09:06 16/08/2023«Հրապարակ»․ Նախկին իշխանավորների ընտանիքները՝ իշխանության թիրախում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՀՀ նախկին ոստիկանապետ, Սերժ Սարգսյանի նախկին խորհրդական Ալիկ Սարգսյանի դուստրը` Նաիրա Ալիկի Սարգսյանը, ով բնակվում է Արարատի մարզի Կանաչուտ գյուղի Ալիկ Սարգսյանի անվան...
09:03 16/08/2023«Ժողովուրդ». Ում է պատկանում Օպերայի տարածում տեղադրված նոր ատրակցիոնը«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Երեւանի կենտրոնում՝ Օպերայի եւ բալետի թատրոնի հենց հարակից հատվածում, խաղային նոր ատրակցիոն է տեղադրվել: Ատրակցիոնը ուժային չափիչ ֆունկցիա ունի. հարվածում ես, եւ, ըստ...
09:00 16/08/2023«Հրապարակ». Սյունիքում նախապատրաստվում են Փաշինյանի այցին«Հրապարակ» օրաթերթը գրում է. «Սյունիքում նախապատրաստվում են Փաշինյանի այցին, չնայած դեռ հաստատում չեն ստացել այցի եւ այցի ժամկետների վերաբերյալ, սակայն հուսով են, որ վարչապետը կիրականացնի դեռեւս...
08:56 16/08/2023«Ժողովուրդ». Արայիկ Հարությունյանը սեպտեմբերին կխոսի. քննիչ հանձնաժողովում սպասում են«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ ԱԺ քննիչ հանձնաժողովը սեպտեմբերին նիստ կհրավիրի, որի ժամանակ այս անգամ կխոսի Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը։ Ի...
09:40 15/08/2023«Ժողովուրդ». Մարզպետ Մուշեղ Մուրադյանն իր աշխատանքային կարիերայի ընթացքում մեծ ունեցվածք է դիզել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հեղափոխությունից հետո պետական ապարատում յուղալի պաշտոններ զբաղեցնող պաշտոնյաները կա՛մ բանկային համակարգի նախկին աշխատակիցներ են, կա՛մ նախկին լրագրողներ։ Հենց այդ բանկային...
09:37 15/08/2023«Հրապարակ». Ագրարային համալսարանի խորհրդի կազմում ընդգրկվել է Ավետիք Չալաբյանի դեմ ցուցմունք տված Թոռնիկ Ալիյանը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Օգոստոսի 10-ին ՀՀ վարչապետի 825-Ա որոշմամբ հաստատվել է Հայաստանի ազգային ագրարային համալսարանի հոգաբարձուների խորհրդի կազմը: Խորհրդի կազմում կրկին ընդգրկվել է պարենամթերքի...
09:35 15/08/2023«Ժողովուրդ». Էդուարդ Մադաթյանը իր վրա է վերցրե՞լ «Հանրապետություն» կուսակցության քարոզարշավի հետ կապված ողջ ֆինանսական ծախսը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Երևանի ավագանու ընտրություններին մասնակցելու է նաև ԱԺ նախկին պատգամավոր, ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարար Էդուարդ Մադաթյանի եղբորորդին՝ Սարգիս Մադաթյանը: Վերջինս...
09:32 15/08/2023«Հրապարակ». Ի՞նչ է սա, եթե ոչ կոռուպցիա«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երեք կուսակցություններից կազմված դաշինք էր «Ելքը»` «Քաղաքացիական պայմանագիր», «Լուսավոր Հայաստան», «Հանրապետություն»: 2018-ին նրանց ճանապարհները բաժանվեցին: ԼՀԿ-ն թունդ...
09:29 15/08/2023«Ժողովուրդ». Արարատի զորամասում ազատումներ են սպասվում. Որն է պատճառը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ Արարատի զորամասում ազատումներ են սպասվում։ Պատճառը զորամասի ժամկետային 2 զինծառայողների կողմից ինքնասպան լինելու դեպքերն...
09:26 15/08/2023«Հրապարակ». Իշխանությունը մեծ «լվացք» է նախաձեռնել` փողերի լվացք«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նախ ՀՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավարն աչքալուսանք տվեց, թե սեպտեմբերին մի չտեսնված աստղի համերգ են կազմակերպում, հետո կառավարության որոշման արտահոսքից տեղեկացանք, որ...
09:23 15/08/2023«Ժողովուրդ». Սնուփ Դոգգը թմրանյութ կգտագործի՞ արդյոք բեմի վրա. ինչպես են լուծել այս հարցը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հուլիսի վերջին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը գրառում կատարեց ֆեյսբուքյան իր էջում, որը դարձավ մեծ քննարկումների թեմա: Մասնավորապես, ասվում էր, որ...
