13:52 14/10/2021Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 4 212 նոր դեպք, մահացել է 38 մարդՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 4 212 նոր դեպք: Ինտենսիվ թեստավորման վերջին 24 ժամում անցկացվել է 52 620 թեստ, այստեղից 32 545-ը՝ հակագենի արագ թեստով և 20 075-ը՝ «ՊՇՌ»: Այս մասին գրում է...
12:12 14/10/2021Լատվիայի նախագահը հիվանդացել է COVID-19-ովԼատվիայի նախագահ Էգիլս Լևիտսը Էստոնիայի նոր նախագահ Ալան Հարիսի հետ հանդիպումից առաջ COVID-19-ի Էքսպրես-թեստ է անցել, և նրա մոտ հաստատվել է վարակի առկայություն։ Այս մասին գրում է «ՌԻԱ ՆՈՎՈՍՏԻ»...
11:48 14/10/2021Իտալիան կնպաստի արագացնել «Sputnik V»-ի ճանաչումը ԵվրամիությունումՄոսկվայում Իտալիայի դեսպան Ջորջիո Ստարաչեն ասել է, որ երկիրը չի ճանաչի ռուսական Sputnik V պատվաստանյութն առանց Եվրամիության հավանության, սակայն առավելագույնս կաջակցի արագացնելու այս գործընթացը։ Այս...
11:27 14/10/202114.10.2021. Արցախում կորոնավիրուսի 34 դեպք է գրանցվելԱրցախի Հանրապետությունում հոկտեմբերի 13-ին կատարվել է 141 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 34 նոր դեպք է գրանցվել, այդ թվում երեխաներ: Արցախի առողջապահության...
11:10 14/10/202114.10.2021. Կորոնավիրուսի 1589 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 29 հիվանդՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 6906 կորոնավիրուսով հիվանդ։
20:27 13/10/2021Կորոնավիրուսից ևս մեկ ծննդկան է մահացել. Անահիտ ԱվանեսյանCOVID-19-ի դեմ պատվաստանյութերն անվտանգ են հղիություն պլանավորողների և հղիների համար։ Այս մասին ֆեյսբուքյան էջում գրել է ՀՀ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը միաժամանակ հայտնելով․ «COVID-19-ի...
17:59 13/10/2021ԱՆ-ն փոփախություն է կատարել հեռավար աշխատողների համարՀՀ Առողջապահության Նախարարությունը ներկայացրել է նոր փոփոխություններ` COVID-19-ի տարածման կանխարգելման նպատակով կիրառվող սանիտարական կանոններում։ ՀՀ առողջապահության նախարարի 2021 թվականի հոկտեմբեր...
17:50 13/10/2021Մենք գնում ենք տեստ հանձնելու վարակվելու վտանգի ներքո. Աննա Մայիլյան«Ես գնում եմ տեստավորման և տեսնում, որ բուժքույրը նստած է իր վերցրած մի ամբողջ պարկ գումարի առջև՝ առանց ձեռնոցների ու դիմակի»,- «Հայելի» մամուլի ակումբում տեղեկացրեց ՀՀ վաստակավոր արտիստ, երգչուհի...
15:24 13/10/2021Լատվիայում գրանցվել է ռեկորդային թվով COVID-19 վարակվածներԱնցած մեկ օրում Լատվիայում հաստատվել է COVID-19-ի 2236 նոր դեպք, ինչը ռեկորդային ցուցանիշ է պանդեմիայի ամբողջ ընթացքում երկրում։ Այս մասին գրում է «ՌԻԱ ՆՈՎՈՍՏԻ» գործակալությունը, վկայակոչելով...
14:23 13/10/202113.10.2021. Արցախում կորոնավիրուսի 36 դեպք է գրանցվելԱրցախի Հանրապետությունում հոկտեմբերի 12-ին կատարվել է 141 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 36 նոր դեպք է գրանցվել: Արցախի առողջապահության նախարարությունից հայտնում...
