11:53 06/03/2022ՌԴ ԿԲ. Ռուսական բանկերի Visa և Mastercard քարտերը կշարունակեն գործել ՌուսաստանումԲոլոր ռուսական բանկերի Visa և Mastercard միջազգային վճարային համակարգերի քարտերը կշարունակեն աշխատել Ռուսաստանի Դաշնությունում, հաճախորդների միջոցները նման քարտերի հետ կապված հաշիվներում...
20:00 05/03/2022ՇՄԱԳՓ օրենքի նոր նախագծով նախատեսված փոփոխություններն ավելի վատն են, քան՝ գործողը. իրավապաշտպանՀասարակական կազմակերպություններն առաջիկայում հանդես կգան հայտարարությամբ՝ կապված Իրավական ակտերի նախագծերի միասնական կայքում (e-draft.am) «Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության...
19:15 05/03/2022Ռումինիան ավելի քան 10 միլիոն եվրո է ծախսել Ուկրաինայից փախստականներ ընդունելու համարՈւկրաինայից փախստականներին ընդունելու համար Ռումինիան մինչ այժմ ծախսել է 51 մլն լեյ (10,3 մլն եվրո): Այս մասին հայտարարել է Ռումինիայի վարչապետ Նիկոլաե Չուկան շաբաթ օրը կայացած մամուլի ասուլիսում,...
19:00 05/03/2022Նախորդ տարի Հայաստանում պաղպաղակի արտադրությունն ավելացել է 5.9%-ովՀայաստանում 2021 թվականին պաղպաղակի և կաթնասերի արտադրությունն ավելացել է։ ՀՀ վիճակագրական կոմիտեից Panorama.am-ին տեղեկացնում են, որ նախորդ տարի հանրապետությունում արտադրվել է 13.6 մլն լիտր...
17:48 05/03/2022Վահան Քերոբյանը խաչիկցիներին խնդրել է՝ հող մշակենԷկոնոմիկայի նախարարի պաշտոնը զբաղեցնող Վահան Քերոբյանը ֆեյսբուքյան իր էջում լուսանկար է հրապարակել ու գրել.
16:35 05/03/2022Zara-ի սեփականատերը դադարեցնում է աշխատանքը ՌուսաստանումՌուսաստանում փակվում են Zara, Pull & Bear, Bershka և այլ խանութները։
13:09 05/03/2022Ռոսսելխոզնադզոր. Հայաստանից լոլիկի ներմուծումը թույլատրվում էՌոսսելխոզնադզորը թույլ է տալիս բանջարեղենի ներմուծումը Հայաստանից, Բելառուսից, Ղազախստանից, Եգիպտոսից ու այլ երկրներից։ Այս մասին աված է ՌԴ պետական մարմնի պաշտոնական էջում։ Ըստ հաղորդագրության,...
12:15 05/03/2022Ռուբլին փոքր-ինչ արժևորվել է, իսկ դրամն՝ արժեզրկվելՈւկրաինայում ռուսական ռազմական գործողությունից հետո ռուսական ռուբլու գրանցած աննախադեպ գնանկումից հետո փոխարժեքը փոքր-ինչ արժևորվել է: Մարտի 5-ին, ժամը 11։45-ի դրությամբ, ՀՀ բանկերում ռուբլու միջին...
11:40 05/03/2022«Ուրալյան ավիաուղիները» չեղարկել են դեպի Հայաստան չվերթներըԱվիաընկերությունը թռիչքներ չի կատարի նաև Ադրբեջան, Իսրայել, ԱմԷ։
11:00 05/03/2022Samsung-ը կդադարեցնի հեռախոսների և կենցաղային տեխնիկայի մատակարարումը ՌուսաստանSamsung-ը դադարեցնում է բոլոր ապրանքների, այդ թվում՝ հեռախոսների և չիպերի մատակարարումը Ռուսաստան «ընթացիկ աշխարհաքաղաքական իրադարձությունների» ֆոնին, հայտնում է Bloomberg-ը՝ վկայակոչելով...
20:14 04/03/2022Microsoft-ը դադարեցնում է ապրանքների վաճառքն ու ծառայությունների մատուցումը ՌուսաստանումԱմերիկյան «Microsoft» տեխնոլոգիական ընկերությունը դադարեցնում է ապրանքների վաճառքն ու ծառայությունների մատուցումը Ռուսաստանում։ Ուրբաթ օրը՝ մարտի 4-ին, հայտնել է ընկերության մամուլի ծառայությունը,...
