09:10 20/04/2024«Հրապարակ». Արցախցի պատգամավորները լուրջ մտահոգություններ ունեն արցախցիների կուտակած կենսաթոշակային գումարների հետ կապված«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Արցախի քաղաքական վերնախավը նախօրեին հավաք է անցկացրել ՀՀ-ում Արցախի ներկայացուցչությունում, որին մասնակցել են նաև Արցախի նախագահ Սամվել Շահրամանյանը, պետնախարար Արամ...
09:08 20/04/2024«Ժողովուրդ». Տավուշի այս գյուղերի հանձնումը 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի եռակողմ փաստաթղթի արդյունք է. Մովսես Հակոբյան«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Երեկ արդեն պաշտոնապես հաստատվեց, որ Հայաստանի իշխանությունները սահմանազատման և սահմանագծման անվան տակ հերթական զիջմանն են գնալու Տավուշի հատվածում: ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր...
09:06 20/04/2024«Հրապարակ». Փաշինյանը փորձել էր փափուկ բարձ դնել գյուղացիների գլխի տակ` նրանց հերթական անգամ խաբել են«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երեկ սահմանազատման հարցերով հանձնաժողովը հաղորդագրություն տարածեց՝ հայ ժողովրդին ավետելով գույժը, իսկ ադրբեջանցիներին մատուցելով հերթական նվերը՝ ՀՀ սուվերեն տարածքից 4...
09:05 20/04/2024«Ժողովուրդ». Թաթուլ Ասիլյանի առանձնատան վրա արձակված կրակոցների գործը մնացել է օդից կախված«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթին հասած տեղեկությունների համաձայն՝ նախկին ՔՊ-ական Թաթուլ Ասիլյանի առանձնատան վրա արձակված կրակոցների գործը մնացել է օդից կախված։ Մեզ հայտնի դարձավ, որ...
09:03 20/04/2024«Հրապարակ». Վահագն Հովակիմյանն ու ՄԻՊ Անահիտ Մանասյանը երկուշաբթի կգնան ԱԺ«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Վահագն Հովակիմյանն ու մարդու իրավունքների պաշտպան Անահիտ Մանասյանը երկուշաբթի կգնան խորհրդարան։ ԱԺ պատկան մշտական...
09:01 20/04/2024«Ժողովուրդ». Որտե՞ղ և ինչպե՞ս են պահվում ծառերը և հետագայում ի՞նչ ճակատագրի են արժանացել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Գաղտնիք չէ, որ Երևանի քաղաքային իշխանությունները ձախողեցին ծառերի փոփոխման գործընթացը։ «Կանաչապատում և շրջակա միջավայրի պահպանություն» ՀՈԱԿ-ը և քաղաքային իշխանությունը...
08:54 20/04/2024«Հրապարակ». Փաշինյանը Կոտայքի մարզի Զառ գյուղի դպրոցում վայելում էր իր սիրելի Պապ թագավորի մասին բեմականացումը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մինչ Տավուշի հողերի հանձնման հարցն էր լուծվում, Նիկոլ Փաշինյանը Կոտայքի մարզի Զառ գյուղի դպրոցում վայելում էր իր սիրելի Պապ թագավորի մասին բեմականացումը։ Նրա այցից առաջ,...
08:30 20/04/2024Կոռուպցիա կա, կոռուպցիա... և այնպես կա, որ նույնիսկ Արևմուտքն է բարձրաձայնում. «Փաստ»«Փաստ» օրաթերթը գրում է. Երբ մի քանի տարի առաջ Նիկոլ Փաշինյանին հարցնում էին, թե՝ «բա կոռուպցիան...», անմիջապես վրա էր բերում, թե՝ «...արմատախի՜լ ենք արել, միանշանակ ու աներկբա»: Այս վերջերս արդեն...
08:19 20/04/2024«Փաստ». Հանձնման հերթական արարը. ոսկեպարցիներին այլ բան է ասում, իսկ իրականում այլ բան պայմանավորվում«Փաստ» օրաթերթը գրում է. Մեր ունեցած տեղեկություններով, նախօրեին Նիկոլ Փաշինյանը հրավիրել է անվտանգության խորհրդի փակ գաղտնի նիստ, որի մասին նույնիսկ պաշտոնական հաղորդագրություն չի տարածվել:...
09:14 19/04/2024«Հրապարակ». Իր մտքում և վարքում արդեն իսկ ֆիքսել է, որ ճանապարհի այդ հատվածն ադրբեջանական է«Հրապարակ» թերթը գրում է . «Իշխանական կուլիսներում ուշագրավ վարկած է շրջանառվում Նիկոլ Փաշինյանի՝ Ոսկեպար ուղղաթիռով մեկնելու մասին։ Խնդիրը, ասում են՝ ոչ այնքան ճանապարհին դժգոհ մարդկանց...
