12:55 25/12/2019ՏԻՄ ընտրությունները դարձել են ոչ գրավիչ կանանց համար. Անի ՍամսոնյանԿանանց նկատմամբ բռնության դեպքերի ցուցանիշների մասով որևէ առաջընթաց չեմ նկատել։ Այս մասին այսօր «Կանանց իրավունքները 2019 թ.
14:26 24/12/2019Բոզոյան. Այսօրվա իշխանություններն ընդհանրապես պատկերացում չունեն, թե ինչպես պետք է լուծել ԼՂ խնդիրը«Իմ կարծիքով, այսօրվա իշխանություններն ընդհանրապես պատկերացում չունեն, թե ինչպես պետք է լուծել ԼՂ խնդիրը»,- Հետհեղափոխական Հայաստան․ի՞նչ տեղի ունեցավ և ի՞նչ է սպասվում» խորագրով տարեկան ամփոփիչ...
13:23 24/12/2019Անդրանիկ Թևանյան. 2020-ին արդեն գալիս է իշխանությունների հաշվետվություն տալու ժամանակը2020 թվականն իշխանությունների համար լինելու է քարերը հավաքելու տարի։ Նման կարծիք հայտնեց «Պոլիտէկոնոմիա» հետազոտական ինստիտուտի տնօրեն Անդրանիկ Թևանյանը «Հետհեղափոխական Հայաստան․ի՞նչ տեղի ունեցավ և...
11:55 24/12/2019Երվանդ Վարոսյան. Միակ քրեաիրավական գնահատականը կարող է լինել Բաբայանի ու Բաբլոյանի դեմ քրեգործի կարճումըԳլխավոր դատախազության կողմից ԱԺ նախկին նախագահ Արա Բաբլոյանի, ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարի նախկին տեղակալ Արսեն Բաբայանի նկատմամբ հարուցված քրեական գործով դատախազության կողմից մեղադրական եզրակացությունը...
13:11 23/12/2019Կիրո Մանոյան. Ռազմավարություն չունենալը վտանգավոր է«Այս իշխանությունները չունեն Արցախի հարցի կարգավորման ոչ ռազմավարություն, ոչ հայեցակարգ և տարբեր պահերի ասում են տարբեր բաներ, որոնք ցույց են տալիս, որ ռազմավարություն ու հայեցակարգ իսկապես չկան:...
12:55 23/12/2019Հրանտ Մելիք-Շահնազարյան. Մենք կանգնած ենք պատերազմի նախաշեմին«Մեր հանրությանը պետք է պատրաստել պատերազմի: Մենք կանգնած ենք պատերազմի նախաշեմին, մեր բնակչությունը պետք է այդ մասին իմանա, դրան պատրաստ լինի»,-«Ոսկանապատ» վերլուծական կենտրոնի կազմակերպած...
17:00 20/12/2019Լևոն Քոչարյան. Այս տեսանյութն ապացույցն է իշխանության կեղտոտ խաղերի«Մենք այս գործի մեջ ոչինչ փոխել չենք ուզում»
16:50 20/12/2019Էդուարդ Իսաբեկյանի ցուցասրահի անմխիթար վիճակը չի հուզում քաղաքապետարանինՀԽՍՀ ժողովրդական նկարիչ Էդուարդ Իսաբեկյանի կյանքին ու գործունեությանը նվիրված ցուցասրահում, որը բացվել է 2013 թվականին Երևանում՝ «Հայ Արտ» մշակութային կենտրոնի տարածքում, այսօր անմխիթար վիճակում է,...
17:34 19/12/2019Գրապալատի շենքում հուշարձանային հատվածի փոփոխության մասով աշխատանքներ դեռ չեն իրականացվում«Երևանում գտնվող Գրապալատի շենքի կոնկրետ այն հատվածը՝ Գևորգ Քոչար 21-ը, որը նախատեսված է դարձնել Մնջախաղի թատրոն, նշված չէ Երևան քաղաքի մշակութային հուշարձանների ցանկում իբրև հուշարձանային մաս: Նշված...
12:09 18/12/2019Հին է, գրանցված չէ… պետք չէՖեյսբուքյան օգտատերից մեկը դեկտեմբերի 15-ին ահազանգել էր և լուսանկարներ հրապարակել, որ քանդում են Սանահին կայարանում ցարական շրջանում կառուցված շենքերը: Նա նաև կոչ էր արել տեղյակ պահել պատկան...
13:46 16/12/2019Տնտեսագետ. Հունվարի վերջից կսկսվեն թանկացումները2020 թվականի արդեն հունվարի վերջից կլինեն թանկացումեր. թանկանալու են սպառողական զամբյուղի մեջ ներառված ապրանքատեսակները, իսկ արդեն մարտից գազի թանկացման հետևանքով կթանկանան էլեկտրաէներգիան ու...