11:56 13/10/2021Մանկապատանեկան տարիքային բոլոր խմբերում գրանցվել է կորոնավիրուսի դեպքերի 1,5-1,7 անգամ աճ. Ռոմելլա Աբովյան«Հայաստանում, ինչպես աշխարհում, կորոնավիրուսով պայմանավորված համաճարակային իրավիճակը բավականին լարված է»,- ասուլիսում ասաց ՀՀ ԱՆ Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնի վարակիչ և...
11:30 13/10/202113.10.2021. Կորոնավիրուսով 31 հիվանդ է մահացելՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 6877 կորոնավիրուսով հիվանդ։
11:24 13/10/2021Մոսկվայում մեկ ամսվա ընթացքում COVID-19-ով հիվանդ երեխաների թիվը աճել է 2,5 անգամԱնցած երկու շաբաթվա ընթացքում Մոսկվայում 42%-ով ավելի շատ դպրոցականներ են վարակվել կորոնավիրուսով, քան նախորդում: «Ինտերֆաքս»-ը ներկայացնում է Կորոնավիրուսի դեմ պայքարի օպերատիվ շտաբի Մոսկվայի բաժնի...
10:12 13/10/2021ԱՆ. Կորոնավիրուսի դեմ պատվաստված 176 քաղաքացի հիվանդանոց է տեղափոխվելՍեպտեմբերի 9-ին Panorama.am-ը քաղաքացիներից ստացած ահազանգերի, հայտնած մտահոգությունների, պատվաստումներից հետո հիվանդացածների թվի, պատվաստման հակացուցումների մասին հարցեր էր ուղղել առողջապահության...
20:20 12/10/2021«Հետքովիդային վիճակ»․ ախտանշանները հանդիպում է հիվանդությունից 3 ամիս անցԿորոնավիրուսով վարակվածների մի մասն ապաքինվելուց հետո հիվանդության երկարաժամկետ ախտանշաններ է ունենում, հայտնում է ՀՀ առողջապահության նախարարությունը՝ հղում անելով ԱՀԿ հետազոտությանը։...
19:13 12/10/2021Աշխարհում Covid-վարակակիրների թիվը հասել է 228 միլիոնիԱշխարհում կորոնավիրուսով վարակվածների ընդհանուր թիվը hամաճարակի սկզբից ի վեր գերազանցել է 239 միլիոնը: Համապատասխան տվյալները հրապարակել է worldometers պարբերականը, փոխանցում է Jnews.ge-ն։ Վերը նշված...
18:08 12/10/2021Ահազանգ՝ զինվորականներին պարտադրում են պատվաստվել․Yerevan.TodayՊատվաստումների հետ կապված լարվածությունը հասել է ՊՆ։ Այսօր Yerevan.Today-ի խմբագրություն են ահազանգել զինվորականներ` հայտնելով, որ իրենց զորամասում ներքին կարգով պարտադրում են պատվաստված լինելու...
13:27 12/10/2021Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 4 774 նոր դեպքՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 4 774 նոր դեպք: Այս մասին գրում է վրացական Առաջին ալիքը։ Վրաստանում կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերը 640 358-ն են: Վերջին 24 ժամում կորոնավիրուսից մահացել է 37...
12:28 12/10/202112.10.2021. Կորոնավիրուսով 44 հիվանդ է մահացելԵրեկ կատարվել է 7472 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 903 նոր դեպք: «Ունենք 897 առողջացած, 43 մահվան դեպք: Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է...
11:43 12/10/2021Նուբար Աֆեյան․ Moderna-ն մտադիր չէ կիսվել իր COVID-19 պատվաստանյութի բաղադրատոմսովModerna-ն մտադիր չէ կիսել իր COVID-19 պատվաստանյութի բաղադրատոմսով, քանի որ ղեկավարները եկել են այն եզրակացության, որ ընկերության սեփական արտադրության ծավալների ավելացումը համաշխարհային մատակարարումն...

16:13 30/11/2009Nagorno-Karabakh conflict to be settled peacefully, OSCE MG ex-Co-Chair saysAccording to the OSCE MG ex-Co-Chair Vladimir Kazimirov, Nagorno-Karabakh conflict should be settled peacefully, Bakililar.az says.
15:41 30/11/2009Two swine flu patients discharged from hospital, chief infectiologist saysNo swine flu patients are being treated in Yerevan Nork infection clinic currently, all of them have been discharged, Armenian chief infectiologist Ara Asoyan told Panorama.am.
