09:24 15/01/2025«Հրապարակ». ՔՊ կուսակցությունում Արագածոտնի մարզպետին փոխարինելու հարց է առաջացել. Առայժմ փոխարինող չեն գտնում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Իշխանական աղբյուրի փոխանցմամբ՝ Արագածոտնի մարզպետ Սերգեյ Մովսիսյանին փոխարինող առայժմ չեն գտնում, Մովսիսյանի օգնականի հետ պատահածից` թմրանյութի մեղադրանքից հետո,...
09:18 15/01/2025«Ժողովուրդ». Կառավարությունում ֆինանսների հաշվողականության փորձի պակաս կա, անպատասխանատվություն ու փնթի կառավարում կա«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հայաստանի Հանրապետության ֆինանսների նախարար Վահե Հովհաննիսյանը անտեղյակ է իր կողմից ղեկավարվող ոլորտից կամ հրապարակավ ստում է։ Բանն այն է, որ օրերս լրագրողների հետ...
09:17 15/01/2025«Հրապարակ». Փաշինյանը նախապատրաստվում է արտահերթ ընտրությունների«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Թեպետ արտահերթ ընտրությունների անհրաժեշտության կամ հնարավորության մասին ընդդիմության պնդումներին իշխանությունից մշտապես հակադարձել են, որ իրենց օրակարգից այդ հարցը...
09:09 15/01/2025«Ժողովուրդ». ԲԴԽ-ն չի տիրապետում իրավիճակին«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Բարձրագույն դատական խորհուրդը չի տիրապետում իրավիճակին. մասնագիտական հանրույթը անտեսվել է սահմանադրական անկախ մարմնի կողմից: «Ժողովուրդ» օրաթերթի ձեռքի տակ է հայտնվել ՀՀ...
09:08 15/01/2025«Ժողովուրդ». Անհետ կորած զինվորների ծնողների և Անդրանիկ Քոչարյանի միջև կայացած հանդիպումը բավականին թեժ է անցել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով` անհետ կորած զինվորների ծնողների և ԱԺ պաշտպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանի միջև հունվարի 10-ին՝...
09:03 15/01/2025«Հրապարակ». Հոր հասցեին ռեպլիկը Հայկ Սարգսյանը չի մարսել և հարվածել է Հայկ Ղալումյանին«Հրապարակ» թերթը գրում է. ««Քաղպայմանագրի» նախաձեռնող խմբի վերջին նիստը կարող է շատ ջուր քաշել, չնայած ՔՊ-ականների հերքումներին, նիստը, իսկապես, ավարտվել է ծեծկռտուքով՝ Տավուշի մարզպետ Հայկ...
09:02 15/01/2025«Ժողովուրդ». Մինչ օրս որևէ աշխատակից պատասխանատվության չի ենթարկվել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Քաղաքապետարանում Տիգրան Ավինյանի՝ ԱՄՆ կատարած շռայլ գործուղման մասով մինչ օրս որևէ աշխատակից պատասխանատվության չի ենթարկվել։ Այսպիսով, դեռ նախորդ տարվա դեկտեմբերին...
08:59 15/01/2025«Հրապարակ». Հաշված պատգամավորներ են մինչև վերջ ընթերցել Աղազարյանի անձնական նամակագրությունը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Հովիկ Աղազարյանի անձնական նամակագրությունը կարդացած ՔՊ-ականները խմբակցությունում ասուխոսի թեմա են դարձել, իշխող թիմի պատգամավորներից շատերն ավելի զգուշավոր են դարձել այդ...
09:27 14/01/2025«Փաստ». Փաշինյանն ու Ալիևը ակտիվ «ուղիղ կապի» մեջ են«Փաստ» թերթը գրում է. «Օրերս ռուսաստանյան և հայաստանյան սոցցանցերում ու լրատվամիջոցներում տեղեկություններ հրապարակվեցին, որ Նիկոլ Փաշինյանն ու Իլհամ Ալիևը ակտիվ «ուղիղ կապի» մեջ են, և դրա մասին կան...
09:27 14/01/2025«Ժողովուրդ». Ինչու է թունաքիմիկատների բիզնեսը ոսկոր դարձել թե՛ ներկրողների և թե՛ Կառավարության կոկորդում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հայաստանում թունաքիմիկատների բիզնեսը, կարծես թե, ոսկոր է դարձել թե՛ ներկրողների, թե՛ Կառավարության կոկորդում։ ՍԱՏՄ-ից հստակ պատասխաններ չեն տալիս։ «Ժողովուրդ» օրաթերթին...
09:25 14/01/2025«Փաստ». ՔՊ-ն չի կարողանում նույնիսկ իր կողմից և իր համար փոխած օրենքը հասկանալ ու կիրառել«Փաստ» թերթը գրում է. «Թեև Փարաքարում, ինչպես Գյումրիում, ՔՊ-ն անցկացրեց փրայմերիզ, որի արդյունքներով կառավարությունը պետք է նշանակի համայնքի ղեկավարի պաշտոնակատար, սակայն պարզվում է, որ...
