11:07 26/05/202126.05.2021. Կորոնավիրուսի 130 նոր դեպք է գրանցվել, 13 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5490 կորոնավիրուսով հիվանդ։
10:49 26/05/2021Բրազիլիայում հայտնաբերվել է կորոնավիրուսի նոր տեսակԿորոնավիրուսային վարակի նոր տեսակ է հայտնաբերվել Բրազիլիայի Սան Պաուլու նահանգի գիտնականների կողմից: Այս մասին երեքշաբթի օրը հայտարարել է G1 պորտալը, գրում է Tass-ը։ Անհայտ ծագման նոր տարբերակն...
11:05 25/05/202125.05.2021. Կորոնավիրուսի 157 նոր դեպք է գրանցվել, 8 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5477 կորոնավիրուսով հիվանդ։
18:57 24/05/2021Կորոնավիրուսով վարակման դեպքերն աշխարհում նվազում են. ԱՀԿԿորոնավիրուսով վարակման և մահացության նոր դեպքերի թիվն աշխարհում նվազում է երրորդ շաբաթն անընդմեջ, սակայն համաճարակաբանական իրավիճակը դեռևս շարունակում է «խոցելի» լինել: Այս մասին գրում է «ՏԱՍՍ»-ը...
14:53 24/05/2021ԱՀԿ. 115,000 բուժաշխատող մահացել է COVID-19- իցԱռնվազն 115,000 բուժաշխատող է մահացել COVID-19- ից: «ՌԻԱ նովոստի»-ի տեղեկացմամբ, այդ մասին ասել է Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության գլխավոր տնօրեն Թեդրոս Ադանոմ Գեբրեյսուսը...
13:58 24/05/2021Pfizer, AstraZeneca-ն «շատ արդյունավետ» է կովիդի հնդկական շտամի դեմԱնգլիայի հանրային առողջապահությունը (PHE) կիրակի օրը հայտնել է, որ Pfizer, AstraZeneca պատվաստանյութերը շատ արդյունավետ են կորոնավիրուսի հնդկական շտամի դեմ՝ համաձայն նոր հետազոտության։ Այս մասին...
12:50 24/05/2021Կիպրոսում AstraZeneca-ով պատվաստածների շրջանում արձանագրվել է թրոմբոզից առաջին մահըԲրիտանա-շվեդական AstraZeneca ընկերության Vaxzevria պատվաստանյութով պատվաստվածների շրջանում երկուշաբթի օրը թրոմբոզի հետևանքով առաջին մահն է գրանցվել Կիպրոսում: Ինչպես հայտնում է Կիպրոսի հանրապետության...
11:57 24/05/2021ԱՄՆ-ում COVID-19-ի դեմ պատվաստված դեռահասների մոտ սրտի խնդիրներ են արձանագրվելԱՄՆ Հիվանդությունների վերահսկման կենտրոնը (CDC) ուսումնասիրում է միոկարդիայի, այսինքն՝ սրտի մկանների բորբոքումների դեպքերը, որոնք արձանագրվել են նոր տեսակի կորոնավիրուսի դեմ պատվաստվելուց հետո:...
11:42 24/05/202124.05.2021. Կորոնավիրուսի 34 նոր դեպք է գրանցվել, 3 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5469 կորոնավիրուսով հիվանդ։
11:31 24/05/2021«Johnson & Johnson»-ը դիմել է Ճապոնիայում իր պատվաստանյութը գրանցելու համարԱմերիկյան «Johnson & Johnson» կորպորացիան Ճապոնիայի առողջապահության, աշխատանքի և բարեկեցության նախարարություն դիմում է ներկայացրել կորոնավիրուսի դեմ իր նոր՝ «Janssen» պատվաստանյութ գրանցելու համար,...
14:01 23/05/202123.05.2021. Կորոնավիրուսի 68 նոր դեպք է գրանցվել, 7 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5466 կորոնավիրուսով հիվանդ։
18:50 22/05/2021COVID-19-ի դեմ պատվաստանյութերի արտադրության շնորհիվ աշխարհում ինը նոր միլիարդատեր է հայտնվելԻնը նոր միլիարդատեր է հայտնվել աշխարհում՝ կորոնավիրուսի դեմ արտադրված պատվաստանյութերից դեղագործական ընկերությունների ստացած շահույթի շնորհիվ։ «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին ասվում է «The...
18:05 22/05/2021Փոփոխություն «Սպուտնիկ-Վի»-ով պատվաստման կարգումԿորոնավիրուսային հիվանդության (COVID-19) դեմ նախատեսված «Սպուտնիկ-Վի» պատվաստանյութից օգտվելու հնարավորություններն ընդլայնվել են: Այս մասին հայտնում են առողջապահության նախարարությունից ու...
11:57 22/05/202122.05.2021թ. Կորոնավիրուսով 16 հիվանդ է մահացելԵրեկ կատարվել է 4138 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 181 նոր դեպք: «Ունենք 371 առողջացած և 15 մահվան դեպք»,-հայտնում են ԱՆ-ից ու նշում, որ նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան...
11:44 22/05/2021Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 1 071 նոր դեպքՎրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 1 071 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկությունը հրապարակվել է stopcov.ge կայքէջում, փոխանցում է վրացական «Առաջին Ալիքը»։ «Ինտենսիվ թեստավորման վերջին 24 ժամում...
18:51 21/05/2021Չինաստանը զարգացող երկրներին 3 մլրդ դոլար կտրամադրի համաճարակի դեմ պայքարելու համարՉինաստանի կառավարությունը առաջիկա երեք տարիների ընթացքում զարգացող երկրներին կտրամադրի ևս 3 միլիարդ ԱՄՆ դոլարի օժանդակություն` համաճարակի դեմ պայքարելու և տնտեսական աճը վերականգնելու համար: Այս մասին...
