13:52 14/10/2021Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 4 212 նոր դեպք, մահացել է 38 մարդՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 4 212 նոր դեպք: Ինտենսիվ թեստավորման վերջին 24 ժամում անցկացվել է 52 620 թեստ, այստեղից 32 545-ը՝ հակագենի արագ թեստով և 20 075-ը՝ «ՊՇՌ»: Այս մասին գրում է...
12:12 14/10/2021Լատվիայի նախագահը հիվանդացել է COVID-19-ովԼատվիայի նախագահ Էգիլս Լևիտսը Էստոնիայի նոր նախագահ Ալան Հարիսի հետ հանդիպումից առաջ COVID-19-ի Էքսպրես-թեստ է անցել, և նրա մոտ հաստատվել է վարակի առկայություն։ Այս մասին գրում է «ՌԻԱ ՆՈՎՈՍՏԻ»...
11:48 14/10/2021Իտալիան կնպաստի արագացնել «Sputnik V»-ի ճանաչումը ԵվրամիությունումՄոսկվայում Իտալիայի դեսպան Ջորջիո Ստարաչեն ասել է, որ երկիրը չի ճանաչի ռուսական Sputnik V պատվաստանյութն առանց Եվրամիության հավանության, սակայն առավելագույնս կաջակցի արագացնելու այս գործընթացը։ Այս...
11:27 14/10/202114.10.2021. Արցախում կորոնավիրուսի 34 դեպք է գրանցվելԱրցախի Հանրապետությունում հոկտեմբերի 13-ին կատարվել է 141 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 34 նոր դեպք է գրանցվել, այդ թվում երեխաներ: Արցախի առողջապահության...
11:10 14/10/202114.10.2021. Կորոնավիրուսի 1589 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 29 հիվանդՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 6906 կորոնավիրուսով հիվանդ։
20:27 13/10/2021Կորոնավիրուսից ևս մեկ ծննդկան է մահացել. Անահիտ ԱվանեսյանCOVID-19-ի դեմ պատվաստանյութերն անվտանգ են հղիություն պլանավորողների և հղիների համար։ Այս մասին ֆեյսբուքյան էջում գրել է ՀՀ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը միաժամանակ հայտնելով․ «COVID-19-ի...
17:59 13/10/2021ԱՆ-ն փոփախություն է կատարել հեռավար աշխատողների համարՀՀ Առողջապահության Նախարարությունը ներկայացրել է նոր փոփոխություններ` COVID-19-ի տարածման կանխարգելման նպատակով կիրառվող սանիտարական կանոններում։ ՀՀ առողջապահության նախարարի 2021 թվականի հոկտեմբեր...
17:50 13/10/2021Մենք գնում ենք տեստ հանձնելու վարակվելու վտանգի ներքո. Աննա Մայիլյան«Ես գնում եմ տեստավորման և տեսնում, որ բուժքույրը նստած է իր վերցրած մի ամբողջ պարկ գումարի առջև՝ առանց ձեռնոցների ու դիմակի»,- «Հայելի» մամուլի ակումբում տեղեկացրեց ՀՀ վաստակավոր արտիստ, երգչուհի...
15:24 13/10/2021Լատվիայում գրանցվել է ռեկորդային թվով COVID-19 վարակվածներԱնցած մեկ օրում Լատվիայում հաստատվել է COVID-19-ի 2236 նոր դեպք, ինչը ռեկորդային ցուցանիշ է պանդեմիայի ամբողջ ընթացքում երկրում։ Այս մասին գրում է «ՌԻԱ ՆՈՎՈՍՏԻ» գործակալությունը, վկայակոչելով...
14:23 13/10/202113.10.2021. Արցախում կորոնավիրուսի 36 դեպք է գրանցվելԱրցախի Հանրապետությունում հոկտեմբերի 12-ին կատարվել է 141 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 36 նոր դեպք է գրանցվել: Արցախի առողջապահության նախարարությունից հայտնում...