09:12 19/04/2024«Ժողովուրդ». Անահիտ Ավանեսյանի հռչակած «օֆերտան» ֆիասկո է ապրել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանի հռչակած «օֆերտան» ֆիասկո է ապրել։ Ինչպես հայտնի է, դեռևս նախորդ տարեվերջին Ավանեսյանը Փաշինյանին վստահեցրել էր, թե պետական...
09:11 19/04/2024«Հրապարակ». Ով և ինչպես է կազմակերպելու Քաղաքացու օրը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Կառավարությունը՝ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ, այս տարի ևս պատրաստվում է նշել Սերժ Սարգսյանի հրաժարականը և իր վարչապետ դառնալը հավերժացնող Քաղաքացու օրը։ Հիշեցնենք, որ...
09:10 19/04/2024«Ժողովուրդ». Հիվանդանոցները չեղարկո՞ւմ են պետպատվերով ծառայությունները«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Առողջապահության նախարարությունը, որի շուրջ սկանդալը քայլերով գնում է դեպի Էկոնոմիկայի նախարարության «արահետով», չի դադարում ուշադրության կենտրոնում մնալուց։ Լուրերը, թե...
09:07 19/04/2024«Հրապարակ». Արդյո՞ք Փաշինյանը կմասնակցի Մոսկվայում կայանալիք միջոցառումներին, կմնա՞ շքերթին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մայիսի 7-ին նախատեսված է Վլադիմիր Պուտինի երդմնակալությունը։ Այս տարի նաև Եվրասիական տնտեսական միության 10-ամյակն է, որտեղ նախագահում է Հայաստանը։ Մայիսի 8-ին Մոսկվայում...
09:04 19/04/2024«Հրապարակ». Փաշինյանն ասել է, որ հենց միջազգային հանրությունն է պահանջում զիջել՝ ելնելով Ալմա-Աթայի հռչակագրից«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանի տավուշյան վերջին այցից հետո ՔՊ-ում փորձում են հասկանալ՝ ինչ է փոխվել վերջին օրերին, որ Փաշինյանը հետ է կանգնել միակողմանի զիջումների մտքից և ասել, որ տեղի է...
09:03 19/04/2024«Ժողովուրդ». Հայաստանում դպրոցներ են փակվում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «2024թ., հունվարի 20-ին Վայք քաղաքում Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց. «Այսօր հանրապետությունում ոչ մի դպրոց չի փակվում, այսօր դպրոց է կառուցվում»: Ժողովուրդ օրաթերթը...
10:30 18/04/2024«Փաստ». Այժմ խոսքը Սահմանադրական դատարանինն է«Փաստ» օրաթերթը գրում է. Սահմանադրական դատարանը որոշել է վերսկսել Վճռաբեկ դատարանի նախկին դատավոր Սուրեն Անտոնյանի դիմումի քննությունը` գրավոր ընթացակարգից անցնելով բանավորի: Ըստ Սահմանադրական...
09:14 18/04/2024«Հրապարակ». Իշխանության խոսքի հանդեպ տավուշցիները հավատ չունեն այլևս և որոշել են սպասել քայլերին«Հրապարակ» թերթը գրում է. ««Ինչ հարց որ ներկայացրել էինք, էդ հարցի պատասխանը եկել էր տալու։ Մենք տարբերակ էինք ներկայացրել՝ գետով սահման էինք ասել, նա էլ ասավ՝ 90 տոկոսով հաշվեք՝ լուծված է... Ասավ՝...
09:14 18/04/2024«Ժողովուրդ». Իշխանությունները իրենց «սրտի» կառուցապատողներից որ մեկի մոտ էլ փորձեն ստուգում իրականացնել, կբացահայտեն ավելին«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ԱԺ նախկին պատգամավոր Մհեր Սեդրակյանի ընտանիքին պատկանող «Բիդեք» ՍՊԸ-ում հայտնաբերվել են 4 չձևակերպված վարձու աշխատողներ, որոնց հարցով կազմվել է 1 միլիոն դրամի ակտ։...
09:11 18/04/2024«Փաստ». «Գող-գող գալիս-գնում են». Հոգևորականը Փաշինյանի՝ Ոսկեպար այցի մասին«Փաստ» թերթը գրում է. «Երեկ Նիկոլ Փաշինյանը նորից գնացել է Ոսկեպար՝ հանդիպելու տեղի բնակչության հետ: Մեր տեղեկություններով, ինչպես նախորդ անգամ, այս դեպքում էլ եղել է «փակ» հանդիպում, որից առաջ, մեր...

11:11 20/12/2016«Паст»: Партия Арама Карапетяна «Новые времена» присоединится к новому блокуПартия «Новые времена» Арама Карапетяна намерена присоединиться к блоку трех политических сил – «Гражданский договор», «Светлая Армения» и «Республика», пишет газета «Паст».
11:10 20/12/2016«Жаманак»: Речь Левона Тер-Петросяна была согласована с резиденцией президентаГазета «Жаманак» пишет, что, как и сообщалось ранее, выступление Левона Тер-Петросяна было очень мягким с точки зрения критики властей.