14:52 21/05/2021Ինչպես են մոծակներն ընտրում իրենց «զոհին»Մոսկվայի պետական համալսարանի կենսաբանության ֆակուլտետի ընդհանուր էկոլոգիայի և հիդրոբիոլոգիայի ամբիոնի աշխատակից Վադիմ Մարինսկին ներկայացրել է, թե ինչպես և ինչ սկզբունքով են մոծակները ընտրում՝ ում...
11:25 21/05/2021Բնակչության 38 տոկոսին պատվաստելուց հետո ԱՄՆ-ը սկսում է կենտրոնացնել ջանքերն աշխահի այլ երկրներում պատվաստումների վրաԱՄՆ-ում այժմ պատվաստման են ենթարկվում 12-15 տարեկան երեխաները
11:15 21/05/202121.05.2021. Կորոնավիրուսի 140 նոր դեպք է գրանցվել, 10 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5443 կորոնավիրուսով հիվանդ։
11:18 20/05/202120.05.2021. Կորոնավիրուսի 191 նոր դեպք է գրանցվել, 9 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5433 կորոնավիրուսով հիվանդ։

12:50 16/12/2019Детский онколог Геворг Тамамян: Срочно требуются доноры кровиРуководитель Центра детской онкологии и гематологии Армении, заведующий кафедрой детской онкологии и гематологии Ереванского государственного медицинского университета им.
15:35 14/12/2019Назван средний срок жизни человека без современной медициныАвстралийские ученые выяснили, что современные люди живут гораздо дольше благодаря достижениям науки и медицины.
09:18 14/12/2019Названы вызывающие бессонницу продуктыУченые посоветовали включить в рацион овощи и фрукты, поскольку они благоприятно влияют на сон.
19:25 07/12/2019Ученые определили правильный режим питания для похуденияУченые провели исследование, в результате которого определили, что режим питания с потреблением пищи в десятичасовой период позволяет похудеть.
13:01 06/12/2019Врач предупредил мужчин об опасности усов и бороды зимой и призвал сбрить ихКроме того, отметил Тяжельников, осевший в бороде и усах вирус может передаваться при объятиях, поцелуях и других соприкосновениях.
15:14 04/12/2019Ученые нашли связь между окрашиванием волос и раком грудиДля средств временного изменения цвета волос никаких рисков не выявлено.
10:58 25/11/2019Ученые предупредили об опасности соевых продуктовСоевые продукты, которые многие приверженцы здорового питания употребляют в качестве замены мяса и коровьего молока, могут нанести серьезный вред здоровью, пишет издание Health.News со ссылкой на...
19:24 22/11/2019Названа причина проблем с весом при отказе от курения«Человек, который бросил курить и придерживается правильного плана питания, не набирает вес», – добавила диетолог.
12:22 20/11/2019Названа одна из основных причин возникновения ракаПо мнению исследователей, при хроническом воспалении гликопротеин может стать причиной возникновения патогенных процессов.
11:37 16/11/2019Ученые назвали диету, позволяющую избежать гриппаПервая за неделю до инфицирования вирусом гриппа А была посажена на кетоновую диету
16:56 01/11/2019Состояние здоровья пожарного-спасателя Эдгара Григоряна продолжает оставаться стабильно тяжелымПожарный-спасатель Эдгар Григорян получил тяжелые ожоги 25 октября во время осуществления работ по пожаротушению на Базумском хребте в Лорийской области Армении.
19:19 26/10/2019Благодаря «Армянскому реестру доноров костного мозга» удалось спасти 33 жизниПо инициативе Фонда «Армянский реестр доноров костного мозга» в Ереване сегодня стартовала 8-ая региональная научная конференция «Европейская федерация иммуногенетики» (EFI).
14:38 23/10/2019В Армении впервые проведена операция по пересадке печени ребенку от живого донораКак сообщила Шушан Даниелян, операция была проведена при участии профессора ЕГМУ Артавазда Багратовича Саакяна.
17:52 22/10/2019В Армении подтвержден случай кори, ввезенной пассажиром из РФВ Армении 21 октября зарегистрирован лабораторно подтвержденный случай кори, ввезенной в страну извне.
11:31 17/10/2019Из поврежденного хвостохранилища комбината в Сюнике отходы попали в реку ВохчиДо прибытия спасателей на место происшествия поврежденный участок хвостохранилища был восстановлен.
15:58 16/10/2019Эксперт об отравлении школьников в армянском Арташате: Чтобы заделать брешь в стене – нужно укрепить фундаментПищевое отравление учеников школы №5 в городе Арташат Араратской области Армении является следствием существующих фундаментальных проблем в данной сфере.
10:59 16/10/2019Отравление детей в школе Арташата: под наблюдением медиков остаются двое школьниковНапомним, что в больницу попали учащиеся школы №5 города Арташат Араратской области.
19:28 15/10/2019В Ереване сотрудники «Противотуберкулезного диспансера» провели акцию протестаСотрудники «Противотуберкулезного диспансера» сегодня провели акцию протеста. «Противотуберкулезный диспансер считается ключевым звеном деятельности для противотуберкулезной службы всего города....
16:08 15/10/2019Известно, чем отравились школьники в армянском АрташатеМинистерство здравоохранения Армении получило сведения, что по предварительным данным 14 детей из школы №5 города Арташат Араратской области были доставлены в медцентр Арташата с жалобами на тошноту...
11:54 15/10/2019Около 1,3 млрд человек в мире живут с той или иной формой нарушения зренияВ Армении продолжаются посвященные Всемирному дню зрения (World Sight Day) мероприятия, которые, как правило, проводятся в течение всей недели.