09:24 14/01/2025«Ժողովուրդ». Փաստորեն Հայկ Սարգսյանը փայտանյութ ներկրողների հետ բիզնես հետաքրքրություններ է ձևավորել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Իշխանական «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությանը շարունակում են ուղեկցել սկանդալները: Կուսակցության ներսից «Ժողովուրդ» օրաթերթին արտահոսք ապահովեցին այն մասին, որ Հայկ...
09:23 14/01/2025«Հրապարակ». Անդրանիկ Քոչարյանի ղեկավարած հանձնաժողովը նորից լսումներ է անելու«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Գրել էինք, որ հունվարի 10-ին 44-օրյա պատերազմում անհետ կորած զինծառայողների հարազատները հանդիպել են ԱԺ պատգամավոր, 44-օրյա պատերազմի հանգամանքներն ուսումնասիրող քննիչ...
09:18 14/01/2025«Փաստ». Հայկ Սարգսյանը տևական ժամանակ ցանկություն ունի դառնալ ՇՄ նախարար«Փաստ» թերթը գրում է. «Ինչպես երևում է, ՔՊ-ի ներքին խմորումները գնալով նորանոր երանգներ են ստանում: Ի մասնավորի, օրերս մամուլում տեղեկություններ հրապարակվեցին, որ ՀՀ ԱԺ քպական պատգամավոր Հայկ...
09:17 14/01/2025«Ժողովուրդ». Փաշինյանը իր ձեռքով հերոսացրած պաշտոնյաներին մեկիկ-մեկիկ մեղադրյալ ու կոռուպցիոներ է դարձնում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանը իր ձեռքով հերոսացրած պաշտոնյաներին մեկիկ-մեկիկ մեղադրյալ ու կոռուպցիոներ է դարձնում։ Հերոսից մինչև մեղադրյալ այս էպոպեան սկսվեց նախ արտակարգ իրավիճակների...
09:15 14/01/2025«Հրապարակ». Կապանի Սբ Մեսրոպ Մաշտոց եկեղեցու խաչի քավորը դարձել է Գևորգ Փարսյանի հարազատ եղբայրը՝ փոխարնելով Ռոբերտ Ղուկասյանին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Կապանում բուռն քննարկումների թեմա է դարձել փաստը, որ Սուրբծննդյան պատարագին Կապանի Սբ Մեսրոպ Մաշտոց եկեղեցու խաչի քավորի պատվարժան գործն այս տարի ստանձնել է Գրիգոր...
09:14 14/01/2025«Փաստ». Չեխական կասկածելի մի կազմակերպություն շարունակում է Ադրբեջանին տրամադրել Հայաստանի հանքարդյունաբերության մասին տվյալներ«Փաստ» թերթը գրում է. «Դեռևս տարիներ առաջ հայաստանյան բնապահպանական կազմակերպությունների գործունեությանը կարելի էր վերաբերվել որպես գաղափարական պայքարի՝ հանուն երկրի շրջակա միջավայրի պահպանության։...
09:12 14/01/2025«Ժողովուրդ». Երևանի միակ մանկական առողջարանը հատկացվել է ֆրանսիական մի ընկերության որը պետք է բնակելի համալիր կառուցի«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Տեխնոտուն» ընկերությունը և Ֆրանսիական Accor-ի Pullman բրենդը ներդրումային ծրագիր են իրականացնում Երևանում՝ ավելի քան 100 մլն ԱՄՆ դոլար բյուջեով: Թվում է` շատ լավ ծրագիր...
09:06 14/01/2025«Հրապարակ». Ո՞վ է Փաշինյանի այլընտրանքային ԱԱԾ տնօրենը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանն այլընտրանքային ԱԱԾ տնօրեն ունի՝ ի դեմս փոխտնօրեն Անդրանիկ Սիմոնյանի, որին, ի տարբերություն Արմեն Աբազյանի, անվերապահ վստահում է։ Ըստ մեր աղբյուրի, Փաշինյանը...
09:07 11/01/2025«Ժողովուրդ». Նահապետ Գևորգյանի «ճռիկ-վռիկներ» անող որդուն շոու բեմադրելով, ձերբակալել են հետո բաց թողել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Ոստիկանությունը, չմոռանալով, որ Փաշինյանի «համբերության բաժակը լցվելու» արտահայտությունը մտել է մարզեր, շոուներ է բեմադրում Արփինե Սարգսյանի գլխավորությամբ: Այս անգամ...

11:34 13/09/2018«Жаманак»: Армении не будет позволено выдвинуть нового кандидата на пост генсека ОДКБГазета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что в ближайшие дни Юрий Хачатуров покинет пост генерального секретаря ОДКБ.
11:33 13/09/2018«Паст»: Нет ни «уложенных на асфальт», ни подвергнутых приводуНесмотря на то, что премьер-министр позавчера дал два часа директору Службы национальной безопасности и начальнику полиции, чтобы «уложить на асфальт» и разоружить незаконно вооруженные банды...
