09:15 08/11/2023«Հրապարակ». Հայկ Սարգսյանի հեղինակած աղմկահարույց նախագիծը կրքեր է բորբոքել նաև ՔՊ-ի ներսում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՔՊ-ական պատգամավոր Հայկ Սարգսյանի հեղինակած աղմկահարույց նախագիծը կրքեր է բորբոքել նաև ՔՊ-ի ներսում։ Խմբակցության աղբյուրներից տեղեկացանք՝ եթե նախագիծը նախնական տեսքով...
09:12 08/11/2023«Ժողովուրդ». Ինչու է Սաշա Կատվալյանը ստիպողաբար, սակայն ոչ ուղիղ կերպով դրդել աշխատանքից ազատման դիմումներ ներկայացնեն«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթը երեկ գրել էր, որ Մալաթիա-Սեբաստիայի վարչական շրջանի նախկին ղեկավարի և նրա մի քանի աշխատակիցների բերման ենթարկելու գործին ենթադրաբար հարող Սաշա...
09:09 08/11/2023«Հրապարակ». Արագած Ախոյանի դեմ նույն հոդվածով ևս մեկ քրեական գործ կա«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երեկ հայտնի դարձավ, որ քաղբանտարկյալների շարքերը համալրել է ԱԺ նախկին պատգամավոր Արագած Ախոյանը։ Նրա դեմ քրեական գործ է հարուցվել «բռնության կոչեր» տարածելու հոդվածով, և...
09:06 08/11/2023«Ժողովուրդ». Փաշինյանի սիրելին դառնալով՝ Նարեկ Բաբայանը կարիերայի մեծ աճ գրանցեց«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթը գրել էր, որ ՔՊ-ական նախկին փոխմարզպետ Նարեկ Բաբայանը, որը 2022 թվականին նշանակվել էր «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ» փակ բաժնետիրական...
09:03 08/11/2023«Հրապարակ». Ինչ շենք է վերանորոգում Քննչական կոմիտեն 56 մլն 973 հազար դրամով«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Քննչական կոմիտեն 56 մլն 973 հազար դրամ է հատկացրել Երևանի կենտրոնում՝ Խանջյան փողոց 43 շենքի թիվ 17 հասցեում գտնվող շինության վերանորոգման համար։ Կնքված պայմանագրի...
09:00 08/11/2023«Ժողովուրդ». Հերթական հեղափոխական թիմակիցը լքում է իշխող ՔՊ-ն«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Ժամանակի ակտիվ հեղափոխական Հայկ Նազարյանը որոշել է լքել «Քաղաքացիական պայմանագրի» հավատարիմների շարքը: Նա հրապարակավ հայտնել է. «Բարի լույս հայ ժողովրդին: Որոշել և...
08:57 08/11/2023«Հրապարակ». Մաթևոս Ասատրյանի փոխարեն ո՞վ մանդատ կստանա«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նախօրեին կյանքից անժամանակ հեռացած ՔՊ-ական պատգամավոր Մաթևոս Ասատրյանի փոխարեն մանդատ կստանա ցուցակի հաջորդ համարը՝ Տիգրան Պարսիլյանը, ով 2018-ին նշանակվել էր Արարատի...
09:13 07/11/2023«Ժողովուրդ». Ինչո՞ւ են իրավապահները խնայում քաղաքապետին, արդյոք հովանավորչությա՞մբ են զբաղված«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթին հայտնի է դարձել՝ «Աշտարակի ձոր»-ի աղմկահարույց կրակոցների գործով անցնող համայնքի ղեկավարները ինչ ցուցմունք են տվել ՀՀ քննչական կոմիտեում։ Մեզ հասած...
09:10 07/11/2023«Հրապարակ». Պետք է թափառող շներով զբաղվող վարչությունը զբաղվի«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Անցած երկուշաբթի օրը, Երևանի քաղաքապետարանի հերթական գործակարգավարական նիստից հետո, ուշագրավ զրույց է ծավալվել նորընտիր քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանի և քաղաքապետարանի...
09:07 07/11/2023«Փաստ». Նպատակ կա տեղադրել մինչև 240 կՎտ հզորությամբ կայաններ«Փաստ» թերթը գրում է. «Գնալով ավելի մեծ քանակի էլեկտրական մեքենաներ են հայտնվում Հայաստանի փողոցներում: Ընդ որում, ժամանակի հետ մեծանում են թե՛ առաջարկը, թե՛ ընտրության սպեկտրը, թե՛ պահանջարկը:...
09:05 07/11/2023«Ժողովուրդ». ԿԳՄՍ-ն խոստովանում է, որ տապալել է դասագրքերի տպագրման գործընթացը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը խոստովանում է, որ նոր չափորոշիչներով դասագրքերի տպագրման և ստեղծման գործընթացը, ըստ էության, տապալել է։ Ավելին՝...
