09:24 10/01/2024«Հրապարակ». Արկադի Թամազյանի թիմում ձեռքերը ծալած չեն նստելու«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Օրերս հայտնի դարձավ, որ Վարչական դատարանը վարույթ է ընդունել Ալավերդու ընտրված, բայց ՔՊ-ի կողմից պաշտոնազրկված քաղաքապետ Արկադի Թամազյանի հայցը, ինչը նշանակում է, որ օրենքի...
09:18 10/01/2024«Հրապարակ». Արմեն Փամբուխչյանն իր ընկերոջը՝ Արմեն Սարգսյանին է նշանակել Հովիկ Աղազարյանի որդու փոխարեն«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՔՊ-ական պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանի որդին վերջերս ազատվել է Նոր Նորքի փոխթաղապետի պաշտոնից, նրա փոխարեն Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ, վարչական շրջանների կուրատոր Արմեն...
09:17 10/01/2024«Ժողովուրդ». ՔՊ-ն իր վաղեմի «հակառակորդներին» դրկից կդառնա«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունն առաջիկայում կառավարության հարևանությամբ նոր գրասենյակ կունենա: «Ժողովուրդ» օրաթերթն առաջինն էր գրել, որ ՔՊ-ն մտադիր է իր...
09:16 10/01/2024«Հրապարակ». Ձերբակալվածները, որոշ իմաստով, քավության նոխազներ են«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Տարեվերջին Հակակոռուպցիոն կոմիտեն հաղորդեց, որ ձերբակալել են ՀՀ քաղաքաշինության տեխնիկական և հրդեհային անվտանգության տեսչական մարմնի 6 պաշտոնյայի և շինարարական...
09:23 09/01/2024«Ժողովուրդ». Ժաննա Անդրեասյանը ոչ միայն ցնցուղը չվերցրեց՝ որպես արժանապատիվ կին, այլև չի կատարել Նիկոլ Փաշինյանի բանավոր հրահանգը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանի մարզային վերջին այցերի ընթացքում սկանդալների ու զվարճալի միջադեպերի պակաս չի զգացվում: Փաշինյանը հունվարի 5-ին այցելել էր Արմավիրի մարզի Արագած բնակավայրի...
09:21 09/01/2024«Ժողովուրդ». Հունվարի 1-ից այլևս չի գործում «Հայմամուլ» ՓԲԸ-ն«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ հունվարի 1-ից այլևս չի գործելու «Հայմամուլ» ՓԲԸ-ն: «Հայմամուլ»-ը նախկինում ծխախոտ և ծամոններ էր բաժանում կրպակներին, ապա թերթերի...
09:15 09/01/2024«Հրապարակ». Երբ են պլանավորում Մայր տաճարի բացումն ու մյուռոնօրհնեքը իրականացնել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Թեև Էջմիածնի Մայր տաճարի վերանորոգման աշխատանքները պլանավորվում էր ավարտել 2022 թվականին, սակայն 2023 թվականին ևս բացումը տեղի չունեցավ, և 2023-ի հոկտեմբերի 1-ին նախատեսված...
09:14 09/01/2024«Ժողովուրդ». Իշխանությունները դատական համակարգում փնտրտուքների մեջ են«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Քաղաքական իշխանությունները դատական համակարգում փնտրտուքների մեջ են. ՍԴ դատավոր անդամի թափուր տեղի համար իրենց ցանկալի թեկնածուին են փնտրում: Ինչպես հայտնի է, Սահմանադրական...
09:11 09/01/2024«Հրապարակ». Ի՞նչ նոր փորձություն է պատրաստել Փաշինյանը ՔՊ-ականների համար«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանը ՔՊ-ականների համար նոր փորձություն է պատրաստել. մոտ երկու ամիս կուսակտիվի հետ «Ինչո՞ւ եմ ես ՔՊ անդամ և արդյո՞ք ինձ համարում եմ ազատ մարդ» խորագրով...
09:10 09/01/2024«Ժողովուրդ». Քարոզարշավի մեկնարկի է նման«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ ՀՀ կառավարությունում իսկական խառնաշփոթ է: Փաշինյանի որոշումներն իրար են խառնել նախարարներին ու մարզպետներին: 2024թ.-ը...
09:09 09/01/2024«Հրապարակ». ՔՊ-ական ողջ էլիտան Սևանի կառավարական առանձնատանը մինչև կեսգիշեր նախատոնական փարթի է անցկացրել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Վերջին օրերի պաշտոնանկությունների ֆոնին ՔՊ-ում այլևս կասկած չունեն, որ Նիկոլ Փաշինյանի գործերն անքննելի են։ Բանն այն է, որ տարեվերջյան հավաքույթի ժամանակ Փաշինյանն իրեն...
