19:42 12/09/2024«Ֆորմուլա 1»-ը պետք է դադարեցնի Ադրբեջանի վարչախմբերի ոճրագործությունները «մաքրագործել». հայտարարությունFree Armenian Prisoners շարժումն այսօր բաց նամակ է հղել «Ֆորմուլա 1» ավտոմրցաշարի գործադիր տնօրեն Ստեֆանո Դոմենիկալիին՝ կոչ անելով միջոցներ ձեռնարկել Ադրբեջանում մարդու իրավունքների կոպտագույն...
15:36 12/09/2024ՀՖՖ-ն դատապարտում է Չանչարևիչի հասցեին Գեղամ Նազարյանի կողմից հնչեցրած «հիմնազուրկ մեղադրանքները»Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան արձագանքել է ՈՒԵՖԱ Ազգերի Լիգայի խաղարկության երկրորդ տուրի Հյուսիսային Մակեդոնիա-Հայաստան հանդիպումից «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Նազարյանի գրառմանը։ ՀՖՖ...
08:00 12/09/2024Կյանքից հեռացել է բռնցքամատի ծանր քաշային կարգում ԽՍՀՄ չեմպիոն Խորեն Ինջյանը67 տարեկանում կյանքից հեռացել է բռնցքամատի ծանր քաշային կարգում ԽՍՀՄ չեմպիոն, գերծանր քաշային կարգում Եվրոպայի առաջնության բրոնզե մեդալակիր, ԽՍՀՄ սպորտի միջազգային կարգի վարպետ Խորեն Ինջյանը: Լուրը...
20:28 11/09/2024«Մոնցայի» նախագահ Ադրիանո Գալիանին ամուսնացել է 80 տարեկան հասակում«Միլանի» նախկին տնօրեն, այժմ «Մոնցայի» նախագահ Ադրիանո Գալիանին ամուսնացել է 80 տարեկան հասակում։ «Արմսպորտ»-ի փոխանցմամբ՝ հարսանիքը կայացել է Մոնցայում, Գալիանիի համար սա չորրորդ ամուսնությունն է իր...
14:15 11/09/2024Շախմատի համաշխարհային օլիմպիադան այսօր Հայաստանի հավաքականները կմրցեն Մալթայի ու Տրինիդադ և Տոբագոյի թիմերի հետԱռաջին խաղափուլը կսկսվի Հայաստանի ժամանակով 17:00-ին:
09:55 11/09/2024Ես իմ թիմին գրեթե չճանաչեցի. Ալեքսանդր Պետրակով«Ես իմ թիմին գրեթե չճանաչեցի: Ես նրանց հետ ամբողջ ընթացքում խոսում էի։ Այն առաջադրանքները, որոնք տվել էի, թիմը չկարողացավ կատարել»,-Սկոպյեյում ՈւԵՖԱ Ազգերի լիգայի խաղարկության երկրորդ տուրում...
09:19 11/09/2024Երանի նրանց, ովքեր ֆուտբոլի Հայաստանի հավաքականի խաղը չեն նայել. ՆազարյանՀյուսիսային Մակեդոնիայի թիմից կրած պարտությունից հետո ԱԺ պատգամավոր Գեղամ Նազարյանը գրել է. «Երանի նրանց, ովքեր ֆուտբոլի Հայաստանի հավաքականի խաղը չեն դիտել: Իրոք, երանի նրանց: Իսկ ես դիտել եմ, ես...
00:49 11/09/2024Ֆուտբոլի Ազգերի լիգայում Հայաստանի հավաքականը զիջեց Հյուսիսային Մակեդոնիայի թիմինՖուտբոլի Ազգերի լիգայի երկրորդ տուրում Հայաստանի հավաքականը Սկոպյեում ուժերը չափեց Հյուսիսային Մակեդոնիայի թիմի հետ։ Առաջին խաղակեսում թիմերը գոլազուրկ ոչոքի խաղացին։ Ավելացված չորրորդ րոպեին երկրորդ...
15:31 10/09/2024Տիկնիզյանը` Սևիկյանի «Լոկոմոտիվ» տեղափոխության մասին«Լոկոմոտիվի» և Հայաստանի հավաքականի ֆուտբոլիստ Նաիր Տիկնիզյանը խոսել է կիսապաշտպան Էդգար Սևիկյանի տեղափոխության մասին։ Հիշեցնենք, որ Սևիկյանը «Լոկոմոտիվի» ճամբար է տեղափոխվել հունգարական...
