09:15 02/11/2024«Փաստ». Նարեկ Նաբանդյանը Հայաստանի տնտեսության համար կարևոր նշանակություն ունեցող հանքն է գնել«Փաստ» թերթը գրում է. «Օրերս տեղեկություններ հրապարակվեցին, որ գործարար Նարեկ Նալբանդյանը մտնում է հանքարդյունաբերության ոլորտ։ Ի մասնավորի, նա և իր գործընկերը հիմնել են «Հանքագործ» ՍՊԸ-ն և դարձել...
09:13 02/11/2024«Ժողովուրդ». Ինչու է Անահիտ Ավանեսյանը 2025թ. բյուջեն «որոշակի առումով խնդրահարույց» անվանել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը 2025թ. բյուջեի քննարկումների ժամանակ «որոշակի առումով խնդրահարույց» է անվանել հաջորդ տարվա ֆինանսական գլխավոր փաստաթուղթը։ Նա...
09:08 02/11/2024«Հրապարակ». Միլիարդավոր դոլարների վատնման գլխավոր պատասխանատուն նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն է«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Տիեզերք բարձրացած հայկական արբանյակի ձախողված ծրագրի դեպքով քրեական վարույթ է հարուցվել Հակակոռուպցիոն կոմիտեում, թեպետ 2 օր է՝ չենք կարողանում պատասխան ստանալ կոմիտեից։...
09:11 01/11/2024«Հրապարակ». Թեկնածուներին հավաքել են, որ 32-ամյա Գալյանի համար ժողովրդավար ընտրությունների ֆոն ապահովեն«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՔՊ վարչության՝ արդարադատության նախարարի թեկնածուի ընտրությունը բուռն քննարկումների առիթ է տվել իշխանության ներսում։ Ոմանք ապշած են միջազգային կառույցներում ՀՀ ներկայացուցիչ...
09:10 01/11/2024«Ժողովուրդ». Ալեն Սիմոնյանն աչքի է ընկել հերթական խուլիգանական պահվածքով«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը երեկ ՀՀ Ազգային ժողովում հերթական անգամ խուլիգանական պահվածքով է աչքի ընկել. «Ժողովուրդ» օրաթերթի բացառիկ տեղեկություններով՝ նա հայհոյանքներ է...
09:08 01/11/2024«Ժողովուրդ». Գալյանի նշանակումով նաև Աննա Վարդապետյանի նպատակները կիրականանան«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ Գլխավոր դատախազության դատախազները Նիկոլ Փաշինյանի՝ ՔՊ վարչության նիստի տեսանյութի հրապարակումից են տեղեկացել, որ դատախազի...
09:07 01/11/2024«Հրապարակ». Որն է Բագրատ Սրբազանի այցի նպատակը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նախօրեին հաղորդեցին, որ Բագրատ սրբազանը բուժզննման նպատակով 2 օրով մեկնելու է արտերկիր, մեր տեղեկություններով՝ Մոսկվա։ Լուրեր կան, որ այցի նպատակը ոչ այնքան բուժումն է,...
08:59 01/11/2024«Ժողովուրդ». Ինչ է ասել Գագիկ Մելքոնյանը իր տված ցուցմունքում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Այս տարվա փետրվարի վերջին ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր, ՀՀ ՊՆ նախկին փոխնախարար Գագիկ Մելքոնյանի տան մոտ պայթյուն հնչեց: Ավելի ուշ պարզվեց, որ...
08:57 01/11/2024«Հրապարակ». «Գալիս է գողականների հարկի տակ մարդու իրավունքների բողոքները լսի». Կապանցիները ԱԺ մշտական հանձնաժողովի միջոցառման մասին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության և հանրային հարցերի հանձնաժողովը նոյեմբերի 4-5-ը նախատեսում է միջոցառում Սյունիքի Գորիս և Կապան քաղաքներում՝ համայնքների զարգացման,...
08:55 01/11/2024«Ժողովուրդ». Անդրանիկ Քոչարյանի պաշտոնանկության հարցը բարձրացնողների խումբը մեծանում է«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՔՊ-ի երեկվա՝ գիշերային ինքնաքննադատության նիստը թեժ է եղել: ՔՊ գրասենյակում հավաքված իշխանական կորիզը քննարկել է, որ պետք է պատժել որոշ թիմակիցների: «Ժողովուրդ» օրաթերթի...