09:02 07/11/2023«Հրապարակ». ՔՊ-ականները քննարկում են Լևոն Քոչարյանին պատգամավորական անձեռնմխելիությունից զրկելու հարցը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Լևոն Քոչարյանը երեկ չբացառեց, որ իշխանությունները քայլեր կձեռնարկեն՝ իրեն կրկին կալանավայր ուղարկելու համար։ ՔՊ-ականներն այս օրերին քննարկում են այն հարցը, որ դատախազը պետք...
08:59 07/11/2023«Փաստ». Հայաստանը չի կարողանա միակողմանիորեն հրաժարվել«Փաստ» թերթը գրում է. «Վերջերս Նիկոլ Փաշինյանը The Wall Street Journal-ին տված հարցազրույցում ասել էր, որ Երևանը «առավելություններ չի տեսնում» Հայաստանի տարածքում ռուսական ռազմաբազա ունենալու...
08:56 07/11/2023«Ժողովուրդ». Խնամի-ծանոթ-բարեկամ սկզբունքը Նիկոլ Փաշինյանի իշխանության օրոք անխախտ գործում է«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթը գրել էր, որ օրերս իրավապահ մարմինները բերման են ենթարկել Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի նախկին թաղապետ, ՔՊ-ական Արման Բարխուդարյանին, կոմունալ բաժնի...
08:53 07/11/2023«Հրապարակ». Վերջին օրերին տարբեր վարչական շրջաններում ՔՊ-ում կուսակցական քեֆեր են կազմակերպվում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Չնայած Երևանի ավագանու ընտրությունների խայտառակ արդյունքներին, ՔՊ-ում որոշել են շնորհակալություն հայտնել իրենց համախոհներին և աջակիցներին. կան տեղեկություններ, որ վերջին...
08:50 07/11/2023«Փաստ». Ի՞նչ տրամադրություններ ու պրոցեսներ են «Ապրելու երկիր» կուսակցությունում«Փաստ» թերթը գրում է. «Երևանի ավագանու ընտրություններում «Ապրելու երկիր» կուսակցությունը չհաղթահարեց անցողիկ շեմը, ինչը շատերի համար անակնկալ էր: «Փաստը» փորձեց ճշտել՝ ի՞նչ տրամադրություններ ու...
08:47 07/11/2023«Ժողովուրդ». Հովհաննիսյան-Գրիգորյան հարաբերությունները մի օր պայթելու են«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Օրեր առաջ մամուլը գրել էր, որ Երևանի քաղաքապետարանի շինարարության և բարեկարգման վարչության պետի ժամանակավոր պաշտոնակատար Խորեն Գրիգորյանը, սեփական դիմումի համաձայն,...
08:44 07/11/2023«Հրապարակ». Ինչով է բացատրվում ագրարային համալսարանի ռեկտորի՝ երկրորդ անգամ ընտրվելու ցանկությունը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Դեկտեմբերի 1-ին անցկացվելու է Հայաստանի ազգային ագրարային համալսարանի ռեկտորի ընտրության մրցույթ: Այս պաշտոնին հավակնում է գործող ռեկտոր Վարդան Ուռուտյանը, ով 2018 թվականից...
09:30 04/11/2023«Հրապարակ». Երևանի քաղաքապետարանը նոյեմբերի 1-ին արդեն ամանորյա քեֆի հարցով է զբաղված«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երևանի քաղաքապետարանը նոյեմբերի 1-ին արդեն ամանորյա քեֆի հարցով է զբաղված՝ 3 մլն 323 հազար դրամ է փոխանցել ՇԻՄԵԱ ՍՊԸ-ին, որ խնջույք կազմակերպի 200 հոգու համար։ Խնջույքը...
09:27 04/11/2023«Փաստ». Ռուսաստանի հետ հարաբերությունների վատթարացման դառը «պտուղները» ի հայտ են գալիս«Փաստ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանի ջանքերով Ռուսաստանի հետ հարաբերությունների օրավուր վատթարացման դառը «պտուղները», կարծես, աստիճանաբար ի հայտ են գալիս: Խոսքը միայն տարածաշրջանային գլոբալ...

12:01 25/07/2017«Жоховурд»: В нынешнем году в вузы поступили 8 тысяч 266 абитуриентовГазета «Жоховурд» пишет, что число поступающих в государственные вузы Армении абитуриентов постепенно сокращается.
11:19 25/07/2017«Иравунк»: Депутат фракции «Царукян» – собственник земельных участков и особнякаГазета «Иравунк» пишет, что согласно данным Комиссии по этике высокопоставленных должностных лиц Армении, депутат парламентской фракции «Царукян» Грант Мадатян при вступлении в должность являлся...
11:18 25/07/2017«Грапарак»: После девятилетнего перерыва Ширак Торосян смог побывать в родном ДжавахкеГазета «Грапарак» пишет, что в воскресенье в Джавахка, в селе Гандза, в 51-ый раз прошло традиционное мероприятие «День поэзии Терьяна».
