09:05 14/08/2024«Ժողովուրդ». ՏԿԵ նախարարի տեղական Հովհաննես Հարությունյանը, որպես փոխնախարար լավ է վաստակում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանի տեղակալ Հովհաննես Հարությունյանը պաշտոնը զբաղեցնում է 2021 թվականի նոյեմբեր ամսից։ Մինչ այդ նա ուժերը...
09:03 14/08/2024«Հրապարակ». Հիփոթեքային վարկից քաղաքացիներին վերադարձվող եկամտային հարկը կրկին հարկելու գաղափարը ֆինանսների նախարարինն է«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Գրել ենք, որ կառավարությունը մտադիր է հիփոթեքային վարկից քաղաքացիներին վերադարձվող եկամտային հարկը ևս հարկել 20 տոկոսի չափով և վերջին շաբաթներին այս թեմայով մասնագիտական...
08:59 14/08/2024«Ժողովուրդ». Փաշինյանը նպատակ է դրել մարզերում, վարչական շրջաններում ունենալ հեղինակություն ունեցող անձինք«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Երեկ Երևանի Սայաթ-Նովա փողոցն ամբողջությամբ պարալիզացվել էր, քանի որ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը «ուղևորվում» էր ՔՊ վարչության նիստին: «Ժողովուրդ» օրաթերթի աղբյուրները...
08:57 14/08/2024«Հրապարակ». Ուկրաինայում ՀՀ դեսպանն անօրինակա՞ն հիմունքներով է աշխատում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ավելի քան երկու ամիս է՝ լրացել է Ուկրանիայում Հայաստանի դեսպան Վլադիմիր Կարապետյանի պաշտոնավարման ժամկետը։ Կարապետյանը Ուկրաինայում ՀՀ դեսպան է նշանակվել 2021 թվականի...
08:54 14/08/2024«Ժողովուրդ». Մուլտիմիլիոնատեր Գևորգ Նալբանդյանը ՀՀ քաղաքացի է, իսկ 2022 թ.-ին նա Շվեդիայի քաղաքացի էր«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Կամար» բիզնես կենտրոնի հաշվետվությունների համաձայն` 2023 թվականին հայազգի, ըստ շվեդական մամուլի` մուլտիմիլիոնատեր Գևորգ Նալբանդյանը ՀՀ քաղաքացի է, մինչդեռ նա 2022...
08:53 14/08/2024«Հրապարակ». Բազում խնդիրներ ունեցող պետության կառավարիչներին միայն սեփական բարեկեցությունն է հուզում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Իշխանության գալուց հետո Նիկոլ Փաշինյանն ու խմբակը հայտարարում էին, թե ծառայողական մեքենաների քանակը կրճատելու են, «պադավատապետությանը» վերջ են դնելու, հեծանիվով գործի...
09:46 13/08/2024«Ժողովուրդ». Գևորգյան եղբայրները ազատվել են պետական համակարգից, սակայն նրանց գրեթե բոլոր հարսները, որդիները, կանայք վիճկոմիտեում են«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հաշվեքննիչ պալատի երիտասարդ անդամ Արմեն Գևորգյանը մոտավորապես վերջերս լքել է պաշտոնը, նրան հետևել է եղբայրը` Գագիկ Գևորգյանը, ով տասնամյակներ շարունակ վիճակագրական կոմիտեի...
09:44 13/08/2024«Հրապարակ». Ինչ են մտածել Փաշինյանն ու Ալիևը«Արևմուտքն ու Հայաստանի հարևանները համաձայնել են հարցի նման լուծմանը»
09:41 13/08/2024«Ժողովուրդ». Մրցույթ` առանց իրական մրցակցությանՈվքեր են Հանրային հեռարձակողի խորհրդի անդամի թափուր տեղի թեկնածուները
09:39 13/08/2024«Հրապարակ». Վահան Յայլոյանը կրկին բարձր պաշտոն է զբաղեցնում Զանգակատան զորամասում, քանի որ Սուրեն Պապիկյանի մտերիմն է«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Անցած շաբաթ Վայոց Ձորի մարզ կատարած այցի ընթացքում ՔՊ-ական պատգամավորները մի լուսանկար էին հրապարակել, որում իրենց կողքին, իրենց հետ թև-թևի նստած էր մի զինվորական: Խոսքը...
09:36 13/08/2024«Ժողովուրդ». Արարատ Միրզոյանի ծեծի գործով կալանավորված Արա Բադոյանը դիմել է ՄԻԵԴ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի ծեծի գործով կալանավորված Արա Բադոյանը դիմել է Մարդու իրավունքների եվրապական դատարան ու ներկայացրել իր շուրջ կատարվող...
