12:55 25/12/2019ՏԻՄ ընտրությունները դարձել են ոչ գրավիչ կանանց համար. Անի ՍամսոնյանԿանանց նկատմամբ բռնության դեպքերի ցուցանիշների մասով որևէ առաջընթաց չեմ նկատել։ Այս մասին այսօր «Կանանց իրավունքները 2019 թ.
14:26 24/12/2019Բոզոյան. Այսօրվա իշխանություններն ընդհանրապես պատկերացում չունեն, թե ինչպես պետք է լուծել ԼՂ խնդիրը«Իմ կարծիքով, այսօրվա իշխանություններն ընդհանրապես պատկերացում չունեն, թե ինչպես պետք է լուծել ԼՂ խնդիրը»,- Հետհեղափոխական Հայաստան․ի՞նչ տեղի ունեցավ և ի՞նչ է սպասվում» խորագրով տարեկան ամփոփիչ...
13:23 24/12/2019Անդրանիկ Թևանյան. 2020-ին արդեն գալիս է իշխանությունների հաշվետվություն տալու ժամանակը2020 թվականն իշխանությունների համար լինելու է քարերը հավաքելու տարի։ Նման կարծիք հայտնեց «Պոլիտէկոնոմիա» հետազոտական ինստիտուտի տնօրեն Անդրանիկ Թևանյանը «Հետհեղափոխական Հայաստան․ի՞նչ տեղի ունեցավ և...
11:55 24/12/2019Երվանդ Վարոսյան. Միակ քրեաիրավական գնահատականը կարող է լինել Բաբայանի ու Բաբլոյանի դեմ քրեգործի կարճումըԳլխավոր դատախազության կողմից ԱԺ նախկին նախագահ Արա Բաբլոյանի, ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարի նախկին տեղակալ Արսեն Բաբայանի նկատմամբ հարուցված քրեական գործով դատախազության կողմից մեղադրական եզրակացությունը...
13:11 23/12/2019Կիրո Մանոյան. Ռազմավարություն չունենալը վտանգավոր է«Այս իշխանությունները չունեն Արցախի հարցի կարգավորման ոչ ռազմավարություն, ոչ հայեցակարգ և տարբեր պահերի ասում են տարբեր բաներ, որոնք ցույց են տալիս, որ ռազմավարություն ու հայեցակարգ իսկապես չկան:...
12:55 23/12/2019Հրանտ Մելիք-Շահնազարյան. Մենք կանգնած ենք պատերազմի նախաշեմին«Մեր հանրությանը պետք է պատրաստել պատերազմի: Մենք կանգնած ենք պատերազմի նախաշեմին, մեր բնակչությունը պետք է այդ մասին իմանա, դրան պատրաստ լինի»,-«Ոսկանապատ» վերլուծական կենտրոնի կազմակերպած...
17:00 20/12/2019Լևոն Քոչարյան. Այս տեսանյութն ապացույցն է իշխանության կեղտոտ խաղերի«Մենք այս գործի մեջ ոչինչ փոխել չենք ուզում»
16:50 20/12/2019Էդուարդ Իսաբեկյանի ցուցասրահի անմխիթար վիճակը չի հուզում քաղաքապետարանինՀԽՍՀ ժողովրդական նկարիչ Էդուարդ Իսաբեկյանի կյանքին ու գործունեությանը նվիրված ցուցասրահում, որը բացվել է 2013 թվականին Երևանում՝ «Հայ Արտ» մշակութային կենտրոնի տարածքում, այսօր անմխիթար վիճակում է,...
17:34 19/12/2019Գրապալատի շենքում հուշարձանային հատվածի փոփոխության մասով աշխատանքներ դեռ չեն իրականացվում«Երևանում գտնվող Գրապալատի շենքի կոնկրետ այն հատվածը՝ Գևորգ Քոչար 21-ը, որը նախատեսված է դարձնել Մնջախաղի թատրոն, նշված չէ Երևան քաղաքի մշակութային հուշարձանների ցանկում իբրև հուշարձանային մաս: Նշված...
12:09 18/12/2019Հին է, գրանցված չէ… պետք չէՖեյսբուքյան օգտատերից մեկը դեկտեմբերի 15-ին ահազանգել էր և լուսանկարներ հրապարակել, որ քանդում են Սանահին կայարանում ցարական շրջանում կառուցված շենքերը: Նա նաև կոչ էր արել տեղյակ պահել պատկան...
