08:49 25/10/2024«Ժողովուրդ». Նախարարի նոր թեկնածուներն են Արփինե Սարգսյանը և Լիանա Ղալթաղչյանը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը արդարադատության նախարարի երկու նոր թեկնածուների է դիտարկում: Նրանք են՝ ներքին գործերի...
08:48 25/10/2024«Հրապարակ». Փաշինյանը երկիրը բաշխել է իր բդեշխների միջև, որոնք որոշում են, թե մարզում ով լինի համայնքապետ կամ ոստիկանապետ«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Լիսկաների և մյուսների բդեշխության ինստիտուտը ժամանակին քննադատող Նիկոլ Փաշինյանը երկիրը բաշխել է իր բդեշխների միջև, որոնք որոշում են, թե մարզում ով լինի համայնքապետ կամ...
08:47 25/10/2024«Ժողովուրդ». Փաշինյանը ԱԺ հանձնաժողովների համատեղ նիստում կներկայացնի 2025 թվականի բյուջեի նախագիծը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հաջորդ շաբաթ գործադիրը, Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ, կգնա խորհրդարան: Երկուշաբթի օրը Նիկոլ Փաշինյանը ԱԺ հանձնաժողովների համատեղ նիստում կներկայացնի 2025 թվականի բյուջեի...
08:44 25/10/2024«Հրապարակ». Իշխանությունը մտադիր է գերազանցել իր սահմանած բոլոր հակաիրավական, հակաբարոյական ռեկորդները«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Հայտնի է, որ մինչև հաջորդ համապետական ընտրությունները իշխանությունը փոփոխություններ կիրականացնի Ընտրական օրենսգրքում, որն արդեն շրջանառության մեջ է դրվել։ Պարզվում է՝...
09:09 24/10/2024«Ժողովուրդ». Գուրգեն Արսենյանի ցուցմունքը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ԱԺ նախկին պատգամավոր, այժմ Ռուսաստանում Հայաստանի դեսպան Գուրգեն Արսենյանի գրասենյակի դիմաց տեղադրված պայթուցիկի գործով, բնականաբար, հարցաքննվել է նաև ինքը՝ Արսենյանը:...
09:07 24/10/2024«Փաստ». Պետական պարտքն արդեն գերազանցել է 12 մլրդ դոլարը և երեք ամիսը մեկ մոտ 100 մլն դոլարով աճում է«Փաստ» թերթը գրում է. «Արդեն իսկ ներկա պահին իշխանությունները աջ ու ձախ միայն վարկեր են ներգրավում, որտեղից հնարավոր է։ Այս տարվա դեկտեմբերի կեսերին էլ Հայաստանը Արժույթի միջազգային հիմնադրամից 24,5...
09:06 24/10/2024«Ժողովուրդ». Չի բացառվում, որ արդարադատության նոր նախարարը ՔՊ անդամ չլինի, քանի որ գրագետ կուսակցականներ չկան ՔՊ-ում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը շուրջ մեկ ամիս է չի կարողանում արդարադատության նոր նախարար ընտրել։ Գրիգոր Մինասյանի հրաժարականից հետո ՔՊ կուսակցությունը երկու...
09:04 24/10/2024«Հրապարակ». Փաշինյանը դեմոկրատիա է խաղում՝ առաջարկելով արդարադատության նախարարի պաշտոնում թեկնածություններ առաջադրել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՔՊ վարչության վերջին նիստից հետո ՔՊ-ում այլևս կասկած չունեն, որ Նիկոլ Փաշինյանը դեմոկրատիա է խաղում՝ առաջարկելով արդարադատության նախարարի պաշտոնում թեկնածություններ...
09:02 24/10/2024«Փաստ». Տեղի է ունենում մեր երկիրը կտոր-կտոր թշնամիների տրամադրության տակ դնելու գործընթաց«Փաստ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանի անվան ՔՊ խմբակցության թվով 67 պատգամավոր, միահամուռ ու «հպարտ մենության» պայմաններում «կողմ» քվեարկելով, այսպես ասած՝ վավերացրեց Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև...
09:01 24/10/2024«Ժողովուրդ». Ինչու ՄԻՊ 20 ամյակի միջոցառմանը ներկա չէր Կարեն Անդրեասյանը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հոկտեմբերի 21-ին նշվեց ՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպանի հաստատության 20-ամյակը՝ կազմակերպելով «Օմբուդսմանական/ Մարդու իրավունքների ազգային հաստատությունները ճգնաժամային...
09:00 24/10/2024«Հրապարակ». Կառավարությունը մտադիր չէ շարունակել արցախցիներին տրվող սոցիալական աջակցության ծրագիրը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Դեկտեմբերին լրանում է արցախցիներին տրվող սոցիալական աջակցության ծրագրի ժամկետը, խոսքն ամսական 1 շնչին 40+10 հազարական դրամների մասին է։ Մեր տեղեկություններով՝...
