08:45 13/06/2023«Ժողովուրդ». Ինչ բանավոր հրահանգ է իջեցրել Կարեն Անդրեասյանը դատավորներին«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ ՀՀ բարձրագույն դատական խորհրդի նախագահ Կարեն Անդրեասյանը դատավորներին հավաքել է Դիլիջանում և բանավոր այսպես ասած հրահանգ...
09:27 10/06/2023«Ժողովուրդ». Կարևոր կառույցը ղեկավար չունի«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ միջուկային անվտանգության կարգավորման կոմիտեն չորս ավտոմեքենա է վերանորոգել։ Այդ նպատակով կոմիտեն պայմանագիր է կնքել 494 հազար դրամի՝ մեկ անձից գնումների ընթացակարգով։...
09:24 10/06/2023«Հրապարակ». Իշխանություններն ուզում են, որ քարոզարշավն ամռան ճռճռան տապին ընկնի«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Չնայած շաբաթներ առաջ ԿԸՀ նախագահ Վահագն Հովակիմյանը հայտարարեց, որ Երևանի ավագանու ընտրությունները, ըստ ամենայնի, կնշանակվեն սեպտեմբերի 17-ին՝ բացատրելով. «Հերթական...
09:21 10/06/2023«Փաստ». Իշխանությունները ցանկանում են այնպես անել, որ հարցը նույնիսկ ԱԺ չհասնի«Փաստ» թերթը գրում է. «Նախօրեին «ՀայաՔվե» նախաձեռնությունը քարոզարշավի շրջանակներում մեծ թվով աջակիցների և համախոհների հավաք էր կազմակերպել Երևանում: Խոսքը քաղաքացիական-օրենսդրական նախաձեռնության...
09:18 10/06/2023«Ժողովուրդ». Անդրանիկ Թևանյանը մեծ ցանկություն ունի առաջադրվելու՝ որպես ընդդիմության միասնական թեկնածու«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Երևանում աշնանը սպասվում են ավագանու ընտրություններ. մինչ հայաստանյան քաղաքական դաշտն ակտիվորեն պատրաստվում է ընտրությունների, իսկ իշխող քաղաքական ուժի թեկնածու Տիգրան...
09:15 10/06/2023«Հրապարակ». Աղմկահարույց նախագիծը բունտ է հասունացրել կառուցապատողների մոտ«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Գևորգ Պապոյանի առաջարկած աղմկահարույց նախագիծը, որով առաջարկում է օրենքը փոխել, որ կառուցապատողներին բանկը հիպոթեքային պայմանագրերի գումարները տրամադրի ոչ թե կառուցապատման...
09:12 10/06/2023«Փաստ». Բավական լուրջ գրոհ է սկսվել ՆԳ նախարար Վահե Ղազարյանի դեմ«Փաստ» թերթը գրում է. «Վերջին մի քանի շաբաթներին «անզեն աչքով» էլ նկատելի է, որ բավական լուրջ գրոհ է սկսվել ՆԳ նախարար Վահե Ղազարյանի դեմ: Ցանկացած միջադեպ, որ տեղի է ունենում ոստիկանական համակարգի...
09:09 10/06/2023«Ժողովուրդ». ՀՅԴ Հայաստանի գերագույն մարմնի նոր կազմ կընտրվի«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՅԴ Հայաստանի կազմակերպության 26-րդ գերագույն ժողովը երեկվանից մեկնարկել է իր աշխատանքները: «Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ ՀՅԴ ժողովի օրակարգում 2 տասնյակից ավելի...
09:06 10/06/2023«Հրապարակ». Ղեկավարությունն է որոշելու«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Թագուհի Թովմասյանի կողմից խորհրդարանի ամբիոնը մի քանի րոպեով գրավելուց հետո ՔՊ-ական պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանը ստորագրահավաք նախաձեռնեց, որպեսզի Թովմասյանին ԱԺ մարդու...
09:03 10/06/2023«Փաստ». Շարունակվում է արդարադատության համակարգն ավիրելու գործը«Փաստ» թերթը գրում է. «Լրատվամիջոցները, փաստաբանները, իրավաբանական համքարության առանձին համարձակ ներկայացուցիչները պարբերաբար նշում են, որ արդարադատության նախարար - ԲԴԽ նախագահ զույգը շարունակում է...
09:00 10/06/2023«Ժողովուրդ». Դավիթաշենի թաղապետի օգնականի վրա կրակելու դեպքը բավականին խոր արմատներ ունի«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ Դավիթաշեն վարչական շրջանի ղեկավար Ռոման Համբարձումյանի օգնական Կորյուն Մխիթարյանի վրա կրակելու դեպքը բավականին խոր արմատներ...
