08:57 11/07/2023«Ժողովուրդ». Ժողովրդավարության կեղծ քողի տակ ԱԺ-ն զրկվում է հանձնաժողովի միակ ընդդիմադիր նախագահից«Ժողովուրդ» թերթը գրում է «Խորհրդարանական իշխող մեծամասնությունը շարունակում է իր խայտառակ ու ոչ ադեկվատ գործելաոճը: Երեկ նրանք պաշտոնապես շրջանառության մեջ են դրել Թագուհի Թովմասյանի՝ որպես Մարդու...
08:51 11/07/2023«Հրապարակ». ԲՀԿ-ն առաջիկա օրերին կհայտարարի Երևանի ընտրություններին չմասնակցելու մասին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մեր տեղեկություններով, ԲՀԿ-ն առաջիկա օրերին կհայտարարի Երևանի ընտրություններին չմասնակցելու մասին։ Չնայած Ծառուկյանն այդ մասին ուղիղ չի ասել, բայց թիմն այդպիսի...
10:18 08/07/2023«Հրապարակ». Մնում է ասեն` բերեք խոսենք ադրբեջաներեն, անցնենք մուսուլմանության, մենակ թե Ադրբեջանը չնեղանա«Հրապարակ»-ը գրում է. «Ադրբեջանական 24 ՀԿ-ներ Նիկոլ Փաշինյանին բաց նամակ են ուղղել։ Պահանջում են անհապաղ դադարեցնել Հայաստանի գրեթե բոլոր հանքավայրերի ու գործարանների աշխատանքը, իբրև թե դրանք...
09:41 08/07/2023«Ժողովուրդ». Մեկ տոննա հերոինը ում միջոցով և ինչ ճանապարհով է տեղափոխվել ԱԱԾ շենք«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթին հայտնի է դարձել, թե 1 տոննա հերոինը ԱԺ նախկին պատգամավոր Միհրան Պողոսյանին պատկանող ընկերությունից ում միջոցով եւ ինչ ճանապարհով է տեղափոխվել ԱԱԾ...
09:40 08/07/2023«Հրապարակ». Քանի մարդ է ստորագրել «Հայաքվե» նախաձեռնության շրջանակներում«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Անցած շաբաթվանից «Հայաքվե» նախաձեռնության շրջանակում մեկնարկել է ստորագրահավաքը: Այսօր նախաձեռնողները հանդես են գալու հաշվետվությամբ՝ տեղեկացնելով, թե քանի մարդ է ստորագրել...
09:38 08/07/2023«Ժողովուրդ». Ներկաների հետ նույն թիմով աշխատող թաղապետը ինչպե՞ս է ձեռք բերել իր ունեցվածքը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «2012 թվականից Երեւանի քաղաքապետարանի առողջապահության վարչության պետի պաշտոնը զբաղեցնող Կամսար Բաբինյանը պատկառելի ունեցվածք ունի, եթե հաշվի առնենք, որ նա երկար տարիների...
09:36 08/07/2023«Հրապարակ». Լենցովն ասել է, թե Լաչինի ճանապարհը փակվել է Փաշինյանի՝ «Արցախն Ադրբեջան է» հայտարարությունից հետո«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նախօրեին Արցախի ՀԿ սեկտորի մի քանի ներկայացուցիչներ, այդ թվում՝ Արցախի նախագահին կից հակաճգնաժամային խորհրդի նախագահ Տիգրան Պետրոսյանը, հանդիպել են ռուս խաղաղապահների...
09:33 08/07/2023«Փաստ». Հասարակությունները, որոնք օրհասի պայմաններում ապրում են այնպես, ասես... ոչինչ չի պատահել, իրականում չեն ապրում«Փաստ» թերթը գրում է. «Զորավար Անդրանիկը հորդորում էր. «Ամեն օր գլուխներդ բարձին դնելուց և քնանալուց առաջ հիշեք, թե այդ օրը ինչ եք արել ձեր ազգի համար»: Նա, ով իր ազգի համար արել է ամենն, ինչ կարող...
09:30 08/07/2023«Ժողովուրդ». Հակարի կամրջի մուտքի մոտ տեղադրված ադրբեջանական դրոշը հեռացնելու տեսանյութը նոր չէ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Համացանցում երեկ կադրեր հայտնվեցին, որտեղ երեւում է, թե ինչպես են ռուս խաղաղապահները հեռացնում Հակարի կամրջի մուտքի մոտ տեղադրված ադրբեջանական դրոշ: Թե երբ է արվել...
09:28 08/07/2023«Հրապարակ». ՌԴ իշխանությունը «դեսանտ» է իջեցրել Հայաստան«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Այս օրերին Ռուսաստանից հերթական փորձագիտական խումբն է գործուղվել Հայաստան: ՌԴ իշխանությունը «դեսանտ» է իջեցրել` պարզելու հակառուսական տրամադրությունների աճի պատճառները։...