09:20 15/08/2023«Հրապարակ». Արցախի խորհրդարանական ընդդիմությունը սպասում է՝ արդյոք Իշխանյանը կպարի՞ ՀՀ իշխանությունների դուդուկի տակ«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Չնայած Դավիթ Իշխանյանն Արցախի խորհրդարանի նախագահ ընտրվեց քաղաքական ուժերի լայն կոնսենսուսով, սակայն Արցախի խորհրդարանական ընդդիմությունը սպասում է, թե արդյոք Իշխանյանը...
09:25 12/08/2023«Ժողովուրդ». Ինչ գույք ու ֆինանսական միջոցներ է հայտարարագրել Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Ստեփան Մաչյանը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Ստեփան Մաչյանը պաշտոնը ստանձնել է 2022 թվականին՝ Հրաչյա Սարգսյանի՝ քաղաքապետ եղած ժամանակ։ Նրանք միասին երկար տարիներ աշխատել են բանկային...
09:20 12/08/2023«Ժողովուրդ». Ովքեր են լինելու «Ապրելու երկիր» կուսակցության ցուցակում առաջին հինգ համարները«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Այս օրերին քաղաքական ուժերն իրենց նախընտրական ցուցակներն են ներկայացնում Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով։ Քաղաքական թիմերն արդեն սկսել են տեղեկատվություն տարածել իրենց...
09:15 12/08/2023«Ժողովուրդ». Գնդապետի որդու դանակահարության գործով նախաքննական մարմինը մեղադրյալների նկատմամբ քրեական հետապնդման ժամկետը կասեցրել է«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Ոստիկանության նախկին գնդապետ Վարդան Նադարյանի որդու դանակահարության գործով ուշագրավ որոշում է կայացվել։ «Ժողովուրդ» օրաթերթին հասած տեղեկությունների համաձայն՝ նախաքննական...
09:09 12/08/2023«Ժողովուրդ». Իրավական համակարգում քննարկել են, որ բանտապետի հարցը անձամբ պետք է որոշի Նիկոլ Փաշինյանը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ քաղաքական իշխանությունները ՔԿ ծառայության պետի նշանակման հարցը չեն թողել ՀՀ արդարադատության նախարարի որոշմանը։ Չնայած այն...
09:18 11/08/2023«Ժողովուրդ». Իշխանությունները սիրո՞ւմ են կոնյակներ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Երևանի 2799-ամյակին քաղաքապետարանը երկու պայմանագրով 1000 հատ կոնյակ է գնել «Երևանի կոնյակի գործարան» ՓԲԸ-ից 23 մլն 700 հազար դրամ ընդհանուր արժեքով։ Ըստ պայմանագրի՝...
09:14 11/08/2023«Ժողովուրդ». ԿԸՀ նախագահն անշարժ գույք և 2 հողամաս է նվեր ստացել, բայց գաղտնի է պահում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ԿԸՀ նախագահ Վահագն Հովակիմյանը, որը եղել է Նիկոլ Փաշինյանի հիմնադրած ՔՊ վարչության անդամ, որպես չեզոք պաշտոնյա, այժմ կազմակերպում է Երևանի ավագանու ընտրությունները։...
09:08 11/08/2023«Ժողովուրդ». Նիկոլ Փաշինյանը անձամբ կմասնակցի՞ քարոզարշավին՝ շրջելով Երևանի փողոցներով«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունում այս օրերին ակտիվորեն քննարկվում է ավագանու ընտրությունների քարոզարշավում Նիկոլ Փաշինյանի մասնակցության հարցը: «Ժողովուրդ»...
09:04 11/08/2023«Ժողովուրդ». Ինչ կլինի, եթե ռուսական փաստացի աջակցություն ունեցող ուժերը հաղթեն Երևանի ավագանու ընտրություններում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Երևանի ընտրությունները որքան քաղաքային են, այնքան էլ քաղաքական են: Ու եթե մի փոքր հեռու գնանք, ապա կստացվի, որ ՌԴ և Արևմուտք բախում է լինելու ՀՀ մայրաքաղաքում: Մինչ այս...

10:42 18/04/2015«Айкакан жаманак»: Уровень менеджмента в «ЭСА» вызывает серьезные сомнения у собственникаУ российского собственника ЗАО «Электрические сети Армении» компании «Интер РАО ЕЭС», по всей видимости, возникли определенные сомнения вокруг управления финансовыми потоками и деятельностью «ЭСА».
10:38 18/04/2015«Грапарак»: Губернатор Тавуша продолжает избавляться от кадров предшественникаГубернатор Тавушской области Овик Абовян продолжает избавляться от кадров предшественника – Армена Гуларяна, поскольку Гуларян все еще пытается вернуться обратно на должность.
10:41 17/04/2015«Жаманак»: Бывший мэр Абовяна намерен вернуться на прежнюю должностьБывший мэр Абовяна Карапет Исраелян примет участие в выборах мэра города. Об этом он сообщил газете «Жаманак». К.Исраелян занимал пост мэра города с 1999 по 2008 гг. На этом посту его сменил Карапет...
