11:35 27/05/2020ԶԼՄ-ներ. Արքայազն Հարրին և Մեգան Մարքլը փող են խնդրել արքայազն ՉարլզիցՄեծ Բրիտանիայի արաքայազն Հարրին ու նրա կինը՝ Մեգան Մարքլը, դիմել են թագավորական ընտանիքին՝ խնդրելով ֆինանսական օգնություն։ news.ru-ի հաղորդմամբ, այս մասին գրել է The Times Hub-ը՝ հղում անեով պալատին...
10:43 27/05/2020ԱԺ նախագահը մոռացել էր շնորհավորել կին պատգամավորի ծննդյան տարեդարձըԱԺ-ն հերթական նիստը սկսեց նախորդ օրվա քննարկած օրինագծերի քվեարկությամբ: Քվերակությունն ընդհատեց պատամավոր Լիլիթ Ստեփանյանը՝ նկատելով, որ հավանաբար Արարատ Միրզոյանը չի նկատել և չի շնորհավորել...
09:21 27/05/2020Էրմիտաժում կցուցադրվեն չինացի նկարչի՝ COVID-19-ին նվիրված աշխատանքներըՉինացի հայտնի նկարիչ Չժան Հուանը Էրմիտաժում ներկայացնելու է COVID-19 համավարկին նվիրված աշխատանքներ։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, հայտնել են թանգարանի մամուլի ծառայությունից։ Հատուկ «Չժան Հուան.
09:07 27/05/2020Դավիթ Խաժակյան. Փաշինյանի մերձավորների երբեմնի չարաշահումները և նոր տենդերներըԵրևանի ավագանու «Լույս խմբակցության ղեկավար Դավիթ Խաժակյանը ֆեյսբուքում հրապարակած տեսանայութում խոսում է «նախկինների» և նրանց հին ու նոր թալանի մասին:
10:16 26/05/2020ԱՀԿ-ն կասեցնում է հիդրօքսիքլորոքինի և քլորոքինի փորձարկումները՝ COVID-19-ի բուժման համարԱռողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը ժամանակավորապես դադարեցրել է հիդրօքսիքլորոքինի և քլորոքինի փորձարկումները՝ որպես COVID-19-ի հիվանդության բուժում: Այս մասին, Tass-ի հաղորդմամբ,...
09:00 26/05/2020«Ռոմա»-ն մտադիր է գնել Մխիթարյանին«Ռոման» շարունակում է բանակցությունները Լոնդոնի «Արսենալի» հետ Հենրիխ Մխիթարյանի վարձակալությունը երկարաձգելու վերաբերյալ: Այս մասին տեղեկացնում է sport24.ru-ը: Il Tempo-ի փոխանցմամբ՝ հռոմեական...
16:50 25/05/2020Լոս Անջելես-Ամստերդամ-Մինսկ-Երևան հաջորդ չվերթը տեղի կունենա մայիսի 30-ինԱյս երթուղիով արդեն վերադարձել է 121 ՀՀ քաղաքացի։
09:11 25/05/2020Գերմանիայում օգտատերերին հորդորել են չօգտվել Zoom-իցԳերմանիայի կառավարության տվյալների պաշտպանության հարցերով լիազոր Ուլրիխ Կելբերը գերմանացի օգտատերերին հորդորել է չօգտվել տեսակոնֆերանսների համար նախատեսված Zoom հավելվածից, քանի որ այն չունի բավարար...
14:15 23/05/2020Հովհաննես Իգիթյանի և ադրբեջանցի պատգամավոր Ռասիմ Մուսաբեկովի բանավեճըՀՀԿ երիտթևի նախագահ Հայկ Մամիջանյանն իր ֆեյսբուքյան էջում անդրադարձել է Եգոր ՀՀ ԱԺ Արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Հովհաննես Իգիթյանի և ադրբեջանցի պատգամավոր Ռասիմ...
09:31 23/05/2020Հայաստանում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի ենԱրտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ մայիսի 23-ի ժամը 08:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են: Արագածոտնի մարզի Քարի լիճ տանող ավտոճանապարհը դեռ...
10:30 22/05/2020Չինաստանը խոստովանել է՝ կորոնավիրուսը չի հաղթահարելՉինաստանը հայտարարություն է արել այն մասին, որ կորոնավիրուսի համաճարակը երկրում դեռ չի ավարտվել։ Իշխանությունները հայտարարել են, որ վարակի դեմ պայքարում հասել են «մեծ ռազմավարական արդյունքների»։ Ռիա...
10:02 22/05/2020Քաղաքը Ազնավուր է լսում. Շանսոնյեի ծննդյան օրն էՆախաձեռնել են ֆլեշմոբ՝ նվիրված լեգենդար շանսոնյե Շառլ Ազնավուրի 96-ամյակին։
09:52 22/05/2020Ֆեյսբուքը պայքար է սկսում` ընդդեմ կորոնավիրուսի հետ կապված դավադրությունների վարկածների տարածմանՖեյսբուք սոցիալական ցանցը, կորոնավիրուսի հետ կապված վնասակար տեղեկությունները կանխելու նպատակով, սկսել է իր էջերից հանել նման բովանդակությամբ հրապարակումները և նախազգուշական պիտակներ է ուղարկում այդ...
