09:10 27/08/2024«Ժողովուրդ». Սամվել Բաբայանի քաղաքական ախորժակը կրկին բացվել է«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Արցախի անվտանգության խորհրդի նախկին քարտուղար Սամվել Բաբայանի քաղաքական ախորժակը կրկին բացվել է. Հայաստանում նա ակտիվորեն պատրաստվում է խորհրդարանական ընտրություններին։...
09:09 27/08/2024«Հրապարակ». Համալիրին որպես այլընտրանք՝ «Դվին» հյուրանոցն է դիտարկվում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մենք գրել էինք, որ ՀՅԴ-ն մտադիր է սեպտեմբերի 2-ին՝ Արցախի անկախության հռչակագրի ընդունման օրվան նվիրված միջոցառում անցկացնել Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային...
09:06 27/08/2024«Փաստ». Փաշինյանի իշխանությունը վիզաների հարցում վիճակն ավելի է վատացրել, քան կար դրանից առաջ«Փաստ» թերթը գրում է. «Հայաստանի ԱԳՆ-ն մի պարզաբանում է հրապարակել, որը, եթե շատ դիվանագիտորեն արտահայտվենք, ինչ-ինչ դիտարկումների տեղիք է տալիս: Ո՞րն է խնդիրը: Իսկ խնդիրը կամ բողոքն այն է, որ ՀՀ...
09:04 27/08/2024«Ժողովուրդ». Փաշինյանի իշխանությունը կրկնում է այն, ինչից ընդդիմադիր Փաշինյանը բողոքում էր«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանի իշխանությունը տառացիորեն կրկնում է այն երևույթը, ինչից ընդդիմադիր Փաշինյանը բողոքում էր՝ դիտարկելով հիմնական չարիք, այն է՝ ստուգումներ և տուգանքներ՝...
09:02 27/08/2024«Հրապարակ». ՔՊ խմբակցության ո՞ր պատգամավորներն են մասնակցել ԱՄՆ Դեմոկրատական կուսակցության համագումարին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ԱՄՆ Դեմոկրատական կուսակցության համագումարին, որը 3 օր է տևել, մեկնարկն օգոստոսի 18-ին էր՝ Չիկագոյում, պարզվում է՝ ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան Լիլիթ Մակունցից բացի, մասնակցել են նաև...
19:55 24/08/2024ԵՊՀ-ում ընդդիմադիր դասախոսից վրեժ են լուծում` ի վնաս բուհի. «Հրապարակ»«Հատկապես թիրախավորվում են այն դասախոսները, ովքեր համարձակվում են քննադատել Նիկոլ Փաշինյանին ու նրա վարած քաղաքականությունը»:
10:32 24/08/2024Համաշխարհային ժառանգության 50 օբյեկտ կլիմայի փոփոխության պատճառով կարող է անհետանալՄինչև 2050 թվականը ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի համաշխարհային ժառանգության տասնյակ վայրեր կարող են ոչնչացվել կլիմայի փոփոխության պատճառով; Այս մասին հայտնում է Daily Mail-ը։ Climate X-ի հետազոտողները օգտագործել են...
09:12 24/08/2024«Ժողովուրդ». «Հարգելի՛ Հովհաննիսյան, մենք ի՞նչը հերքենք Ձեր փոխարեն».«Ժողովուրդ» օրաթերթը՝ Արայիկ Հարությունյանի օգնականին
09:09 24/08/2024«Հրապարակ». Ի՞նչն էր Մայր տաճարն այսքան փակ պահելու պատճառը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երեկ Մայր Աթոռը հայտարարեց, որ սկսում է լրագրողների հավատարմագրումը՝ սեպտեմբերի 28-ին և 29-ին կայանալիք Մյուռոնօրհնեքն ու Մայր տաճարի վերաօծումը լուսաբանելու համար:...
09:07 24/08/2024«Փաստ». Կառավարությունը պետք է արագ կողմնորոշվի և որոշում կայացնի«Փաստ» թերթը գրում է. «Անցյալ տարի կառավարությունը որոշում կայացրեց վերազինել Ատոմակայանը, որպեսզի շահագործման ժամկետը կրկին երկարացվի մինչև 2036 թվականը: Մյուս կողմից էլ՝ պարզ է, որ անհնար է անվերջ...
09:04 24/08/2024«Ժողովուրդ». Ինչ ունեցվածք է հայտարարգրել վարչապետի օգնական Արսեն Միխայլովը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Վարչապետի օգնական Արսեն Միխայլովը պաշտոնին նշանակվել է 2022 թվականի ապրիլի 1-ից, սակայն իր գործունեությունը սկսել է դեռ 1983 թվականին՝ լինելով Արդատովի գյուղատնտեսական...