10:54 20/12/2016«Грапарак»: Сейран Оганян склоняется к сотрудничеству с Осканяном и ДаллакяномГазета «Грапарак» пишет, что в «Союзе азатамартиков» ждут окончательного решения Сейрана Оганяна, поскольку склоняются к совместному участию в предстоящих выборах.
10:03 20/12/2016«Голос Армении»: Русские староверы не рады найденному в их селе золотуГазета «Голос Армении» в номере от 20 декабря пишет: «Лорийское село Фиолетово, что на берегу реки Агстев, осталось единственным чисто русским селом в Армении».
12:08 17/12/2016«Айкакан жаманак»: Главный пластический хирург Армении получил предложение от трех партийИзвестный микрохирург Артавазд Саакян сообщил в беседе с корреспондентом газеты «Айкакан жаманак», что до выборов в Национальное Собрание Армении получил предложение о включении в предвыборный...
12:05 17/12/2016«Паст»: Гарегину Нушикяну дали понять, что для него в парламенте «нет места»Республиканская партия Армении уже задействовала свою бизнес «артиллерию» для святого дела привлечения голосов, однако некоторым предпринимателям придется выбыть из этого процесса.
12:04 17/12/2016«Жаманак»: АРФ «Дашнакцутюн» и Артур Багдасарян в панике от перспективы возвращения ЦарукянаГазета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что представители АРФ «Дашнакцутюн» предъявили президенту Сержу Саргсяну ультиматум с тем, чтобы он уговорил Царукяна отказаться от мысли о...
12:00 17/12/2016«Голос Армении»: Кто выйдет на панельГазета «Голос Армении» в номере от 17 декабря пишет: «Вся азербайджанская пресса пестрит гордыми рапортами о создании в Баку "армяно-азербайджанской" "Платформы для мира между Арменией и...
11:08 17/12/2016«Грапарак»: В преддверии предстоящих выборов РПА решила проявить сдержанностьГазета «Грапарак» пишет, что Республиканская партия Армении в этом году не планирует устраивать новогоднего банкета.
11:24 16/12/2016«Грапарак»: Гагик Царукян неожиданно уехал в БеларусьГазета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что бывший лидер партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян на днях неожиданно уехал в Беларусь и вернулся.
11:10 16/12/2016«Чоррорд ишханутюн»: Вице-губернаторы развлекаются в Индии за счет государстваГазета «Чоррорд ишханутюн» пишет со ссылкой на свои источники, что в то время как на государственном уровне принимаются законы, чтобы «влезть в карман» граждан и забрать 1000 драмов, вице-губернаторы...
11:01 16/12/2016«Паст»: Известный микрохирург Артавазд Саакян включен в список АРФ «Дашнакцутюн»Газета «Паст» пишет со ссылкой на свои источники, что в Ноемберянском районе Тавушской области по списку АРФ «Дашнакцутюн» будет выдвинут известный микрохирург Артавазд Саакян, который родом их села...
10:59 16/12/2016«Айкакан жаманак»: Политические планы Роберта Кочаряна будут уточнены после Нового годаИнформация об участии или неучастии Роберта Кочаряна в парламентских выборах 2017 года будет уточнена после Нового года.
10:57 16/12/2016«Жаманак»: Гурген Арсенян ведет переговоры с АОДДепутат парламентской фракции «Процветающая Армения», руководитель Объединенной трудовой партии Гурген Арсенян начал обсуждения вокруг совместного участия в предстоящих парламентских выборах с...
11:26 15/12/2016«Жаманак»: Сейран Оганян и Вардан Осканян встретились за рубежомГазета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что бывший министр обороны Сейран Оганян в августе этого года встретился за пределами республики с бывшим министром иностранных дел Армении...
11:23 15/12/2016«Грапарак»: Молчание Сержа Саргсяна усиливает тревогу у лишившихся «крыши» бывших членов ППАОжидалось, что после съезда Республиканской партии Армении Серж Саргсян прояснит статус лишившихся политической «крыши» бывших членов партии «Процветающая Армения», уточнив, кому и куда пойти, что...
10:51 15/12/2016«Паст»: Бензин может значительно подешеветьГазета «Паст» пишет со ссылкой на свои источники, что в течение последних месяцев президент РФ Владимир Путин во время встреч с главами различных государств – членов Евразийского экономического союза...
10:50 15/12/2016«Грапарак»: Тема возвращения Царукяна – табу для членов партии Вардана ОсканянаГазета «Грапарак» пишет, что тема Гагика Царукяна является табу в партии Вардана Осканяна «Единение».
10:48 15/12/2016«Жоховурд»: Политическое будущее многих решится на сегодняшнем заседании РПАГазета «Жоховурд» пишет, что сегодня в центральном офисе Республиканской партии Армении на улице Мелик-Адамяна состоится заседание исполнительного органа, на котором, по всей видимости, будет решен...