09:28 23/12/2023«Փաստ». «Ռուսաստան-Հայաստան» հանրային հաջորդ ֆորումի անցկացման հաջորդ վայրը լինելու է Երևանը«Փաստ» թերթը գրում է. «Չնայած վերջին շրջանում հայ-ռուսական հարաբերությունները հետևողականորեն ավերվում են, և պետական մակարդակով ուղղակի բոյկոտվում են Ռուսաստանի հետ առնչություն ունեցող բազմաթիվ...
09:26 23/12/2023«Ժողովուրդ». Փաշինյանը որոշել է «պատժել» չենթարկվող ՔՊ-ականներին«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանը որոշել է «պատժել» չենթարկվող ՔՊ-ականներին: Ինչպես «Ժողովուրդ» օրաթերթի աղբյուրներն են փոխանցում, վերջին շրջանում վարչության և նախաձեռնող խմբի նիստերին...
09:25 23/12/2023«Հրապարակ». Դատական համակարգի աշխատողներին, հավանաբար, «պատժում» են` դրամական պարգև չտալով«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ամանորին ընդառաջ պետական գրեթե բոլոր գերատեսչություններում նախատոնական պարգևավճարներ են բաժանում կամ, այսպես կոչված, 13-րդ աշխատավարձ են տալիս։ Ընդամենը մի քանի օր առաջ...
09:33 22/12/2023«Ժողովուրդ». Արթուր Ջավադյանը ոչ միայն անշարժ գույքի քանակով է փայլում, այլ նաև վարած մեքենայով«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Արթուր Ջավադյանը պաշտոնի նշանակվել է 2020 թվականի հունիսի 16-ին՝ վարչապետի որոշմամբ։ Ջավադյանը 2022 թվականի հայտարարատու տարում ձեռք...
09:31 22/12/2023«Հրապարակ». Իշխանությունները պետք է օգտագործեն Արցախի ներուժը և մարդկանց հնարավորություն տան աշխատանքի«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երեկ մեր լրագրողն Արցախի ԱԺ նախկին խոսնակ Արթուր Թովմասյանին հարցրել է, թե ինչով է զբաղվում Հայաստանում, ինչպես է հոգում իր, ընտանիքի ապրուստը, երբ Արցախի խորհրդարանի...
09:29 22/12/2023«Ժողովուրդ». ՔՊ գաղտնի ռեժիմով նիստերը փաստում են Փաշինյանի անհանգստությունների մասին«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Իշխող ՔՊ կուսակցության նիստերը խիստ գաղտնի ռեժիմով են անցնում: «Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ հատկապես վերջին շրջանում իշխանականների համար սահմանափակումները շատացել...
09:27 22/12/2023«Հրապարակ». Կարևորը՝ ԱԱԾ աշխատողները, ոստիկաններն ու քննիչները գոհ մնան«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ազգային անվտանգության ծառայություն այցելած Նիկոլ Փաշինյանը ելույթ է ունեցել և իր խոսքի վերջում աչքալուսանք տվել ԱԱԾ աշխատողներին. «Արձանագրում եմ, որ համաչափորեն...
09:26 22/12/2023«Ժողովուրդ». Պետք է փրկել ֆուտբոլն ու նրան վերադարձնել նախկին փառքը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Դեկտեմբերի 23-ին սպասվում է ՀՖՖ նախագահի ընտրությունը. ըստ էութան, սա ընտրություն անվանելն այնքան էլ ճիշտ չէ, քանզի իշխանությունների «այո»-ն ստացած Արմեն Մելիքբեկյանը...
09:25 22/12/2023«Հրապարակ». Վերջին շաբաթներին աննախադեպ չափերի են հասել բանկային տերմինալների վրա հարձակումները«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Բանկային համակարգին մոտ կանգնած աղբյուրներն ասում են, որ վերջին շաբաթներին աննախադեպ չափերի են հասել բանկային տերմինալների վրա հարձակումները, կեղծ գործարքները: Երևանի և...
09:24 22/12/2023«Ժողովուրդ». Ինչու Շահրամանյանն ինքը պաշտոնապես չի հայտարարում, որ չեղարկում է իր ստորագրած հրամանագիրը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Սեպտեմբերի 19-ին Ադրբեջանի կողմից Արցախի դեմ սանձազերծած պատերազմը դադարեցնելու նպատակով Արցախի իշխանությունները ստիպված եղան ընդունել Ադրբեջանի նախապայմանները՝ Արցախի...
09:22 22/12/2023«Հրապարակ». Առողջապահության նախարարությունում սպասում են, որ Փաշինյանը կհեռացնի նախարարին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Առողջապահության նախարարությունում սպասողական տրամադրություններ են, կոլեկտիվում ոմանք ակնկալում են, որ Փաշինյանը նախարարություն այցից, հաշվետվությունը լսելուց հետո...