11:52 16/12/2019Այս անգամ՝ Հայաստանից Վիեննա և Վիլնյուս կարելի է ուղևորվել 24.99 եվրոյովWizz Air բյուջետային ավիաընկերությունը կսկսի չվերթներ իրականացնել Հայաստան։ Այս մասին այսօր հայտարարվեց Wizz Air բյուջետային ավիաընկերության կորպորատիվ համագործակցության ղեկավար Անդրաս Ռադոյի,...
15:47 14/12/2019Մեկ ու կես տարում ծայրահեղ վնաս է կրել Արցախի սուբյեկտայնությունը. Էլիբեգովա«Քարոզչական պատերազմը, և Նժդեհի շուրջ ծավալվող ադրբեջանական քարոզչական հարվածը բոլոր հարթակներում է գնում՝ և՛ պաշտոնական, և՛ փորձագիտական, և՛ ԶԼՄ-ներում, և որ ամենավտանգավորն է՝ պրակտիկ դաշտում»,-...
13:40 14/12/2019Արման Բաբաջանյան. Ներկա իշխանավորները հեղափոխությունը փոշիացնողներ են«Անվերապահորեն մերժում ենք նախկիններին, բայց միաժամանակ մտահոգված ենք գործող իշխանությունների կողմից վարվող քաղաքականությամբ»,-հեղափոխության օրակարգը պաշտպանող միավորների և անհատների մասնակցությամբ...
12:27 14/12/2019Դեմ ենք ԼԳԲՏ համայնքի ներկայացուցիչներին կենցաղային հարաբերություններում ընտանիքի անդամին հավասարեցնելուն. Դանիելյան«Փաստինֆո»-ն զրուցել է Իրավաբանական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր Գևորգ Դանիելյանի հետ
10:42 14/12/2019Ռուբեն Հայրապետյան. Ձերբակալում են, թող ձերբակալենՀՖՖ նախկին նախագահ, ԱԺ նախկին պատգամավոր Ռուբեն Հայրապետյանը համաձայն է վաճառել «Բջնի» գործարանը Խաչատուր Սուքիասյանին մեկ մլրդ դոլարով։ Այդ մասին նա հայտարարեց «Պրեսսինգ» հաղորդման հեղինակ Սաթիկ...
16:55 13/12/2019Այս տարի աշխատանքի է տեղավորվել ավելի քան 11 հազար աշխատանք փնտրող, որից 7794-ը՝ կին2019 թվականը բավականին դժվար, բայց ավելի շատ նախապատրաստական տարի էր: Այս մասին այսօր տարեվերջյան ամփոփիչ ասուլիսում ասաց ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Զարուհի Բաթոյանը։ Նրա խոսքով՝ այս...
16:07 13/12/2019Աննա Նաղդալյան. Արցախի անվտանգությունը ենթակա չէ զիջման«Ադրբեջանն ավելի քան 30 տարի ձգվող իր հայատյաց քաղաքականությամբ փաստել է, որ որևէ պարագայում չի կարող ապահովել Արցախի ժողովրդի անվտանգությունը»,-այսօր հրավիրած ճեպազրույցում հայտարարեց ԱԳՆ խոսնակ...
15:19 13/12/2019Սևանն՝ առանց ձկան և խեցգետնի«Սիգի պահպանություն գոյություն չունի. ամեն օր էլ վաճառում են և՛ բազմացող առանձնյակներ, և՛ ձկնկիթ»,-այս մասին այսօր լրագրողների հետ զրույցում նշեց ՀՀ ԳԱԱ Կենդանաբանության և հիդրոէկոլոգիայի գիտական...
18:14 12/12/2019«Հակոբ, գիտե՞ս, թե Ստեփանակերտն ինչու է այդքան մաքուր» կամ իմ ծնունդին աղբ նվիրեքԵրևանի Բուսաբանական այգում երեկ անսովոր եռուզեռ էր։ Վանաձորցի Հակոբ Միկոյանի ծննդյան տարեդարձի հյուրերը հոբելյարին նվեր էին պատրաստում։ Բանն այն է, որ «Մաքրապատում», «Աղբ թափելն ամոթ է»...

16:48 18/05/2016«Он вернулся»: Эрдоган красуется в образе Гитлера на здании посольства Турции в Германии«Мы, немцы, знаем, что происходит на ранних стадиях диктатуры. Сходства между ранним нацистским режимом и Турцией Эрдогана в настоящее время пугают».
17:43 17/05/2016Азербайджан не добился изменения переговорного процесса: замдиректора Института Кавказа об итогах встречи Саргсян-Алиев в ВенеВ результате всего этого ощутимо увеличилось давление на азербайджанскую сторону, а о механизмах по укреплению доверия на линии соприкосновения говорят без исключения все стороны.
11:59 17/05/2016Политолог А.Маркаров перечислил главные результаты венской встречи президентов Армении и Азербайджана«У меня нет уверенности в дальнейших шагах, но то, что позиция армянской стороны зафиксирована в документе, – важно», – добавил он.
