19:42 12/09/2024«Ֆորմուլա 1»-ը պետք է դադարեցնի Ադրբեջանի վարչախմբերի ոճրագործությունները «մաքրագործել». հայտարարությունFree Armenian Prisoners շարժումն այսօր բաց նամակ է հղել «Ֆորմուլա 1» ավտոմրցաշարի գործադիր տնօրեն Ստեֆանո Դոմենիկալիին՝ կոչ անելով միջոցներ ձեռնարկել Ադրբեջանում մարդու իրավունքների կոպտագույն...
15:36 12/09/2024ՀՖՖ-ն դատապարտում է Չանչարևիչի հասցեին Գեղամ Նազարյանի կողմից հնչեցրած «հիմնազուրկ մեղադրանքները»Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան արձագանքել է ՈՒԵՖԱ Ազգերի Լիգայի խաղարկության երկրորդ տուրի Հյուսիսային Մակեդոնիա-Հայաստան հանդիպումից «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Նազարյանի գրառմանը։ ՀՖՖ...
08:00 12/09/2024Կյանքից հեռացել է բռնցքամատի ծանր քաշային կարգում ԽՍՀՄ չեմպիոն Խորեն Ինջյանը67 տարեկանում կյանքից հեռացել է բռնցքամատի ծանր քաշային կարգում ԽՍՀՄ չեմպիոն, գերծանր քաշային կարգում Եվրոպայի առաջնության բրոնզե մեդալակիր, ԽՍՀՄ սպորտի միջազգային կարգի վարպետ Խորեն Ինջյանը: Լուրը...
20:28 11/09/2024«Մոնցայի» նախագահ Ադրիանո Գալիանին ամուսնացել է 80 տարեկան հասակում«Միլանի» նախկին տնօրեն, այժմ «Մոնցայի» նախագահ Ադրիանո Գալիանին ամուսնացել է 80 տարեկան հասակում։ «Արմսպորտ»-ի փոխանցմամբ՝ հարսանիքը կայացել է Մոնցայում, Գալիանիի համար սա չորրորդ ամուսնությունն է իր...
14:15 11/09/2024Շախմատի համաշխարհային օլիմպիադան այսօր Հայաստանի հավաքականները կմրցեն Մալթայի ու Տրինիդադ և Տոբագոյի թիմերի հետԱռաջին խաղափուլը կսկսվի Հայաստանի ժամանակով 17:00-ին:
09:55 11/09/2024Ես իմ թիմին գրեթե չճանաչեցի. Ալեքսանդր Պետրակով«Ես իմ թիմին գրեթե չճանաչեցի: Ես նրանց հետ ամբողջ ընթացքում խոսում էի։ Այն առաջադրանքները, որոնք տվել էի, թիմը չկարողացավ կատարել»,-Սկոպյեյում ՈւԵՖԱ Ազգերի լիգայի խաղարկության երկրորդ տուրում...
09:19 11/09/2024Երանի նրանց, ովքեր ֆուտբոլի Հայաստանի հավաքականի խաղը չեն նայել. ՆազարյանՀյուսիսային Մակեդոնիայի թիմից կրած պարտությունից հետո ԱԺ պատգամավոր Գեղամ Նազարյանը գրել է. «Երանի նրանց, ովքեր ֆուտբոլի Հայաստանի հավաքականի խաղը չեն դիտել: Իրոք, երանի նրանց: Իսկ ես դիտել եմ, ես...
00:49 11/09/2024Ֆուտբոլի Ազգերի լիգայում Հայաստանի հավաքականը զիջեց Հյուսիսային Մակեդոնիայի թիմինՖուտբոլի Ազգերի լիգայի երկրորդ տուրում Հայաստանի հավաքականը Սկոպյեում ուժերը չափեց Հյուսիսային Մակեդոնիայի թիմի հետ։ Առաջին խաղակեսում թիմերը գոլազուրկ ոչոքի խաղացին։ Ավելացված չորրորդ րոպեին երկրորդ...
15:31 10/09/2024Տիկնիզյանը` Սևիկյանի «Լոկոմոտիվ» տեղափոխության մասին«Լոկոմոտիվի» և Հայաստանի հավաքականի ֆուտբոլիստ Նաիր Տիկնիզյանը խոսել է կիսապաշտպան Էդգար Սևիկյանի տեղափոխության մասին։ Հիշեցնենք, որ Սևիկյանը «Լոկոմոտիվի» ճամբար է տեղափոխվել հունգարական...
21:56 09/09/2024Հայաստանի տղամարդկանց և կանանց հավաքականների կազմերը՝ շախմատի համաշխարհային օլիմպիադայումՍեպտեմբերի 10-23-ը Հունգարիայի մայրաքաղաք Բուդապեշտում կանցկացվի շախմատի համաշխարհային 45-րդ օլիմպիադան: Հայաստանի տղամարդկանց հավաքականի կազմում հանդես կգան Հայկ Մարտիրոսյանը, Շանթ Սարգսյանը,...
