13:07 04/05/2020Կորոնավիրուսով կրկնակի վարակման երեք դեպք ունենք. Թորոսյան«Կորոնավիրուսով կրկնակի վարակման դեպքեր գրանցվել են նաև Հայաստանում»,- ԱԺ առողջապահության և սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում ասաց ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը։ Նախարարի...
12:17 04/05/2020COVID-19-ի հետևանքով մահացել է 39 քաղաքացի, արձանագրվել է նաև 4 անուղղակի մահ. Թորոսյան«Այսօրվա դրությամբ ունենք կորոնավիրուսային հիվանդության հաստատված 121 նոր դեպք, 36 նոր բուժված քաղաքացի կա, արձանագրվել է մահվան 4 դեպք»,- ԱԺ առողջապահության և սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի...
10:14 02/05/2020Հայաստանում ինքնամեկուսացման օրերին ընտանեկան բռնությունները պակասել ենՄարտին՝ ինքնամեկուսացման օրերին Հայաստանում ընտանեկան բռնության դեպքերի թվի նվազում է նկատվել։ Այս մասին փաստում են Panorama.am-ին ոստիկանության տրամադրած տվյալները։ Մարտին հունվարի համեմատ ընտանեկան...
15:49 01/05/2020Մեր երկրում աշխատողների 25%-ը աղքատ է. Թադևոս ԱվետիսյանՄայիսի 1-ն աշխատանքի միջազգային օրն է: ՀՀ-ում աշխատանքային իրավունքներին առնչվող խնդիրների և դրանց օրենսդրական լուծումների մասին Panorama.am-ը զրուցել է տնտեսագետ Թադևոս Ավետիսյանի հետ։ Զրույցի...
13:09 28/04/2020Բողոքի ակցիա. «Եկել ենք մեր ընտրած վարչապետին հարցնենք՝ ինչու չի կատարում իր խոստումը»Կառավարության շենքի դիմաց այսօր մի քանի քաղաքացիներ բողոքի ակցիա են իրականացնում՝ դժգոհելով էլեկտրաէներգիայի ու գազի անջատումներից։ Հիշեցնենք, որ ՀԷՑ և «Գազպրոմ Արմենիա» ընկերությունները դադադրեցրել...
13:44 27/04/2020Թաթոյան. Մեր խորհրդանիշների հետ կապված պետք է ունենանք առանձնահատուկ վերաբերմունք«Իհարկե, համացանցում այս երևույթը, ցավոք սրտի, ունի մտահոգիչ պատկեր և, կարծում եմ, հրատապ միջոցներ են պետք կանխարգելման համար»,-ԱԺ-ում ՄԻՊ 2019 թվականի տարեկան զեկույցը ներկայացելուց հետո ասաց ՀՀ...
11:25 27/04/2020Ս. Գրիգորյան . Գույքի ոչ իրավաչափ էքսպրոպրիացիա թե՞ օրինական բռնագանձում«Ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման մասին» օրենքի ընդունման, դրա խնդրահարույց կարգավորումների մասին հարցազրույց GPARTNERS իրավաբանական գրասենյակի ղեկավար Սարգիս Գրիգորյանի հետ։ Հարց-Ինչպես...
13:12 24/04/2020Երիտասարդ հայ գիտաշխատողները, գիշեր-ցերեկ աշխատելով, պատրաստել են 20 օզոնատորԱխտահանման համար նախատեսված սարքերը հանձնվել են առողջապահության նախարարությանը։
14:58 23/04/2020Հարկերի չեղարկման, կասեցման կամ ներման հարց այսօր չենք քննարկում. Անանյան«Հարկային պարտավորությունները չկատարելու համար տույժերը ապրիլի 21-ից սկսած հաշվարկվելու են 0.004%-ով՝ նախկին 0.075%-ի փոխարեն»,- այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՊԵԿ նախագահ Դավիթ Անանյանը։...
13:14 23/04/2020Հայաստանի համար ընդունելի չեն ղարաբաղյան խաղաղ կարգավորման փուլային տարբերակ ենթադրող առաջարկները․ ՀՀ ԱԳՆ պատասխանըՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանի պատասխանը «Կոմերսանտ» թերթի հարցին Հարց. Վերջին օրերին տարբեր անդրադարձներ են կատարվել ԼՂ խաղաղ կարգավորման շուրջ, որոնցում նշվել է կարգավորման փուլային մոտեցման...