21:56 09/09/2024Հայաստանի տղամարդկանց և կանանց հավաքականների կազմերը՝ շախմատի համաշխարհային օլիմպիադայումՍեպտեմբերի 10-23-ը Հունգարիայի մայրաքաղաք Բուդապեշտում կանցկացվի շախմատի համաշխարհային 45-րդ օլիմպիադան: Հայաստանի տղամարդկանց հավաքականի կազմում հանդես կգան Հայկ Մարտիրոսյանը, Շանթ Սարգսյանը,...
18:14 09/09/2024Ավանեսյանը շարունակում է առաջադիմել դասակարգման աղյուսակում. WTA-ն հրապարակել է նոր աղյուսակըWTA-ն հրապարակել է թենիսիստուհիների դասակարգման նոր աղյուսակը: Armsport-ի փոխանցմամբ՝ Հայաստանը ներկայացնող Էլինա Ավանեսյանը 50-րդ տեղն է զբաղեցրել դասակարգման նոր աղյուսակում։ Սա Էլինայի լավագույն...
15:09 09/09/2024Հայաստանի հավաքականը մեկնել է ՍկոպյեԱյսօր Հայաստանի ազգային հավաքականը մեկնել է Սկոպյե, որտեղ սեպտեմբերի 10-ին ՈւԵՖԱ Ազգերի լիգայի խաղարկության երկրորդ տուրի շրջանակում կմրցի Հյուսիսային Մակեդոնիայի ընտրանու հետ: ՀՖՖ հաղորդմամբ,...
17:41 08/09/2024Թիմային աշխատանք, վաստակած հաղթանակ. Հայաստան – Լատվիա խաղի՝ լավագույն պահերըՈւԵՖԱ Ազգերի լիգայի խաղարկության առաջին տուրի շրջանակում Հայաստանի ազգային հավաքականը նախօրեին հյուրընկալել էր Լատվիայի ընտրանուն: Հայաստանի հավաքականը 4-1 հաշվով հաղթել է Լատվիային։ ՀՖՖ տեսանյութ է...
16:51 08/09/2024«Չելսիի» հետ խաղը կմտնի հայկական ֆուտբոլի պատմության մեջ. Չանչարևիչ«Նոա»-«Չելսի» խաղը կմտնի հայկական ֆուտբոլի պատմության մեջ, դրան սպասում ենք մեծ ոգևորությամբ։ Metaratings.ru -ին տված հարվազրույցում ասել է հայկական ակումբի դարպասապահ Օգնյեն Չանչարևիչը։ «Ցավում եմ,...
16:34 08/09/2024Արման Ծառուկյանն ասել է, թե երբ է լինելու իր մենամարտը Մախաչևի հետԽառը մենամարտերի UFC թեթև քաշային կարգում ռուսաստանցի Արման Ծառուկյանը հաստատել է, որ շուտով մենամարտելու է UFC-ի թեթև քաշային կարգում չեմպիոն Իսլամ Մախաչևի հետ։ Ծառուկյանի խոսքով, մենամարտը տեղի...
23:21 07/09/2024Շատ գոհ եմ այն մոտեցումից, որը ֆուտբոլիստները ցուցաբերեցին. Ալեքսանդր Պետրակով«Շատ գոհ եմ այն մոտեցումից, որը ֆուտբոլիստները ցուցաբերեցին։ Բոլորը աշխատում են, նվիրված են, որպեսզի հասնենք արդյունքի»,- ՈՒԵՖԱ Ազգերի լիգայի առաջին մրցափուլի Հայաստան-Լատվիա հանդիպումից հետո...
21:53 07/09/2024Հայաստանի հավաքականը խոշոր հաշվով հաղթեց ԼատվիայինՈՒԵՖԱ Ազգերի լիգայի խաղարկության շրջանակում Երևանի Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում Հայաստան-Լատվիա հանդիպումն ավարտվեց Հայաստանի հավաքականի հաղթանակով՝ 4-1 հաշվով։ Առաջին...
19:21 07/09/2024Հակոբ Աբրահամյան. Կարևոր է, որ Հայաստանում պարալիմպիկ սպորտաձևերի զարգացմանն ավելի մեծ ուշադրություն դարձնելՍեպտեմբերի 6-ին Հայկական բարեգործական ընդհանուր միության (ՀԲԸՄ) Ֆրանսիայի մասնաճյուղի գրասենյակում տեղի է ունեցել հանդիպում Փարիզում ընթացող Պարալիմպիկ ամառային խաղերին մասնակցող հայ մարզիկների՝...

10:41 13/06/2019Leading Armenian cyclist Edgar Stepanyan continues training despite fracture, coach saysArmenia’s leading cyclist Edgar Stepanyan has broken his arm during a Grand Prix in Moscow. In an interview with the Armenian National Olympic Committee, Stepanyan’s coach Armen Gyozalyan shared the...