13:37 27/11/2009No new swine flu cases recorded in ArmeniaNo new swine flu cases have been recorded in Armenia, chief infectiologist Ara Asoyan told Panorama.am.
12:24 27/11/2009H1N1 virus mutating? Tamiflu-resistant cases reportedReports have been submitted by half-a-dozen countries to the World Health Organization recording swine flu virus mutation cases.
12:40 26/11/2009Poland rejects H1N1 vaccinePolish government refuses to buy vaccines for swine flu that have not been properly tested or from producers who won't take responsibility for possible side effects.
13:39 25/11/2009Mexico swine flu vaccination round due to resume on ThursdayMexico resumes vaccination round on Thursday, Jose Angel Cordova, Health Minister of Mexico told the reporters.
10:39 25/11/2009France against euthanasiaFrench parliamentarians rejected the draft of law to make euthanasia legal. 326 French deputies voted against the draft and 202 – for, foreign media reports. The recommended draft of law defines that...
12:39 24/11/2009First swine flu death in Armenia? - actual cause not clear yet, chief infectiologist saysA/H1N1 cases in Armenia have reached 25. 23 patients have been discharged from hospital, 2 others are being treated in Nork infection clinic, chief infectiologist Ara Asoyan told Panorama.am. The...
11:48 23/11/2009Altay reports first swine flu deathFirst swine flu death was recorded in Altay, Russian media reported. The woman was late to go to a doctor and died. 51 H1N1 cases have been confirmed in Altay by now.
14:11 21/11/2009Bulgaria rescinds swine flu epidemicBulgaria’s Health Ministry officially rescinded Friday the national swine flu epidemic, foreign media reports.
12:22 21/11/20093 of swine flu infected to be curedThe number of swine flu cases recorded in Armenia has not been increased, Chief infectiologist of Armenia Ara Asoyan told Panorama.am.
16:52 20/11/2009London laboratory confirms AH1N1 test results over the first 5 cases in ArmeniaLondon reference laboratory confirmed AH1N1 test results over the first 5 cases recorded in Armenia, the Assistant to the Healthcare Minister Shushan Hunanyan told Panorama.am.
13:12 19/11/2009A/H1N1 cases reach 70 in ItalyA/H1N1 cases have reached 70 in Italy, Russian media reported. According to Italy’s Labor, Healthcare and Social Affairs Ministry, 8 people have died of swine flu during the recent two days in the...
14:01 18/11/2009Armenia confirms 6 more swine flu cases bringing the total to 21Armenia confirms 6 more swine flu cases bringing the total to 21, Healthcare ministry official told Panorama.am.
12:45 18/11/2009Polish president, ill with cold, is hospitalizedPolish President Lech Kaczynski has sought hospital treatment for a cold. A presidential aide, Pawel Wypych, said Tuesday evening that Kaczynski, 60, was taken to a hospital for testing, foreign...
16:44 17/11/2009Turkish Healthcare Minister’s two sons catch swine fluThe swine flu has not rolled by the Turkish Healthcare Minister’s family, Zaman says. Speaking on the necessity to inoculate children with the influenza vaccine, Minister Recep Akdag said his two...
15:21 17/11/2009No increase in swine flu cases observed in ArmeniaNo increase in swine flu cases has been observed in Armenia, the Healthcare Ministry said. Two patients are still being treated in Norq infection clinic. Specialists estimated their condition as...
13:57 17/11/2009Swine flu epidemic toll rising in TurkeyAnother 13 people have been reported dead as a result of swine flu in Turkey, pushing the toll to 73, Turkish media reports.
17:01 16/11/2009Swine flu patients recover in Armenia, 6 out of hospitalThe patients with swine flu are recovering in Armenia. 6 infected have been discharged from Norq clinic, the Assistant to the Healthcare Minister Shushan Hunanyan told Panorama.am. According to her,...
14:59 16/11/2009Armenia confirms 15 swine flu casesThe number of swine flu cases confirmed in Armenia has reached a total of 15, the Assistant to the Healthcare Minister Shushan Hunanyan told Panorama.am.