19:55 04/03/2022Եվրոպայի բորսայում գազի գնի նոր ռեկորդ է սահմանվել՝ 1000 խմ-ի դիմաց գրեթե 2400 դոլարԵվրոպայի բորսայում գազի գինը երրորդ օրն անընդմեջ թարմացնում է պատմական ռեկորդը և այսօրվա սակարկությունների ընթացքում գրեթե հասել է 2400 դոլարի՝ 1000 խմ-ի դիմաց։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, հայտնել է Լոնդոնի...
19:17 04/03/2022ՍԱՏՄ ենթահսկման բեռների զննությունը սահմաններում իրականացվում է պատշաճ ու ժամանակինՀՀ ՍԱՏՄ իրազեկման, խորհրդատվության և հանրության հետ տարվող աշխատանքների բաժինը հաղորդագրություն է տարածել, որում ասվում է․ «Նկատի ունենալով տարվա այս ժամանակահատվածում բուսասանիտարական բեռների...
18:06 04/03/2022Սահմանափակվել է ազդակիր համայնքի բնակչության ձայնը լսելի դարձնելու իրավունքը․ Օլեգ Դուլգարյան«Համայնքային համախմբման և աջակցության կենտրոն» ՀԿ ղեկավար Օլեգ Դուլգարյանը գրում է․ «Այսօր Լոռու մարզի Շնող համայնքի համայնքապետարանի դահլիճում անցկացվում է հանքարդյունաբերության ոլորտի զարգացման...
16:31 04/03/2022Panasonic ընկերությունը դադարեցնում է Ռուսաստանի հետ առևտրային գործունեությունըԷլեկտրոնիկայի խոշորագույն արտադրողներից մեկը՝ ճապոնական Panasonic ընկերությունը, Ուկրաինայի շուրջ ստեղծված իրավիճակի պատճառով դադարեցնում է առևտրային գործունեությունը Ռուսաստանի հետ։ Այս մասին...
15:30 04/03/2022Կառավարությունն առաջարկում է սահմանել ՀԴՄ կիրառության կանոնների խախտման համար մեկ միասնական պատասխանատվության չափԱզգային ժողովում քննարկվում է կառավարության կողմից ներկայացված ՀՀ հարկային օրենսգրքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին օրենքի նախագիծը։ Հիմնական զեկուցող ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի...
15:18 04/03/2022Իրանը և Ռուսաստանը քննարկել են համագործակցության ուղիները երկաթգծի և երկաթուղային նախագծերումՌԴ-ում ԻԻՀ-ի դեսպանը հանդիպել է ՌԴ-ի երկաթուղիների գլխավոր տնօրենի առաջին տեղակալի հետ, և կողմերը քննարկել են երկաթուղային նախագծերում համագործակցության վերջին կարգավիճակը, ներառյալ Հյուսիս-Հարավ...
14:36 04/03/2022Աշոտ Հարությունյան. Պատկերացնո՞ւմ եք՝ հացահատիկի ինքնարժեքն ինչքան է լինելուԳյուղատնտեսության ոլորտի խնդիրների մասին պետք է բարձրաձայնել ու խոսել ոչ թե մարտի 3-ին կառավարության նիստում, այլ դրանց մեծ մասը պետք է կարգավորել նախորդ տարվա վերջին։ Panorama.am-ի հետ զրույցում...
14:15 04/03/2022Լևոն Սահակյանն ընտրվեց ԿԲ խորհրդի անդամՄարտի 4-ի նիստում ՀՀ ԱԺ հաշվիչ հանձնախմբի նախագահ Նարեկ Բաբայանը, ներկայացնելով ԿԲ խորհրդի անդամի ընտրության արդյունքները, նշել է, որ գաղտնի քվեարկությանը մասնակցել է 70 պատգամավոր: 69 կողմ, 1 դեմ...
13:46 04/03/2022ՀԲ-ն 26.5 մլն եվրոյի վարկ կտրամադրի ՀայաստանինՀամաշխարհային բանկի Գործադիր տնօրենների խորհուրդն այսօր 26.5 միլիոն եվրոյի վարկ է հաստատել Հայաստանի «ՊԵտական հատվածի արդիականացման չորրորդ ծրագրի» (ՊՀԱԾ IV) համար։ Վարկը կտրամադրի փոփոխական սպրեդով,...

10:25 25/10/2016Мировые цены на нефть снижаются во вторникУтром стоимость декабрьских фьючерсов на североморскую нефтяную смесь марки Brent снижалась на 0,17% – до 51,37 доллара за баррель.
09:56 25/10/2016Пять европейских стран продлили санкции против России еще на 6 месяцевСанкции против России продлили Украина, Черногория, Албания, Лихтенштейн и Норвегия.