11:32 13/09/2018«Жоховурд»: В РПА опровергли сведения о намерении преподнести неприятный сюрпризГазета «Жоховурд» пишет, что согласно муссируемым слухам, на предстоящих 23 сентября выборах в Совет старейшин Еревана Республиканская партия Армении (РПА) намерена преподнести правительству Никола...
11:45 12/09/2018«Жоховурд»: В сфере животноводства зафиксирован серьезный спадГазета «Жоховурд» пишет, что в Армении зафиксирован довольно серьезный спад в сфере животноводства. Согласно данным Статистического комитета Армении, в январе-июле этого года в сфере животноводства...
11:30 12/09/2018«Грапарак»: В США не понимают смысл отправки в Сирию «гуманитарной миссии»Визиты Никола Пашиняна в Россию и некоторые его шаги вызвали недоумение Запада. В США не понимают смысл отправки в Сирию «гуманитарной миссии», особенно, когда они не были об этом заранее...
11:29 12/09/2018«Иравунк»: С подобным подходом осуществлять производство по уголовному делу – неприемлемоАдвокаты второго президента Армении Роберта Кочаряна вскоре выступят с заявлением в связи с аудиозаписью разговора директора Службы национальной безопасности и начальника Специальной следственной...
11:29 12/09/2018«Жоховурд»: Без оснований не могут кого-либо «уложить на асфальт»– адвокатВчера во время агитационной кампании блока «Мой шаг» в административном районе Давиташен премьер-министр Армении Никол Пашинян поручил начальнику полиции и директору СНБ «провести рейды» и разоружить...
11:45 11/09/2018«Грапарак»: Сасун Микаелян сейчас «на коне» иГазета «Грапарак» пишет, что годы назад Сасун Микаелян в своем родном селе Ванатур имел ресторан, который благодаря усилиям прежних властей был закрыт, когда он в 2008 году присоединился к...
11:38 11/09/2018«Жоховурд»: Рубен Варданян обижен на новую властьГазета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что встреча премьер-министра Армении Никола Пашиняна с армянскими бизнесменами в Москве прошла не очень гладко.
11:37 11/09/2018«Иратес»: В РПА отказались от принято ранее решения о поддержке Артака ЗейналянаГазета «Иратес» пишет, что Республиканская партия Армении (РПА) на выборах мэра Еревана не окажет никому из кандидатов полноценную поддержку, выбор свободен: каждый может поддержать кого и как...
11:37 11/09/2018«Грапарак»: Пашинян пытался завоевать доверие Владимира Владимировича и убедить его в чистоте своих намеренийГазета «Грапарак» пишет, что кроме официальной информации о встрече Путин – Пашинян всех интересует, о чем говорилось за закрытыми дверями, и какой результат дал этот визит.
18:02 08/09/2018«Это тонкая манипуляция»: Шант Арутюнян о заявлении премьера Армении Никола Пашиняна«Со стороны премьер-министра Армении неверно делать сравнение, тем более противопоставлять меня с моими товарищами», – заявил он.
11:40 07/09/2018«Жоховурд»: РПА не хочет идти на самороспуск парламента и внеочередные выборыГазета «Жоховурд» пишет, что противостояние между правительством Армении и Национальным Собранием продолжается.
11:40 07/09/2018«Грапарак»: Объявят ли амнистию по случаю Дня независимостиГазета «Грапарак» пишет, что осужденные ждут, что по случаю Дня независимости 21 сентября Никол Пашинян объявит амнистию.
11:38 07/09/2018«Иратес»: В полиции создалась сложная ситуацияГазета «Иратес» пишет, что после смены власти очевидна создавшаяся в полиции довольно проблематичная ситуация.
11:31 06/09/2018«Грапарак»: Геворк Костанян приглашен на работу в Европейскую прокуратуруГазета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что председатель постоянной парламентской комиссии по государственно-правовым вопросам и защите прав человека, бывший генпрокурор Геворк Костанян...
11:30 06/09/2018«Жоховурд»: Артур Агабекян не принимает предъявленное ему обвинениеГазета «Жоховурд» пишет, что в Следственном комитете Армении возбуждено уголовное дело по факту злоупотреблений в фонде «Мартик», более того, предъявлено обвинение одному из учредителей этого фонда –...
11:28 05/09/2018«Жоховурд»: Алик Саркисян не знает, о каких сфальсифицированных документах идет речьГазета «Жоховурд» пишет, что в Специальной следственной службе возбуждено еще одно дело о событиях 1 марта 2008 года, связанное с примененным полицией насилием утром 1 марта в отношении демонстрантов...
11:28 05/09/2018«Жаманак»: Арман Саакян занимается привлечением голосов в пользу партии «Процветающая Армения»Газета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что сын бывшего спикера парламента Галуста Саакяна – Арман Саакян включился в дело обеспечения голосов для партии «Процветающая Армения» на...
11:24 05/09/2018«Грапарак»: Директор СНБ, скорее всего, будет избран президентом ФФАГазета «Грапарак» пишет, что выборы президента Федерации футбола Армении (ФФА) назначены 22 сентября.