09:26 08/07/2023«Փաստ». Ադրբեջանը, լինելով նաև էկոլոգիական հանցագործ երկիր, համարձակվում է բնապահպանական կոչ հնչեցնել Հայաստանի ուղղությամբ«Փաստ» թերթը գրում է. «Երեկ հայտնի դարձավ, որ Ադրբեջանի հասարակական կազմակեպությունները բաց նամակով դիմել են Նիկոլ Փաշինյանին՝ պահանջելով դադրեցնել Հայաստանի կողմից իրականացվող հանքարդյունբերական...
09:24 08/07/2023«Ժողովուրդ». Թշնամին կրակում է Արցախի և Հայաստանի սահմանների ուղղությամբ, իսկ ՔՊ-ականներն իրենց կուսակցական հարցերով են տարված«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Իշխանական էլիտան հինգշաբթի օրը՝ հուլիսի 6-ին, Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ հավաքվել էր «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության գրասենյակում կուսակցության նախաձեռնող խմբի...
09:20 08/07/2023«Հրապարակ». Ի՞նչու է ՔՊ-ն արշավանք սկսել Ալավերդի համայնքի ընդդիմադիր ղեկավար Արկադի Թամազյանի դեմ«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Գրել էինք, թե ինչու է ՔՊ-ն խաչակրաց արշավանք սկսել Ալավերդի համայնքի ընդդիմադիր ղեկավար Արկադի Թամազյանի դեմ, որն «Ապրելու երկիր» կուսակցությունից է։ Նաեւ՝ որ...
09:26 07/07/2023«Ժողովուրդ». Մինչ օրս պրոդյուսերի մահվան համար որևէ մեկը պատասխանատվության չի ենթարկվել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Մեկ շաբաթից կլրանա մեկ տարին՝ հաշված այն ողբերգական օրվանից, երբ պրոդյուսեր Արմեն Գրիգորյանը դատարանի դահլիճում մահացավ: «Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ մինչ օրս...
09:23 07/07/2023«Հրապարակ». Մրցույթներում հաղթելու համար անհրաժեշտ է համապատասխան վերաբերմունք ցուցաբերել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մինչ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարում է, թե տենդերներում կոռուպցիան արմատախիլ է արվել, ոստիկանությունում մի շարք մրցույթների մասով մեզ սկանդալային մանրամասներ են հայտնի դարձել։...
09:20 07/07/2023«Ժողովուրդ». Անահիտ Մանասյանը չգիտի կամ չի ցանկանում իմանալ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Եթե որևէ դատարանում նախատեսված է դռնբաց դատական նիստ, նշանակում է, որ լրագրողները ազատ կարող են մասնակցել, լուսաբանել և հանրայնացնել այն: Հայաստանի որևէ ներպետական օրենքով...
09:17 07/07/2023«Ժողովուրդ». ՔՊ-ում նոր կեղծիքներ են եղել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի գրասենյակի գործունեությունը դադարեցված է: «Ժողովուրդ» օրաթերթն իր աղբյուրներից տեղեկացավ, որ ՔՊ...
09:14 07/07/2023«Հրապարակ». Ինչո՞ւ է ՊՆ-ն պայմանագիր կնքել «Արկածախնդիր» ՍՊԸ-ի հետ«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մենք գրել էինք, որ ՊՆ-ն հունիսի 2-ին 5 մլն դրամի պայմանագիր է ստորագրել «Արկածախնդիր» ՍՊԸ-ի հետ, որի դիմաց կազմակերպվել է մշակութային միջոցառում՝ նվիրված Երկրորդ...
09:11 07/07/2023«Ժողովուրդ». Հրաչյա Սարգսյանը հասցրել է օրինականացրել «Դվին» հյուրանոցային համալիրի անօրինական կառուցված տարածքը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «2021 թվականի դեկտեմբերի 22-ին Երևանի քաղաքապետ ընտրված Հրաչյա Սարգսյանը պաշտոնավարման առաջին երեք ամիսների ընթացքում հասցրել է օրինականացրել Հայաստանի ամենաթանկ...
09:08 07/07/2023«Հրապարակ». Արայիկ Հարությունյանն ասել է, որ պատրաստ են Բաքվի հետ երկխոսելու՝ պայմանով«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նախօրեին Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը խորհրդակցություն է հրավիրել և ասել, որ պատրաստ են Բաքվի հետ երկխոսելու, մի պայմանով` եթե Ռուսաստանը ստանձնի միջնորդի դերը։...

10:36 07/02/2015«Жаманак»: Акоп Акопян готов заплатить 80 млн. драмовБывший депутат парламента Армении Акоп Акопян, арестованный за уклонение от выплаты налогов в крупном размере, готов компенсировать сумму в размере 80 млн.
11:20 06/02/2015«Жаманак»: Глава Контрольной палаты охотится вместо того, чтобы представить годовой отчетПредседатель Контрольной палаты Армении Ишхан Закарян в эти дни находится в Горадизе. По сведениям газеты «Жаманак», он проводит там свой отдых и охотится на кабана. В пресс-службе Контрольной палаты...
11:14 06/02/2015«Айкакан жаманак»: Сегодня в Гюмри намечен автопробегГазета «Айкакан жаманак» пишет, что сегодня в 15:00 в Гюмри намечен автопробег с требованием прекратить уголовное преследование против участников акции протеста в 15 января и освободить задержанного...
