09:08 26/07/2023«Հրապարակ». Նիկոլ Փաշինյանկ կայցելի Վարդենիս. Մամուլի խոսնակը տեղյակ չէ«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ուրբաթ օրը՝ հուլիսի 28-ին, սպասվում է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի այցը Վարդենիս։ Այցի օրակարգը վարդենիսցիներին հայտնի չէ։ Հայտնի է միայն, որ նա այցելելու է Սոթք։ Արդեն...
09:05 26/07/2023«Ժողովուրդ». Արսեն Թորոսյանի երազանքն է լքել երկիրը ու աշխատանքի անցնել ԱՀԿ-ում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Բազմիցս գրվել է, որ նախկին նախարար Արսեն Թորոսյանի ու թիմակիցների շփումները դարձել են խիստ ձևական և սառը: Շատերը նույնիսկ խուսափում են աշխատանքային կապեր պահպանել վերջինիս...
09:02 26/07/2023«Հրապարակ». Սամվել Բաբայանը տևական ընդմիջումից հետո վերսկսել է հանդիպումները«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Արցախի ԱԽ նախկին քարտուղար Սամվել Բաբայանը տևական ընդմիջումից հետո վերսկսել է հանդիպումները: Ամիսներ առաջ հանրահավաքի անհաջող փորձից հետո նոր մոբիլիզացիա է նա...
09:10 25/07/2023«Ժողովուրդ». Գագիկ Ծառուկյանն իր թիմակիցներին հորդորել է, որ չմասնակցեն ԼՀԿ-ի ցուցակով«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը հակված է չմասնակցելու Երևանի ավագանու ընտրություններին. որոշումը ԲՀԿ ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանինն...
09:07 25/07/2023«Հրապարակ». ՊԵԿ-ում նահանջել են ավտոներկրողների բարձրացրած աղմուկից«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ավտոներկրողներից տեղեկացանք, որ ՊԵԿ-ում նահանջել են բարձրացած աղմուկից և սկսել են վերադարձնել այն ավտոներկրողների ԱԱՀ-ն, որոնք վաճառքից 10 տոկոսից ավելի շահույթ չեն...
09:04 25/07/2023«Փաստ». Այն կոչերը, թե «ակցիաները քաղաքական չեն», մեղմ ասած, ծիծաղ են առաջացնում«Փաստ» թերթը գրում է. «Վերջին օրերին Արցախում ու Հայաստանում մի շարք ակցիաներ են իրականացվում շրջափակումը դադարեցնելու կոչերով, հնչում են տարբեր հայտարարություններ: Այս ամենի հետ կապված տարաբնույթ...
09:01 25/07/2023«Ժողովուրդ». Փաշինյանն իրեն Բաղրամյան 26-ում ապահով է զգում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այս տարվա հունիսից փոխել է աշխատավայրը՝ տեղափոխվելով Բաղրամյան 26՝ ՀՀ նախագահի նստավայր: Բանն այն է, որ կառավարության շենքում հերթական...
08:58 25/07/2023«Հրապարակ». Արմեն Աշոտյանն իր 47-ամյակը դիմավորելու է քրեակատարողական հիմնարկում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Այսօր՝ հուլիսի 25-ին, ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանի ծննդյան օրն է: Նա իր 47-ամյակը դիմավորելու է «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկում։ ՀՀԿ-ական պատգամավոր Հայկ...
08:55 25/07/2023«Փաստ». Հլու-հնազանդ կատարել են Կարեն Անդրեասյանի բոլոր ցուցումները, իսկ վերջինս որոշել է պարգևատրել նրանց«Փաստ» թերթը գրում է. «Հուլիսի 3-ին Բարձրագույն դատական խորհուրդը, ըստ իրավաբանական հանրության գերակշիռ մեծամասնության՝ Սահմանադրության և օրենքների կոպիտ ոտնահարմամբ, դադարեցրեց Վճռաբեկ դատարանի...
08:52 25/07/2023«Ժողովուրդ». Երևանի գովազդային վահանակների ոլորտում Արմեն Հարությունյանը իր «մաֆիան» է ձևավորել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Երևանի կենտրոնում՝ Հյուսիսային պողոտայի սկզբի հատվածում, գովազդային մեծ վահանակ է տեղադրվել: Վահանակը տգեղ ու անճաշակ դիզայն ունի և անգամ Երևանի ավագանու «Իմ քայլը»...
08:49 25/07/2023«Հրապարակ». Եվրոպական կառույցների կողմից ԲԴԽ-ին ուղղված զգուշացումներն անտեսելն անհետևանք չի մնացել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանը բավականին արագ կոմունիկացրել է Վճռաբեկ դատարանի քաղաքացիական պալատի դատավոր Սուրեն Անտոնյանի գանգատը։ Հիշեցնենք, որ Բարձրագույն...