08:57 10/06/2023«Հրապարակ». Կան մարդիկ, որոնք կարծիք հայտնելիս կաշկանդված են ոչ միայն պաշտոն զբաղեցնելիս, այլ նաև դրանից հետո«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Կան մարդիկ, որոնք կարծիք հայտնելիս կաշկանդված են ոչ միայն պաշտոն զբաղեցնելիս, այլ նաև դրանից հետո։ ՍԴ նախկին դատավոր Հրանտ Նազարյանը, ում այս իշխանությունը...
09:16 09/06/2023«Ժողովուրդ». Ինչ է հասկացրել Կարեն Անդրեասյանը Վերաքննիչ քրեական դատարանի որոշ դատավորների«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի բացառիկ տեղեկությունների համաձայն՝ արշալույսները խաղաղ չեն ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարանում։ ԲԴԽ նախագահ Կարեն Անդրեասյանը գնացել է ՀՀ վերաքննիչ...
09:14 09/06/2023«Հրապարակ». Ինչու է Քննչական կոմիտեի մրցույթի առաջին փուլին մասնակցել 5 կազմակերպություն, իսկ երկրորդին` միայն մեկը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Այսուհետ քննչական գործողությունները՝ առերեսումներ, հարցաքննություններ, պետք է տեսանկարահանվեն: Օրենքի այդ պահանջն ուժի մեջ է մտնում հուլիսի 1-ից: 3 կառույց` Քննչական...
09:12 09/06/2023«Ժողովուրդ». Ինչո՞ւ էր ստեղծվել հանձնաժողովը, որն այսօր չի գործում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ 2018 թվականի օգոստոսի 21-ի հրամանով՝ ստեղծվել է «Բարեգործական ծրագրերի համակարգման խորհրդակցական հանձնաժողով»՝ «Բարեգործության մասին» Հայաստանի...
09:10 09/06/2023«Հրապարակ». Ադրբեջանական կողմի խնդրանքով հետաձգվել է Վաշինգտոնում կայանալիք Միրզոյան-Բայրամով հանդիպումը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մինչ մեր իշխանության առաջին դեմքերը, քափ-քրտինք մտած՝ այս ու այն կողմ են շտապում, բոլոր հնարավոր հարթակներում հայտարարում, որ պատրաստ են ապաշրջափակել ճանապարհները, ճանաչել...
09:08 09/06/2023«Ժողովուրդ». Փաշինյանն ու նախարարները հաջորդ շաբաթ ԱԺ-ում կներկայացնեն բյուջեի կատարողականը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հաջորդ շաբաթ մեկնարկում է ԱԺ հերթական նստաշրջանը: ԱԺ խորհուրդը երկուշաբթի օրը նիստ կգումարի՝ հաստատելու նիստերի օրակարգը: «Ժողովուրդ» օրաթերթը ԱԺ-ից տեղեկացավ, որ, ի թիվս...
09:06 09/06/2023«Հրապարակ». Հայկ Մարությանն ակտիվ աշխատանքներ է սկսել՝ սեպտեմբերին կայանալիք ընտրություններին մասնակցելու համար«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երևանի նախկին քաղաքապետ Հայկ Մարությանն օրերս վերադարձել է հյուրախաղերից, նա տևական ժամանակ ԱՄՆ-ում էր։ Նրա մերձավորներից մեկը պատմեց, որ ակտիվ աշխատանքներ է սկսել՝...
09:04 09/06/2023«Ժողովուրդ». ՔՊ-ում որոշել են քաղաքական երկրորդ ժողովն անցկացնել Դիլիջանում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՔՊ-ում որոշել են, Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ, հունիսին քաղաքական երկրորդ ժողովն անցկացնել Դիլիջանում: «Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ ՔՊ քաղաքական ժողովը կկայանա...
09:01 09/06/2023«Հրապարակ». Արայիկ Հարությունյանը խուսափողական պատասխաններ է տվել Ռուբեն Վարդանյանի շարժման ներկայացուցիչներին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նախօրեին Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է Ռուբեն Վարդանյանի «Արցախի անվտանգության և զարգացման ճակատ» հանրային շարժման խորհրդի ներկայացուցիչներին։ Նախաձեռնողը...

10:30 10/08/2016«Айкакан жаманак»: Геворк Костанян может быть назначен посломНезависимо от того, по какой причине Костанян подал в отставку, у него есть проблемы со здоровьем, пишет газета.
12:21 09/08/2016«Аравот»: Когда с трибуны движения за «деколонизацию» выступают такие как Ашот МанучарянКорреспондент газеты «Аравот» побеседовал с председателем общественной организации «Гражданское сознание» Нареком Самсоняном.