08:53 01/11/2024«Հրապարակ». Ինչո՞ւ չեն նախատեսում նաև թոշակառու գնդապետների, գեներալների վերադարձ, որոնք իրենց փորձառությամբ կարգի կբերեն բանակը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Խորհրդարանը երեկ միաձայն ընդունեց ՔՊ-ական պատգամավորների ներկայացրած նախագիծը, որով սահմանվում է, որ կենսաթոշակ ստացող նախկին զինծառայողները կարող են կրկին անցնել...
09:17 31/10/2024«Ժողովուրդ». Պետությունը գումար է տվել հարկատուների հաշվին, որ մասնավորը բիզնես սկսի«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանի իշխանության ամենախոշոր ձախողումը վստահաբար «Հայաստանի պետական հետաքրքրությունների ֆոնդ» ՓԲԸ-ի՝ ԱՆԻՖ-ի գոյությունն ու կտրուկ անհետացումն է՝ կոռուպցիոն...
09:13 31/10/2024«Հրապարակ». ՀԾԿՀ նախագահի թեկնածու չեն կարողանում գտնել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՔՊ-ում Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահի թեկնածուի փնտրտուքների մեջ են: Ինչպես արդարադատության նախարարի համապատասխան թեկնածու չէին կարողանում...
09:11 31/10/2024«Ժողովուրդ». Ներանձնային քմահաճույքներին հագուրդ տալու համար ՔՊ-ն հանրային ծառայությունները կարգավորող ոլորտը բարձիթողի վիճակում է պահում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՔՊ-ն ճնշումների միջոցով ստիպեց ՀԾԿՀ նախագահ Գարեգին Բաղրամյանին հրաժարական տալ ու հեռանալ նոր ընտրված պաշտոնից, և մինչ օրս այդ պաշտոնը թափուր է մնում։ «Ժողովուրդ» օրաթերթն...
09:10 31/10/2024«Հրապարակ». Ինչո՞ւ է ՔՊ խմբակցության պատգամավորների վերաբերյալ կարգապահական վարույթները քննում ՔՊ վարչությունը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՔՊ-ում խուլ դժգոհություն կա, թե ինչու է խմբակցության պատգամավորների վերաբերյալ կարգապահական վարույթները քննում ՔՊ վարչությունը: Այսինքն՝ մի քանի հոգով վճռում են ժողովրդից...
09:09 31/10/2024«Փաստ». Ինչպես իշխանազավթմամբ եկան իշխանության, այդպես էլ շարունակում են տոտալ իշխանազավթման փորձերը«Փաստ» թերթը գրում է. «ժողովրդավարական համակարգ ունեցող երկրներում ՏԻՄերի ձևավորման հարցում կարևորվում է քաղաքական ուժերի և թեկնածուների միջև քաղաքական պայքարը, թե տվյալ ինքնակառավարվող մարմինը ինչ...
09:07 31/10/2024«Ժողովուրդ». Հովիկ Աղազարյանի որդու մեքենաները քրեական վարույթի շրջանակում ՔԿ-ն արգելքի տակ է վերցրել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Ազգային ժողովը և քննչական կոմիտեն գլխիվայր շուռ տված քրեական գործը մնացել է միայն Հովիկ Աղազարյանի որդու ուսերին։ ՔԿ ղեկավարի սկանդալային հայտարարությունից հետո խաղաքարտեր...
09:04 31/10/2024«Հրապարակ». Ագրարայինի դասախոսներն ու ուսանողներն բողոքի ակցիա կիրականացնեն«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ագրարային համալսարանի դասախոսները, աշխատակիցներն ու ուսանողներն այսօր պատրաստվում են բողոքի ակցիա իրականացնել կառավարության շենքի մոտ: Արդեն շրջանառության մեջ է դրվել...
09:03 31/10/2024«Փաստ». «Երրորդ ուժի» հարթակ՝ փակ դռների հետևում«Փաստ» թերթը գրում է. «Մեր ունեցած տեղեկություններով, օրերս ուշագրավ իրադարձություն է տեղի ունեցել Հայաստանի հասարակական-քաղաքական կյանքում: Ի մասնավորի, «Էլիտ պլազա» բիզնես կոնտրոնում գաղտնիության...
09:02 31/10/2024«Ժողովուրդ». Արարատ Միրզոյանը ԱԺ-ին կներկայացնի ԱԳՆ-ի՝ 2025 թվականի համար նախատեսված բյուջեի նախագիծը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Այսօր արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանը կգնա խորհրդարան: ԱԺ հանձնաժողովների համատեղ նիստում նա կներկայացնի ԱԳՆ-ի՝ 2025 թվականի համար նախատեսված բյուջեի նախագիծը: Արարատ...