21:02 24/10/2016В Армении снизятся цены на авиабилеты: заявление начальника ГУГА Сергея АветисянаПри этом С. Аветисян подчеркнул, что в Армении, по сравнению с сентябрем 2015 года, в сентябре с.г. зафиксирован рост пассажиропотока на 30%, а, по данным за 9 месяцев, – на 7,5%.
20:12 24/10/2016Посол П. Свитальский: Мы готовы содействовать правительству Армении, а реформы привлекут новые инвестиции из ЕС«Мы надеемся, что, делая акцент на развитии малых и средних предприятий и уделяя внимание данной сфере, мы обеспечим новый экономический рост в Армении».
20:01 24/10/2016Соглашение ОПЕК по ограничению добычи нефти готово на 90%Источник также отметил, что в целом настрой участников в настоящее время является позитивным. «Каких-либо принципиальных разногласий нет», – указал он.
18:19 24/10/2016Оппозиционный депутат Микаел Мелкумян верит в анонсированную премьером Армении Кареном Карапетяном борьбу с монополиямиВы правильно услышали. Без каких бы то ни было проблем. Если вы узнаете о каких-либо препятствиях, звоните лично мне».
17:35 24/10/2016Тигран Джрбашян: В Армении нет никаких оснований для дефолтаТигран Джрбашян отметил также, что ресурсов Центробанка Армении достаточно, чтобы в стране не было дефолта.
17:05 24/10/2016Кризис в Азербайджане: эксперты прогнозируют увеличение числа безработных и резкое обесценивание манатаКоличество банковских служащих в Азербайджане, потерявших работу за последний год, стремительно приближается к 3 тысячам.
16:48 24/10/2016Наира Зограбян призвала депутатов парламента Армении не переносить обсуждение вопроса завода «Наирит»При этом оппозиционный депутат отметила: если целью было дать положительное заключение, а потом все время переносить рассмотрение вопроса, то это неверный подход.
14:57 24/10/2016Премьер Армении и вице-президент METRO AG обсудили возможность открытия армянского представительства компанииКарен Карапетян принял вице-президента по внешней корпоративной политике METRO AG, осуществляющей оптово-розничную торговлю, руководителя московского представительства компании Алексея Григорьева.
10:14 24/10/2016Нефть дешевеет в понедельник на заявлениях иракских властейУтром стоимость декабрьских фьючерсов на североморскую нефтяную смесь марки Brent снижалась на 0,46% – до 51,54 доллара за баррель.
23:19 22/10/2016Премьер Карен Карапетян: Членство в ЕАЭС является необходимостью для АрменииКоснулись журналисты и искренности премьера в вопросе судьбы завода «Наирит», призвав главу правительства и дальше работать в том же стиле, представляя порой и горькую правду.
20:57 22/10/2016Премьер Армении К. Карапетян: Мы заявили о декриминализации бизнеса, а Минэкономразвития станет омбудсменом предпринимателейМинистерство экономического развития и инвестиций Армении будет выступать в роли омбудсмена бизнес-сферы.
13:54 22/10/2016Премьер Армении: Планируется создать компанию, которая займется поиском рынков для армянской сельхозпродукцииКарен Карапетян посетил ежегодную специализированную выставку «Армпродэкспо».
12:49 22/10/2016Поставлена высокая планка: глава Союза промышленников и предпринимателей Армении о программе правительства«Надеюсь, что через 100 дней мы уже увидим шаги в контексте обозначенных правительством изменений – в сферах экономики, инвестиций, в вопросе обеспечения равной конкуренции», – сказал он.
20:22 21/10/2016Росавиация утвердила прямые рейсы из Москвы в армянский город ГюмриРанее премьер Армении Карен Карапетян, комментируя вопрос относительно гюмрийского аэропорта, отметил, что ведутся переговоры, чтобы перенаправить некоторые рейсы в «Ширак».
18:20 21/10/2016Евразийский вектор развития наиболее популярен среди жителей Молдовы«За вступление в Евросоюз проголосовали бы 41% населения, за Евразийский экономический союз – 44,3%».
18:00 21/10/2016Премьер Армении назначил нового заместителя министра экономического развития и инвестицийВ настоящее время заместителями министра экономического развития и инвестиций Армении являются Эмиль Тарасян, Ованнес Ованнесян и Тигран Хачатрян.
16:58 21/10/2016Европейская юридическая служба впервые в Армении запустила продажи сертификатов на получение услуги «Личный юрист»По приобретённым сертификатам юридические консультации будут оказываться дистанционным способом (телефонная консультация, по e-mail или по Skype).
13:51 21/10/2016Парламент Армении одобрил программу правительства во главе с Кареном КарапетяномПрограмма правительства одобрена соотношением голосов 85 «за», 7 «против» и 6 «воздержавшихся».