11:53 06/03/2022ՌԴ ԿԲ. Ռուսական բանկերի Visa և Mastercard քարտերը կշարունակեն գործել ՌուսաստանումԲոլոր ռուսական բանկերի Visa և Mastercard միջազգային վճարային համակարգերի քարտերը կշարունակեն աշխատել Ռուսաստանի Դաշնությունում, հաճախորդների միջոցները նման քարտերի հետ կապված հաշիվներում...
20:00 05/03/2022ՇՄԱԳՓ օրենքի նոր նախագծով նախատեսված փոփոխություններն ավելի վատն են, քան՝ գործողը. իրավապաշտպանՀասարակական կազմակերպություններն առաջիկայում հանդես կգան հայտարարությամբ՝ կապված Իրավական ակտերի նախագծերի միասնական կայքում (e-draft.am) «Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության...
19:15 05/03/2022Ռումինիան ավելի քան 10 միլիոն եվրո է ծախսել Ուկրաինայից փախստականներ ընդունելու համարՈւկրաինայից փախստականներին ընդունելու համար Ռումինիան մինչ այժմ ծախսել է 51 մլն լեյ (10,3 մլն եվրո): Այս մասին հայտարարել է Ռումինիայի վարչապետ Նիկոլաե Չուկան շաբաթ օրը կայացած մամուլի ասուլիսում,...
19:00 05/03/2022Նախորդ տարի Հայաստանում պաղպաղակի արտադրությունն ավելացել է 5.9%-ովՀայաստանում 2021 թվականին պաղպաղակի և կաթնասերի արտադրությունն ավելացել է։ ՀՀ վիճակագրական կոմիտեից Panorama.am-ին տեղեկացնում են, որ նախորդ տարի հանրապետությունում արտադրվել է 13.6 մլն լիտր...
17:48 05/03/2022Վահան Քերոբյանը խաչիկցիներին խնդրել է՝ հող մշակենԷկոնոմիկայի նախարարի պաշտոնը զբաղեցնող Վահան Քերոբյանը ֆեյսբուքյան իր էջում լուսանկար է հրապարակել ու գրել.
16:35 05/03/2022Zara-ի սեփականատերը դադարեցնում է աշխատանքը ՌուսաստանումՌուսաստանում փակվում են Zara, Pull & Bear, Bershka և այլ խանութները։
13:09 05/03/2022Ռոսսելխոզնադզոր. Հայաստանից լոլիկի ներմուծումը թույլատրվում էՌոսսելխոզնադզորը թույլ է տալիս բանջարեղենի ներմուծումը Հայաստանից, Բելառուսից, Ղազախստանից, Եգիպտոսից ու այլ երկրներից։ Այս մասին աված է ՌԴ պետական մարմնի պաշտոնական էջում։ Ըստ հաղորդագրության,...
12:15 05/03/2022Ռուբլին փոքր-ինչ արժևորվել է, իսկ դրամն՝ արժեզրկվելՈւկրաինայում ռուսական ռազմական գործողությունից հետո ռուսական ռուբլու գրանցած աննախադեպ գնանկումից հետո փոխարժեքը փոքր-ինչ արժևորվել է: Մարտի 5-ին, ժամը 11։45-ի դրությամբ, ՀՀ բանկերում ռուբլու միջին...
11:40 05/03/2022«Ուրալյան ավիաուղիները» չեղարկել են դեպի Հայաստան չվերթներըԱվիաընկերությունը թռիչքներ չի կատարի նաև Ադրբեջան, Իսրայել, ԱմԷ։
11:00 05/03/2022Samsung-ը կդադարեցնի հեռախոսների և կենցաղային տեխնիկայի մատակարարումը ՌուսաստանSamsung-ը դադարեցնում է բոլոր ապրանքների, այդ թվում՝ հեռախոսների և չիպերի մատակարարումը Ռուսաստան «ընթացիկ աշխարհաքաղաքական իրադարձությունների» ֆոնին, հայտնում է Bloomberg-ը՝ վկայակոչելով...
20:14 04/03/2022Microsoft-ը դադարեցնում է ապրանքների վաճառքն ու ծառայությունների մատուցումը ՌուսաստանումԱմերիկյան «Microsoft» տեխնոլոգիական ընկերությունը դադարեցնում է ապրանքների վաճառքն ու ծառայությունների մատուցումը Ռուսաստանում։ Ուրբաթ օրը՝ մարտի 4-ին, հայտնել է ընկերության մամուլի ծառայությունը,...