08:49 24/10/2024«Փաստ». Հակառուսական քարոզչությունն աստիճանաբար տալիս է իր արդյունքները«Փաստ» թերթը գրում է. «Օրերս ամերիկյան Միջազգային հանրապետական ինստիտուտի (IRI) Հայաստանում իրականացված հարցման արդյունքներից պարզվում է, որ ըստ մեր քաղաքացիների, Հայաստանի առավել կարևոր քաղաքական...
08:48 24/10/2024«Ժողովուրդ». Արփի Դավոյանի քրոջը մի շարք կազմակերպություններ դատի են տվել՝ պահանջելով վճարել պարտքերը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթը պաշտոնական աղբյուրներից պարզեց, որ «ԷԿԼ ՕՖ ՈՒՎԿ», «ՍԵՖ Ինթերնեյշնլ ՈՒՎԿ», «Արեգակ ՈՒՎԿ» կազմակերպությունները դատարանների միջոցով փորձում են...
08:46 24/10/2024«Հրապարակ». «Ի՞նչ եք անում դուք»,- ուղիղ հարց է տվել Օսկանյանը արցախցիներին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Վարդան Օսկանյանի գլխավորած Արցախի ժողովրդի հիմնարար իրավունքների պաշտպանության հանձնախումբը վերադարձել է արտերկրից, որտեղ տասնյակ հանդիպումներ են ունեցել և քննարկել...
09:15 23/10/2024«Ժողովուրդ». Ալեն Սիմոնյանի եղբայրը այլևս կապ չունի՞ միլիարդավոր դրամների տենդերներ շահած «Եվրոասֆալտ» ՓԲԸ-ի հետ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Թեև փաստաթղթերով կամ իրականում ԱԺ նախագահի եղբայր Կառլեն Սիմոնյանը այլևս կապ չունի միլիարդավոր դրամների տենդերներ շահած «Եվրոասֆալտ» ՓԲԸ-ի հետ, սակայն այժմ «Դատալեքս»-ն է...
09:14 23/10/2024«Հրապարակ». Աղազարյանից բացի, հարցաքննության է կանչվել Արփի Դավոյանի օգնական Ներսես Խաչատրյանը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՔՊ-ի Վերահսկող հանձնաժողովը, Հովիկ Աղազարյանից բացի, հարցաքննության է կանչել նաև պատգամավոր Արփի Դավոյանի օգնական Ներսես Խաչատրյանին և պատգամավոր Նարեկ Զեյնալյանին։ Առաջինն...
09:12 23/10/2024«Ժողովուրդ». Ինչո՞վ է զբաղված թաղապետը, երբ իր ղեկավարած թաղապետարանում խմբով կաշառք ստանալու գործով են մեղադրվում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ Հակակոռուպցիոն կոմիտեն նոր սկանդալ է բացահայտել Կենտրոնի թաղապետարանի աշխատակազմի պաշտոնյաների մասով։ Մասնավորապես,...
09:11 23/10/2024«Հրապարակ». Սամվել Բալասանյանը որոշել է Գյումրին զիջել ՔՊ-ին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մոտ օրերս Գյումրու քաղաքապետ Վարդգես Սամսոնյանը հրաժարական կտա: Փոխքաղաքապետերից մեկը տնային կալանքի տակ է, մյուսը մեկնել է ԱՄՆ և, ըստ լուրերի, չի վերադառնալու:...
09:09 23/10/2024«Ժողովուրդ». Անգրագիտության մակարդակը համատարած է դարձել Հայաստանում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ ԳԱԱ-ի գիտակրթական միջազգային կենտրոնի դեկան, ֆիզիկամաթեմատիկական գիտությունների թեկնածու, կրթության ոլորտի փորձագետ Ատոմ Մխիթարյանը օրերս Hark Media TV-ի եթերում...
09:06 23/10/2024«Հրապարակ». Բանակում «բարդակ» է, սպայական կադրերի լուրջ դեֆիցիտ կա«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Բանակում ոչ մարտական պայմաններում զոհերի թիվն օրեցօր աճում է, անցած շաբաթ էլ 2 մահվան բոթ լսվեց, ու թեպետ իշխանությունները չեն ընդունում մեղքի իրենց բաժինը, սակայն, մեր...

11:04 08/03/2018«Жаманак»: Известно, кто займет пост одного из вице-премьеровГазета «Жаманак» пишет, что состав будущего правительства с каждым днем становится все более определенным.
11:46 07/03/2018«Жоховурд»: В действительности вопрос отпуска лекарств по рецептам остался нерешеннымГазета «Жоховурд» пишет, что вчерашнее заседание правительства можно охарактеризовать как «Сказку о добром премьере и злых министрах».
11:20 07/03/2018«Жаманак»: Государственный комитет кадастра недвижимости может быть упраздненГазета «Жаманак» пишет, что министр юстиции Давид Арутюнян во время обсуждений в парламенте структуры правительства заявил, что Государственный комитет кадастра недвижимости при правительстве Армении...
