09:24 24/06/2023«Ժողովուրդ». Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանի դրամական միջոցները կտրուկ ավելացել են«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանը 2022 թվականի վերջում ունեցել է 2 հողամաս, մեկ այգետնակ, մեկ ավտոտնակ, մեկ բնակարան և մեկ անհատական բնակելի տուն։ Նրա ամենաթարմ գնումը...
09:21 24/06/2023«Հրապարակ». Արցախի հակաճգնաժամային խորհրդի նախագահ Տիգրան Պետրոսյանը, հավանաբար, ճամբարափոխ է եղել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ԱՀ նախագահին կից հակաճգնաժամային խորհրդի նախագահ Տիգրան Պետրոսյանը, հավանաբար, ճամբարափոխ է եղել և այլևս ոչ թե Նիկոլ Փաշինյանի օրակարգն է սպասարկում, այլ նախագահ Արայիկ...
09:18 24/06/2023«Փաստ». Ո՞ւմ են պետք նման բանաձևերն ու որոշումները, եթե արդյունք չունեն«Փաստ» թերթը գրում է. «Նախօրեին ԵԽԽՎ լիագումար նիստում բանաձև է ընդունվել Բերձորի, թշնամական տարբերակով՝ Լաչինի միջանցքը Ադրբեջանի կողմից արգելափակելու վերաբերյալ: ԵԽԽՎ-ն մասնավորապես արձանագրել է,...
09:15 24/06/2023«Ժողովուրդ». ՔՊ-ն այդպես էլ չի հաշտվում Ալավերդի համայնքի ընտրություններում Արեն Մկրտչյանի պարտության հետ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Լոռու մարզի Ալավերդի համայնքում անցկացված սեպտեմբերի 25-ի ՏԻՄ ընտրություններից գրեթե 9 ամիս անց իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունն այդպես էլ չի հաշտվում իր...
09:12 24/06/2023«Փաստ». Իշխանական մի ահռելի «բլոկ», Նիկոլ Փաշինյանի ուղղակի ղեկավարմամբ, այս օրերին ինտենսիվ զբաղված է հարցեր կազմելով«Փաստ» թերթը գրում է. «Հունիսի 20-ին Նիկոլ Փաշինյանը «ներկայացավ», իսկ ավելի ստույգ՝ փաստացի նախագահեց 44-օրյա պատերազմի հանգամանքներն ուսումնասիրող քննիչ հանձնաժողովի նիստը: Ընդ որում՝ այս...
09:09 24/06/2023«Ժողովուրդ». Ինչով է այս օրերին զբաղված նախկին ՄԻՊ Քրիստիննե Գրիգորյանը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Մոտ մեկ տարի ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի պաշտոնը զբաղեցրած Քրիստիննե Գրիգորյանը վերջին շրջանում անհետացել է ասպարեզից, իսկ մեդիայի հետ առհասարակ չի շփվում: Մամուլում...
09:06 24/06/2023«Հրապարակ». Աննա Վարդապետյանը միայն նվերներ ստանալ չէ, որ սիրում է«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Գրել էինք, որ գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի համար անցնող շաբաթը նվերներով լեցուն էր, նախ՝ փաստաբանների կողմից հեռուստացույց նվեր ստացավ, ապա Իրավունքի զարգացման...
09:03 24/06/2023«Փաստ». «Հայաքվե» քաղաքացիական-օրենսդրական նախաձեռնության ստորագրահավաքն արդեն խոչընդոտների է հանդիպում«Փաստ» թերթը գրում է. ««Փաստ» թերթի տեղեկություններով, «Հայաքվե» քաղաքացիական-օրենսդրական նախաձեռնության ստորագրահավաքն արդեն խոչընդոտների է հանդիպում. իշխանական ներկայացուցիչները փորձում են...
09:00 24/06/2023«Ժողովուրդ». Արսեն Թորոսյանն ինքն է որոշել մեկուսանալ թիմից ու ընդդիմադիրի կեցվածք գրավել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Արսեն Թորոսյանի շուրջ կրքերը դեռ չեն հանդարտվում: «Ժողովուրդ» օրաթերթն իր ՔՊ-ական աղբյուրներից տեղեկացավ, որ Թորոսյանն...
08:57 24/06/2023«Հրապարակ». Պարզվում է՝ ինչ-որ մարդկանց, այնուամենայնիվ, հաջողվում է դուրս գալ Արցախից«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Արցախը դեկտեմբերի 12-ից շրջափակված է, իսկ վերջին 10 օրն առհասարակ կապը խզվել է, և անգամ սնունդ ու վառելիք չի մտնում։ Սակայն պարզվում է՝ ինչ-որ մարդկանց, այնուամենայնիվ,...
09:16 23/06/2023Մովսես գյուղում ժայռաբեկորներն ընկել են տան տանիքին, «ԳԱԶԵԼ»-ի վրաՀունիսի 22-ին, ժամը 22։58-ին Տավուշի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն տեղեկություն է ստացվել, որ Մովսես գյուղի 9-րդ փողոցի տներից մեկի մոտակայքում տեղի է ունեցել...