19:55 04/03/2022Եվրոպայի բորսայում գազի գնի նոր ռեկորդ է սահմանվել՝ 1000 խմ-ի դիմաց գրեթե 2400 դոլարԵվրոպայի բորսայում գազի գինը երրորդ օրն անընդմեջ թարմացնում է պատմական ռեկորդը և այսօրվա սակարկությունների ընթացքում գրեթե հասել է 2400 դոլարի՝ 1000 խմ-ի դիմաց։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, հայտնել է Լոնդոնի...
19:17 04/03/2022ՍԱՏՄ ենթահսկման բեռների զննությունը սահմաններում իրականացվում է պատշաճ ու ժամանակինՀՀ ՍԱՏՄ իրազեկման, խորհրդատվության և հանրության հետ տարվող աշխատանքների բաժինը հաղորդագրություն է տարածել, որում ասվում է․ «Նկատի ունենալով տարվա այս ժամանակահատվածում բուսասանիտարական բեռների...
18:06 04/03/2022Սահմանափակվել է ազդակիր համայնքի բնակչության ձայնը լսելի դարձնելու իրավունքը․ Օլեգ Դուլգարյան«Համայնքային համախմբման և աջակցության կենտրոն» ՀԿ ղեկավար Օլեգ Դուլգարյանը գրում է․ «Այսօր Լոռու մարզի Շնող համայնքի համայնքապետարանի դահլիճում անցկացվում է հանքարդյունաբերության ոլորտի զարգացման...
16:31 04/03/2022Panasonic ընկերությունը դադարեցնում է Ռուսաստանի հետ առևտրային գործունեությունըԷլեկտրոնիկայի խոշորագույն արտադրողներից մեկը՝ ճապոնական Panasonic ընկերությունը, Ուկրաինայի շուրջ ստեղծված իրավիճակի պատճառով դադարեցնում է առևտրային գործունեությունը Ռուսաստանի հետ։ Այս մասին...
15:30 04/03/2022Կառավարությունն առաջարկում է սահմանել ՀԴՄ կիրառության կանոնների խախտման համար մեկ միասնական պատասխանատվության չափԱզգային ժողովում քննարկվում է կառավարության կողմից ներկայացված ՀՀ հարկային օրենսգրքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին օրենքի նախագիծը։ Հիմնական զեկուցող ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի...
15:18 04/03/2022Իրանը և Ռուսաստանը քննարկել են համագործակցության ուղիները երկաթգծի և երկաթուղային նախագծերումՌԴ-ում ԻԻՀ-ի դեսպանը հանդիպել է ՌԴ-ի երկաթուղիների գլխավոր տնօրենի առաջին տեղակալի հետ, և կողմերը քննարկել են երկաթուղային նախագծերում համագործակցության վերջին կարգավիճակը, ներառյալ Հյուսիս-Հարավ...
14:36 04/03/2022Աշոտ Հարությունյան. Պատկերացնո՞ւմ եք՝ հացահատիկի ինքնարժեքն ինչքան է լինելուԳյուղատնտեսության ոլորտի խնդիրների մասին պետք է բարձրաձայնել ու խոսել ոչ թե մարտի 3-ին կառավարության նիստում, այլ դրանց մեծ մասը պետք է կարգավորել նախորդ տարվա վերջին։ Panorama.am-ի հետ զրույցում...
14:15 04/03/2022Լևոն Սահակյանն ընտրվեց ԿԲ խորհրդի անդամՄարտի 4-ի նիստում ՀՀ ԱԺ հաշվիչ հանձնախմբի նախագահ Նարեկ Բաբայանը, ներկայացնելով ԿԲ խորհրդի անդամի ընտրության արդյունքները, նշել է, որ գաղտնի քվեարկությանը մասնակցել է 70 պատգամավոր: 69 կողմ, 1 դեմ...
13:46 04/03/2022ՀԲ-ն 26.5 մլն եվրոյի վարկ կտրամադրի ՀայաստանինՀամաշխարհային բանկի Գործադիր տնօրենների խորհուրդն այսօր 26.5 միլիոն եվրոյի վարկ է հաստատել Հայաստանի «ՊԵտական հատվածի արդիականացման չորրորդ ծրագրի» (ՊՀԱԾ IV) համար։ Վարկը կտրամադրի փոփոխական սպրեդով,...

17:35 07/04/2009“ENTERTAINMENT AND LEISURE EXPO 2009” FOR PROFESSIONALS AND TOURISTS“Entertainment and leisure EXPO 2009” first international exhibition will launch in “Moscow House”, Yerevan on 2-4 May, LOGOS EXPO Center reports.
16:03 06/04/2009ARMENIA THIRD OWNER OF EURASIAN DEVELOPMENT BANKArmenia has become the third owner of the Eurasian Bank of Development and its two other colleagues are Russia and Kazakhstan.