08:46 25/07/2023«Փաստ». Այն թեզը, թե՝ Արցախը թող արցախցիները պաշտպանեն, ամենաիսկական սրիկայությունն է, հարված երկրի թիկունքին«Փաստ» թերթը գրում է. «Թեպետ Նիկոլ Փաշինյանի իշխանությունը, այսպես ասենք՝ անմիջականորեն ու ցուցադրաբար այդ թեզը չի հնչեցնում, դե, գոնե «առաջին դեմքերի» միջոցով, բայց տարբեր տրամաչափի իշխանական ու...
08:43 25/07/2023«Ժողովուրդ». ՔՊ-ական պատգամավոր Տրդատ Սարգսյանի գործերն էլ են լավ. մեկ օրում երկու բնակարան է գնել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Ազգային ժողովի «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Տրդատ Սարգսյանը 2021 թվականին երկու բնակարան է գնել և մեկ ավտոկայանատեղի։ ՔՊ-ական այս պատգամավորի գործերն...
08:40 25/07/2023«Հրապարակ». Ըստ Արայիկ Հարությունյանի հայտարարության, Արցախը անցնում է պայքարի կոշտ միջոցների«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Այսօր, 20.00-ին, համաժամանակյա հանրահավաքներ կանցկացվեն Ստեփանակերտի Վերածննդի և Երևանի Ազատության հրապարակներում: Նախօրեին Արցախի պետնախարար Գուրգեն Ներսիսյանը կոչ արեց...
09:14 22/07/2023«Հրապարակ». Արցախցի պատգամավոր Նելլա Գրիգորյանի ելույթը շոկ է առաջացրել Արցախի նախագահականում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Արցախի նախագահի «Ազատ հայրենիք» կուսակցության պատգամավոր Նելլա Գրիգորյանի սկանդալային ելույթը երեկ շոկ էր առաջացրել Արցախի նախագահականում։ ԱԺ նիստում նա կոշտ քննադատել էր...
09:12 22/07/2023«Հրապարակ». Տիգրան Ավինյանն ակնհայտ դիսկոմֆորտի մեջ է«Փաշինյանն ամեն առիթով հասկացնում է, որ նա չի կարող ինքնուրույն որոշումներ կայացնել»
09:10 22/07/2023«Ժողովուրդ». ՔՊ ցուցակի 4-րդ համար Լևոն Հովհաննիսյանը եղել և մնում է չհիշվող կերպար«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Երևանի ավագանու ընտրություններում իշխող ՔՊ-ն ներկայացնելու է մի ընտրացուցակ, որի առանցքային դեմքերը նախկիններից են կամ տասնյակ թելերով կապված են նախկինների հետ՝ այն...
09:08 22/07/2023«Հրապարակ». Մինսկի խմբի ֆորմատը կարո՞ղ է նորից գործել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը շաբաթներ առաջ փակ հանդիպման ժամանակ հուսադրել էր, որ Մինսկի խմբի ֆորմատը կարող է նորից գործել, անգամ ասել է, որ վերջերս եվրոպական...
09:06 22/07/2023«Ժողովուրդ». Նավակ ճոճողը ծածկանունով ՔՊ-ական պատգամավորը բարելավել է իր տնտեսական վիճակը՝ բնակարան է գնել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Ազգային ժողովի «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Վիլեն Գաբրիելյանը, որը մինչ հեղափոխությունը ֆեյսբուքյան ակտիվիստ էր՝ Նավակ ճոճողը ծածկանունով, բարելավել է...
09:04 22/07/2023«Հրապարակ». Որոշ պատգամավորներ իրենց «չխնայելով»՝ ընդհատում են արձակուրդն ու մեկնում գործուղումների«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Չնայած ԱԺ պատգամավորները հուլիսի 17-ից մինչև օգոստոսի 25-ն արձակուրդում են, սակայն որոշ պատգամավորներ, «հանուն հայրենիքի», իրենց «չխնայելով»՝ ընդհատում են արձակուրդն ու...

12:05 05/11/2016«Жаманак»: Зять начальника полиции Армении имеет два особняка в СШАГазета «Жаманак» пишет, что зять начальника полиции Армении Владимира Гаспаряна, депутат Национального Собрания Артур Геворкян в мае этого года параллельно с рождением второго ребенка приобрел в США...
12:04 05/11/2016«Айкакан жаманак»: В таможенной службе пытаются поднять «ставки» взятокГазета «Айкакан жаманак» пишет, что о новом стиле работы Таможенной службы Республики Армения поступают грустные сведения.
11:30 05/11/2016«Грапарак»: Посольство США не будет предоставлять визы родственникам членов группы «Сасна црер»Газета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что после захвата в июле группой «Сасна црер» полка патрульно-постовой службы в Ереване посольство США обратилось к надлежащим органам Армении с...
