09:38 26/08/2023«Հրապարակ». Պարզվում է՝ Հայկ Մարությանի բերած 100 «Գազել»ից օրական շահագործվում է առավելագույնը 65-ը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «2019 թվականին քաղաքապետ Հայկ Մարությանը մեծ շուքով ներկայացրեց, որ պատրաստվում է պայմանագիր կնքել WYG բրիտանական ընկերությանը հետ նոր երթուղային ցանցը մշակելու համար, անգամ...
09:36 26/08/2023«Փաստ». Կարեն Մաթևոսյանը միանգամից հետ է կանգնել իր մի շարք հայտարարություններից«Փաստ» թերթը գրում է. «Օրերս Արցախի աշխարհազորի հրամանատար ներկայացող Կարեն Մաթևոսյանը հանդես էր եկել տեսաուղերձով և բավական կոշտ ու քննադատական շեշտադրումներով մի քանի հայտարարություններ հնչեցրել՝...
09:34 26/08/2023«Ժողովուրդ». Ինչ են հայտարարագրել ընտրություններին մասնակցող քաղաքական ուժերը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Սեպտեմբերի 17-ին կայանալիք Երևանի ավագանու ընտրություններին մասնակից 14 ուժերն արդեն Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով են ներկայացրել իրենց հայտարարագրերը։ 14 ուժերից...
09:32 26/08/2023«Հրապարակ». «Մուտքն արգելելով՝ չեն կարողանալու մարդկանց բերանը փակել». Կրովոպուսկով«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Օգոստոսի 24-ին «Հայաստանի հետ բարեկամության և համագործակցության ռուսական ընկերության» ղեկավար Վիկտոր Կրիվոպուսկովի մուտքը երկիր արգելվել է հենց օդանավակայանում։ Վերջինս սա...
09:29 26/08/2023«Փաստ». Ռուբեն Վարդանյանը «ստվերից» դուրս է գալիս«Փաստ» թերթը գրում է. «Երևանի ավագանու ընտրությունների քարոզարշավի մեկնարկն աչքի ընկավ ոչ միայն քաղաքական ուժերի կարգախոսների ներկայացմամբ ու խոստումների տեղատարափով, այլև որոշակի «բացահայտումներով»:...
09:26 26/08/2023«Ժողովուրդ». Նախկինում ամենակոռումպացված համակարգում աշխատած, իսկ այժմ պատգամավոր Արմեն Խաչատրյանը ո՛չ գույք ունի՞, ո՛չ էլ տրանսպորտային միջո՞ց«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության պատգամավոր Արմեն Խաչատրյանի տարեկան հայատարարագիրը «դասական ոստիկանի» հայտարարագիր է. նա ոչինչ չունի իր անունով: Հիշեցնենք,...
09:23 26/08/2023«Հրապարակ». Ռուս խաղաղապահները պնդում են՝ իրենց անհրաժեշտ պարագաները շարունակելու են ստանալ Գյումրիի ռազմաբազայից«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Թեպետ պաշտոնական Ստեփանակերտը չի հաստատում Ադրբեջանի հետ Աղդամով առևտուր անելու լուրերը՝ հայտարարելով, որ քննարկումներ են ընթանում, սակայն Արցախից լուրեր են հասնում, որ...
09:21 26/08/2023«Փաստ». Առաջարկվում է փոքր Կենտրոնում առավոտյան ժամը 7-ից մինչև գիշերը ժամը 23:00-ն արգելվեն խանութների առաքումները«Փաստ» թերթը գրում է. «Երևանի ավագանու ընտրություններին մասնակցող «Հաղթանակ» կուսակցության քաղաքապետի թեկնածու Վիկտոր Մնացականյանը քարոզարշավի մեկնարկին հանդես եկավ ուշագրավ առաջարկներով, որոնք բուռն...
09:19 26/08/2023«Ժողովուրդ». Իշխող ուժը ողջ կուսակցական ու պետական ռեսուրսները կկենտրոնացնի քարոզարշավի վրա«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը հանգստյան օրերին՝ շաբաթ ու կիրակի, ամբողջ թափով քարոզարշավ կանի. իշխող ուժը ողջ կուսակցական ու պետական ռեսուրսները կկենտրոնացնի...
09:17 26/08/2023«Հրապարակ». Փաշինյանն առաջիկայում մի քանի նախարարի է պաշտոնանկ անելու«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Լուրեր են շրջանառվում, որ Նիկոլ Փաշինյանն առաջիկայում մի քանի նախարարի է պաշտոնանկ անելու։ Առայժմ դա ծածուկ են պահում, քանի որ փոփոխությունները մտադիր են անել աշնանը՝...
