաև գուրմաններին, ովքեր գինին չեն...
09:33 06/06/2022Հայաստանում նախորդ տարի գրանցվել է 2 068 նոր ապրանքային նշան2021թ. ազգային ընթացակարգով Մտավոր սեփականության գործակալություն է ներկայացվել ապրանքային նշանի գրանցման 2 887 հայտ (2 364-ը` ազգային հայտատուներից): ՀՀ վիճակագրական կոմիտեից Panorama.am-ը տեղեկանում...
18:53 04/06/2022Աբրամովիչի բիզնեսը կվաճառվի մեկ ֆունտ ստերլինգովԲրիտանական Truphone հեռահաղորդակցության խումբը, որը պատկանում է ռուս գործարար Ռոման Աբրամովիչին և նրա գործընկերներին, մեկ ֆունտով կվաճառվի երկու եվրոպացի ձեռնարկատերերի, «Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ,...
15:20 04/06/2022Երևանյան լիճն ունի աղտողտվածության ամենաբարձր կարգըՀրազդան գետն ունի աղտոտվածության ամենաբարձր դասը՝ չորրորդ, որոշ հատվածքներում՝ նույնիսկ հինգերորդ։Հայտնի է, որ Երևան քաղաքի կոյուղաջրերը թափվում են Գետառ և Հրազդան գետեր՝ ստեղծելով լրջագույն...
11:31 03/06/2022Որ ապրանքները կարելի է ներմուծել առանց մաքատուրքիԿառավարության՝ ապրիլի 16-ից ուժի մեջ մտած որոշմամբ, էլեկտրական շարժիչով տրասնպորտային միջոցների ներմուծումն անմաքս է։ ՊԵԿ-ից հայտնում են, որ սահմանվել է սակագնային քվոտա մինչև 6400 հատ քանակով:...

13:06 14/01/2017Власти Грузии запретили сделки купли-продажи товаров и услуг в иностранной валютеУказание цен в национальной валюте – лари – при совершении сделок, а также в рекламе теперь будет обязательным на всей территории страны.
12:22 14/01/2017Служащим Deutsche Bank запретили вести переписку по SMS и WhatsAppПричиной запрета послужило то, что банк не может архивировать текстовые сообщения – в отличие от писем, посылаемых по электронной почте.
11:47 14/01/2017Радио «Свобода»: В Азербайджане из-за острой нехватки средств в госбюджете повысили цены на бензинС вечера 12 декабря заправочные станции Азербайджана подняли цены на бензин европейского стандарта «AI-95 Premium» с 0,95 до 1.05 манатов.
19:53 13/01/2017Премьер Карен Карапетян подвел итоги 100-дневной работы: обнародован официальный отчет о деятельности правительстваОн представил диагностированные по сферам проблемы, видение их решения и работы, выполненные в этом направлении за данный срок.
19:07 13/01/2017Премьер Армении Карен Карапетян отреагировал на новую «агрессию» журналистов по теме бананов: Не делайте из меня мента!Чего вы хотите? Чтобы я бегал за каждым и спрашивал, отчего он не подал жалобы?
18:41 13/01/2017Карен Карапетян: Правительство Армении готово обсуждать любые программы по перезапуску завода «Наирит», если они вообще будутЕсли будут программы, мы их рассмотрим, обсудим, а если нет, то правительство не намерено перезапускать завод, поскольку для этого нет необходимых ресурсов.
18:24 13/01/2017Премьер Армении: Строительство транспортного коридора «Север- Юг» за счет увеличения внешнего долга – не лучший вариантПо его словам, в настоящее время правительство Армении проводит обсуждения и пытается найти варианты продолжения строительства коридора «Север-Юг».
18:19 13/01/2017Премьер Армении Карен Карапетян: В компании с олигархами чувствую себя очень спокойно и надежноПри этом глава правительства обратился к представителям СМИ с ответным вопросом: «А вы считаете, что это входит в мои функции?»
17:50 13/01/2017Вице-премьер России И. Шувалов назвал срок отмены санкций против Запада и призвал бизнес учесть это«Кто-то должен думать об этом периоде до 31 декабря 2017 года. Произойдет продление или не произойдет, это политическое решение», - заключил он.
17:08 13/01/2017«Газпром» представил планы по объемам поставок газа в Армению через территорию Грузии«Газпром экспорт» планирует поставить в Армению через территорию Грузии 2-2,2 миллиарда кубометров газа в год в 2017-2018 годах.
16:21 13/01/2017Банк ВТБ (Армения) совместно с Visa объявляют об акции для участников Фестиваля шопинга в Дубае22-ой по счету фестиваль шопинга проходит в Дубае с 26 декабря 2016-го по 28 января 2017 года.
14:52 13/01/2017Премьер Армении: Я убежден, что в сфере туризма мы добьемся успеховПремьер-министр Армении Карен Карапетян планирует в конце января провести ряд встреч с представителями банков и бизнес-сообщества – по вопросу активизации инвестиций в сферу туризма.
14:24 13/01/2017Премьер Армении: Экономическую систему невозможно изменить за один день, но мы на верном пути«Наша задача – ежедневной последовательной работой добиться того, чтобы и мы, и наши граждане почувствовали, что мы движемся в верном направлении», – сказал Карен Карапетян.
13:47 13/01/2017«Не бойтесь, все будет хорошо»: Карен Карапетян не видит угроз для Армении в возможности приобретения Азербайджаном у Грузии части газопровода«Уверяю вас, что коэффициент энергетической безопасности Армении является гораздо более высоким, чем у основной части европейских стран», – сказал глава правительства.
13:17 13/01/2017Карен Карапетян подводит итоги 100 дней своего пребывания на посту премьера АрменииОн отметил, что велась чрезвычайно серьезная подготовка к сегодняшней пресс-конференции.
12:11 13/01/2017Георгий Маргвелашвили с целью популяризации отечественной продукции начал кампанию «Требуй грузинское»«Когда пойдете в магазин и супермаркет, требуйте грузинскую продукцию», – заявил президент Грузии.
10:16 13/01/2017Мировые цены на нефть растут в пятницуИнвесторы продолжают отыгрывать заявления министра энергетики России Александра Новака и министра энергетики Саудовской Аравии Халида аль-Фалиха о сокращении добычи.
20:22 12/01/2017Премьер Карен Карапетян ждет от нового Центра стратегических инициатив амбициозных программ по развитию экономики АрменииК. Карапетян отметил, что команда Центра стратегических инициатив профессиональная и он связывает с ней большие надежды.
19:51 12/01/2017Губернатор Сюникской области Армении Ваге Акопян отчитал бизнесменов: хлеб в Горисе сразу же подешевел. Однако губернатор в ответ заявил, что по результатам проведенных исследований незначительное подорожание муки не должно было отразиться на стоимости хлеба.
18:52 12/01/2017В. Мартиросян: Правительство продолжит шаги по реализации программы строительства железной дороги Армения-ИранВ ответ на вопрос, протекает ли процесс строительства железной дороги Армения-Иран, В.Мартиросян сказал: «Только в рамках обсуждений».