10:29 17/04/2015«Аравот»: У Турции нет ресурсов, чтобы пойти против мираПолитолог Степан Сафарян считает принятую Европарламентом резолюцию цепной реакцией, чему последовали осуждение Геноцида армян Европейской народной партией, Европейским парламентом, заявления...
10:24 17/04/2015«Айкакан жаманак»: В селе Солак эпидемия бруцеллезаВ Котайкской области скот заразился бруцеллезом. Болезнью заразились также несколько жителей села Солак. Об этом газете «Айкакан жаманак» сообщил руководитель сельской администрации Бадал Саргсян. В...
10:23 17/04/2015«Грапарак»: Правительство Турции оказалось в цейтнотеГазета «Грапарак» пишет, что посольство Армении в Вашингтоне и армянская община оказывают серьезное давление на администрацию Обамы с требованием признать Геноцид армян.
10:18 17/04/2015«Грапарак»: Власти держат в тайне сроки амнистииГазета «Грапарак» пишет, что компетентным органам Армении поручено на вопрос об амнистии отвечать, что ее не будет.
10:42 16/04/2015«Айкакан жаманак»: Турция занервничала после принятия Европарламентом резолюции по вопросу Геноцида армянАрмения приветствует принятие Европарламентом резолюции по вопросу Геноцида армян. Вчера глава МИД Армении Эдвард Налбандян заявил, что резолюция - важное послание Турции использовать повод, чтобы...
10:34 16/04/2015«Грапарак»: Обострились отношения между Левоном Зурабяном и Наирой ЗограбянГазета «Грапарак» пишет, что, если в свое время партнерство партий «Армянский национальный конгресс» и «Процветающая Армения» проявлялось в активных контактах представителей партий, одинаковых...
10:30 16/04/2015«Айкакан жаманак»: Армянские и российские военные 9 мая проведут совместные парады в Ереване и ГюмриАрмянские и российские военнослужащие 9 мая проведут совместные парады в Ереване и Гюмри. Корреспондент газеты «Айкакан жаманак» поинтересовался у пресс-секретаря министра обороны Армении Арцруна...
10:20 16/04/2015«Голос Армении» представляет проект «Почему я здесь»Проект "Почему я здесь" специально для "Голоса Армении" предложила московский юрист Наталия Мошенская.
11:14 15/04/2015«Грапарак»: В судебной системе ожидаются измененияГазета «Грапарак» пишет, что в судебной системе произойдут изменения. По сведениям издания, судья суда общей юрисдикции первой инстанции ереванских административных районов Ачапняк и Давидашен Артур...
11:07 15/04/2015«Жаманак»: В АНК создалась критическая ситуацияГазета «Жаманак» пишет, что в «Армянском национальном конгрессе» создалась настолько критическая ситуация, что глава фракции АНК Левон Зурабян был вынужден обратиться с письмом к премьер-министру...
10:56 15/04/2015«Грапарак»: «Дашнакцутюн» войдет в коалицию до проведения конституционных реформГазета «Грапарак» пишет, что АРФ «Дашнакцутюн» составит коалицию с Республиканской партией до проведения конституционных реформ, и активно будет участвовать в агиткампании в пользу парламентской...
10:52 14/04/2015«Жаманак»: Хиллари Клинтон, возможно, посетит Армению 24 апреляБывший госсекретарь США Хиллари Клинтон, возможно, приедет в Армению 24 апреля в связи с 100-летней годовщиной Геноцида армян.
10:40 14/04/2015«Айкакан жаманак»: В гостиницах Армении почти не осталось свободных местГазета «Айкакан жаманак» пишет, что в большинстве гостиниц Еревана невозможно забронировать какой-либо номер на 23, 24, 25, 26 апреля, поскольку все номера уже зарезервированы.
10:38 14/04/2015«Айкакан жаманак»: Цена на электроэнергию в Армении может возрастиГазета «Айкакан жаманак» пишет, что ЗАО «Электрические сети Армении» в первой декаде мая обратится в Комиссию по регулированию общественных услуг с заявкой о повышении тарифов на электроэнергию.
10:32 14/04/2015«Грапарак»: Амнистия откладываетсяГазета «Грапарак» пишет, что амнистия в связи с 100-летней годовщиной Геноцида армян, кажется, откладывается.
10:28 14/04/2015«Голос Армении»: Турция может платить по репарациям за счет своих сверхприбылей при эксплуатации западноармянских земельГазета «Голос Армении» в номере от 14 апреля представляет интервью с кандидатом геологических наук Гайком Мелик-Адамяном Г-н Мелик-Адамян, какова современная ситуация по добыче и эксплуатации...
10:53 11/04/2015«Аравот»: Несмотря на потраченные средства, ситуация с пробками в Ереване не улучшаетсяГазета «Аравот» пишет, что в рабочие дни как минимум два раза в день на проспекте Аршакуняц и других центральных улицах Еревана образуются километровые пробки.