16:15 16/05/2016Эрдоган в истерике и грозит сорвать сделку Турции с ЕС по мигрантам из-за намерения Бундестага Германии признать Геноцид армянБундестаг (парламент) Германии активно продвигает дипломатическую инициативу, которая, вероятно, приведет в гнев президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана. Об этом пишет газета Financial Times.
20:12 14/05/2016Визит Папы Римского Франциска станет признанием важности Армении в регионе: статья «Catholic News Agency»Микаел Минасян заявил, что армянский народ с радостью ждет визита Папы Римского Франциска в Армению.
15:19 14/05/2016Мэр Мартакерта: Вследствие стрельбы ВС Азербайджана населенные пункты в этом районе НКР не пострадалиМ. Гюрджян также отметил, что на данный момент в Мартакерте спокойно, люди заняты своими повседневными делами.
15:11 13/05/2016В Азербайджане гражданских активистов пообещали отпустить, если они попросят прощения перед памятником Гейдару АлиевуОппозиционная партия «Мусават» в связи с арестом молодых активистов Байрама Мамедова и Гияса Ибрагимова выступила с заявлением, в котором подвергла критике действия властей Азербайджана.
15:32 12/05/2016Официальный Ереван пока не комментирует информацию о возможной встрече президентов Армении и Азербайджана«Информация о встречах и визитах президента распространяется в установленном порядке и в надлежащие сроки», – сказал пресс-секретарь президента Армении.
17:03 11/05/2016Шаварш Кочарян: Армения не может заявлять о готовности сдать территории, это дело Нагорного КарабахаНеобходимо понимать, что есть вопросы, которые не находятся в рамках юрисдикции Армении.
14:30 11/05/2016Депутат: Пусть ЕС проверяет наличие ядерного оружия у Армении, если бы выяснилось, что оно есть, никаких опасностей больше бы не было«Если такой серьезный человек, как Грант Багратян, делает такие заявления, значит, он что-то знает. Он был премьер-министром, владеет серьезной информацией. В этом плане верю его словам».
13:02 10/05/2016Свидетель зверств азербайджанских военных: «У меня и в мыслях не было, что такое может случиться»В прифронтовом селе на севере НКР – Талыше – снаряды уничтожили цветущие сады, а дома уже месяц как опустели. Во дворах – разбитая посуда, разбросанная одежда и детские игрушки.
13:29 09/05/2016«Мы следим за всем»: глава Минобороны Армении о ситуации на границе с АзербайджаномСейран Оганян коснулся также и вопроса признания Арменией независимости НКР.
13:03 06/05/2016Эксперт: Законопроект о признании НКР – это попытка остановить большую войну на Южном КавказеА В.Ступишин высказал мнение, что признание независимости Нагорного Карабаха – абсолютно правильное решение.
13:41 04/05/2016Азербайджанский экономист порекомендовал населению готовиться к третьей девальвации, поскольку экономику не спасет даже $50 за баррель нефти«Думаю, Азербайджану стоит готовиться к третьей девальвации. Так как, помимо прочих последствий низких цен на нефть, нашей экономике грозит рецессия», - сказал Гасанов.
15:47 03/05/2016«Журналистам не все полагается знать»: А. Ованнисян об отставках высокопоставленных представителей Минобороны АрменииАрцрун Ованнисян отказался отвечать на вопрос представителей СМИ о причинах отставок высокопоставленных должностных лиц Минобороны и ГШ ВС РА.
16:17 02/05/2016Бывший замглавы Минобороны Азербайджана: Как полное ничтожество Ильхам Алиев собирается «восстановить территориальную целостность» страны?В условиях наличествующих у азербайджанской стороны проблем говорить о полноценной войне не приходится, несмотря на интенсификацию нарушений соглашения о прекращении огня.
15:54 30/04/2016Эксперт: В Армении налицо серьезный потенциал для развития взаимодействия IT-сферы с военной промышленностью«Существуют определенные программы, вокруг которых проводятся исследования. Уже есть некоторые результаты, однако оглашать их вовсе не обязательно».
14:03 29/04/2016Ив Даккор: У МККК нет точных данных о жертвах в результате эскалации ситуации в зоне карабахского конфликтаОн подчеркнул, что организация продолжит помогать в передаче тел погибших в результате боевых действий.
18:05 28/04/2016Созданная в США организация бакинских армян имеет четкие цели и большой потенциал. Интервью с Мариной ГригорянПодчеркну, что при этом главным вопросом остается геноцид армян в Баку и в целом в Азербайджане в 1988-1990гг, коротко мы обозначаем его так: «Я обвиняю Азербайджан».
16:32 27/04/2016Давид Бабаян: Режим Алиева своими преступными действиями завел переговоры по Карабаху в тупикОн отметил также, что на данный момент на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск установилось относительное затишье.