14:14 06/04/2009INTERNATIONAL MONETARY FUND: EASTERN EUROPE TO JOIN EUROZONECrisis-hit European Union states in central and Eastern Europe should consider scrapping their currencies in favor of the euro even without formally joining the eurozone, according to the...
13:24 03/04/2009SOUTH CAUCASUS RAIWAYS TO REPAIR OLD RAILROADS“South Caucasus Railways” CJSC finished the recovering activities in Arteni-Aragats railroad part. According to the press service of the company the railroads in Arteni-Aragats have not been repaired...
17:54 02/04/2009MINISTER OF FINANCE TO MAKE PREVISIONS ON RUSSIAN LOAN TO ARMENIAThe world financial-economic crisis different methods to overcome the impact of the crisis in Armenia, the loan provided by Russian Federation and other issues have been presented by the Minister of...
15:56 01/04/2009GENERAL DIRECTOR OF ARMENTEL LEAVES POSITION FOR DOMESTIC REASONSThe General Manager of “Armentel” CJSC Neicho Volochkov announced that he was leaving his position. The head of public relations department of the company Anush Beghloyan told Panorama.am reporter...
13:29 01/04/2009GENERAL DIRECTOR OF ARMENTEL TO RESIGN HIS OFFICEThe General Director of “Armentel” CJSC Neicho Velichkov sent in his resignation today. Panorama.am sources inform that a few hours ago the General Director invited a managerial meeting and...
13:23 01/04/2009ARMROBOTICS OPEN CHAMPIONSHIP IN YEREVAN“ArmRobotics 2009” open champion will be launched in Yerevan on 3-5 October organized by the Union of Information Technology Enterprises and supported by the Prime Minister of Armenia.
18:00 31/03/2009ARMENIAN RAILWAYS DISCUSSED IN MOSCOW“Russian Railways” have been authorized the consensus management of Armenian railways since 2008. Various approaches to develop the Armenian railroads have been discussed during Armenian-Russian...
13:29 31/03/2009CENTRAL BANK: INFLATION IN MARCH TO BE 1-1.5%According to the previsions made by the Central Bank of Armenia the inflation rate in March will be 1-1.5% in the state, announced the Vice President of the CB Vache Gabrielyan in a meeting with the...
16:56 30/03/2009FINANCIAL TIMES REPORTS DRAFT OF G20 LEADERSLeaders of the world’s 20 leading and emerging economies meeting in London this week are set to reiterate a pledge to avoid protectionism and complete stalled global trade talks but offer little to...
15:32 30/03/2009PRESIDENT OF CENTRAL BANK LEFT FOR MOSCOWThe President of the Central Bank of Armenia Arthur Djavadyan left for Moscow today to attend the session of Ministers of Finance and Economy and the Presidents of Central Banks of CIS, as well as...
13:51 27/03/2009ADC OFFERS NEW PRODUCTS AND SERVICESArmenian Datacom Company has announced its Internet Office Mini service that is specially designed for small and medium sized organizations.
14:24 26/03/2009CIS MEETING TO DEFINE POSITION FOR “G-20” SUMMITThe ministerial meeting of the CIS member countries, in Moscow, on 31 March, is aimed to hold common negotiations on the organization’s position to be presented in “G-20” member countries’ leaders’...
14:09 26/03/2009RUSSIAN LOAN TO ARMENIA IN HALF WAY500 million stability loan provided by Russia to Armenia will most probably reach our country in the end of May or in the beginning of June, Irina Ayvazyan, the press secretary of the Ministry of...
14:28 25/03/2009FORBES REPORTS ARMENIA TO BE ON 37TH HORIZONTAL OF WORLD CORRUPTED COUNTRIESInternational Forbes magazine reports that Armenia is on the 37th horizontal of the world corrupted countries.
12:37 24/03/2009DEFLATION RATE IN ARMENIA – 0,7%In January and February deflation rate in Armenia formed 0,7% and price reduce – 1,8%. During the same period the deflation rate in Azerbaijan formed 1,4%, in Moldova – 1,1%, in Estonia – 0,9%....
12:14 24/03/2009ARMENIA TO MANAGE WITHOUT IRANIAN GASArmenia will manage without Iranian gas, Lusine Harutyunyan, the press secretary of the Ministry of Energy told Panorama.am.
17:00 23/03/2009MINISTERS OF TRANSPORT TO ATTEND CONFERENCE IN YEREVANBlack Sea Economic Co-operation Ministerial meeting of the Ministers of Transport will be launched in Yerevan, on 25-27 March.
13:39 23/03/2009FORBES: RUNNING BUSINESS IN ARMENIA EASIER THAN IN RUSSIAArmenia is an attractive country to run a business, reports Forbes magazine listing Armenia on the 94th horizontal of their rating table.