09:08 23/06/2023«Ժողովուրդ». Եկեղեցին անիմաստ է համարում անիծել-բանադրելը Նիկոլ Փաշինյանի իշխանությանը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանն իր իշխանության առաջին իսկ օրերից ձեռնոց է նետել Եկեղեցուն ու հոգևորականներին: 2018թ. հեղափոխականների իշխանության օրոք Հայաստանում տեղի ունեցավ աննախադեպ մի...
09:04 23/06/2023«Հրապարակ». Ինչու են ազատ արձակել Արաբկիրի քննչական բաժնի կալանավորված 4 քննիչներից մեկին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՀՀ քննչական կոմիտեի Արաբկիրի քննչական բաժնի կալանավորված 4 քննիչներից մեկին ազատ են արձակել։ Հիշեցնենք՝ ԱԱԾ-Ն բացահայտել էր, որ նրանք թմրանյութի իրացմամբ են զբաղվել, ինչի...
09:00 23/06/2023«Ժողովուրդ». Դիլիջանյան միջադեպից հետո իշխանականները դեռ չեն հանդարտվում, պարբերաբար հանդիպում են իրար հետ, շարունակում «ռազբորկան»«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Քաղաքացիական պայմանագրի» դիլիջանյան ծեծկռտուքից հետո կրքերը չեն հանդարտվում. իշխանականները դեռ շարունակում են հաշիվ մաքրել միմյանց հետ: «Ժողովուրդ» օրաթերթը գրել էր, որ...
08:57 23/06/2023«Հրապարակ». Ռուս խաղաղապահները բանակցում են ադրբեջանական կողմի հետ իրենց ելումուտը թույլատրելու համար«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Հակարի կամրջին անցած շաբաթ տեղի ունեցած միջադեպից հետո ամբողջությամբ շրջափակված Արցախում առաջացած պարենային ճգնաժամի խնդիրը ծառացած է ոչ միայն Արցախի ժողովրդի առջև, այլև...
08:54 23/06/2023«Ժողովուրդ». Շահագրգռող ի՞նչ հանգամանք կա, որ ԱԳ նախարարը փորձում է Միսակ Բալասանյանին դարձնել դեսպան«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Ամիսներ առաջ ԱԳՆ մեր աղբյուրները փոխանցել էին, որ դեսպանի պաշտոնի է նշանակվելու Գյումրու նախկին քաղաքապետ Սամվել Բալասանյանի ավագ որդին՝ գործարար Միսակ Բալասանյանը։...
08:51 23/06/2023«Հրապարակ». Ավինյանին պարտադրում են նախընտրական քարոզարշավը տանել «սևերի ու սպիտակների» տրամաբանության մեջ«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՔՊ-ից Տիգրան Ավինյանին պարտադրում են նախընտրական քարոզարշավը տանել «սևերի ու սպիտակների» տրամաբանության մեջ, ինչպես նախորդ ընտրություններին Հայկ Մարությանն արեց։ Բանն այն...
08:48 23/06/2023«Ժողովուրդ». ԲԴԽ-ում աշխատելը դարձել է անցանկալի«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հայաստանի դատական իշխանության անկախության թիվ մեկ երաշխավոր Բարձրագույն դատական խորհրդի կազմում աշխատելը դատական համակարգում դարձել է անցանկալի պաշտոն: «Ժողովուրդ»...
09:28 22/06/2023«Ժողովուրդ». Մհեր Գրիգորյանը մեկ տարում 1 մլրդ դրամից ավելի եկամուտ է ունեցել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ունի մեկ անհատական բնակելի տուն, մեկ բնակարան, մեկ հողամաս և երկու ավտոտնակ, ընդ որում՝ դրանք գտնվում են տարբեր վայրերում։ «Ժողովուրդ»...
09:25 22/06/2023«Հրապարակ». Որքա՞ն կբավարարեն պահուստային ապրանքները«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Լաչինով հումանիտար բեռներ անցկացնելու արգելքից հետո Արցախում ճգնաժամային իրավիճակ է՝ առաջին անհրաժեշտության ապրանքների դեֆիցիտ։ Հումանիտար բեռների արգելքի լուրը լսելուց...

11:19 06/09/2016«Грапарак»: В Гюмри одна оппозиционная партия вышла против другойГазета «Грапарак» пишет, что возглавляющий список партии «Альянс» на выборах в органы местного самоуправления в Гюмри Армен Бадалян подал судебный иск против телекомпании ГАЛА, требуя извиниться за...
11:17 06/09/2016«Иратес»: Царукян вновь возьмет в свои руки управление «Процветающей Арменией»Газета «Иратес» пишет со ссылкой на свои источники, что осенью ожидается обострение политической активности в политических силах, которые с какого-то момента оказались в поле зрения.