09:03 28/12/2023«Ժողովուրդ». Հունվարի 1-ից պարտավոր կլինեն վճարել 5000 դրամ«Ժողովուրդ». Հունվարի 1-ից պարտավոր կլինեն վճարել 5000 դրամ «Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Երևանի ավտոկայանատեղիների «Ա» և «Բ» գոտում 1 օր կայանման և կայանման համար սահմանված գումարը չվճարելու համար...
09:02 28/12/2023«Ժողովուրդ». Ինչո՞ւ է գավառցի երեխաների մայրը նկարել ու կոնկրետ ուղարկել ամուսնու հետ նույն բանտախցում գտնվող տղամարդուն«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ գավառցի երեխայի նկատմամբ դաժան վերաբերմունք ցուցաբերած մորից՝ Աննա Արևշատյանից բացի, ևս մեկ անձի է մեղադրանք առաջադրվել այդ...
09:00 28/12/2023«Ժողովուրդ». Ի՞նչ ունեցվածք ունի դասախոս-դատավորը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ԵՀՀ Սահմանադրական դատարանի դատավոր Արթուր Վաղարշյանը դասախոսական և դոցենտական կարիերայից հետո՝ 2020 թվականի սեպտեմբերի 15-ին, Ազգային ժողովի կողմից «պատահաբար» ընտրվել է...
08:58 28/12/2023«Ժողովուրդ». Փաշինյանը դրական է գնահատել սանկտպետերբուրգյան իր այցը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Երեկ հայտնի դարձավ, որ իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը ԱԺ-ում տարեվերջյան ամփոփիչ հանդիպում է ունեցել վարչության նախագահ Նիկոլ Փաշինյանի հետ: «Ժողովուրդ»...
08:58 27/12/2023«Ժողովուրդ». Ինչ ունեցվածք ունի ՍԴ նախագահ Արմեն Դիլանյանը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրական դատարանի նախագահ Արմեն Դիլանյանը պաշտոնի նշանակվել է 2020 թվականի դեկտեմբերի 12-ին։ 2022 թվականին Դիլանյանը Արաբկիր վարչական...
08:56 27/12/2023«Ժողովուրդ». Ովքեր են ՔՊ-ի դրամահավաք-երեկոյի նվիրատուները«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթը նախօրեին գրել էր, որ հուլիսի 31-ին՝ «Դվին» ռեստորանում ՔՊ-ի դրամահավաք-երեկոյին, նվիրատվություն է կատարել 996 նվիրատու. ովքե՞ր են ամենաշռայլները։...
08:54 27/12/2023«Ժողովուրդ». Իշխանությունները որոշել են հաշիվներ մաքրել «Բալասանյան» դաշինքի հետ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Իշխանությունները որոշել են կոշտ ձևով ու ճնշումներով հաշիվներ մաքրել Գյումրու ընտրություններում ամենաշատ ձայներ հավաքած «Բալասանյան» դաշինքի հետ: Թեև այդ դաշինքը ՔՊ-ի հետ...
08:52 27/12/2023«Ժողովուրդ». Ինչու են Հայկուհի Հարությունյանին հրավիրել Հակակոռուպցիոն կոմիտե և հարցաքննել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի նախկին նախագահ Հայկուհի Հարությունյանին հրավիրել են Հակակոռուպցիոն կոմիտե և...
09:23 26/12/2023«Ժողովուրդ». ՌԴ իշխանությունները շատ լուրջ են տրամադրված և Փաշինյանից պահանջելու են կոնկրետ պատասխաններ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Երեկ հայտնի դարձավ, որ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով մեկնել է ՌԴ՝ Սանկտ Պետերբուրգ: Նիկոլ Փաշինյանն այնտեղ մասնակցել է Եվրասիական տնտեսական բարձրագույն...

11:38 28/11/2017«Жоховурд»: На рынке замороженного мяса и рыбных продуктов отмечается огромный рост ценОтмечаемая в Армении в последние месяцы инфляция «покоряет новые высоты»: пока в обществе обсуждают рост цен на масло, яйца, бензин, Национальная статистическая служба Армении зафиксировала огромное...
11:37 28/11/2017«Айкакан жаманак»: Андраник Манукян стал настоящей головной болью для МИДГазета «Айкакан жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что над головой Чрезвычайного и Полномочного посла Армении в Украине Андраника Манукяна сгущаются черные тучи.