16:09 12/06/2019Abkhaz footballers describe Artsakh as 'beautiful, clean and hospitable'The football team of Abkhazia returned home on Tuesday morning after taking the bronze medal at the 2019 CONIFA (Confederation of Independent Football Associations) European Football Cup held in...
10:58 12/06/2019Armenia beats Greece in Euro 2020 qualifierArmenia beat Greece 3-2 in Euro 2020 Group J qualifying match played at the Olympic Stadium in Athens on Tuesday, 11 June.
17:26 11/06/2019Vicente del Bosque to give a lecture in YerevanThe former Spain national team coach and ex Real Madrid manager Vicente del Bosque will give a lecture to Armenian coaches in Yerevan.
11:51 11/06/2019Head coach of Armenia’s national football team vows hard work during Greece clashHead coach of the Armenian national football team Armen Gyulbudaghyants has assured the team will spare no effort to claim a victory against Greece in a Euro 2020 qualifying match on Tuesday evening.
11:08 11/06/2019Norway Chess: Armenia’s Aronian beats Wesley So in sixth roundArmenian grandmaster Levon Aronian defeated Wesley So (the United States) in the sixth round of 2019 Altibox Norway Chess tournament played on Monday, Panorama.am learned from the official website of...
16:00 10/06/2019Armenian wrestlers win gold, silver on last day of European C’shipsArmenia’s representatives won one gold and one silver medals on the last day of the Freestyle Wrestling Junior European Championship ended in Pontevedra, Spain.
18:15 08/06/2019Erdogan officiates at footballer Mesut Özil's weddingFormer German international footballer Mesut Özil married actress Amine Gulse on Friday evening, with Turkish President Recep Tayyip Erdogan acting as his best man, Deutsche Welle reported.
15:49 08/06/2019Armenian team reveal squad ahead of Lichtenstein matchHead coach of the Armenian national football team Armen Gyulbudaghyants has announced the squad as the national team is set to play the Euro 2020 qualifying match in Group J against Lichtenstein.
11:45 08/06/2019Varazdat Lalayan named World junior championMember of the Armenian junior weightlifting team Varazdat Lalayan became world champion at the Junior World Championships 2019 in Fiji.
16:00 07/06/2019Artsakh president discusses football development-related issues with CONIFA chiefArtsakh Republic President Bako Sahakyan on Friday held a meeting with Per-Anders Blind, the president of the Confederation of Independent Football Associations (CONIFA), and members of the...
13:47 07/06/2019Armenia’s Aronian beats Azerbaijan’s Mamedyarov at Norway ChessArmenian grandmaster Levon Aronian beat Shakhriyar Mamedyarov of Azerbaijan in the third round of 2019 Altibox Norway Chess tournament held on Thursday.
10:30 07/06/2019Armenian shooters to improve their physical fitness till European Games, coach saysHead coach of Armenia’s shooting team Seyran Nikoghosyan has summed up the Armenian athletes’ performances at the 2019 ISSF World Cup.
19:00 06/06/2019Wrestler Malkhas Amoyan becomes European junior championArmenian wrestler Malkhas Amoyan (72 kg won gold on the last day of the Greco-Roman competition of the Junior European Championship coming to an end in Spanish Pontevedra, the National Olympic...
11:52 06/06/2019Young Armenian wrestler Malkhas Amoyan named European championOn the last day of the Greco-Roman competition of the Junior European Championships coming to an end in the Spanish city of Pontevedra Armenian representatives won gold, silver and bronze medals.
16:40 04/06/2019HayPost issues new stamp dedicated to Henrikh MkhitaryanA new postage stamp dedicated to famous Armenian footballer Henrikh Mkhitaryan has been cancelled and put into circulation by HayPost CJSC in the premises of the Technical Center-Football Academy on...
15:26 04/06/2019European Championships: Armenia's Hrachya Poghosyan loses semifinalFive Armenian Greco-Roman wrestlers performed on the first day of the Junior European Championships taking place in Pontevedra, Spain.
15:49 03/06/2019Young Armenian athletes return from MoscowFrom May 31 to June 2 Moscow hosted the International Olympic Forum which was attended by young athletes from various countries.
13:27 01/06/2019Armenian young athletes join in Olympic forumFour Armenian young athletes will join in an international Olympic forum in Moscow from May 31 to June 2, the National Olympic Committee reported.
18:46 30/05/2019Levon Aronian to participate at Altibox Norway ChessLeading player of the Armenia chess team Levon Aronian will take part in Altibox Norway Chess tournament from June 4 to 15, the National Olympic Committee reported.