11:16 06/09/2016«Айкакан жаманак»: Замминистра обороны НКР рассказал подробности разговора с Сержем Саргсяном«Президент Армении, Верховный главнокомандующий ВС имеет право рассердиться не только на меня, но и на всех, если что-то не так», - заявил в беседе с корреспондентом газеты «Айкакан жаманак»...
11:14 06/09/2016«Грапарак»: В полиции ждут кадровых и структурных измененийГазета «Грапарак» пишет, что в правительстве Армении и, особенно в полиции сотрудники, затаив дыхание, ждут 10 сентября.
12:25 03/09/2016«Жоховурд»: РПА решила пойти по пути партии «Оринац еркир»Если правящей Республиканской партии Армении (РПА), создав блок «Баласанян», удастся сохранить власть в Гюмри, то правящая партия будет участвовать в парламентских выборах 2017 года также в союзе с...
12:19 03/09/2016«Грапарак»: Сын Гагика Бегларяна женится на дочери друга детства отцаГазета «Грапарак» пишет, что 28 сентября состоится свадьба сына министра транспорта и связи Армении Гагика Бегларяна.
11:47 03/09/2016«Грапарак»: В окружении Овика Абраамяна некоторые процветают, а некоторые – беднеютГазета «Грапарак» пишет, что в окружении премьер-министра Армении Овика Абраамяна некоторые процветают, а некоторые – беднеют.
11:36 03/09/2016«Айкакан жаманак»: Второй этап переговоров вокруг Избирательного кодекса проходит довольно напряженноГазета «Айкакан жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что второй этап переговоров между оппозицией и властями вокруг Избирательного кодекса Армении проходит в довольно напряженной атмосфере.
11:03 03/09/2016«Чоррорд ишханутюн»: Компании «Веди Алко» для погашения долга предоставят кредит под гарантиюЖители общины Агавнадзор Вайоцдзорской области в этом году в знак протеста решили не отправлять своих детей в школу из-за задолженности за проданный еще в прошлом году виноград, пишет газета «Чоррорд...
11:01 03/09/2016«Айкакан жаманак»: Ашотян не будет назначен руководителем партийной школы РПАЭкс-министр образования и науки Армении, заместитель председателя Республиканской партии Армении (РПА) Армен Ашотян тем не менее не будет назначен руководителем партийной школы РПА, сообщили...
10:26 03/09/2016«Голос Армении»: Как армяне вновь все испортили АлиевуГазета «Голос Армении» в номере от 3 сентября пишет: «К Шахматной олимпиаде, стартовавшей 2 сентября, в Азербайджане готовились, естественно, долго и тщательно.
11:17 02/09/2016«Жоховурд»: Празднества по случаю независимости Арцаха имеют в этом году особое значениеГазета «Жоховурд» пишет, что сегодня в Нагорном Карабахе отмечается 25-летие провозглашения независимости.
11:11 02/09/2016«Иратес»: В Вооруженных силах Армении осуществляются широкомасштабные измененияПосле четырехдневной апрельской войны в Вооруженных силах Армении проходят широкомасштабные изменения, в частности в плане укомплектования военной техникой, пишет газета «Иратес».
11:09 02/09/2016«Чоррорд ишханутюн»: Ованнес Овсепян не позволяет, чтобы кроме него и заместителей, кто-то еще зарабатывалГазета «Чоррорд ишханутюн» обратилась к недовыполнению доходной части государственного бюджета на 2016 год Комитетом государственных доходов Армении.
11:08 02/09/2016«Грапарак»: Министр здравоохранения поручил сотрудникам создать в социальных сетях «фейки»Министр здравоохранения Армении Армен Мурадян, любящий находиться в центре внимания общественности, дал аппарату ведомства новое поручение, пишет газета «Грапарак».
13:06 01/09/2016«Айкакан жаманак»: 21 сентября в Ереване будет проведен военный парадПресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян не подтвердил и не опроверг эту информацию, отметив, что пока по этому вопросу ничего сказать не может.
13:04 01/09/2016«Грапарак»: Эрмине Нагдалян продала компанию «Сисиан БУАТ»Смена собственника произошла 10 июня, то есть после апрельской войны, когда вокруг неутешительного состояния автотрассы Сисиан-Горис возник большой шум.
13:02 01/09/2016«Жоховурд»: Частные трансферты продолжают сокращатьсяЧистый приток трансфертов в Армению за аналогичный период прошлого года составил 114 млн. 740 тысяч долларов.
13:00 01/09/2016«Айкакан жаманак»: В 16 сельских общинах первых классов не будетГлавы сельских общин в беседе с корреспондентом издания отметили в качестве основной причины этого явления миграцию.
12:58 01/09/2016«Грапарак»: 25-летие независимости Арцаха решено отметить скромноПразднества по случаю 25-летия независимости Нагорного Карабаха 2 сентября решено отметить по возможности скромно, учитывая апрельскую четырехдневную войну, пишет газета.