12:03 09/08/2016«Жоховурд»: Виталий Баласанян посетил УИУ, чтобы встретиться с членами группы «Сасна црер»По сведениям издания, Баласанян вернулся накануне в Ереван и посетил ряд уголовно-исполнительных учреждений, в том числе УИУ «Нубарашен».
12:00 09/08/2016«Грапарак»: Грант Багратян выздоравливаетВрачи пришли к заключению, что причиной инсульта стал стресс и чрезмерное волнение.
11:57 09/08/2016«Айкакан жаманак»: Импорт сахара сократился на 24%, бананов – более чем на 16%Газета «Айкакан жаманак» пишет, что согласно опубликованным на днях официальным данным, в 2015 году по сравнению с 2014 годом резко сократился ввоз в Армению отдельных видов товаров.
11:54 09/08/2016«Грапарак»: В списке преодолевших первый этап квалификационного экзамена на должность нотариуса нет случайных людейГазета «Грапарак» пишет, что после двухлетнего перерыва, наконец, был проведен квалификационный экзамен на должность нотариуса.
11:53 09/08/2016«Жоховурд»: Геворк Костанян выехал на операцию за рубежИздание попыталось выяснить, какие конкретно проблемы у Геворка Костаняна со здоровьем.
11:54 06/08/2016«Айкакан жаманак»: Вышедшие на улицу люди не защищают кого-то, они просто недовольны жизнью – Галуст СаакянКорреспондент газеты «Айкакан жаманак» побеседовал со спикером парламента Армении Галустом Саакяном о создавшейся в стране ситуации и возможных дальнейших развитиях.
11:26 06/08/2016«Аравот»: Какая-либо из договоренностей с группой «Сасна црер» не нарушалась – Ваграм БагдасарянИздание напоминает, что накануне один из координаторов «Учредительного парламента», находящийся в подполье Гарегин Чугасзян опубликовал запись беседы Виталия Баласаняна с членами группы.
11:24 06/08/2016«Айкакан жаманак»: Брат Левы Ераносяна был осужден за дебош в пьяном состоянииИздание отмечает, что Лерник Ераносян был накануне освобожден от занимаемой должности.
11:18 05/08/2016«Аравот»: Я хозяин своего слова – Раффи ОваннисянКорреспондент газеты «Аравот» обратился к председателю партии «Наследие» Раффи Ованнисяну с вопросом о том, изменилась ли его позиция в вопросе создания новой Армении.
10:55 05/08/2016«Жоховурд»: По результатам аудита в ряде организаций Арагацотна выявлены недостаткиРуководители организаций, в которых был проведен аудит, должны представить объяснения относительно выявленных в отчетах отклонений и недостатков.
10:55 05/08/2016«Айкакан жаманак»: Информацию о покупке премьер-министром Армении личного самолета опровергли в правительствеИздание отмечает, что пресс-секретарь премьер-министра Гоар Погосян опровергла как информацию о вылете в Грецию, так и сведения о покупке самолета.
10:54 05/08/2016«Жоховурд»: Потребность в муке сократилась в Армении более чем на 30 процентовГенеральный директор компании «Манчо груп» Иван Мосоян объяснил создавшуюся на рынке муки ситуацию.
12:01 04/08/2016«Аравот»: Егише Петросян не имеет статуса задержанного, поскольку не составлен протокол о задержанииЕгише Петросян находился под постоянным контролем полиции еще 30 июля.
11:34 04/08/2016Давид Бабаян: Ожидать скорейшего урегулирования конфликта – сложноПрезидент Армении Серж Саргсян отбудет 10 августа в Москву и встретится с президентом РФ Владимиром Путиным.
11:22 04/08/2016«Аравот»: Людей в пасть дракона толкнули Никол и Левон Тер-Петросян, считает ПостанджянПостанджян, комментируя заявление Никола Пашиняна, сказала: «Людей в пасть дракона толкнули Никол и его руководитель Левон Тер-Петросян, когда не явился 11 марта».
10:54 04/08/2016«Айкакан жаманак»: Президент собирался сменить правительство еще веснойГазета «Айкакан жаманак» пишет, что накануне в кулуарах власти упорно муссировались слухи о том, будто в ближайшем будущем премьер-министр Овик Абраамян и его правительство подадут в отставку.
10:52 04/08/2016«Жоховурд»: Почему граждане Армении должны были платить 25 тысяч, когда паспорт можно получить за 1000 драмовГазета «Жоховурд» пишет, что через два дня, с 6 августа вступят в силу внесенные месяц назад в закон «О паспорте гражданина РА» изменения.
10:51 04/08/2016«Айкакан жаманак»: Один из членов группы «Сасна црер» освобожденГеворг Мелконян – один из двух членов группы «Сасна црер», которые, согласно сообщению полиции Армении, были выведены 31 июля с территории полка ППС до сдачи властям группы.