09:02 24/08/2024«Հրապարակ». Ովքեր են կուլիսներում լոբբինգ անում Անահիտ Ավանեսյանի պաշտոնանկությունը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մեր տեղեկություններով՝ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանի գլխին մութ ամպեր են կուտակվել։ Մինչ նա արձակուրդում է, կուլիսներում նրա պաշտոնանկությունն են լոբբինգ անում,...
08:59 24/08/2024«Ժողովուրդ». «Քաղաքականությունն» է սկսել ակտիվորեն «զբաղվել» քաղաքապետերով«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Սյունիքի գրեթե բոլոր համայնքների ղեկավարները ջանում են այլևս քաղաքականությամբ չզբաղվել, սակայն «քաղաքականությունն» է սկսել ակտիվորեն «զբաղվել» քաղաքապետերով։ Եվ որքան...
08:57 24/08/2024«Հրապարակ». ԱՆ-ն «Քովիդ-2» է անում՝ կեղծում են իրականությունն ու թվերը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Առողջապահական ոլորտի մեր աղբյուրների փոխանցմամբ՝ Հայաստանում Արևմտյան Նեղոսի տենդից ոչ թե 1, այլ 4 մարդ է մահացել, 22 հոգու վիճակն էլ ծանր է՝ հոսպիտալացված են։ Մինչդեռ...
08:55 24/08/2024«Փաստ». Քաղաքացու բոստանում ունեցած դժգոհապոռթկմամբ Փաշինյանն ընդունում է, որ նախ՝ ավելի շատ խոսելով է զբաղված, քան թե գործ անելով«Փաստ» թերթը գրում է. «Խորհրդային միության ժամանակ ասում էին՝ սառնարանն էլ բացում ես, Բրեժնևն է խոսում (մյուս ղեկավարներին նույնպես դա վերաբերում էր): Հիմա մարդ կա, այդ բոլորին անցել է: Այնպես որ, մի...
08:54 24/08/2024«Ժողովուրդ». Պատրաստվում են 300.000 ստորագրություն հավաքել, որպեսզի օրենքի ուժով հանրաքվեի կայացմանը հասնեն«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. օգոստոսի 19-ին Գյումրու ժուռնալիստների «Ասպարեզ» ակումբում մամուլի ասուլիս էին հրավիրել «Հանուն Հանրապետության» կուսակցության նախագահ Արման...
08:52 24/08/2024«Հրապարակ». ԴԱՀԿ-ում աշխատում են «փողին մուննաթ» կարգախոսո՞վԴԱՀԿ աշխատակիցների համար օրենքով պարգևավճարների ֆոնդ կամրագրվի.
09:07 23/08/2024«Ժողովուրդ». Ինչ ճակատագիր է սպասվում Նիկոլ Փաշինյանի կաբինետում նշանակված, հերոսի կոչման արժանացած Անդրանիկ Փիլոյանին«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««2020 թվականի հոկտեմբերի 20-ին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտնել էր, որ ՀՀ զինված ուժերի 5-րդ բանակային կորպուսի հրամանատար գեներալ-մայոր Անդրանիկ Փիլոյանը կարժանանա...
09:05 23/08/2024«Հրապարակ». Առուշի դեմ օպերացիան ավելի հեռուն գնացող նպատակ է հետապնդում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Առուշ Առուշանյանին պաշտոնից զրկելու, ապա նաև Պրոբացիոն ծառայության միջնորդությունը՝ ուղղված դատարանին, նրան կրկին կալանավորելու մասին, շատերին է զարմացրել, որովհետև թվում...
09:02 23/08/2024«Ժողովուրդ». Ինչ ունեցվածք է հայտարարագրել ԱԽՔ Արմեն Գրիգորյանը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը պաշտոնին նշանակվել է 2021 թվականի օգոստոսի 19-ին, սակայն մինչ այդ նա 2015-ից 2018 թվականներին եղել է հրավիրյալ դասախոս...

10:55 12/02/2013Irates de facto: PAP’s radical wing opposed to forming coalition with RPAProsperous Armenia Party’s (PAP) radical wing is very much concerned that PAP may again form a coalition with Republican Party of Armenia (RPA) following the elections and therefore does everything...
10:20 12/02/2013Zhoghovurd: No elections expected in Armenia, Vahan Hovhannisyan saysZhoghovurd daily’s correspondent asked ARF Dashnaktsutyun parliamentary faction member Vahan Hovhannisyan to comment on Armenia’s presidential elections.
09:56 12/02/2013Zhoghovurd: Stepan Demirchyan does not want to dissolve PPAArmenian National Congress leader Levon Ter-Petrosyan and People’s Party of Armenia (PPA) leader Stepan Demirchyan met again seven days later, on Sunday, as they had agreed during their last meeting,...