13:09 22/07/2017«Паст»: «Наследие» не собирается пересматривать принципы деятельностиЗаместитель председателя партии «Наследие» Армен Мартиросян в беседе с корреспондентом газеты «Паст» отметил, что в партии – мирные рассветы.
13:08 22/07/2017«Айкакан жаманак»: Анаит Бахшян уволилась с работыЗаместитель директора Национального института образования Анаит Бахшян освобождена от занимаемой должности согласно собственному заявлению.
13:07 22/07/2017«Грапарак»: Ашот Агабабян хочет продать стадион «Раздан» по более разумной ценеГазета «Грапарак» пишет, что владелец стадиона «Раздан» намерен продать оказавшийся на грани банкротства стадион.
13:07 22/07/2017«Аравот»: Губернатор Ширака разукрасил стены в здании администрации фотографиями любимых актеровГазета «Аравот» пишет, что новоназначенный губернатор Ширакской области, как только вступил в здание областной администрации, начал украшать бесцветные стены фотографиями любимых актеров, на которых...
10:30 22/07/2017«Голос Армении»: Геополитические вкладышиГазета «Голос Армении» в номере от 22 июля пишет: «Нет, определенно что-то творится с армянскими социальными сетями.
12:05 21/07/2017«Грапарак»: Некоторые судьи возвращают полученные по разным делам взяткиГазета «Грапарак» пишет, что в судебной системе началась депрессия. На фоне арестов, «жучков», сбора компромата судьи испытывают дискомфорт. Как отмечает издание, в эти дни поступают сведения о том,...
11:31 21/07/2017«Иравунк»: Тенденция «хлопать дверью» ни к чему не приведет – Карен БекарянБлок «Елк» возможно продвинет в парламенте проект о выходе Армении из Евразийского экономического союза (ЕАЭС).
11:22 21/07/2017«Паст»: Супруга главного советника премьер-министра получает дивиденды в размере 25 млн. драмовСоветник премьер-министра Эдуард Нерсисян, в карьере которого месяц назад был зафиксирован прогресс, – он стал главным советником, представил Комиссии по этике высокопоставленных должностных лиц...
11:22 21/07/2017«Грапарак»: Слухи о новой должности Гагика Хачатряна небезосновательныГазета «Грапарак» пишет, что 19 июля состоялась свадьба дочери Гагика Хачатряна. Она уже была отложена один раз из-за проблем со здоровьем у внука Хачатряна. Церемония венчания его дочери и сына...
11:55 20/07/2017«Аравот»: «Фирдуси» демонтировали с молниеносной скоростью, но людям с такой же скоростью жилья не предоставилиГазета «Аравот» пишет, что решением мэрии Еревана, вчера была демонтирована известная ярмарка «Фирдуси» на прилегающей к улице Тиграна Мец территории.
11:32 20/07/2017«Паст»: Директор ГНКО «Национальное бюро экспертиз» освобожден от работыГазета «Паст» пишет, что директор ГНКО «Национальное бюро экспертиз» Арташес Джавадян освобожден от работы согласно представленному заявлению.
11:13 20/07/2017«Паст»: 26-летний помощник премьера задекларировал только одно имуществоПомощник премьер-министра Армении Айк Зограбян, назначенный на эту должность несколько месяцев назад, после вступления в должность в 2017 году задекларировал в представленной Комиссии по этике...
10:55 20/07/2017«Грапарак»: Бухгалтер компании «Газпром Армения» получил должность в КГДИмя бухгалтера компании «Газпром Армения» Армена Унаняна, назначенного руководителем созданной вместо «карго» новой организации – ООО «Норфолк Консалтинг», со вчерашнего дня удалено с сайта...
11:43 19/07/2017«Грапарак»: Брат Сержа Саргсяна станет председателем Совета правления МатенадаранаНа последнем заседании Совета правления Института древних рукописей «Матенадаран» имени Месропа Маштоца, которое вел председатель Совета правления, министр обороны Армении Виген Саргсян обсуждался...
11:27 19/07/2017«Айкакан жаманак»: Вазген Хачикян получил помилованиеГазета «Айкакан жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что Серж Саргсян помиловал бывшего начальника Государственной службы социального обеспечения Армении, отбывающего наказание в УИУ...
10:56 19/07/2017«Айкакан жаманак»: ААЦ получит в дар земельный участокГазета «Айкакан жаманак» пишет, что Армянской апостольской церкви будет передан в безвозмездное пользование земельный участок.
10:56 19/07/2017«Грапарак»: Председатель КГД с такой скоростью меняет кадры, что не успевают даже сменить «таблички» на дверяхВ Армении статус получивших должность по принципу «сват-знакомый-родственник» находится в прямом сравнении с взлетом и падением их высокопоставленных родственников.