11:28 05/11/2016«Жаманак»: Сурену Хачатряну запретили присутствовать на встречах с премьер-министромГазета «Жаманак» пишет, что премьер-министр Карен Карапетян начал свои первые рабочие визиты в регионы Армении и Арцах.
11:26 05/11/2016«Голос Армении»: Равнение на МарковаЗамглавы МИД Армении Шаварш Кочарян в беседе с журналистами вновь подтвердил, что на данном этапе никаких переговоров вокруг урегулирования нагорно-карабахской проблемы не ведется.
12:44 04/11/2016«Жаманак»: Гагик Царукян обсудит свои планы по возвращению с президентомПо сведениям газеты «Жаманак», Гагик Царукян в ближайший понедельник вернется в Армению и сразу же начнет обсуждения о своем возможном возвращении в политику с представителями политических,...
12:43 04/11/2016«Грапарак»: Премьер Армении намерен посетить КарабахПо сведениям газеты «Грапарак», в субботу премьер-министр Армении совершит свой первый визит в Сюник и Карабах – малую родину Карена Карапетяна.
12:41 04/11/2016«Жаманак»: Братья Ара Абраамяна вновь будут вовлечены в политикуГлава Союза армян России Ара Абраамян намерен вновь вовлечь своих братьев в политику и, как и ранее, распределить их в РПА, ППА и перерожденный в «Армянское возрождение» «Оринац еркир», пишет газета...
12:49 03/11/2016«Грапарак»: Пропорциональный список ППА обещает сенсацииГазета «Грапарак» пишет, что, несмотря на то, что Гагик Царукян покинул вчера пределы страны, разговоры о его возвращении в политику продолжаются.
12:48 03/11/2016«168 жам»: Арам Манукян назвал бесстыдством расходы ЦБ«Это не только не оправдано, но и называется пиром во время чумы. В Центробанке самые большие зарплаты – до нескольких тысяч долларов», - сказал в беседе с корреспондентом газеты «168 жам» секретарь...
12:45 03/11/2016«Жаманак»: АРФД встревожен возможным возвращением ЦарукянаВозможное возвращение Гагика Царукяна к активной политике продолжает тревожить АРФ «Дашнакцутюн», пишет газета «Жаманак».
12:11 03/11/2016«Жаманак»: Собственник «Гранд холдинга» вновь желает получить депутатский мандатСобственник «Гранд холдинга», младший сын покойного Гранта Варданяна Карен Варданян хочет пройти в парламент Армении по списку правящей РПА.
12:08 03/11/2016«Грапарак»: На парламентских выборах пропорциональный список РПА возглавит Карен КарапетянНа парламентских выборах пропорциональный список Республиканской партии Армении возглавит премьер-министр страны Карен Карапетян, вокруг которого будет сформирован альянс «а-ля Самвел Баласанян», а...
11:37 02/11/2016«Жаманак»: Бывший мэр Эчмиадзина пытается забронировать место в парламентеИмевший разногласия с генералом Манвелом Григоряном и его сыном во время выборов в органы местного самоуправления в Эчмиадзине 2 октября бывший мэр города Грачик Абгарян на днях встретился с...
11:36 02/11/2016«Жаманак»: Армения намерена продолжить участие в программе «Вызовы тысячелетия»Правительство Армении официально объявило о том, что намерено принять участие во втором этапе программы корпорации «Вызовы тысячелетия».
11:06 02/11/2016«Грапарак»: Бывший член фракции «Оринац еркир» превратился в республиканцаДепутат парламента Армении, зять бизнесмена Сергея Манукяна Карен Ботоян вчера пополнил ряды правящей Республиканской партии Армении, пишет газета «Грапарак».
11:03 02/11/2016«Айкакан жаманак»: Одна из улиц Эчмиадзина будет названа в честь Арама АсатрянаОдну из улиц города Эчмиадзина назовут именем известного армянского поп-певца Арама Асатряна. Соответствующее решение было принято вчера на первом заседании новоизбранного совета старейшин города,...
11:02 02/11/2016«Айкакан жаманак»: Министр культуры Армении задекларировал внушительное состояниеНовоназначенный министр культуры Армении Армен Амирян представил в Комиссию по этике высокодолжностных лиц декларацию о своем имуществе и доходах.
12:09 01/11/2016«Жоховурд»: Ереванский медуниверситет задолжал банкамСогласно информации, несмотря на кредиты, университет осуществлял за свой счет спонсорскую деятельность.
12:08 01/11/2016«Жоховурд»: В Центробанке Армении начались сокращенияГазета «Жоховурд» пишет, что в Центральном банке Армении идут серьезные сокращения, ряду сотрудников дали срок до 15 января, чтобы уйти в отставку по собственному заявлению.