10:21 03/10/2018Արմեն Սարգսյանը վիճահարույց օրինագծին կանդրադառնա Երևան վերադառնալուն պեսՀանրապետության նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը տեղեկացնում է, որ աշխատանքային այցով ԱՄՆ-ում գտնվող նախագահ Արմեն Սարգսյանը ուշադրությամբ հետևում է Հայաստանում տեղի...
13:27 02/10/2018Երևանում Ֆրանկոֆոնիայի տնտեսական ֆորումին կմասնակցի ու բանախոս կլինի արհեստական ինտելեկտ ՍոֆիանՀոկտեմբերի 7-ից 12-ը Երևանում կանցկացվի Ֆրանկոֆոնիայի գագաթնաժողովը, որի շրջանակներում նախատեսված են մի շարք միջոցառումներ։ Հոկտեմբերի 10-ին Թումո կենտրոնում իր աշխատանքները կսկսի Տնտեսական ֆորումը,...
10:53 02/10/2018Փայլանի պատասխանը Թուրքիայի փոխնախագահին՝ «Թուրքական թեզերը ռասիստական են»Թուրքիայի քրդամետ «Ժողովուրդների դեմոկրատական կուսակցության» (HDP-ԺԴԿ) պոլսահայ պատգամավոր Գարո Փայլանը մեկնաբանել է Հայոց ցեղասպանության վերաբերյալ Թուրքիայի փոխնախագահ Ֆուհաթ Օքթայի հակահայկական...
12:31 01/10/2018Հայաստանի շախմատիստուհիները լավագույն եռյակում ենԲաթումում շարունակվում է շախմատի համաշխարհային 43-րդ օլիմպիադան։
12:00 01/10/2018«Գեղարդի վանք և Ազատ գետի վերին հովիտ»-ին ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի ուժեղացված պաշտպանության կարգավիճակ կշնորհվիՀայտի ընդունումը ներառվել դեկտեմբերին կայանալիք նիստի օրակարգում:
10:00 01/10/2018Գյումրին նշեց իր օրըՍեպտեմբերի 30-ին Գյումրու տոնն է։ Այս տարի էլ քաղաքը տոնական էր, հյուրերի պակաս էլ, կարծես թե, չի զգացվել։ Մարզպետարանի պաշտոնական էջի փոխանցմամբ, տոնակատարությանը մասնակցել են առաջին փոխվարչապետ...
11:51 28/09/2018Հայաստանի տղամարդկանց հավաքականն այսօր կմրցի ադրբեջանցիների հետԲաթումում շարունակվում է շախմատի համաշխարհային 43-րդ օլիմպիադան։
09:45 28/09/2018Պատմական Սեբաստիա նահանգի տարածքում գտնվող հայկական եկեղեցին կվերականգնվիՆերկայում Թուրքիայի Սիվաս (Սեբաստիա) նահանգում գտնվող պատմական Հայաստանի Կյուրին (այժմ՝ Գյուրուն) բնակավայրի հայկական եկեղեցին վերանորոգվելու է: Այս մասին հայտնել է Թուրքիայի Շինարարական...
17:52 27/09/2018«Սոսե» հինգերորդ միջոզգային կինոփառատոնը կմեկնարկի Վ․ Սարոյանի ֆիլմով«Հինգ տարի առաջ ծնունդ առած փառատոնը այսօր մեկնարկում է արդեն մրցութային փուլ անցած 174 ֆիլմով»,- այս մասին նշել է «Սոսե» միջազգային կինոփառատոնի համահիմնադիր և գեղարվեստական ղեկավար Ռիտա Խալաթյանը՝...
15:05 27/09/2018ՀՀ ԶՈւ և ՌԴ ԶՈւ զորքերի համատեղ մարզումներՀՀ զինված ուժերի հակաօդային պաշտպանության մարտական հաշվարկների ունակությունները և հմտությունները կատարելագործելու ու ստուգելու նպատակով այսօր ՀՀ ԶՈւ հակաօդային պաշտպանության զորքերի և ՀՀ ԶՈւ և ՌԴ...
12:20 27/09/2018Հայաստանի ոսկերչական ներուժը ներկայացված է «Junwex Moscow» միջազգային ցուցահանդեսումՀայաստանյան 6 ընկերություններ սեպտեմբերի 26-30-ին Մոսկվայում մասնակցում են «Junwex Moscow» միջազգային ոսկերչական ցուցահանդեսին։ Բիզնես Արմենիայի հանրային կապերի թիմի փոխանցմամբ, «Ռաֆօլ», «Երևանի...