11:20 07/03/2018«Грапарак»: Закон о высшем образовании вызвал панические настроения у руководств вузовГазета «Грапарак» пишет, что закон о высшем образовании вызвал панические настроения в вузах, где большая часть заведующих кафедрами, руководителей – пожилые старики за 70 лет и которые после...
11:19 07/03/2018«Жаманак»: Фракция «Елк» выдвинет Никола Пашиняна кандидатом на пост премьер-министраГазета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что руководитель фракции «Елк» Никол Пашинян будет выдвинут кандидатом на пост премьер-министра и фракция «Елк» поддержит его.
13:05 06/03/2018«Голос Армении»: Весна без протоколовСовет национальной безопасности Армении единогласно одобрил аннулирование подписанных 10 октября 2009г. в Цюрихе протоколов.
12:11 06/03/2018«168 жам»: Турция создала непреодолимые препятствия – Танер Акчам«Для властей двух государств это был настоящий, искренний и позитивный шаг в направлении лучшего будущего армяно-турецких отношений, который отложен на неопределенный срок.
11:41 06/03/2018«Жаманак»: И нам, и правительству Армении предстоит еще многое сделать – Ричард Миллз«И нам, и правительству Армении предстоит еще многое сделать для наибольшего углубления наших отношений в экономической и торговой сфере», - такую точку зрения высказал в беседе с корреспондентом...
11:29 06/03/2018«Иратес»: Новоизбранный президент Армении не в восторге от того, что его будут сопровождать сотрудники безопасностиГазета «Иратес» пишет, что новоизбранный президент Армении Армен Саркисян не в восторге от того, что его отныне будут сопровождать сотрудники безопасности и кортеж – вопрос, который обсуждался и...
11:14 06/03/2018«Грапарак»: Число желающих бесплатно прокатиться в Гюмри было в 10 раз большеГазета «Грапарак» пишет, что в воскресенье ЗАО «Южно-Кавказская железная дорога» решила бесплатно перевезти первых пассажиров нового электропоезда из Еревана в Гюмри.
11:09 06/03/2018«Жаманак»: Никол Пашинян обратился к начальнику полиции Владимиру ГаспарянуРуководитель фракции «Елк» Никол Пашинян сообщил в беседе с корреспондентом газеты «Жаманак», что вчера обратился к начальнику полиции Армении Владимиру Гаспаряну с требованием предоставить документ,...
11:00 03/03/2018«Голос Армении»: Законопроект со многими неизвестнымиГазета «Голос Армении» представляет интервью с членом-корреспондентом НАН РА, профессором ЕГУ Арменом Трчуняном.
11:48 02/03/2018«Жоховурд»: Берег реки Дебед не укрепляется с армянской стороныГазета «Жоховурд» пишет, что процесс разграничения территорий между Арменией и Грузией еще не завершился.
11:22 02/03/2018«Жаманак»: АРФД намерено достичь полного контроля в Ширакской областиГазета «Жаманак» пишет, что некоторые представители АРФ «Дашнакцутюн» считают, что для долгосрочной коалиции руководство одной областью, со всеми главами общин, должно быть предоставлено партии.
11:03 02/03/2018«Иратес»: Этот вопрос закрыт – Давид ЛокянГазета «Иратес» пишет, что члены АРФ «Дашнакцутюн» Агван Варданян и Давид Локян поругались из-за должности вице-премьера, однако как выяснилось, власти не хотят видеть никого их них на этом посту.
11:03 02/03/2018«Жаманак»: Армен Саркисян 5 марта отбудет в СШАГазета «Жаманак» пишет, что хотя кандидат в президенты Армен Саркисян еще не избран президентом Армении, однако уже планирует свой первый зарубежный визит.
11:45 01/03/2018«168 жам»: В ближайшие два десятилетия членство стран Восточного партнерства в ЕС невозможно – Питер ШульцеПрофессор политологии Гёттингенского университета, директор Исследовательского института «Диалог цивилизаций» Петер Шульце, касаясь в беседе с корреспондентом газеты «168 жам» программы ЕС «Восточное...
11:19 01/03/2018«Жаманак»: Микаел Мелкумян вынужден будет отказаться от должности заведующего кафедройГазета «Жаманак» пишет, что вице-спикер парламента Микаел Мелкумян занимает должность заведующего кафедрой в Армянском государственном экономическом университете и не хочет отказываться от этой...
11:04 01/03/2018«Жоховурд»: С сегодняшнего дня часть лекарств будет отпускаться только по рецептамГазета «Жоховурд» пишет, что с сегодняшнего дня часть зарегистрированных в Армении лекарств будет отпускаться только по рецептам.
11:03 01/03/2018«Жоховурд»: Денежные переводы в Армению резко сократилисьГазета «Жоховурд» пишет, что в январе этого года резко сократились денежные переводы в Армению. Как стало известно изданию, в январе частные трансферты составили 94 млн. 672 тысяч долларов. По...