09:10 27/08/2024«Ժողովուրդ». Սամվել Բաբայանի քաղաքական ախորժակը կրկին բացվել է«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Արցախի անվտանգության խորհրդի նախկին քարտուղար Սամվել Բաբայանի քաղաքական ախորժակը կրկին բացվել է. Հայաստանում նա ակտիվորեն պատրաստվում է խորհրդարանական ընտրություններին։...
09:09 27/08/2024«Հրապարակ». Համալիրին որպես այլընտրանք՝ «Դվին» հյուրանոցն է դիտարկվում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մենք գրել էինք, որ ՀՅԴ-ն մտադիր է սեպտեմբերի 2-ին՝ Արցախի անկախության հռչակագրի ընդունման օրվան նվիրված միջոցառում անցկացնել Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային...
09:06 27/08/2024«Փաստ». Փաշինյանի իշխանությունը վիզաների հարցում վիճակն ավելի է վատացրել, քան կար դրանից առաջ«Փաստ» թերթը գրում է. «Հայաստանի ԱԳՆ-ն մի պարզաբանում է հրապարակել, որը, եթե շատ դիվանագիտորեն արտահայտվենք, ինչ-ինչ դիտարկումների տեղիք է տալիս: Ո՞րն է խնդիրը: Իսկ խնդիրը կամ բողոքն այն է, որ ՀՀ...
09:04 27/08/2024«Ժողովուրդ». Փաշինյանի իշխանությունը կրկնում է այն, ինչից ընդդիմադիր Փաշինյանը բողոքում էր«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանի իշխանությունը տառացիորեն կրկնում է այն երևույթը, ինչից ընդդիմադիր Փաշինյանը բողոքում էր՝ դիտարկելով հիմնական չարիք, այն է՝ ստուգումներ և տուգանքներ՝...
09:02 27/08/2024«Հրապարակ». ՔՊ խմբակցության ո՞ր պատգամավորներն են մասնակցել ԱՄՆ Դեմոկրատական կուսակցության համագումարին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ԱՄՆ Դեմոկրատական կուսակցության համագումարին, որը 3 օր է տևել, մեկնարկն օգոստոսի 18-ին էր՝ Չիկագոյում, պարզվում է՝ ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան Լիլիթ Մակունցից բացի, մասնակցել են նաև...
19:55 24/08/2024ԵՊՀ-ում ընդդիմադիր դասախոսից վրեժ են լուծում` ի վնաս բուհի. «Հրապարակ»«Հատկապես թիրախավորվում են այն դասախոսները, ովքեր համարձակվում են քննադատել Նիկոլ Փաշինյանին ու նրա վարած քաղաքականությունը»:
10:32 24/08/2024Համաշխարհային ժառանգության 50 օբյեկտ կլիմայի փոփոխության պատճառով կարող է անհետանալՄինչև 2050 թվականը ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի համաշխարհային ժառանգության տասնյակ վայրեր կարող են ոչնչացվել կլիմայի փոփոխության պատճառով; Այս մասին հայտնում է Daily Mail-ը։ Climate X-ի հետազոտողները օգտագործել են...
09:12 24/08/2024«Ժողովուրդ». «Հարգելի՛ Հովհաննիսյան, մենք ի՞նչը հերքենք Ձեր փոխարեն».«Ժողովուրդ» օրաթերթը՝ Արայիկ Հարությունյանի օգնականին
09:09 24/08/2024«Հրապարակ». Ի՞նչն էր Մայր տաճարն այսքան փակ պահելու պատճառը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երեկ Մայր Աթոռը հայտարարեց, որ սկսում է լրագրողների հավատարմագրումը՝ սեպտեմբերի 28-ին և 29-ին կայանալիք Մյուռոնօրհնեքն ու Մայր տաճարի վերաօծումը լուսաբանելու համար:...
09:07 24/08/2024«Փաստ». Կառավարությունը պետք է արագ կողմնորոշվի և որոշում կայացնի«Փաստ» թերթը գրում է. «Անցյալ տարի կառավարությունը որոշում կայացրեց վերազինել Ատոմակայանը, որպեսզի շահագործման ժամկետը կրկին երկարացվի մինչև 2036 թվականը: Մյուս կողմից էլ՝ պարզ է, որ անհնար է անվերջ...
09:04 24/08/2024«Ժողովուրդ». Ինչ ունեցվածք է հայտարարգրել վարչապետի օգնական Արսեն Միխայլովը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Վարչապետի օգնական Արսեն Միխայլովը պաշտոնին նշանակվել է 2022 թվականի ապրիլի 1-ից, սակայն իր գործունեությունը սկսել է դեռ 1983 թվականին՝ լինելով Արդատովի գյուղատնտեսական...