11:14 28/11/2017«Грапарак»: Вардан Осканян – в Армении, но политикой больше не занимаетсяГазета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что бывший министр иностранных дел Армении, представитель альянса «Оганян – Раффи – Осканян» Вардан Осканян уже несколько дней как вернулся в...
11:14 28/11/2017«Жаманак»: Гагик Хачатрян хотел занять пост президента ФФАГазета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои сведения, что список желающих стать президентом Федерации футбола Армении (ФФА) намного больше, чем можно представить.
11:11 28/11/2017«Голос Армении»: Клоуны и канатоходцыГазета «Голос Армении» в номере от 28 ноября пишет: «Соглашение о партнерстве Армении с Евросоюзом подписано.
12:17 25/11/2017«Аравот»: Подписание соглашения показало, что подход современной Армении «и-и» – разумныйПодписание Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве между Арменией и Евросоюзом – историческое событие не только для Армении, но всего континента, такое мнение высказал в беседе с...
11:52 25/11/2017«Айкакан жаманак»: Пограничники Баграташена подвергли гражданина жестокому избиениюНа контрольно-пропускном пункте «Баграташен» служащие погранвойск СНБ Армении 19 ноября подвергли жестокому избиению одного гражданина, пишет газета «Айкакан жаманак».
11:31 25/11/2017«Грапарак»: Царукян сказал членам своей команды: в вопросе создания следственной комиссии мы пойдем до концаГазета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что Гагик Царукян сказал членам своей команды: не очень давите на правительство, но в вопросе создания комиссии для контроля за...
11:30 25/11/2017«Паст»: На птицефабрике «Аракс» импортированные яйца маркируют и продают как местныеГазета «Паст» пишет со ссылкой на свои источники, что птицефабрика «Аракс» довольно часто импортирует яйца из города Новороссийск Российской Федерации.
10:19 25/11/2017«Голос Армении»: Мост требует усиленияГазета «Голос Армении» в номере от 25 ноября пишет: «Россия и Грузия могут решить вопрос транспортных коридоров через Абхазию и Южную Осетию до конца ноября.
11:29 24/11/2017«Жаманак»: Мгер Седракян уладил отношения с властямиГазета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что бывший депутат парламента от Республиканской партии Армении (РПА) Мгер Седракян, который из-за противоречий с властями не участвовал в...
11:22 24/11/2017«Жоховурд»: Политехнический университет Армении втянут в судебные тяжбыФонд «Национальный политехнический университет Армении» втянут в судебные тяжбы, пишет газета «Жоховурд».
11:03 24/11/2017«Айкакан жаманак»: В Армении наблюдается рекордный рост цен на маслоГазета «Айкакан жаманак» пишет, что в Армении отмечается рекордный рост цен на масло. В частности, в супермаркетах в малом центре столицы 1 килограмм масла подорожал на почти 550 драмов. «Если по...
11:02 24/11/2017«Жаманак»: Царукян поручил ужесточить критику правительстваПредседатель партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян решил принять вызов правительства и в ответ на проводимые проверки на его предприятиях поручил депутатам парламентской фракции «Блок Царукян»...
12:33 23/11/2017«Голос Армении»: Ереван предлагает шансГазета «Голос Армении» в номере от 23 ноября пишет: «Чем ближе дата подписания соглашения Армения - ЕС, тем больше это событие становится предметом подчеркнутого внимания за пределами Армении.
11:36 23/11/2017«Жаманак»: Между бастующими студентами и представителями власти достигнут консенсусГазета «Жаманак» пишет, что стартовавшие накануне в парламенте Армении обсуждения вокруг отмены права на отсрочку от армии продолжатся через две недели.
11:27 23/11/2017«Паст»: Заруи Постанджян уехала в США на постоянное жительствоВ столице муссируются слухи о том, будто председатель партии «Еркир Цирани» Заруи Постанджян уехала в Соединенные Штаты Америки на постоянное жительство.
11:24 23/11/2017«168 жам»: Компания «Билайн» собирается приобрести «Ростелеком»Согласно муссируемым в прессе слухам, российская компания «Билайн» начала переговоры вокруг приобретения «Ростелека».
11:23 23/11/2017«Грапарак»: Раздутый штат Аппарата парламента будет сокращенГазета «Грапарак» пишет, что руководитель Аппарата и спикер парламента решили провести аттестацию в аппарате и освободиться от старого «балласта».
11:23 23/11/2017«Жаманак»: Известны день и час подписания рамочного соглашения Армения – ЕСХотя и в Брюсселе по сей день надеются, что официальный Ереван подпишет рамочное соглашение Армения – ЕС, однако в отдельных беседах выражают сомнение, пишет газета «Жаманак».