09:15 26/08/2023«Փաստ». Գիվի Հովհաննիսյանը Արմեն Աշոտյանին կալանավորելուց հետո իր մերձավոր շրջապատում գլուխ է գովացել. Ի՞նչ է ասել«Փաստ» թերթը գրում է. «Ինչպես երևում է, ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանի` կալանքի երկարաձգմամբ սկանդալային հայտնիություն ձեռք բերած Հակակոռուպցիոն դատարանի դատավոր Գիվի Հովհաննիսյանը բավական «ոգևորված»...
09:13 26/08/2023«Ժողովուրդ». Զինկոմիսարիատներում կոռուպցիան վխտում է, ու աջուձախ զինվորների են տարեկետում տալիս«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ ՊՆ զորակոչային և զորահավաքային համալրման ծառայության պետ Արմեն Ավթանդիլյանի հեռացումը անակնկալ է եղել ՊՆ աշխատակիցների համար, ու որևէ մեկնաբանություն չի տրվել, թե ինչու...
09:11 26/08/2023«Հրապարակ». Առանձնահատուկ պահանջարկ ունեցող համարանիշների թողարկման մասին նախագիծը հույժ կարևոր քննարկո՞ւմ«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Արձակուրդից հետո իշխանությունը խորհրդարանական աշխատանքները որոշել է սկսել պետության համար հույժ կարևոր նախագծերի քննարկմամբ։ Հիշեցնենք, որ օգոստոսի 24-ին ավարտվեց...
09:25 25/08/2023«Ժողովուրդ». ՔՊ-ականները որոշել են, որ Նիկոլ Փաշինյանի ակտիվ մասնակցությունը քարոզարշավին ոչ մի օգուտ չի տալու իրենց«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը մինչ պաշտոնական քարոզարշավի մեկնարկը գրեթե ամենօրյա ռեժմով հանդիպումներ ու քննարկումներ է...
09:22 25/08/2023«Հրապարակ». Փաշինյանը վարչապետի պաշտոնում էլ չի դադարում լրագրող աշխատել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Կառավարության նիստում Նիկոլ Փաշինյանի երեկվա աղմկահարույց հայտարարության թեման, պարզվում է, տևական ժամանակ է՝ քննարկվում է Արցախում։ Փաշինյանը, որ վարչապետի պաշտոնում էլ չի...
09:19 25/08/2023«Ժողովուրդ». Ինչու կառավարության նիստերին միջուկային անվտանգության հարցերը չեն բարձրացվում ընդհանրապես«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ կառավարությանն առընթեր միջուկային անվտանգության կարգավորման կոմիտեն նախագահ չունի: Այս հաստիքը թափուր է դեռ անցյալ տարվանից: Կոմիտեն, սակայն, ունի աշխատակազմ,...
09:16 25/08/2023«Հրապարակ». Առուշ Առուշանյանն առաջիկա օրերին պատրաստվում է նշել Գորիսի օրը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Չնայած իր անձի շուրջ բարձրացած վերջին օրերի աղմուկին ու թիրախավորմանը, Գորիս համայնքի ղեկավար Առուշ Առուշանյանն առաջիկա օրերին, ամենայն հավանականությամբ՝ օգոստոսի 28-ին կամ...
09:13 25/08/2023«Ժողովուրդ». Ինչով է աչքի ընկնում ՔՊ-ի ավագանու ցուցակը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության ավագանու ցուցակն աչքի է ընկնում իր բազմազանությամբ և խայտաբղետությամբ. ցուցակում ընդգրկված են ոչ միայն պաշտոնյաներ, տարբեր ոլորտի...
09:10 25/08/2023«Հրապարակ». Առուշանյանի մրցակից Աբունցին ազատել են պաշտոնից«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Արդեն մի քանի շաբաթ է՝ Պետական եկամուտների կոմիտեի Սյունիքի օպերբաժնի պետի պաշտոնից ազատել են Վլադիմիր Աբունցին, ով Գորիսի վերջին ընտրություններում ՔՊ-ի քաղաքապետի...
09:07 25/08/2023«Ժողովուրդ». Բռնության ենթարկված երեխայի հոր հեռախոսի մեջ եղել են մի քանի տեսանյութեր՝ երեխայի մասով«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Գավառցի երեխայի նկատմամբ դաժան վերաբերմունք ցուցաբերած մոր՝ Աննա Արևշատյանի նկատմամբ հարուցված քրեական գործով Նուբարաշենի բանտում հարցաքննվել է երեխաների հայրը՝ Թաթուլ...

11:23 16/05/2015«Айкакан жаманак»: Компании понизили закупочные цены на молокоГазета «Айкакан жаманак» получила из различных областей Армении сообщения о том, что компании понизили закупочные цены на молоко.
11:18 16/05/2015«Жоховурд»: Обсуждается вопрос отставки губернатора СюникаГазета «Жоховурд» пишет, что власти Армении обсуждают вопрос отставки губернатора Сюника Сурика Хачатряна и его дальнейшей судьбы.