09:02 24/08/2024«Հրապարակ». Ովքեր են կուլիսներում լոբբինգ անում Անահիտ Ավանեսյանի պաշտոնանկությունը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մեր տեղեկություններով՝ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանի գլխին մութ ամպեր են կուտակվել։ Մինչ նա արձակուրդում է, կուլիսներում նրա պաշտոնանկությունն են լոբբինգ անում,...
08:59 24/08/2024«Ժողովուրդ». «Քաղաքականությունն» է սկսել ակտիվորեն «զբաղվել» քաղաքապետերով«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Սյունիքի գրեթե բոլոր համայնքների ղեկավարները ջանում են այլևս քաղաքականությամբ չզբաղվել, սակայն «քաղաքականությունն» է սկսել ակտիվորեն «զբաղվել» քաղաքապետերով։ Եվ որքան...
08:57 24/08/2024«Հրապարակ». ԱՆ-ն «Քովիդ-2» է անում՝ կեղծում են իրականությունն ու թվերը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Առողջապահական ոլորտի մեր աղբյուրների փոխանցմամբ՝ Հայաստանում Արևմտյան Նեղոսի տենդից ոչ թե 1, այլ 4 մարդ է մահացել, 22 հոգու վիճակն էլ ծանր է՝ հոսպիտալացված են։ Մինչդեռ...
08:55 24/08/2024«Փաստ». Քաղաքացու բոստանում ունեցած դժգոհապոռթկմամբ Փաշինյանն ընդունում է, որ նախ՝ ավելի շատ խոսելով է զբաղված, քան թե գործ անելով«Փաստ» թերթը գրում է. «Խորհրդային միության ժամանակ ասում էին՝ սառնարանն էլ բացում ես, Բրեժնևն է խոսում (մյուս ղեկավարներին նույնպես դա վերաբերում էր): Հիմա մարդ կա, այդ բոլորին անցել է: Այնպես որ, մի...
08:54 24/08/2024«Ժողովուրդ». Պատրաստվում են 300.000 ստորագրություն հավաքել, որպեսզի օրենքի ուժով հանրաքվեի կայացմանը հասնեն«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. օգոստոսի 19-ին Գյումրու ժուռնալիստների «Ասպարեզ» ակումբում մամուլի ասուլիս էին հրավիրել «Հանուն Հանրապետության» կուսակցության նախագահ Արման...
08:52 24/08/2024«Հրապարակ». ԴԱՀԿ-ում աշխատում են «փողին մուննաթ» կարգախոսո՞վԴԱՀԿ աշխատակիցների համար օրենքով պարգևավճարների ֆոնդ կամրագրվի.
09:07 23/08/2024«Ժողովուրդ». Ինչ ճակատագիր է սպասվում Նիկոլ Փաշինյանի կաբինետում նշանակված, հերոսի կոչման արժանացած Անդրանիկ Փիլոյանին«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««2020 թվականի հոկտեմբերի 20-ին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտնել էր, որ ՀՀ զինված ուժերի 5-րդ բանակային կորպուսի հրամանատար գեներալ-մայոր Անդրանիկ Փիլոյանը կարժանանա...
09:05 23/08/2024«Հրապարակ». Առուշի դեմ օպերացիան ավելի հեռուն գնացող նպատակ է հետապնդում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Առուշ Առուշանյանին պաշտոնից զրկելու, ապա նաև Պրոբացիոն ծառայության միջնորդությունը՝ ուղղված դատարանին, նրան կրկին կալանավորելու մասին, շատերին է զարմացրել, որովհետև թվում...
09:02 23/08/2024«Ժողովուրդ». Ինչ ունեցվածք է հայտարարագրել ԱԽՔ Արմեն Գրիգորյանը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը պաշտոնին նշանակվել է 2021 թվականի օգոստոսի 19-ին, սակայն մինչ այդ նա 2015-ից 2018 թվականներին եղել է հրավիրյալ դասախոս...

12:18 18/07/2019«Паст»: В ЕГУ продолжается угодный властям политический курсГазета «Паст» пишет, что действующие власти продолжают проводить в Ереванском государственном университете (ЕГУ) угодный им политический курс, что вовсе не скрывается.
12:19 17/07/2019«Жаманак»: Рустам Бадасян после назначения министром переехал из своего роскошного дома к родителямГазета «Жаманак» пишет, что министр юстиции Рустам Бадасян после назначения на должность министра переехал из своего дома в родительский дом.
12:29 16/07/2019«Иратес»: Внешняя политика властей терпит фиаско по всем направлениямГазета «Иратес» пишет, что внешняя политика властей терпит фиаско по всем направлениям, особенно российском.