09:34 13/08/2024«Հրապարակ». Բագրատ սրբազանի Երևանյան բակային հանդիպումները ուղեկցվում են ուժայինների տոտալ հսկողությամբ«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մինչ քաղաքական դաշտը ամառային արձակուրդներն է վայելում, «Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժման առաջնորդ Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանը Երևանում բակային հանդիպումներ է...
09:32 13/08/2024«Ժողովուրդ». «Աթենք» ՍՊԸ-ն դատարանում պարտվել է ՀՀ առողջապահական և աշխատանքի տեսչական մարմնին«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Աթենք ՍՊԸ-ն դատարանում պարտվել է ՀՀ առողջապահական և աշխատանքի տեսչական մարմնին: «Ժողովուրդ» օրաթերթը պաշտոնական աղբյուրներից տեղեկացավ, որ Ալինա Խուդոյանը բողոք է...
09:30 13/08/2024«Հրապարակ». Ինչ ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել «Զվարթնոց» օդանավակայանում«Հրապարակ» թերթը գրում է, որ իր տեղեկություններով, «օրեր առաջ «Զվարթնոց» օդանավակայանում ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել։ Բրազիլիայից Հայաստան ժամանած մի ուղևորի ձեռքին ՊԵԿ մաքսային ծառայության...
08:54 10/08/2024«Ժողովուրդ». Ըմբշամարտի ֆեդերացիայի բողոքն այդքան էլ մեծ դեր չի ունենա` որքան Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի բողոքի նոտան«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Երեկ պարզ դարձավ, որ Հայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիան բողոքարկելու է Արթուր Ալեքսանյանի եզրափակիչ գոտեմարտը Փարիզի ամառային Օլիմպիական խաղերում։ «Ժողովուրդ» օրաթերթին իր...
08:53 10/08/2024«Ժողովուրդ». Արցախի պաշտոնյաների և մյուս գերիների վերադարձի մասով ինչ է անում ԱԳՆ-ն«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթը, հղում անելով իր իրազեկ աղբյուրներին, գրել էր, որ վերջին օրերին դարձյալ կտրուկ վատացել է Բաքվի կողմից ապօրինի գերեվարված և կալանավորված ԱՀ նախկին...
08:49 10/08/2024«Ժողովուրդ». Կառավարական կաբինետներում պաշտոնանկություններ ու նշանակումներ են սպասվում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Երկուշաբթի օրը` օգոստոսի 12-ին, ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի արձակուրդն ավարտվում է, ու վերջինս կանցնի աշխատանքի: «Ժողովուրդ» օրաթերթի` կառավարությանը մոտ կանգնած...
10:41 09/08/2024Ինչո՞ւ չես ամուսնանում. Հարցն անընդհատ իրեն տալու համար ինդոնեզացի 45-ամյա տղամարդը սպանել է հարևանինԻնդոնեզիայում 45-ամյա տղամարդը սպանել է իր հարևանին, երբ վերջինն անընդհատ տղամարդուն հարցրել է՝ ինչո՞ւ չես ամուսնանում։ Տեղական ԶԼՄ-ները գրում են, որ տղամարդուն զայրացրել են հարևանի հարցերն այդ...
09:23 09/08/2024«Ժողովուրդ». «Հայրենիքը փրկելու» խոստումով քաղաքական հայտ ներկայացրած գործիչներին չի հաջողվում հանրության շրջանում գոնե ճանաչելիություն ձեռք բերել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հայաստանյան քաղաքական դաշտում նորելուկ կուսակցություններն ու «փրկիչները», ինչպես սունկի պես արագ աճում, այնպես էլ արագ անհետանում են։ Թերևս «հայրենիքը փրկելու» խոստումով...
09:17 09/08/2024«Ժողովուրդ». «Քանաքեռցի Տույի» սպանության գործով դատարաններում առեղծվածները շարունակվում են«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Քանաքեռցի Տույի» սպանության գործով դատարաններում առեղծվածները շարունակվում են։ Դատարաններն ինչ-որ զարմանալի հանդուրժողականությամբ կալանքներից ազատում են երեք անձի...

12:05 11/06/2019«Иратес»: Подмять под себя судебную систему– сверхзадача соросовского сектора властиГазета «Иратес» пишет, что для соросовского сектора власти вопросом жизни и смерти является сверхзадача – внедрить переходное правосудие, прибрать к рукам судебную систему, назначить на должность...
12:04 11/06/2019«Грапарак»: Тигран Авинян успешно реализуют свою программу по уничтожению «Наирита»Газета «Грапарак» пишет, что вице-премьер Тигран Авинян 8 июня на международной конференции Armenian Summit of Minds в Дилижане заявил, что руководитель его офиса побывал заводе «Шанси-Наирит» в...