10:34 18/09/2013Haykakan Zhamanak: Commission on review of public transport fare formedHaykakan Zhamanak daily learnt yesterday that Yerevan Municipality has already formed a commission to review public transport fare.
10:56 17/09/2013Early elections at writers’ union to be held on November; Poet Edward Miltoyan is possible candidateThe early convention of the Armenian Writers’ Union is to be held on November, during the convention elections of the AWU chairman are to be held, literary critic Avik Isahakyan told the “Haykakan...
13:51 14/09/2013‘‘32 teeth’’ club to be broadcast on Public TVAccording to “Zhoghovurd” daily the program “32 teeth” will be broadcast on the Public TV from now on.
14:40 13/09/2013Armen Karapetyan considers himself an elected candidateOn September 29, at the NA additional elections to take place in Syunik region, the RPA candidate Armen Karapetyan has informed its fellows that he is already an elected candidate and it is senseless...
12:08 10/09/2013Zhoghovurd: Tsarukyan absent from parliament session due to busy scheduleThe fourth session of the Armenian National Assembly of fifth convocation opened yesterday with 105 out of 131 MPs attending, Zhoghovurd says.
10:56 10/09/2013Aravot: Aram Sargsyan plans a major protestLeader of Republic party Aram Sargsyan is holding consultations with various political parties and politicians in order to raise a wave of protest against the decision to join the Customs Union,...
10:26 10/09/2013Iravunk: Prosperous Armenia open for cooperationArmenian National Congress (ANC) party’s leader Levon Ter-Petrosyan announced recently that ANC should become an alternative political force, according to Iravunk daily.
11:05 07/09/2013Zhamanak: ‘Gang case’ convict Arman Dallakyan dies in prisonAccording to Zhamanak daily, ‘gang case’ convict Arman Dallakyan, 41, died at Hospital of Convicts at 20:40 yesterday.
10:38 07/09/2013168 Hours: General Manvel still in hospitalChairman of Yerkrapah Volunteer Union, member of the RPA parliamentary faction, Lieutenant General Manvel Grigoryan is still at St.
10:13 07/09/2013Zhamanak: Russia-based Armenian businessman Samvel Karapetyan to be godfather of Samvel Alexanyan’s childrenMP Samvel Alexanyan’s children’s baptism will take place in late September. This time he decided that Russia-based Armenian businessman Samvel Karapetyan should be his children’s godfather, Zhamanak...
10:43 06/09/2013Iravunk: New sect in Armenia advocates incest and pedophiliaA new sect has penetrated into Armenia from Ukraine advocating incest and pedophilia, Iravunk daily says.
10:21 06/09/2013Zhamanak: Commission on review of public transport fare not yet formedThe commission on review of public transport fare has not been formed yet. NGOs and civil activists have not yet submitted bids to get involved in the commission’s work, Zhamanak daily reports. The...
11:05 05/09/2013Zhoghovurd: Yezidis emigrate from Armenia because of unemploymentChairman of the Union of Yezidis of Armenia Aziz Tamoyan told Zhoghovurd daily that Yezidis emigrate from Armenia, equally with Armenians.
10:20 05/09/2013Hraparak: Deadline for payment of fees extended for first year studentsThe deadline for payment of fees, previously set for mid-September, has been extended for first year university students, although it is not announced officially, Hraparak says.
10:14 04/09/2013Zhoghovurd: Armen Rustamyan breaks agreementAccording to Zhoghovurd daily, head of ANC parliamentary faction Levon Zurabyan recently initiated to issue a statement on behalf of non-coalition parliamentary parties concerning imprisoned...
11:00 03/09/2013Zhoghovurd: Businesswoman Silva Hambartsumyan has delayed salaries to employees for monthsSyunik residents told Zhoghovurd that they work at a mine belonging to businesswoman Silva Hambartsumyan and that they have not received salaries for months.
10:33 03/09/2013Hraparak: ANC to back Heritage candidate in SyunikYesterday it became known that the Armenian National Congress (ANC) will back Heritage candidate Samvel Hayrapetyan at electoral district #38 in Syunik province, Hraparak says.
10:07 03/09/2013Zhoghovurd: Khachatur Sukiasyan may be appointed Deputy Prime MinisterAccording to Zhoghovurd daily, the idea of forming a national consent government is being discussed in the power circles.