09:41 23/04/2020Պատմաբան. Պետք է դիմել ՄԱԿ-ին ու միջազգային օրենքում ձևակերպում տրվի նաև հայրենազրկման հանգամանքին«Ոճրագործություն է ոչ միայն ազգին ֆիզիկապես բնաջնջելը, նաև նրան իր հողից, հայրենիքից զրկելը, մի բան, որը միջազգային օրենքում ձևակերպված չէ»,- Panorama.am-ի հետ զրույցում ասում է Աշոտ Մելքոնյանը։
18:26 21/04/2020Անժելա Էլիբեգովա. Նախկինում էլ այդ առաջարկը եղել է, բայց հեռատեսական չէր համարվում ու սպառնում էին պատերազմովԱդրբեջանագետ Անժելա Էլիբեգովան չգիտի, թե ինչու է Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարն այսօր այդպես ազնվացել Լեռնային Ղարաբաղի խնդրի կարգավորման վերաբերյալ իր հայտարարություններում։ Նա ենթադրում է...
16:54 21/04/2020Հրանտ Մելիք-Շահնազարյան. Կամ Հայաստանի իշխանությունը ստում է, կամ բանակցություններն ընթանում են առանց հայկական կողմիՌուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովի հայտարարությունը՝ Լեռնային Ղարաբաղի խնդրի կարգավորման փուլային տարբերակի վերաբերյալ չի զարմացրել քաղաքագետ Հրանտ Մելիք-Շահնազարյանին, քանի որ դրա...
17:11 20/04/2020Իննամյա Հայկի կյանքում 19-րդ վիրահատությունը վերջինն է լինելուՀայկն ու մայրը բոլորիս աջակցության կարիք ունեն։ Նրանց պակասում է 7500 եվրո։
13:54 20/04/2020Գագիկ Մակարյան. Կառավարության ծրագրերի քանակը շատ է, հնչողությունը լավն է, բայց հասանելիությունը շատ քիչ էԿորոնավիրուսի հետևանքների չեզոքացմանն ուղղված ծրագրերը մշակելիս կառավարությունը կամ չի նկատել որոշ խնդիրներ, կամ չունի դրանց վերաբերյալ տեղեկատվություն խորը ուսումնասիրության բացակայության...
12:51 20/04/2020ՀՀ վարչապետի օգնական. Այժմ քննարկվում է որոշակի տնտեսվարող սուբյեկտների որոշակի տնտեսական գործությունները թույլատրելու հարցը«Մինչ այժմ ընդունված միջոցառումների արդյունքով կառավարությունը ծախսել է 12,5 միլիարդ դրամ, որը վերաբերել է ավելի քան 460 հազար քաղաքացիների»,- ասուլիսում ասաց ՀՀ վարչապետի օգնական Նաիրի Սարգսյանը։ Նա...
10:57 17/04/2020Գևորգ Կոստանյանը՝ Քոչարյանի գործի մասին. Չի կարող արդարադատությունը բախտի քմահաճույքին մնալՄարտի մեկի սպանությունները կամ չեն կարողանում բացահայտել, կամ չեն ցանկանում։
14:10 16/04/2020Սերժ Սարգսյան. Եկել է ժանամակը, երբ պատրաստ եմ պատասխանելու բոլոր հարցերին«Հարգելի լրագրողներ, ուզում եմ հավատացած լինեք, որ ձեզանից ավելի շատ ես եմ շահագրգռված շփվելու մեր լրատվամիջոցների հետ, որովհետև ոչինչ չունեմ թաքցնելու, և, իրոք եկել է ժանամակը, երբ պատրաստ եմ...
17:39 14/04/2020Բակո Սահակյան. Ամբողջությամբ արդարացված և հիմնավորված եմ համարում պետության կողմից գործադրված քայլերը«Ես ցանկանում եմ, որպեսզի հաջորդ նախագահն իր գործունեությունն ու առաքելությունն իրականացնի առաջին հերթին պատասխանատվությամբ։ Դա կնպաստի, որպեսզի նրա գործունեությունը լինի հաջողված, այս պահին չլուծված...

20:22 20/09/2016Лидер талышей России: Ненависть азербайджанцев ко всему талышскому доказывает – какими они были басмачами 200 лет назад, такими и осталисьВ столице Азербайджана возможны попытки «цветных революций».
17:13 19/09/2016Арцвик Минасян: Все озвученные виноделами Армении проблемы по части экспорта уже решаютсяПо словам и.о. главы Минэкономики Армении, одной из важнейших задач для производителей вина, коньяка на сегодня является обеспечение надлежащего качества.
19:22 16/09/2016Депутат: Временный уход Гагика Царукяна из политики не лишает партию «Процветающая Армения» ресурсаБолее того, в большинстве областей Армении люди даже не знают, что Гагик Царукян ушел и связывают ППА именно с его именем. Он сам решит.