13:46 16/12/2019Տնտեսագետ. Հունվարի վերջից կսկսվեն թանկացումները2020 թվականի արդեն հունվարի վերջից կլինեն թանկացումեր. թանկանալու են սպառողական զամբյուղի մեջ ներառված ապրանքատեսակները, իսկ արդեն մարտից գազի թանկացման հետևանքով կթանկանան էլեկտրաէներգիան ու...
11:52 16/12/2019Այս անգամ՝ Հայաստանից Վիեննա և Վիլնյուս կարելի է ուղևորվել 24.99 եվրոյովWizz Air բյուջետային ավիաընկերությունը կսկսի չվերթներ իրականացնել Հայաստան։ Այս մասին այսօր հայտարարվեց Wizz Air բյուջետային ավիաընկերության կորպորատիվ համագործակցության ղեկավար Անդրաս Ռադոյի,...
15:47 14/12/2019Մեկ ու կես տարում ծայրահեղ վնաս է կրել Արցախի սուբյեկտայնությունը. Էլիբեգովա«Քարոզչական պատերազմը, և Նժդեհի շուրջ ծավալվող ադրբեջանական քարոզչական հարվածը բոլոր հարթակներում է գնում՝ և՛ պաշտոնական, և՛ փորձագիտական, և՛ ԶԼՄ-ներում, և որ ամենավտանգավորն է՝ պրակտիկ դաշտում»,-...
13:40 14/12/2019Արման Բաբաջանյան. Ներկա իշխանավորները հեղափոխությունը փոշիացնողներ են«Անվերապահորեն մերժում ենք նախկիններին, բայց միաժամանակ մտահոգված ենք գործող իշխանությունների կողմից վարվող քաղաքականությամբ»,-հեղափոխության օրակարգը պաշտպանող միավորների և անհատների մասնակցությամբ...
12:27 14/12/2019Դեմ ենք ԼԳԲՏ համայնքի ներկայացուցիչներին կենցաղային հարաբերություններում ընտանիքի անդամին հավասարեցնելուն. Դանիելյան«Փաստինֆո»-ն զրուցել է Իրավաբանական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր Գևորգ Դանիելյանի հետ
10:42 14/12/2019Ռուբեն Հայրապետյան. Ձերբակալում են, թող ձերբակալենՀՖՖ նախկին նախագահ, ԱԺ նախկին պատգամավոր Ռուբեն Հայրապետյանը համաձայն է վաճառել «Բջնի» գործարանը Խաչատուր Սուքիասյանին մեկ մլրդ դոլարով։ Այդ մասին նա հայտարարեց «Պրեսսինգ» հաղորդման հեղինակ Սաթիկ...
16:55 13/12/2019Այս տարի աշխատանքի է տեղավորվել ավելի քան 11 հազար աշխատանք փնտրող, որից 7794-ը՝ կին2019 թվականը բավականին դժվար, բայց ավելի շատ նախապատրաստական տարի էր: Այս մասին այսօր տարեվերջյան ամփոփիչ ասուլիսում ասաց ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Զարուհի Բաթոյանը։ Նրա խոսքով՝ այս...
16:07 13/12/2019Աննա Նաղդալյան. Արցախի անվտանգությունը ենթակա չէ զիջման«Ադրբեջանն ավելի քան 30 տարի ձգվող իր հայատյաց քաղաքականությամբ փաստել է, որ որևէ պարագայում չի կարող ապահովել Արցախի ժողովրդի անվտանգությունը»,-այսօր հրավիրած ճեպազրույցում հայտարարեց ԱԳՆ խոսնակ...
15:19 13/12/2019Սևանն՝ առանց ձկան և խեցգետնի«Սիգի պահպանություն գոյություն չունի. ամեն օր էլ վաճառում են և՛ բազմացող առանձնյակներ, և՛ ձկնկիթ»,-այս մասին այսօր լրագրողների հետ զրույցում նշեց ՀՀ ԳԱԱ Կենդանաբանության և հիդրոէկոլոգիայի գիտական...
18:14 12/12/2019«Հակոբ, գիտե՞ս, թե Ստեփանակերտն ինչու է այդքան մաքուր» կամ իմ ծնունդին աղբ նվիրեքԵրևանի Բուսաբանական այգում երեկ անսովոր եռուզեռ էր։ Վանաձորցի Հակոբ Միկոյանի ծննդյան տարեդարձի հյուրերը հոբելյարին նվեր էին պատրաստում։ Բանն այն է, որ «Մաքրապատում», «Աղբ թափելն ամոթ է»...