09:39 21/12/2023«Փաստ». Դավիթ Ղումաշյանը փորձում է Ալավերդու նախկին համայնքապետի թիմակիցներին իր կողմը բերել՝ տարբեր առաջարկներ անելով«Փաստ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանի ՔՊ-ի կողմից բռնի իշխանազավթումից հետո Ալավերդիում նոր «պրոցեսներ» են ընթանում: Մեր աղբյուրների փոխանցմամբ, համայնքապետ կարգված Դավիթ Ղումաշյանը փորձում է...
09:29 21/12/2023«Ժողովուրդ». Արարատ Միրզոյանին ծեծի ենթարկելու գործով կալանավորված Արա Բադոյանի կալանքի ժամկետը երկարաձգվել է 3 ամսով«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանին ծեծի ենթարկելու գործով կալանավորված Արա Բադոյանի կալանքի ժամկետը երկարաձգվել է 3 ամսով: Նա կալանքի տակ կմնա մինչև 2024թ. մարտի...
09:23 21/12/2023«Հրապարակ». ՔՊ-ն ամբողջ իշխանությունն է ուզում Գյումրիում. Ինչու չեն համալրվել թափուր պաշտոնները«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Դեկտեմբերի 6-ին ՔՊ-ն հայտարարեց, որ միակողմանիորեն խզում է Գյումրիում 2021 թվականին` ՏԻՄ ընտրություններից հետո «Բալասանյան դաշինքի» հետ կնքած համագործակցությունը և դառնում...
09:20 21/12/2023«Ժողովուրդ». Արցախը թշնամուն «նվիրելուց» հետո Հայաստանը զրկվեց խոշոր և առատ ջրային աղբյուրներից«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հայաստանի Հանրապետությունը հարուստ է ջրային պաշարներով և ունի տարածաշրջանում քաղցրահամ ջրի ամենամեծ պաշարները, այդուհանդերձ, անհրաժեշտ է ջուրն օգտագործել խելամիտ։ Արցախը...
09:15 21/12/2023«Հրապարակ». Նախկին-ներկա նախարարների հակամարտությունը դրսևորվում է նաև կադրային քաղաքականության մեջ«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Առողջապահության նախկին-ներկա նախարարների հակամարտությունը դրսևորվում է նաև կադրային քաղաքականության մեջ։ Իր նախորդի՝ Արսեն Թորոսյանի «ինադու» Անահիտ Ավանեսյանն իր...
09:14 21/12/2023«Հրապարակ». Իշխանությունը անհանգստորեն քննարկում է պարենային անվտանգության հետ կապված խնդիրը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ նախօրեին տեղի ունեցած Անվտանգության խորհրդի նիստից հետո պաշտոնապես հաղորդվեց, որ, ի թիվս այլ հարցերի, քննարկվել են նաև «ՀՀ պարենային...
09:10 21/12/2023«Փաստ». Ինչու է Ռոբերտ Խաչատրյանը հայտնվել Նիկոլ Փաշինյանի «սև ցուցակում»«Փաստ» թերթը գրում է. «Նախօրեին Ազգային ժողովում քպականները բառիս բուն իմաստով «վրաերթի» ենթարկեցին իրենց իսկ կառավարության անդամին՝ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Ռոբերտ Խաչատրյանին:...
09:05 21/12/2023«Ժողովուրդ». Երևանում և մարզերում գրանցվել է ամուսնալուծությունների աճ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած թարմ տվյալների համաձայն՝ Արագածոտնի մարզում գրանցվել է ամուսնությունների ամենաբարձր շեմը. այն 1 000 բնակչի հաշվով կազմել է գրեթե 6.6%։...
09:02 21/12/2023«Հրապարակ». Պարզվում է՝ Վահե Ղազարյանը ոչ միայն երեխաների, այլև ՆԳՆ աշխատակիցների համար է Ձմեռպապ«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Գրել էինք, որ ՆԳ նախարար Վահե Ղազարյանն Ամանորին ընդառաջ Ձմեռպապի դեր է ստանձնել և ՆԳՆ աշխատակիցների երեխաների համար ամանորյա մանկական ներկայացումների տոմսեր է գնել, որոնց...

11:17 06/04/2016«Айкакан жаманак»: Грайр Товмасян передал в дар Армии обороны НКР свой внедорожникГазета «Айкакан жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что в Национальном Собрании Армении проходит сбор средств в поддержку Нагорно-Карабахской Республики.
11:17 06/04/2016«Айкакан жаманак»: Молодые солдаты отказываются уступить свои позиции членам добровольческих отрядовНаходящиеся на линии соприкосновения солдаты отказываются уступить свои позиции членам добровольческих отрядов из Еревана.