11:42 27/09/2018Բեռլին այցով Էրդողանը ցանկանում է մեղմել հարաբերությունները Գերմանիայի հետԱյսօր սկսվում է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի պաշտոնական եռօրյա այցը Բեռլին, որն առաջինն է 2014թ.-ից ի վեր։ Թուրքիայի նախագահը հույս ունի վերականգնել թուրք-գերմանական հարաբերությունները՝...
11:25 27/09/2018Մեգան Մարքլը խախտել է թագավորական արարողակարգը՝ փակելով մեքենայի դուռըՍա մի գործողություն է, որ մեզանից միլիոնավորներն անում են ամեն օր, բայց երբ խոսքը վերաբերում է Սասեքսի դքսուհի Մեգան Մարքլին, ապա ողջ համացանցը դիտում է այն ու ասելիք ունի կատարվածի մասին։ Նախօրեին...
10:47 27/09/2018Բեռլինի քաղաքապետը հրաժարվել է մասնակցել Էրդողանի պատվին տրվելիք պաշտոնական ճաշինԷրդողանի առաջիկա այցը Գերմանիա տարբեր շերտերի կողմից ակնհայտ բացասական վերաբերմունքի է արժանանում: Գերմանիայում գնալով ընդլայնվում է Էրդողանի սպասվող այցը բոյկոտողների շրջանակը, գրում է...
11:33 26/09/2018Կասպերսկի Լաբորատորիայի հերթական հաշվետվությանըԿառավարման ավտոմատացված համակարգերի համակարգիչների ավելի քան 40%-ն այս տարվա առաջին կիսամյակում ենթարկվել է վնասաբեր ծրագրային ապահովման գրոհների։
12:00 25/09/2018Համացանցում լայնորեն տարածվում է Նոյի տապանի մնացորդների նկարըՀամացանցում սեպտեմբերի 16-ին հայտնվեց «Նոյի տապանի» մնացորդների նկարը, որն ակտիվորեն սկսվեց տարածվել ողջ համացանցում։ Նկարը տարածել էր ինդոնեզիացի օգտատերը ու պնդել, թե այն Նոյի տապանն է։ Նկարի տակ...
12:17 24/09/2018Գագիկ Ծառուկյան. ԲՀԿ-ն ընդունում է ընտրությունների արդյունքները«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը հանդես է եկել հայտարարությամբ, որով ընդունում է ընտրությունների արդյունքները, շնորհավորում «Իմ քայլը» դաշինքին։ «Սիրելի՛ հայրենակիցներ,...
10:12 24/09/2018Քաղաքական ուժեր, որ չհատեցին 1%-ի շեմըԵրևանի ավագանու արտահերթ ընտրությունների քվեարկության նախնական արդյունքներն ամփոփվել են։ Ըստ այդմ, մասնակից 12 քաղաքական ուժերից վեցը չեն կարողացել հավաքել 1 տոկոս ձայն։ Առավել քիչ թվով ձայներ ստացել...
12:18 23/09/2018Ժամը 11-ի դրությամբ ընտրություններին մասնակցել է քաղաքացիների 9,39 տոկոսը. ԿԸՀԿենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Լաուրա Գալստյանը ներկայացրեց ժամը 11-ի դրությամբ Երևանի ավագանու արտահերթ ընտրությունների քվեարկության մասնակիցների վերաբերյալ տեղեկություն՝ ըստ մայրաքաղաքի...

12:35 01/05/2013Армянскую церковь Святого Ованнеса в Турции превратят в студенческое общежитиеЦерковь без разрешения мэрии превращается в общежитие для получающих исламское религиозное образование студентов.
10:50 01/05/2013Дядя бостонских взрывателей принес извинения армянам за свои высказывания«Армения имеет очень сильную культуру, поэтому, я хочу подчеркнуть, что его (Миши) этническая принадлежность не имеет ничего общего с ними».
16:10 30/04/2013Представляющая Армению на «Евровидении 2013» группа Dorians выступит с концертом в КопенгагенеРок-группа Dorians, которая представит Армению на «Евровидении 2013», в преддверии конкурса выступит 10 мая с концертом в Копенгагене.
12:38 30/04/2013Левон Мелик-Шахназарян: Азербайджан пытается украсть у народов Дагестана могилы героев Великой Отечественной войныТем большая брезгливость появляется от того, что Ильхам Алиев, мошенническим путем получивший в наследство от отца власть в Азербайджане, возомнил себя вправе приписать чужую славу своим согражданам.
