09:36 29/04/2023«Ժողովուրդ». Օսկանյանի որդին մանրամասնել է, որ ամեն ինչ այնպես չի եղել, ինչպես ներկայացվել է«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի հետ զրույցում ՀՀ արտաքին գործերի նախկին նախարար Վարդան Օսկանյանի որդին՝ Արա Օսկանյանը, ներկայացրեց, թե ինչ է կատարվում այն գործով, որով անցնում է նաև...
09:34 29/04/2023«Հրապարակ». Դատախազությունը նախկին ռեկտորին կալանավորելու մտադրությունից հետ է կանգնել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Բժշկական համալսարանի նախկին ռեկտոր, 71-ամյա Միքայել Նարիմանյանի առողջական վիճակն ապրիլի 6-ին դատարանի դահլիճում կտրուկ վատացել էր, նրան ծանր վիճակով տեղափոխել էին «Աստղիկ»...
09:32 29/04/2023«Փաստ». Փաշինյանը փորձում է ցույց տալ, թե ամեն ինչ վերահսկողության տակ է«Փաստ» թերթը գրում է. «Թերթն իր նախորդ հրապարակումներում տեղեկացրել էր, որ իշխող ուժը սեփական վարկանիշը փրկելու նպատակով դիմել է մարզային «շրջագայությունների» օգնությանը, այն է՝ Նիկոլ Փաշինյանը...
09:30 29/04/2023«Ժողովուրդ». 58 միլիոն 585 հազար դրամ նախատեսվում է սահմանադրական բարեփոխումների հանձնաժողովի անդամներին որպես աշխատավարձ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ 58 միլիոն 585 հազար դրամի չափով գումար է նախատեսվում սահմանադրական բարեփոխումների հանձնաժողովի անդամներին աշխատավարձ տալու համար։ Խոսքը...
09:27 29/04/2023«Հրապարակ». Բաքվի հիստերիկ արձագանքը չուշացավ«Հրապարակ» թերթը գրում է. ««Այս իրավիճակն անընդունելի է, քանզի ԼՂ բնակչության համար հղի է տնտեսական և մարդասիրական ճգնաժամի լուրջ վտանգներով»,- երեկ Երևանում ասաց Ֆրանսիայի ԱԳ նախարար Կատրին Կոլոնան՝...
09:25 29/04/2023«Ժողովուրդ». ՀՀ իշխանությունների հայտարարություններն իրականություն չեն դառնում. նրանք ստում են«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Հայաստանը Ադրբեջանի հետ Լաչինի միջանցքում անցակետ տեղադրելու վերաբերյալ բանակցություններ չի վարում, միջանցքի և դրա ռեժիմի շուրջ բանակցությունները վաղուց ավարտված են»....
09:23 29/04/2023«Փաստ». Արցախում սպասվող սահմանադրական փոփոխությունների ֆոնին կտրուկ ակտիվացել է, այսպես կոչված, «սորոսական» թևը«Փաստ» թերթը գրում է. «Մեր ունեցած տեղեկություններով, Արցախում սպասվող սահմանադրական փոփոխությունների ֆոնին կտրուկ ակտիվացել է, այսպես կոչված, «սորոսական» թևը: Քանի որ Սահմանադրության...
09:21 29/04/2023«Հրապարակ». Ադրբեջանցիները ռուսների հետ բանակցություններում որոշ կոմպրոմիսի են գնացել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Արցախից հուսահատ լուրեր ենք ստանում, որ ռուս խաղաղապահ զորախմբի հրամանատարության և ադրբեջանցիների միջև բանակցություններն արդյունք չեն տալիս՝ Հակարի կամրջին տեղադրված...
09:18 29/04/2023«Ժողովուրդ». Անահիտ Մանասյանն առաջիկայում այց չի նախատեսում Արցախ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Նորընտիր մարդու իրավունքների պաշտպան Անահիտ Մանասյանն առաջիկայում այց չի նախատեսում Արցախ: Այսպիսով, Արցախն արդեն 5 ամիս է՝ շրջափակման մեջ է. միայն երեկ հայտարարեցին, թե...
09:19 28/04/2023Ժողովուրդ». Քաղաքացու տոնը կնշեն մեծ շուքով. կմասնակցի նաև Նիկոլ Փաշինյանը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Վաղը՝ ապրիլի 29-ին, գործող իշխանությունների կողմից տոն հռչակված Քաղաքացու օրն է: Դեռևս 2019թ.-ին Ազգային ժողովը ընդունեց Կառավարության առաջարկած ««Տոների և հիշատակի օրերի...
09:16 28/04/2023«Հրապարակ». «Մամա՞դ ա քեզ պատմել էդ պատմությունների մասին». Սամվել Բաբայանը կոպտել է երիտասարդին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Պաշտպանության բանակի նախկին հրամանատար Սամվել Բաբայանի պլանները կարծես թե ձախողվում են։ Գրել էինք, որ Բաբայանը նախաձեռնել է ապրիլի վերջերին Ստեփանակերտի Վերածննդի...