12:21 16/07/2019«Жаманак»: Связан ли визит Давида Шахназаряна с визитами высокопоставленных чиновников…Газета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что параллельно с визитами в США делегаций во главе министром иностранных дел Армении Зограбом Мнацаканяном, вице-премьером Тиграном Авиняном,...
12:19 16/07/2019«Паст»: Действующие власти Армении стоят перед серьезной «дилеммой»Неоспоримой истиной является тот факт, что для любой власти важнейшей составляющей считается кадровая политика и благодаря ей удается организовать правильное управление.
12:18 16/07/2019«Грапарак»: Армен Саркисян был крестным на свадьбе сына Ваана ПапазянаГазета «Грапарак» пишет, что несколько дней назад на острове Святого Лазаря состоялась свадьба сына Ваана Папазяна (бывший глава МИД) Давида Папазяна.
12:15 13/07/2019«Грапарак»: Большой специалист по коррупцииГазета «Грапарак» пишет, что командирование депутата фракции «Мой шаг» Арена Мкртчяна в постоянную парламентскую комиссию по вопросам безопасности обороны обусловлено не только ротацией.
11:57 13/07/2019«Грапарак»: Власти изменили тактику, пытаясь найти другое регулированиеГазета «Грапарак» пишет, что власти хотели быстро решить проблему с Конституционным судом точно так, как решили вопрос с Высшим судебным советом – путем акций протеста, давления и отставок.
11:55 13/07/2019«Жаманак»: Сухопутный путь импорта зерна будет закрытГазета «Жаманак» пишет, что в прошлом году правительство Грузии приняло решение запретить с 1-го сентября 2018 года импорт зерна в Армению сухопутным наземным транспортом, что объяснялось...
11:53 13/07/2019«Паст»: Документа о веттинге или переходном правосудии пока нет, и не будетГазета «Паст» пишет, что с каждым днем все активнее становятся разговоры о том, что в будущем году будет проведен конституционный референдум.
12:22 12/07/2019«Иратес»: Диктует терпетросяновская командаГазета «Иратес» пишет, что разговоры о том, что в период пашиняновской власти значительно увеличилось влиянии терпетросяновской команды, подтверждают также поступающие из самой власти данные.
12:04 12/07/2019«Иратес»: Что обсуждали главы МИД Армении и РФ до визита Путина в ЕреванГазета «Иратес» пишет, что встреча главы МИД Армении Зограба Мнацаканяна с министром иностранных дел РФ Сергеем Лавровым в рамках неформальной встречи глав МИД ОБСЕ в Словакии прошла не очень гладко.
12:02 12/07/2019«Грапарак»: Католикос Арам Первый передал письмо Николу ПашинянуГазета «Грапарак» пишет, что Католикос Великого Дома Киликийского Арам Первый, который периодически встречается с премьер-министром Армении и на днях с большой честью принял также его супругу, не...
12:02 12/07/2019«Жаманак»: Система государственного управления пополняется членами партии «Гражданский договор»Газета «Жаманак» пишет, что председатель правления партии «Гражданский договор» и министр территориального управления и инфраструктур Сурен Папикян активно взялся за исполнение партийных обязанностей.
12:01 11/07/2019«168 жам»: ЕС выдвигает строгие требования для либерализации визового режимаПольский эксперт Конрад Заштовт в беседе с корреспондентом «168 жам» обратился к началу переговоров о либерализации визового режима между Арменией и ЕС.
11:40 11/07/2019«Грапарак»: Депутаты – сторонники традиционных ценностей – под прицелом представителей ЛГБТ-сообществаГазета «Грапарак» пишет, что параллельно со слухами о ратификации Стамбульской конвенции, мишенью представителей нетрадиционной сексуальной ориентации стали депутаты – приверженцы традиционных...
11:37 11/07/2019«Жаманак»: Глава МИД запретил своим подчиненным проявлять активность в социальных сетяхГазета «Жаманак» пишет, что министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян подвергает систему террору.
11:36 11/07/2019«Жоховурд»: Сасун Хачатрян возглавит Антикоррупционный комитетГазета «Жоховурд» пишет, что как известно, вскоре будет создан Антикоррупционный комитет, который заменит Специальную следственную службу и станет единым следственным органом.
12:06 10/07/2019«Жаманак»: О чем договорились собственники телекомпании «Армения» с ПашиняномГазета «Жаманак» пишет, что Артур Багдасарян продал принадлежащую ему телекомпанию «Հ3», ныне MoTV, собственникам телекомпании «Армения» Баграту и Ваагну Саркисянам.
12:04 10/07/2019«Грапарак»: Бывший прокурор может принять участие в выборах президента АрцахаГазета «Грапарак» пишет, что генеральный прокурор Арцаха Артур Мосиян на днях подал в отставку. В тексте заявления об отставке он отметил, что избран членом Центрального комитета Армянской...