10:26 09/02/2013Hraparak: Gagik Beglaryan wants to become Mayor againAfter the civil funeral of former MP and former prefect of Achapniak district Artsrun Khachatryan, Gagik Beglaryan and Gagik Tsarukyan had a long conversation, then left in the same car, Hraparak...
11:27 08/02/2013Haykakan Zhamanak: Only three out of 13 parties of ANC ready to join new partyThe leaders of three out of 13 parties making part of ANC approve the idea of ANC becoming a party and express willingness to join it, Haykakan Zhamanak reports.
10:19 08/02/2013Zhoghovurd: Armenian PM has no problems with RussiaThe Russian government has informally declared Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan persona non grata after he spoke against Armenia’s membership to the Customs Union in a recent interview,...
12:07 07/02/2013Aravot: Raffi Hovannisian’s unification with other candidates possiblePresidential candidate, Heritage party leader Raffi Hovannisian told Aravot what he had talked about with ex-Prime Minister, Liberty party leader Hrant Bagratyan over a cup of tea at Ani Hotel.
11:34 07/02/2013Chorrord Inknishkhanutyun: Levon Ter-Petrosyan to create social liberal partyIt is time for Armenian National Congress to be turned from a free bloc into one party, ANC leader Levon Ter-Petrosyan told Chorrord Inknishkhanutyun in an interview.
10:09 07/02/2013168 Zham: Action was aimed against Serzh SargsyanLeader of National Security party, incumbent President Serzh Sargsyan’s former permanent representative in parliament, Garnik Isagulyan commented on Hayrikyan shooting in an interview with 168 Zham.
10:34 06/02/2013Chorrord Inknishkhanutyun: Arkady Ghukasyan owner of residential building being built near Nairi Medical CenterA residential building is being constructed near Nairi Medical Center. The building is owned by second President of NKR Arkady Ghukasyan, Chorrord Inknishkhanutyun reports, citing its sources. The...
10:11 06/02/2013Zhamanak: Samvel Alexanyan avoids questions about Carrefour“I am not doing business, my dear,” Republican MP Samvel Alexanyan told Zhamanak’s correspondent on Tuesday, when asked whether he made active efforts to prevent French Carrefour hypermarket chain...
11:35 05/02/2013Haykakan Zhamanak: Levon Ter-Petrosyan meets with Stepan DemirchyanLevon Ter-Petrosyan visited leader of People’s Party of Armenia Stepan Demirchyan on Monday, Haykakan Zhamanak reports, adding that the private visit, lasting about 45 minutes, was due to Stepan...
11:11 05/02/2013Hraparak: What did Catholicos Karekin II say to Paruyr Hayrikyan?Catholicos of All Armenians Karekin II visited Armenian presidential candidate Paruyr Hayrikyan in hospital not only to bless him and wish him recovery, Hraparak reports.
10:45 05/02/2013Zhamanak: Carrefour not to enter ArmeniaRussia-based businessman Samvel Karapetyan, owner of Dalma Garden Mall, has suspended the contract with the French Carrefour hypermarket chain, Zhamanak reports, citing its sources in the government.
10:08 05/02/2013Zhoghovurd: Armenian delegation not to attend Baku-hosted Euronest sessionThe Armenian delegation to Euronest is not going to attend the Baku-hosted meeting of Euronest Energy Committee, Zhoghovurd reports, citing well-informed sources.
11:05 02/02/2013168 Zham: Aram Harutyunyan to be Governor of KotaykKovalenko Shahgaldyan will resign from his position as Governor of Armenia’s Kotayk region after the presidential elections, to be replaced by Minister of Nature Protection Aram Harutyunyan, 168 Zham...
10:11 02/02/2013Zhoghovurd: Tsovagyugh village Mayor, ARF member, backs incumbent PresidentTsovagyugh village Mayor, ARF Dashnaktsutyun member Gevorg Tovmasyan told Zhoghovurd that the village’s residents are going to vote for incumbent President Serzh Sargsyan at the presidential...
11:06 01/02/2013Edward Sharmazanov about incident that took place with Hayrikyan: This was an obvious provocation“Zhoghovurd” daily writes that yesterday at night the correspondent of the paper was in “St. Grigor Lusavorich” medical center too. According to him when the journalists asked the RA Prime Minister...
12:50 31/01/2013There is no political context in speech with motives of ‘‘Cheburashka’’“Haykakan Zhamanak” wrote, “The speech of one of the women of Davtashen district on “Cheburashka” motives stated in frameworks of Serzh Sargsyan’s campaign last week became a real hit in social...
11:33 31/01/2013Hraparak: Who will join national consent government?Behind-the-scene rumors about forming a “national consent government” have recently been circulating in power circles, Hraparak reports.