09:13 28/04/2023«Ժողովուրդ». Արցախում երեք ճակատ է ձևավորվել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Արցախում, անվտանգային խնդիրներին զուգահեռ, ներքաղաքական կյանքը ևս լարված է: «Ժողովուրդ» օրաթերթն Արցախի իր աղբյուրներից տեղեկացավ, որ այս օրերին Արցախում ձևավորվել է երեք...
09:10 28/04/2023«Հրապարակ». ՀՀ իշխանությունները նոյեմբերի 9-ի տեքստը հետագայում խմբագրե՞լ են` Լաչինի միջանցքը տալով ՌԴ-ին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նախօրեին Հ1-ի եթերում ԱԽՔ Արմեն Գրիգորյանը հակառուսական քարոզչությունն ավարտել է սենսացիոն հայտարարությամբ: Ասել է, որ եռակողմ հայտարարությամբ Լաչինի միջանցքը «պատկանում» է...
09:07 28/04/2023«Ժողովուրդ». «Մարտի 1»-ի գործով նոր փորձաքննություններ են նշանակվել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ «Մարտի 1»-ի գործով նոր փորձաքննություններ են նշանակվել: Ավելին՝ գործով անցնող մեղադրյալներից շատերը երեկ գնացել են...
09:04 28/04/2023«Հրապարակ». ԱԺ աշխատակազմը 10 մլն 752 հազար դրամի կոնյակ է գնել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ԱԺ աշխատակազմը 10 մլն 752 հազար դրամի կոնյակ է գնել։ Գնումը կատարվել է մեկ անձից գնման ընթացակարգով՝ «Վինո վինո» ՍՊԸ-ից։ Ընդհանուր գնվել է 480 շիշ կոնյակ, որից 160 հատը՝...
09:00 28/04/2023«Ժողովուրդ». Նախկին պատգամավոր Վերսանդիկ Հակոբյանի որդին հորեղբոր դեմ հայց է ներկայացրել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Այս տարվա հունվարի 31-ին ԱԺ նախկին պատգամավոր Վերսանդ Հակոբյանի որդին՝ Կարեն Հակոբյանը, դատական հայց էր ներկայացրել Երևանի շամպայն-գինիների գործարանի կառավարմամբ զբաղվող...
08:55 28/04/2023«Հրապարակ». Շուռնուխցիներն իշխանական պատգամավորին ամոթանք են տվել գյուղի խնդիրները չլուծելու համար«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Սյունիքից ընտրված ՔՊ-ական Դավիթ Դանիելյանին օրերս Շուռնուխում «փառահեղ» ընդունելության են արժանացրել։ Սահմանամերձ այս գյուղի կեսը մնացել է ադրբեջանցիների հսկողության տակ։...
09:26 27/04/2023«Ժողովուրդ». Կառավարությունը դեռ չի որոշել՝ ինչպես է վարվելու Հռոմի ստատուտի հետ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ կառավարությունը դեռ չի որոշել՝ ինչպես է վարվելու Հռոմի ստատուտի հետ: Ինչպես հայտնի է, մարտի 24-ին ՀՀ Սահմանադրական դատարանը հայտարարեց, որ Միջազգային քրեական դատարանի...
09:24 27/04/2023«Հրապարակ». Հայկական կողմը բացակայում է 3+2 ֆորմատով բանակցություններին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Չնայած դեռևս պաշտոնապես չեն հայտարարել, որ Արցախում ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հրամանատար Անդրեյ Վոլկովը պաշտոնանկ է արվել, և նրա փոխարեն նշանակվել է ՌԴ պաշտպանության...
09:22 27/04/2023«Փաստ». Իրավապահ համակարգում շատ ծանր մթնոլորտ է տիրում«Փաստ» թերթը գրում է. «Մեր ունեցած տեղեկություններով, Հայաստանի իրավապահ համակարգում (ոստիկանություն, դատախազություն, ԱԱԾ, ՔԿ) շատ ծանր մթնոլորտ է տիրում։ Ավելին, մեր աղբյուրները փոխանցում են, որ...

11:58 26/03/2016«Грапарак»: Армен Дарбинян торжественно отметит 80-летие своего отцаСегодня в ресторане «Аркаядзор» эск-премьер-министр Армении Армен Дарбинян торжественно отметит 80-летие своего отца – бывшего директора мясокомбината «Урарту» Размика Дарбиняна.
11:55 26/03/2016«Айкакан жаманак»: Отец Раффи Ованнисяна прооперирован, мать - получила переломыГазета «Айкакан жаманак» пишет, что Раффи Ованнисян уже длительное время находится в США. По сведениям издания, плановый рабочий визит затянулся по личным причинам. «Отец Раффи Ованнисяна, известный...
10:26 26/03/2016“Голос Армении”: Матахисское дело: Страсбург ставит точкуГазета “Голос Армении” в номере от 26 марта пишет: “12 с лишним лет понадобилось правосудию, чтобы вынести окончательный вердикт по этому делу.