11:56 13/10/2021Մանկապատանեկան տարիքային բոլոր խմբերում գրանցվել է կորոնավիրուսի դեպքերի 1,5-1,7 անգամ աճ. Ռոմելլա Աբովյան«Հայաստանում, ինչպես աշխարհում, կորոնավիրուսով պայմանավորված համաճարակային իրավիճակը բավականին լարված է»,- ասուլիսում ասաց ՀՀ ԱՆ Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնի վարակիչ և...
11:30 13/10/202113.10.2021. Կորոնավիրուսով 31 հիվանդ է մահացելՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 6877 կորոնավիրուսով հիվանդ։
11:24 13/10/2021Մոսկվայում մեկ ամսվա ընթացքում COVID-19-ով հիվանդ երեխաների թիվը աճել է 2,5 անգամԱնցած երկու շաբաթվա ընթացքում Մոսկվայում 42%-ով ավելի շատ դպրոցականներ են վարակվել կորոնավիրուսով, քան նախորդում: «Ինտերֆաքս»-ը ներկայացնում է Կորոնավիրուսի դեմ պայքարի օպերատիվ շտաբի Մոսկվայի բաժնի...
10:12 13/10/2021ԱՆ. Կորոնավիրուսի դեմ պատվաստված 176 քաղաքացի հիվանդանոց է տեղափոխվելՍեպտեմբերի 9-ին Panorama.am-ը քաղաքացիներից ստացած ահազանգերի, հայտնած մտահոգությունների, պատվաստումներից հետո հիվանդացածների թվի, պատվաստման հակացուցումների մասին հարցեր էր ուղղել առողջապահության...
20:20 12/10/2021«Հետքովիդային վիճակ»․ ախտանշանները հանդիպում է հիվանդությունից 3 ամիս անցԿորոնավիրուսով վարակվածների մի մասն ապաքինվելուց հետո հիվանդության երկարաժամկետ ախտանշաններ է ունենում, հայտնում է ՀՀ առողջապահության նախարարությունը՝ հղում անելով ԱՀԿ հետազոտությանը։...
19:13 12/10/2021Աշխարհում Covid-վարակակիրների թիվը հասել է 228 միլիոնիԱշխարհում կորոնավիրուսով վարակվածների ընդհանուր թիվը hամաճարակի սկզբից ի վեր գերազանցել է 239 միլիոնը: Համապատասխան տվյալները հրապարակել է worldometers պարբերականը, փոխանցում է Jnews.ge-ն։ Վերը նշված...
18:08 12/10/2021Ահազանգ՝ զինվորականներին պարտադրում են պատվաստվել․Yerevan.TodayՊատվաստումների հետ կապված լարվածությունը հասել է ՊՆ։ Այսօր Yerevan.Today-ի խմբագրություն են ահազանգել զինվորականներ` հայտնելով, որ իրենց զորամասում ներքին կարգով պարտադրում են պատվաստված լինելու...
13:27 12/10/2021Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 4 774 նոր դեպքՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 4 774 նոր դեպք: Այս մասին գրում է վրացական Առաջին ալիքը։ Վրաստանում կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերը 640 358-ն են: Վերջին 24 ժամում կորոնավիրուսից մահացել է 37...
12:28 12/10/202112.10.2021. Կորոնավիրուսով 44 հիվանդ է մահացելԵրեկ կատարվել է 7472 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 903 նոր դեպք: «Ունենք 897 առողջացած, 43 մահվան դեպք: Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է...
11:43 12/10/2021Նուբար Աֆեյան․ Moderna-ն մտադիր չէ կիսվել իր COVID-19 պատվաստանյութի բաղադրատոմսովModerna-ն մտադիր չէ կիսել իր COVID-19 պատվաստանյութի բաղադրատոմսով, քանի որ ղեկավարները եկել են այն եզրակացության, որ ընկերության սեփական արտադրության ծավալների ավելացումը համաշխարհային մատակարարումն...

13:01 01/06/2020За сутки в России зафиксировано 9035 новых случаев коронавирусаБольше всего случаев заболевания за 24 часа обнаружили в Москве — 2297. На втором месте Подмосковье – 728, далее Санкт-Петербург – 364.