10:53 05/02/2015«Айкакан жаманак»: Армения желает платить за газ в рубляхГазета «Айкакан жаманак» пишет, что правительство Армении пытается прийти к согласию с российской стороной относительно перехода на рубли в расчетах за поставляемый газ.
10:45 05/02/2015«Айкакан жаманак»: В правоохранительной системе Армении многие выступают против амнистииГазета «Айкакан жаманак» со ссылкой на источники пишет, что в правоохранительной системе Армении многие выступают против амнистии в связи со100-летием Геноцида армян.
10:40 05/02/2015«Жаманак»: Арсен Аршакян будет работать в министерстве территориального управления и по чрезвычайным ситуациямГазета «Жаманак» пишет, что бывший начальник Дорожной полиции Еревана Арсен Аршакян в ближайшие дни перейдет на работу в министерство территориального управления и по чрезвычайным ситуациям Армении.
10:36 05/02/2015«Грапарак»: Тер-Петросян не позволил Демирчяну участвовать в мероприятии ЦарукянаПо сведениям газеты «Грапарак», председатель Народной партии Армении Степан Демирчян намеревался принять участие в созываемой главой партии «Процветающая Армения» Гагиком Царукяном конференции,...
11:00 04/02/2015«Грапарак»: В странах ЕАЭС Facebook может быть заблокированПо сведениям газеты «Грапарак», Россия пытается до осени ограничить в странах ЕАЭС распространение интернета и соцсетей, в частности, Facebook, вплоть до полной блокировки.
10:52 04/02/2015«Жаманак»: Банки Армении должны предоставлять кредиты только в драмахГазета «Жаманак» пишет, что 2015 будет трудным экономическим годом. Торговый рынок из-за обесценивания драма стал пассивным, банки прекратили большую часть сделок. Все заняли выжидательную позицию....
11:08 03/02/2015«Жоховурд»: Руководитель «Больницы для осужденных» будет отправлен в отставкуГазета «Жоховурд» пишет, что начальник уголовно-исполнительного учреждения «Больница для осужденных» Арам Хачатрян в ближайшее время будет отправлен в отставку.
10:56 03/02/2015«Айкакан жаманак»: В Ереване сегодня ожидается 16 градусов теплаСегодня в Ереване ожидается самое теплое в истории 3 февраля. Днем температура повысится до 16 градусов. Газета «Айкакан жаманак» пишет, что в последний раз третий день февраля был самым теплым в...
10:45 03/02/2015«Грапарак»: В Военном институте произойдут новые увольненияГазета «Грапарак» со ссылкой на источники пишет, что после отставки начальника Военного института Армении последуют также отставки ряда его заместителей.
10:09 03/02/2015«Голос Армении»: Черные дыры Совета ЕвропыГазета «Голос Армении» в номере от 3 февраля пишет: «В Азербайджане продолжают прилагать усилия по выполнению личного задания президента этой страны: любыми средствами вернуть осужденных в НКР...
11:16 31/01/2015«Жоховурд»: «Эйр Армения», возможно, с конца марта начнет выполнять полетыАвиакомпания «Эйр Армения», возможно, с конца марта начнет осуществление авиарейсов. Об этом газете «Жоховурд» сообщил пресс-секретарь авиакомпании Сирак Амбарцумян. Авиакомпания прекратила...
11:10 31/01/2015«Айкакан жаманак»: Министр финансов Армении будет прооперирован в одной из зарубежных клиникГазета «Айкакан жаманак» пишет, что министр финансов Армении Гагик Хачатрян ушел в долгосрочный отпуск.
11:06 31/01/2015«Грапарак»: Двое из задержанных по факту убийства курсанта – сыновья высокопоставленных чиновниковГазета «Грапарак» пишет, что на теле курсанта первого курса Военного института Армении Айказа Барсегяна, обнаруженного повешенным в воинской части, обнаружены многочисленные следы побоев.
10:44 30/01/2015«Чорорд ишханутюн»: Весной в Армении может быть объявлена амнистияГазета «Чорорд ишханутюн» пишет, что по предварительным данным, весной 2015 года власти Армении намерены объявить амнистию в связи со 100-летием Геноцида армян.
10:39 30/01/2015«Айкакан жаманак»: Действующий мэр поборется за пост главы города АрмавирНа предстоящих 15 марта выборах мэра Армавира свои кандидатуры могут выдвинуть действующий мэр Рубен Хлгатян, сын депутата парламента Армении Наапета Геворкяна Артак Геворкян, брат депутата...
10:30 30/01/2015«Айкакан жаманак»: Банки «оптимизируют» свои расходы«Сложившаяся в банковской системе весьма печальная ситуация заставляет их «оптимизировать» свои расходы, по возможности сокращать их, пытаясь таким образом пережить предстоящие тяжелые времена.
10:49 29/01/2015«Голос Армении»: Мягкая позиция армянской стороны подстрекает Азербайджан к новым актам агрессииГазета «Голос Армении» в номере от 29 января пишет: «26 января на пресс-конференции, посвященной итогам дипломатического года, министр ИД Армении Эдвард Налбандян выступил с рядом заявлений, весьма...