15:10 15/09/2016Лауреат премии «Оскар» и режиссер фильма о Геноциде армян «Обещание»: Мы осознавали, что данная картина станет самой обсуждаемой«The Hollywood Reporter» пишет о новом фильме лауреата премии «Оскар» Терри Джорджа - «Обещание» («The Promise»), который посвящен Геноциду армян.
14:05 14/09/2016Сукиас Аветисян: Армению ждут перемены«Мы должны понимать, что основную ответственность за обеспечение темпов роста несет правительство», – отметил депутат.
15:12 13/09/2016Посол: В случае желания сторон Иран готов к сотрудничеству в направлении урегулирования карабахского конфликтаОн выразил надежду, что президент ИРИ посетит Армению, что, по словам дипломата, послужит крепким фундаментом для дальнейшего развития армяно-иранских отношений.
11:21 12/09/2016Каков идеальный сценарий карабахского урегулирования для США? Интервью с Джеймсом Уорликом«Мы надеемся, что процесс мирного урегулирования не будет длиться годами, но, конечно, ожидать внезапного прорыва по данному вопросу не приходится», – сказал он.
14:51 10/09/2016В России пытаются понять заявление Порошенко о невозможности выборов в Госдуму на территории Украины«Это можно сделать, но это означает разрыв дипломатических связей практически, я не думаю, что сегодня на это пойдет кто-либо», – считает политолог.
18:25 09/09/2016Главы Следственных комитетов Армении, Беларуси и России подписали документ об активизации сотрудничества«С этого момента в отношении Следственных комитетов Беларуси, России и Армении открыта новая страница», – заявил председатель СК Беларуси Иван Носкевич.
18:49 08/09/2016В НКР позитивно оценили встречу главы МИД России и сопредседателей МГ ОБСЕ: интервью с Давидом БабаяномПри этом пресс-секретарь президента НКР подчеркнул необходимость проявления принципиальности. «Не всегда деньги должны все решать», – добавил Д. Бабаян.
16:19 08/09/2016Эксперт: После отставки премьера Армении конституционно-правовое регулирование будет осуществляться по старой КонституцииПремьер-министр Армении Овик Абраамян в конце сегодняшнего заседания правительства заявил, что принял решение подать заявление об отставке.
14:35 07/09/2016Э. Бишарян: Никол Пашинян сеет раздор среди оппозиционеров Армении, он предал даже своего бывшего лидераДепутат напомнила, что Н. Пашинян выступал с критикой не только в адрес членов «Армянского возрождения», но и лидера оппозиционной партии «Процветающая Армения» Наиры Зограбян.
12:46 06/09/2016«Запретный политолог» Степан Григорян: Это был политический шаг, Россия не хочет усиления «альтернатив» в Армении«Момент выбран не случайно. В последнее время протекают довольно сложные процессы как вокруг, так и внутри Армении, связанные и с Карабахом, и с нашим международным сотрудничеством».
13:22 03/09/2016Андре: В Арцахе об азербайджанской певице Айгюн Кязимовой даже не слышалиНа днях в немецком городе Гамбург прошла церемония вручения международной музыкальной премии «Daf BAMA». Примечательный инцидент произошел в ходе вручения наград.
16:28 01/09/2016Турция переключилась на Сирию, и Азербайджану не светит полная поддержка Анкары в вопросе Карабаха. Комментарий экспертаВ результате этого Баку ведет себя более сдержанно. Пожалуй, такая ситуация продолжится еще 1-1,5 месяца.
16:38 31/08/2016Затишье в Карабахе зыбкое, серьезных шагов по урегулированию после апреля не сделано. Комментарий экспертаПо словам А. Искандаряна, довольно многое зависит от цен на нефть и от той ситуации, которая сложится в Азербайджане.
13:01 16/08/2016МГ ОБСЕ ведет переговоры с президентами Армении и Азербайджана о новой встрече по Карабаху – Уорлик«Конечное решение по мирному и окончательному урегулированию конфликта зависит от политической воли обеих сторон», – заявил американский сопредседатель МГ ОБСЕ.
17:22 15/08/2016Президент НКР: Взаимные уступки не должны нарушать безопасность нашей страныПо словам президента НКР, Азербайджан должен суметь отказаться от ксенофобской политики в отношении армянского народа, от своего бесперспективного авантюризма.
15:27 12/08/2016Севанский дом отдыха Союза писателей Армении – в центре внимания Getty Foundation«Попасть под патронаж данного Фонда весьма непросто».
15:11 11/08/2016Политически «больная» сторона всегда будет чувствовать себя побежденной – Тигран АбрамянЭксперт по политическим вопросам Тигран Абрамян в интервью Panroama.am проанализировал итоги состоявшейся накануне, 10 августа, в Москве встречи президентов Армении и России.