11:43 01/06/2020В Арцахе подтверждено 3 новых случая заражения коронавирусомСогласно полученным из министерства здравоохранения Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) данным, подтверждено 3 новых случая заражения коронавирусом.
11:32 01/06/202001.06.2020. За сутки в Армении подтверждено 210 новых случаев коронавирусаСогласно опубликованным немногим ранее данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 понедельника, 1 июня, число...
10:36 01/06/2020В Грузии за сутки зафиксировано 11 новых случаев коронавирусаВыздоровели еще 19 пациентов и количество излечившихся составляет 624.
10:15 01/06/2020У премьер-министра Армении обнаружили коронавирусПо его словам, он заразился в ходе одного из рабочих совещаний, а члены его семьи заразились уже от него.
10:01 01/06/2020Мать экс-главы Комитета кадастра недвижимости Армении скончалась от коронавирусаМать бывшего председателя Комитета кадастра недвижимости Армении Сарата Петросяна – Рубина Казарянц – скончалась из-за коронавируса.
18:00 30/05/2020Маски действительно помогают против коронавируса. Материал ВВСДело в каплях, которые его переносят.
15:25 30/05/2020В Инфекционной больнице в Гюмри лечатся 79 зараженных коронавирусом пациентовОт коронавируса вылечились и выписались из больницы 252 пациента.
15:07 30/05/2020В Тбилиси коронавирусом заразились жильцы многоквартирного домаЗа минувшие сутки в Грузии выявлено 11 случаев инфицирования коронавирусом.
14:38 30/05/2020Грузия подарила Армении 4 тысячи медицинских масок местного производстваАрмянская сторона поблагодарила партнеров за помощь. Фонд государственных интересов Армении раздал маски грузинского производства медперсоналу.
11:28 30/05/2020Кому бесполезно проходить тест на антитела к COVID-19? Рассказал врачВ регионах, где сейчас регистрируется рост числа зараженных, нет смысла начинать массовое бесплатное тестирование на антитела к коронавирусу.
11:20 30/05/202030.05.2020. За сутки в Армении подтвержден 251 новый случай коронавирусаЗа сутки выздоровели 20 человек.
10:12 30/05/2020В Армении наблюдается дефицит эпидемиологов и бактериологовАрсен Торосян встретился с руководителями городских и областных филиалов ГНКО «Национальный центра по контролю и профилактике заболеваний» Минздрава Республики Армения.
20:15 29/05/2020Электронные сигареты могут спровоцировать болезни ротовой полости. ИсследованиеВ соответствующем исследовании приняли участие несколько десятков добровольцев.
19:52 29/05/2020Арман Овакимян: Мест в реанимации практически не осталось, занято 95% коекСо 2 апреля ереванский медцентр «Сурб Григор Лусаворич» (Святого Григория Просветителя) была перепрофилирована в центр по лечению инфицированных коронавирусом пациентов.
19:36 29/05/2020Артавазд Ванян: Был случай, когда после участия в похоронах коронавирусом заразилось все село«Сегодня можем констатировать, что из-за коронавируса у нас сложилась довольно напряженная эпидемиологическая ситуация», – заявил он.
19:05 29/05/2020С такими темпами мы достигнем показателей Италии: премьер Армении обеспокоен ситуацией с COVID-19По показателю количества случаев заражения COVID-19 на 1 млн населения мы уже обошли соседний Иран и Францию, практически сравнявшись с РФ, заявил он.
15:32 29/05/2020Амиран Гамкрелидзе: Грузия готова помочь Армении в борьбе с коронавирусом в случае такой просьбыКак вы знаете, неделю назад произошло маленькое недоразумение, сказал Гамкрелидзе.
15:25 29/05/2020Компания Нубара Афеяна Moderna договорилась об увеличении поставок липидов для вакцины от COVID-19В Moderna заявили, что ее потенциальная вакцина – первая, которую начали испытывать в США, – выработала защитные антитела у небольшой группы здоровых добровольцев.
14:25 29/05/2020До окончания эпидемии Роберт Кочарян останется в МЦ «Измирлян»Cудебное заседание проходило в закрытом режиме, поскольку суду были представлены медицинские сведения».