19:32 21/05/2020Ցուցարարները Մադրիդում պահանջում են կառավարության հրաժարականը կորոնավիրուսի ճգնաժամի պատճառով«Ամերիկայի ձայն»-ը տեղեկացնում է , որ ցուցարարները Մադրիդում պահանջում են կառավարության հրաժարականը կորոնավիրուսի ճգնաժամի պատճառով:

11:48 21/01/2015Премьер Турции А.Давутоглу выступил за нормализацию отношений с АрмениейАхмет Давутоглу выразил надежду, что 2015 год станет годом дружбы, добрососедства, совместного переживания невзгод...
16:20 20/01/2015Полиция Турции жестоко разогнала участников шествия, посвященного годовщине убийства Гранта ДинкаПолицейские с дубинками преследовали обратившихся в бегство демонстрантов. Отмечается, что были подвергнуты приводу 8 граждан, в том числе и один несовершеннолетний.
13:06 20/01/2015Папа Римский: Католики не должны плодиться как кроликиПапа Римский Франциск призвал католиков быть разумными, когда речь заходит о решении завести детей. Об этом сообщает interfax.by со ссылкой на BBC. «Некоторые думают, что быть хорошим католиком –...
11:52 19/01/2015Мэр Гюмри С.Баласанян предложил усилить дисциплину на российской военной базеМэр города Гюмри Ширакской области Армении Самвел Баласанян накануне, 18 января, провел совещание, в котором приняли участие и.
10:50 19/01/2015Иран и «шестерка» завершили очередной раунд переговоров в Женеве: большого прогресса опять нетВоскресный раунд бесед представителей „шестерки” (Россия, США, Великобритания, Франция, Китай и Германия) и Ирана на уровне политдиректоров начался многообещающе.
09:51 19/01/2015Боевики «Боко Харам» похитили несколько десятков человек в КамерунеНигерийские боевики исламистской группировки «Боко Харам», действующей в Нигерии, похитили, по меньшей мере, 60 человек с территории соседнего Камеруна.
14:38 17/01/2015Насралла: Запад недоволен Ираном, поскольку Тегеран полностью независим и может противостоять любому давлениюЛидер «Хезболлы» также коснулся темы ядерных переговоров между Ираном и «шестеркой» международных посредников.
13:50 16/01/2015Посол Франции в США объяснил свое заявление относительно Геноцида армянЖерар Аро напомнил, что Франция признала Геноцид армян, добавив, что и он сам неоднократно говорил о том, что Геноцид армян в Османской империи 1915 года является первым геноцидом 20-ого века.
11:05 15/01/2015Армянская Апостольская Церковь отмечает сегодня Рождество Св. Иоанна КрестителяАрмянская Апостольская Церковь каждый раз торжественно отмечает Рождество Иоанна Крестителя, который возвестил о пришествии Иисуса Христа.
10:35 15/01/2015От Трои и Вавилона до древнеармянского города Ани. Представлены 5 потерянных городов мираВ пору своего расцвета город Ани называли городом 1001 церкви, он был столицей Анийского царства.
14:05 14/01/2015Президент Италии Джорджо Наполитано подал в отставкуОдиннадцатый президент Италии Джорджо Наполитано в среду подал в отставку. Об этом сообщает «РИА Новости» со ссылкой на итальянский телеканал RaiNews24. Копии документа об отставке 89-летнего...
13:30 14/01/2015Президент США Б.Обама выступил против введения новых санкций против ИранаОн подчеркнул важность дипломатических усилий, нацеленных на то, чтобы Иран не получил ядерное оружие.
11:33 14/01/2015Минздрав Армении: Врачи делают все возможное для стабилизации состояния спасенного 6-месячного Сережи АветисянаМинистр здравоохранения Армении Армен Мурадян в ереванском медцентре «Сурб Аствацацин» (Святой Богородицы) сегодня рано утром провел третий консилиум для оценки состояния здоровья находящегося в...
16:50 13/01/2015Армянская Апостольская церковь отмечает Наречение имени Господа Иисуса ХристаСегодня, 13 января, Армянская Апостольская церковь отмечает Наречение имени Господа Иисуса Христа. «На восьмой день после рождения Иисус, по ветхозаветному закону, принял обрезание, установленное для...
14:32 13/01/2015Президент Ирана: Ответственные за снижение цен на нефть пожалеют об этом«Если Иран потерпит убытки в результате падения цен на нефть, то вы должны знать, что другие страны-экспортеры нефти, такие как Саудовская Аравия и Иран, понесут еще больший ущерб», – заявил Роухани.
10:05 13/01/2015Обнаружена основная часть фюзеляжа разбившегося самолета авиакомпании AirAsiaОсновная часть фюзеляжа разбившегося в Яванском море самолета авиакомпании AirAsia Indonesia обнаружена на 17-й день поисково-спасательной операции.
12:43 12/01/2015Госсекретарь США Джон Керри надеется на ускорение переговоров по иранской ядерной программеДжон Керри проведет переговоры с главой иранского МИД Джавадом Зарифом в Женеве.
10:08 12/01/2015В Армении в ближайшие дни ожидается повышение температуры воздуха на 7-9 градусовВ период с 12 по 16 января на территории Армении ожидается погода без осадков. Об этом сообщает Государственная служба по гидрометеорологии и мониторингу Министерства территориального управления и по...
15:44 10/01/2015В сирийском Алеппо в результате обстрела повреждена армянская церковьВооруженные террористические группировки накануне, 9 января, подвергли ракетному обстрелу армянскую церковь Святой Риты в сирийском Алеппо.
13:20 09/01/2015Зависть как двигатель жизни… Сегодня день рождения Сергея ПараджановаСегодня день рождения выдающегося советского кинорежиссера и сценариста, народного артиста Армянской ССР (1990) и УССР (1990) Сергея Параджанов.