11:12 16/05/2015«Голос Армении»: Горячее лето отменяется. ППА восстанавливает ячейкиГазета «Голос Армении» в номере от 16 мая пишет: «Как уже сообщалось, ППА принимает участие в реформе Конституции, делая вид, что совершенствует полупрезидентскую модель, хотя всем известно, что...
10:44 15/05/2015«Жоховурд»: Сын губернатора Сюника улетел в КиевПо сведениям газеты «Жоховурд», сын губернатора Сюника Сурика Хачатряна – Тигран Хачатрян покинул Армению воздушным путем.
10:38 15/05/2015«Иратес de facto»: Русские обеспокоены американским финансированием армянских структурГазета «Иратес de facto» пишет, что Россия не на официальном уровне пытается дать что-то понять Армении.
10:32 15/05/2015«Жаманак»: Из супермаркетов Алексаняна убрали игровые аппаратыПосле публикации газеты «Жаманак» об установке в сети супермаркетов Самвела Алексаняна игровых аппаратов «Эл лото» они были убраны оттуда.
10:28 15/05/2015«Айкакан жаманак»: Обсуждается вопрос формирования коалиции АРФД-РПАГазета «Айкакан жаманак» пишет, что, несмотря на публичные опровержения, источники подтверждают, что в кулуарах власти обсуждается вопрос формирования коалиции АРФД-РПА.
11:47 14/05/2015«Аравот»: Сегодня решится вопрос участия Сержа Саргсяна в саммите «Восточного партнерства»Газета «Аравот» пишет, что приближается дата очередного саммита «Восточного партнерства» ЕС в Риге. Он состоится 21 мая. Однако, несмотря на то, что до саммита осталась лишь неделя, вопрос участия...
11:25 14/05/2015«Жоховурд»: Несколько миллионов долларов – не фантастическая сумма для Армена ЕрицянаВ это воскресенье, 17 мая, в 22 общинах Лорийской, Сюникской и Тавушской областей Армении должны состояться референдумы по вопросу укрупнения общин.
11:05 14/05/2015«Жоховурд»: Тендер в министерстве энергетики выиграла компания, представившая самую высокую ценуГазета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что недавно министерство энергетики и природных ресурсов Армении объявило какой-то конкурс на строительство, в котором участвовали две...
10:51 14/05/2015«Чоррорд ишханутюн»: Институт бизнес-омбудсмена внедряется для Хачатура СукиасянаГазета «Чоррорд ишханутюн» обратилась к очередному визиту президента Европейского банка реконструкции и развития Сумы Чакрабати в Ереван и в частности к его заявлению о том, что Армении необходим...
10:49 14/05/2015«Грапарак»: Близкий родственник Бибина проводит аудит в компании «Электрические сети Армении»Газета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что в эти дни в ЗАО «Электрические сети Армении» проводится системный аудит.
10:46 14/05/2015«Грапарак»: Посол Армении в Беларуси в скором времени покинет свой постЧрезвычайный и Полномочный посол РА в Беларуси Армен Хачатрян в скором времени покинет свой пост. Об этом пишет газета «Грапарак» со ссылкой на свои источники в министерстве иностранных дел Армении....
11:22 13/05/2015«Айкакан жаманак»: Будет подписан новый документ о возобновлении переговоров Армения-ЕСГазета «Айкакан жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что президент Армении Серж Саргсян примет участие 21-22 мая в саммите «Восточного партнерства» ЕС в Риге, где будет подписан новый...
11:13 13/05/2015«Жоховурд»: Шериф вернулся в Армению и развернул активную партийную деятельностьГазета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что бывший член парламентской фракции «Процветающая Армения» Григор Григорян (Шериф), который около года назад из-за проблем со здоровьем...
11:05 13/05/2015«Жоховурд»: Максим Акопян вынужден будет отказаться от управления Ахталинского ГОКБывший генеральный директор «Зангезурского медно-молибденового комбината» Максим Акопян в ближайшее время, возможно, вынужден будет отказаться и от управления ЗАО «Ахталинский горно-обогатительный...
11:02 13/05/2015«Жоховурд»: Авиакомпания Air Armenia пока не готова к возобновлению полетовГазета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что авиакомпания Air Armenia пока не готова к тому, чтобы возобновить полеты к концу мая, как ранее заявляла.
11:00 13/05/2015«Жаманак»: Самвел Алексанян установил в сети супермаркетов «Ереван Сити» игровые аппаратыДепутат парламента Армении от фракции РПА, бизнесмен Самвел Алексанян нашел новый способ разбогатеть.
10:41 12/05/2015«Айкакан жаманак»: Сын губернатора Сюника будет подвергнут приводуГазета «Айкакан жаманак» со ссылкой на источники пишет, что сегодня утром оперативная группа отправится за сыном губернатора Сюникской области Армении Сурика Хачатряна.
10:36 12/05/2015«Грапарак»: Известен список депутатов, которые поедут в КанадуГазета «Грапарак» пишет: «Великая война» закончилась: известен список представителей Национального Собрания Армении, которые поедут в Канаду.