12:05 08/06/2019«Грапарак»: В отношениях с Россией проявляется осмотрительностьГазета «Грапарак» пишет, что работы над «дорожной картой» Соглашения Армения – ЕС завершены. «Дорожная карта должна была быть готова еще в прошлом декабре, подготовленная с полугодичным опозданием...
12:05 08/06/2019«Жоховурд»: Специальная следственная служба будет упраздненаГазета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что в эти дни в правоохранительной системе обсуждается возможность расформирования Специальной следственной службы.
12:03 08/06/2019«Жаманак»: «Братва» продолжает действовать, изменились просто браткиГазета «Жаманак» пишет, что Григор Бекмезян вчера заявил, что ему неожиданно позвонили из фракции «Мой шаг» и предложили стать членом Высшего судебного совета.
12:01 08/06/2019«Грапарак»: Чтобы удержать падающий рейтинг власти, будут реализованы кадровые перестановкиГазета «Грапарак» пишет, что внутренние опросы власти показывают не столь приятные для власти результаты.
12:10 06/06/2019«Грапарак»: Партия «Гражданский договор» поддерживает в Шираке кандидата с 8-летним образованиемГазета «Грапарак» пишет, что 9 июня в общине Спандарян Ширакской области состоятся выборы главы сельской администрации.
12:09 06/06/2019«Паст»: Созданная в судебно-правовой системе шумиха – лишь буря в стакане водыГазета «Паст» пишет, что в контексте развитий в судебной и, в целом, правовой системе отмечаются довольно интересные явления.
12:09 06/06/2019«Грапарак»: Обсуждается вопрос отставки министров финансово-экономического блокаГазета «Грапарак» пишет, что в высшем эшелоне власти в ближайшее время ожидаются кадровые и структурные изменения.
12:08 06/06/2019«Жаманак»: Чего хотят добиться власти на выборах мэра АбовянаГазета «Жаманак» пишет, что власти решили уничтожить партию «Процветающая Армения» и ее лидера Гагика Царукяна, одержав победу на выборах мэра Абовяна и продемонстрировав, что Царукян не имеет...
11:34 05/06/2019«Жаманак»: Тесть Алена Симоняна назначен заместителем главы административного района КентронГазета «Жаманак» пишет, что стиль деятельности новых властей, особенно в плане кадровой политики, ничем не уступает деятельности прежней власти – Республиканской партии Армении, которая устраивала на...
11:33 05/06/2019«Грапарак»: Во фракции «Мой шаг» считают, что Царукян не должен находиться в парламентеГазета «Грапарак» пишет, что есть мало вопросов, вокруг которых во фракции «Мой шаг» придерживаются единого мнения.
11:32 05/06/2019«Жаманак»: Пашинян не признается, что его кадровая политика повалиласьГазета «Жаманак» пишет, что губернатор Армавирской области Амбарцум Матевосян находится сейчас в официальном отпуске.
11:32 05/06/2019«Грапарак»: Генерал отказался от леченияГазета «Грапарак» пишет, что Манвела Григоряна против его воли перевели в УИУ «Больница для осужденных».
12:14 04/06/2019«Паст»: Николай Багдасарян – вероятный кандидат на должность председателя Высшего судебного советаГазета «Паст» пишет, что после отставки Гагика Арутюняна с поста председателя Высшего судебного совета муссируются имена нескольких кандидатов на эту должность.
12:12 04/06/2019«Иратес»: Бывший замминистра образования от блока «Мой шаг» имеет с властями «железную» договоренность о назначении на пост ректора ЕГУГазета «Иратес» пишет, что в Ереванском государственном университете (ЕГУ) назревает новая смута. «Несмотря на то обстоятельство, что реальный кандидат на должность ректора Ованнес Ованнисян...
11:55 04/06/2019«Жаманак»: В парламенте вместо воды «Ной» пьют «Бюрег» – Арсенян уладил свои проблемы с властьюГазета «Жаманак» пишет, что в Национальном Собрании Армении вместо воды «Ной» уже начали пить «Бюрег».
12:57 01/06/2019«Жаманак»: С властями можно говорить и добиться каких-то уступок только путем публичной борьбы – закрывая улицы и проводя акцииГазета «Жаманак» пишет, что в Армении все больше укрепляется убежденность, что с властями можно говорить и добиться каких-то уступок только путем публичной борьбы – блокируя улицы или проводя акции...
12:55 01/06/2019«Грапарак»: Обхожусь кое-какГазета «Грапарак» пишет, что во время одного из последних заседаний правительства, по просьбе парламента, из резервного фонда было выделено 85 млн.
12:54 01/06/2019«Жаманак»: Выборы мэра Абовяна – вопрос жизни и смерти для блока «Мой шаг»Газета «Жаманак» пишет, что выборы мэра города Абовяна стали для блока «Мой шаг» вопросом жизни и смерти.