11:16 06/04/2016«Грапарак»: Осканян и Кочарян интенсивно работают над формированием новой партииГазета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что в эти дни экс министр иностранных дел РА Вардан Осканян и второй президент Армении Роберт Кочарян интенсивно работают над «декретами» и...
10:50 05/04/2016«Айкакан жаманак»: Планы азербайджанского руководства провалилисьСитуация, создавшаяся на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил, – долго продолжаться не может.
10:45 05/04/2016«Голос Армении»: Надо лишить Азербайджана иллюзии, что ВС НКР будут вести только оборонительные боиГазета «Голос Армении» в номере от 5 апреля пишет: «В эти дни Армения и Нагорный Карабах, армяне диаспоры и наши друзья со всего мира склоняют голову перед памятью молодых ребят, погибших за свободу...
10:40 05/04/2016«Голос Армении»: Марага-Талиш. Спустя 24 года Азербайджан вновь совершил военное преступление в армянском селеГазета «Голос Армении» в номере от 5 апреля пишет: «Менее чем через неделю исполнится 24 года со дня "современной Голгофы" - геноцида, устроенного азербайджанским ОМОНом в селе Марага Мартакертского...
10:28 05/04/2016«Жоховурд»: Высокопоставленные российские чиновники прибудут сегодня в АрмениюГазета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что сегодня группа высокопоставленных чиновников из Российской Федерации прибудет в Армению, а также в Азербайджан.
11:17 02/04/2016«Жоховурд»: В деле пострадавших от компании «Тонус» владельцев квартир есть позитивный сдвигВ деле пострадавших от строительной компании «Тонус» более 160 жителей-владельцев квартир, кажется, просматривается позитивный сдвиг, пишет газета «Жоховурд».
11:16 02/04/2016«Голос Армении»: Красная корова кожи не меняетАкрам АЙЛИСЛИ вновь под прицелом Пока Ильхам Алиев из кожи вон лез, лихорадочно подписывая указы об освобождении ряда политзаключенных и пытаясь косметическими мерами замаскировать масштабные...
10:50 02/04/2016«Айкакан жаманак»: Проект Налогового кодекса держат в строгой тайне от общественностиНесмотря на то, что правительство Армении одобрило проект Налогового кодекса РА, документ продолжают держать в строгой тайне от общественности.
10:49 02/04/2016«Жаманак»: Заруи Постанджян считает, что в обсуждении проекта Избирательного кодекса необходимости нетГазета «Жаманак» пишет, что представители парламентской фракции «Наследие» не явились на обсуждения вокруг проекта Избирательного кодекса РА в формате «4+4+4».
10:53 01/04/2016«Грапарак»: Продолжается процесс поэтапной передачи власти АРФ «Дашнакцутюн»Премьер-министр Армении Овик Абраамян накануне освободил от должности нескольких заместителей губернаторов, назначив на их места новых людей.
10:27 01/04/2016«Айкакан жаманак»: Дела нескольких членов преступной группировки будут отделены и направлены в судГазета «Айкакан жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что дела нескольких из обвиняемых 33 лиц по делу преступной группировки будут отделены и направлены в суд.
10:14 01/04/2016«Грапарак»: Дочь депутата РПА вышла замуж за сына владельца комплекса «Цхотнер»Газета «Грапарак» пишет, что элита Республиканской партии Армении (РПА) участвовала в очередной свадьбе: поженились дочь депутата РПА Ованнеса Софояна и сын владельца гостиничного комплекса...
09:37 31/03/2016«Грапарак»: Армения будет платить за газ в российских рубляхГазета «Грапарак» со ссылкой на российские источники пишет, для Армении снизится не цена на газ, вместо этого выплаты будут производиться в рублях.
09:36 31/03/2016«Жаманак»: УЕФА не оштрафует Федерацию футбола АрменииВо время игры сборных Армении и Белоруссии по футболу в Ереване представитель фан-клуба «ФАФ» выбежал в файером на поле.
09:31 31/03/2016«Грапарак»: Процесс создания партии Вардана Осканяна откладываетсяГазета «Грапарак» пишет, что временно откладывается создание Варданом Осканяном политической партии.
11:12 30/03/2016«Жоховурд»: Ованнес Овсепян назначил себе нового советникаГазета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что председатель Комитета государственных доходов РА Ованнес Овсепян назначил накануне нового советника.
11:01 30/03/2016«Грапарк»: Акоп Акопян намерен попросить Жириновского разрекламировать его фильмГазета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что Акоп Акопян («Чойт») на днях поедет в Москву, чтобы встретиться с депутатом Госдумы РФ Владимиром Жириновским.
10:48 30/03/2016«Жоховурд»: Левон Мкртчян меняет отделку в рабочем кабинете бывшего министраГазета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что новоназначенный министр образования и науки Армении Левон Мкртчян начал ремонтировать свой кабинет.