11:57 25/03/2016«Айкакан жаманак»: Серж Саргсян с 28 по 31 марта будет находиться в СШАГазета «Айкакан жаманак» пишет, что президент Армении Серж Саргсян с 28 по 31 марта будет находиться в США.
11:55 25/03/2016«Жаманак»: министр спорта не слышал заявление главы ФФА о трех футболистахМинистр спорта и по вопросам молодежи Габриел Казарян – единственный человек в Армении, который не слышал заявление президента Федерации футбола Рубена Айрапетяна о запрете приглашения в сборную...
11:44 25/03/2016«Грапарак»: Абраам Манукян намерен полностью развалить партию «Процветающая Армения»По сведениям газеты «Грапарак», Абраам Манукян намерен полностью развалить партию «Процветающая Армения».
11:33 25/03/2016«Чорорд ишханутюн»: Ануш Седракян покинет партию «Свободные демократы»Газета «Чорорд ишханутюн» со ссылкой на источники пишет, что в скором времени Агнуш Седракян покинет партию «Свободные демократы».
11:01 24/03/2016«Айкакан жаманак»: Глава Минздрава будет освобожден с работыГазета «Айкакан жаманак» пишет, что согласно сведениям, министр здравоохранения Армении Армен Мурадян в мае текущего года будет освобожден от занимаемой должности и перейдет на работу во Всемирную...
10:55 24/03/2016«Грапарак»: Осканян в скором времени объявит название своей партииГазета «Грапарак» пишет, что во время перерыва первого дня заседаний парламента Армении депутат Вардан Осканян намерен провести пресс-конференцию, на которой он объявит название своей партии.
10:45 24/03/2016«Чорорд ишханутюн»: Положение о журналистах в новом Избирательном кодексе будет отредактированоГазета «Чорорд ишханутюн» пишет, что содержащееся в проекте нового Избирательного кодекса положение об ограничении присутствия журналистов на избирательных участках будет отредактировано.
10:44 24/03/2016«Жоховурд»: СНБ готовит письмо ПашинянуГазета «Жоховурд» пишет, что 22 марта депутат парламента Никол Пашинян отправил письмо директору Службы национальной безопасности Георгию Кутояну об организованной тайной слежке в городе Раздане.
10:44 24/03/2016«Айкакан жаманак»: «Секьюрити дрим» готов транслировать процесс парламентских выборовГазета «Айкакан жаманак» со ссылкой на источники пишет, что компания «Секьюрити дрим», осуществляющая видеоконтроль за автодорогами Армении, готова установить видеокамеры на избирательных участках в...
10:24 24/03/2016«Голос Армении»: «Невидимые участники», которые стоят за парижской пятницей и брюссельским вторникомГазета «Голос Армении» в номере от 24 марта пишет: «Спустя пять с небольшим месяцев после черной парижской пятницы 13 ноября 2015 г.
11:53 23/03/2016«Айкакан жаманак»: Инициатива «SOS Гюмри» может решить квартирный вопрос губернатора ШиракаГазета «Айкакн жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что губернатор Ширака Овсеп Симонян заявил о том, что также живет во временном жилище.
11:31 23/03/2016«Аравот»: Хачатур Кокобелян – о возможности возвращения Роберта Кочаряна в политикуВозвращение Роберта Кочаряна в политику посредством выборов – очень сложное и практически невыполнимое дело.
11:11 23/03/2016«Айкакан жаманак»: Таможенные склады в Мегри переполнены импортированными, но нерастаможенными товарамиГазета «Айкакан жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что таможенные склады на КПП Мегри уже переполнены импортированными в Армению малыми и средними хозяйствующими субъектами, однако...
10:48 23/03/2016«Грапарак»: В правительстве поняли – Арпине Ованнисян не по силам представить проект Избирательного кодексаВ политических кругах находятся в глубоком недоумении в связи с тем, что проект Избирательного кодекса РА представляет Национальному Собранию не министр юстиции Арпине Ованнисян, поскольку указом...
10:29 23/03/2016«Жоховурд»: Семья Ширханяна намерена призвать к уголовной ответственности начальника УИУ «Ереван-Кентрон»С середины января этого года родные бывшего замминистра обороны Армении Ваана Ширханяна жалуются, что у арестованного в конце прошлого года по делу так называемой «преступной» группировки В.Ширханяна...
10:55 22/03/2016«Айкакан жаманак»: Галуст Саакян не будет председательствовать на следующем парламентском заседанииВчера пресс-секретарь парламента Армении Арсен Бабаян заявил, что спикер Национального Собрания Галуст Саакян вернулся с краткосрочного отпуска.
10:43 22/03/2016«Жоховурд»: Руководство «ЭСА» освободило с работы инспекторов – нарушителейС 1 ноября прошлого года, то есть когда изменился собственник ЗАО «Электрические сети Армении», в компании начались проверки, в результате которых некоторые начальники участков оказались «под...