10:06 30/04/2013В Сирии пропал без вести сотрудник итальянской газеты La StampaСотрудник итальянской газеты La Stampa Доменико Кирико, отправившийся в Сирию из Ливана, уже более 20 дней не выходит на связь, сообщает BBC.
11:51 29/04/2013«MadCow Morning News»: Дядя Царнаевых - зять высокопоставленного лица в ЦРУ – допустил оплошность, указывая на «Мишу»Информация о шпионских связях Руслан Царни имеет гораздо более глубокие последствия, чем считалось раньше.
16:13 27/04/2013Иранские овцы – угроза национальной безопасности Армении. Эксперты о сдаче пастбищ в Сюникской области в аренду ИрануПо словам Ваграма Миракяна, основное требование граждан – это четкий ответ от правительства и заявление, что подобный договор не будет заключен.
14:44 27/04/2013Иранский сайт: В Азербайджане сажают на 11 лет борцов за ношение хиджаба, а Алиев говорит о единстве в исламском миреВ Азербайджане свыше 200 религиозных деятелей по сфабрикованным обвинениям находятся в тюрьмах, а Ильхам Алиев говорит о единстве в исламском мире.
14:16 27/04/2013По факту нападения в ходе агиткампании в Ереване на журналиста Акопа Карапетяна возбуждено уголовное делоПо факту нападения на журналиста информационного портала «iLur.am» Акопа Карапетяна возбуждено дело по признакам ч.1 ст.164 Уголовного кодекса Армении («Воспрепятствование законной профессиональной...
12:09 27/04/2013Американский конгрессмен: Я присоединяюсь к поминальным мероприятиям по 1.5 млн жертвам Геноцида армян«Представители армянских общин в США и во всем мире, а также все те, кто остается привержен справедливости и правам человека, скорбят по погибшим и никогда не забывают об этом».
11:52 27/04/2013Барак Обама: Факт применения химоружия в Сирии меняет ситуацию вокруг конфликта в странеФакт применения химического оружия в Сирии меняет ситуацию вокруг конфликта в стране - такую позицию озвучил президент США Барак Обама на пресс-конференции в Белом доме после встречи с королем...
11:44 27/04/2013Госдеп США: Гибель людей на войне вновь напоминает, что военного решения карабахского конфликта не может быть«Трагическая гибель людей в войне между Азербайджаном и Арменией напоминает нам, что военного решения нагорно-карабахского конфликта быть не может.
18:39 26/04/2013«Это дурной человек». Представительница РПА Астхик Геворкян осудила нападение на журналиста Акопа Карапетяна«Осуждаю любое непорядочное поведение, насилие, террор, недостойное поведение, что уж говорить о нападении.
11:19 26/04/2013Роберт Менендес: То, что произошло в 1915-23 гг., было явным геноцидом, а Турция и США должны признать его«События, которые мы вспоминаем сегодня, которые начались еще 98 лет назад, были геноцидом, который потряс всех...».
10:25 26/04/2013Президент НКР Бако Саакян находится с рабочим визитом в Париже25 апреля президент НКР Бако Саакян с рабочим визитом прибыл в Париж. Как передает пресс-служба главы государства, в тот же день Бако Саакян возложил венок к памятнику Комитаса в центре Парижа, отдав...
19:05 25/04/2013«Смерть фашистскому правительству Турции!!!» Видео о митинге напротив турецкого посольства в ИранеНакануне, в 98-ю годовщину Геноцида армян в Османской империи 1915г., напротив здания посольства Турции в Иране с разрешения властей ИРИ состоялась акция протеста.
14:00 25/04/2013«Вопрос Геноцида армян вызвал у меня шок и заставил многое понять». Рассказ турецкого студента«Я только сейчас понимаю, что мне необходимо было пережить этот шок, чтобы суметь понять многие вещи».
10:28 24/04/2013«Народ, который не хочет умереть, не умрёт никогда!». Мировое сообщество о Геноциде армян«Депортации западных армян есть ничто иное, как завуалированное уничтожение народа. Не хватает слов, чтобы описать этот ужас».
09:16 24/04/2013Как создавался мемориальный комплекс «Цицернакаберд»?Мемориальный комплекс «Цицернакаберд», посвященный памяти жертв Геноцида армян, еще со вчерашнего дня посещает большое количество людей.
12:51 23/04/2013Новые подробности судебного разбирательства по делу убийства в турецкой армии армянина Севака Шахина БалыкчиВ вердикте суда говорится, что не нашла подтверждения версия, согласно которой оружие выстрелило случайно.