13:50 30/09/2013Defense Ministry: Azerbaijan does everything possible for Armenian servicemen to choose transfer to third countryAt this moment, we have no information regarding the Armenian POW. Azeri media reported recently that he expressed willingness to be transferred to a third country, but currently there is no...
09:34 30/09/2013Israel WMDs new focus after Syria CW bid: Brian Becker"Israel has chemical weapons, biological weapons, nuclear weapons. It is the big possessor of weapons of mass destruction in the Middle East."
09:16 28/09/2013Netanyahu furious over Iran nuclear talks: Mark GlennAn interview with Mark Glenn, political commentator
16:03 27/09/2013Mkrtich Minasyan: Solutions must be found to give second life to old building of Zvartnots airportDiscussions are being held concerning the old (round) building of Zvartnots airport and the responsiveness to public opinion in such issues can become a precedent, chairman of the Union of Architects...
09:21 27/09/2013Western media can’t hide truth forever: Stephen LendmanAn interview with Stephen Lendman, an author and radio host
09:24 26/09/2013Al-Qaeda trying to isolate other groups in Syria: Tahsin al-HalabiAn interview with Tahsin al-Halabi, political commentator
09:53 25/09/2013Egypt’s Brotherhood protesters not terrorists – analyst"Word ‘terrorism’ has been in vogue in Egypt for the last three or four months and unfortunately the current situation in Egypt is similar to that prevailing in Israel and even in the United States."
15:15 24/09/2013Former envoy: Entry into CU will give us big economic opportunitiesWe will have big economic opportunities and this is a very positive decision for Armenia, former Ambassador of Armenia to Russia Armen Smbatyan told Panorama.am in commenting on Armenia’s decision to...
09:31 24/09/2013Kenya mall carnage was cowardly act - analystAn interview with Agnes Gitau, with the Kenya Movement for Democracy from London
17:42 23/09/2013Khosrov Harutyunyan: Entry into Customs Union reduces probability of military adventure in regionArmenia’s decision to join the Customs Union is in the interests of Russia as well as in the strategic interests of Armenia in terms of ensuring security, Christian Democratic Party leader Khosrov...
09:33 23/09/2013Syrians fulfilling their side of agreement: James PetrasAn interview with James Petras, Professor Emeritus, Binghamton University
09:12 21/09/2013CIA behind mass shootings in US: Alfred Lambremont WebreAn interview with Alfred Lambremont Webre, international lawyer
13:36 20/09/2013No objective reasons for Armenian POW’s transfer to third country – Jamalyan“Obviously, Azerbaijan will try to protract the process by creating artificial obstacles.”
11:18 20/09/2013Michael Kambeck: If it hadn’t been for Egypt, Syria, etc., we would have seen much stronger EU engagement on Karabakh conflictAn interview with Dr. Michael Kambeck, Secretary General of the European Friends of Armenia (EuFoA)
09:31 20/09/2013US must show goodwill towards Iran: Nader BagherzadehAn interview with Nader Bagherzadeh, professor of the University of California
19:21 19/09/2013Laure Delcour: EU will remain engaged with Armenia, only modalities of this engagement will changeAn interview with Dr. Laure Delcour, Senior Research Fellow at the Institute for International and Strategic Relations (IRIS), France
09:13 19/09/2013Israel pushing US into world war - Gordon DuffAn interview with Gordon Duff, senior editor of Veterans Today
09:36 18/09/2013US seeks Iraqi-style resolution on Syria - Pepe EscobarAn interview with Pepe Escobar, investigative journalist
16:25 16/09/2013Philip Siegert on interest which Nagorno-Karabakh conflict presents for EuropePanorama.am presents an interview with Mr. Philip Siegert who has recently worked on the Nagorno-Karabakh conflict during a half-year stay at the Hungarian Institute of International Affairs.
10:48 16/09/2013Fantasy and frauds: What Azerbaijan’s place is based on in WEF competitiveness rankings..."Looking at the figures you will see that, volume of oil and gas per capita in Iran is 2.5-3 times higher than in Azerbaijan, 1.7 times higher than in Kazakhstan and 1.3 times greater than in Russia."