18:14 09/09/2024Ավանեսյանը շարունակում է առաջադիմել դասակարգման աղյուսակում. WTA-ն հրապարակել է նոր աղյուսակըWTA-ն հրապարակել է թենիսիստուհիների դասակարգման նոր աղյուսակը: Armsport-ի փոխանցմամբ՝ Հայաստանը ներկայացնող Էլինա Ավանեսյանը 50-րդ տեղն է զբաղեցրել դասակարգման նոր աղյուսակում։ Սա Էլինայի լավագույն...
15:09 09/09/2024Հայաստանի հավաքականը մեկնել է ՍկոպյեԱյսօր Հայաստանի ազգային հավաքականը մեկնել է Սկոպյե, որտեղ սեպտեմբերի 10-ին ՈւԵՖԱ Ազգերի լիգայի խաղարկության երկրորդ տուրի շրջանակում կմրցի Հյուսիսային Մակեդոնիայի ընտրանու հետ: ՀՖՖ հաղորդմամբ,...
17:41 08/09/2024Թիմային աշխատանք, վաստակած հաղթանակ. Հայաստան – Լատվիա խաղի՝ լավագույն պահերըՈւԵՖԱ Ազգերի լիգայի խաղարկության առաջին տուրի շրջանակում Հայաստանի ազգային հավաքականը նախօրեին հյուրընկալել էր Լատվիայի ընտրանուն: Հայաստանի հավաքականը 4-1 հաշվով հաղթել է Լատվիային։ ՀՖՖ տեսանյութ է...
16:51 08/09/2024«Չելսիի» հետ խաղը կմտնի հայկական ֆուտբոլի պատմության մեջ. Չանչարևիչ«Նոա»-«Չելսի» խաղը կմտնի հայկական ֆուտբոլի պատմության մեջ, դրան սպասում ենք մեծ ոգևորությամբ։ Metaratings.ru -ին տված հարվազրույցում ասել է հայկական ակումբի դարպասապահ Օգնյեն Չանչարևիչը։ «Ցավում եմ,...
16:34 08/09/2024Արման Ծառուկյանն ասել է, թե երբ է լինելու իր մենամարտը Մախաչևի հետԽառը մենամարտերի UFC թեթև քաշային կարգում ռուսաստանցի Արման Ծառուկյանը հաստատել է, որ շուտով մենամարտելու է UFC-ի թեթև քաշային կարգում չեմպիոն Իսլամ Մախաչևի հետ։ Ծառուկյանի խոսքով, մենամարտը տեղի...
23:21 07/09/2024Շատ գոհ եմ այն մոտեցումից, որը ֆուտբոլիստները ցուցաբերեցին. Ալեքսանդր Պետրակով«Շատ գոհ եմ այն մոտեցումից, որը ֆուտբոլիստները ցուցաբերեցին։ Բոլորը աշխատում են, նվիրված են, որպեսզի հասնենք արդյունքի»,- ՈՒԵՖԱ Ազգերի լիգայի առաջին մրցափուլի Հայաստան-Լատվիա հանդիպումից հետո...
21:53 07/09/2024Հայաստանի հավաքականը խոշոր հաշվով հաղթեց ԼատվիայինՈՒԵՖԱ Ազգերի լիգայի խաղարկության շրջանակում Երևանի Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում Հայաստան-Լատվիա հանդիպումն ավարտվեց Հայաստանի հավաքականի հաղթանակով՝ 4-1 հաշվով։ Առաջին...
19:21 07/09/2024Հակոբ Աբրահամյան. Կարևոր է, որ Հայաստանում պարալիմպիկ սպորտաձևերի զարգացմանն ավելի մեծ ուշադրություն դարձնելՍեպտեմբերի 6-ին Հայկական բարեգործական ընդհանուր միության (ՀԲԸՄ) Ֆրանսիայի մասնաճյուղի գրասենյակում տեղի է ունեցել հանդիպում Փարիզում ընթացող Պարալիմպիկ ամառային խաղերին մասնակցող հայ մարզիկների՝...

14:45 18/12/2021В Армении скончался боксер Баграт ОганянПосле продолжительной болезни ушел из жизни чемпион Европы по боксу среди молодежи, бронзовый призер европейского первенства Баграт Оганян.
13:10 17/12/2021Генрих Мхитарян: Мы можем побороться с этими командами и преподносить сюрпризыГлавный тренер сборной Армении по футболу Хоакин Капаррос после жеребьевки групповой стадии турнира Лиги Наций дал первые комментарии официальному сайту ФФА: «Мы оказались в очень сильной группе, где...
11:16 17/12/2021Известны соперники сборной Армении по футболу по Лиге НацийСтали известны соперники сборной Армении по Лиге Наций, сообщается на сайте Федерации футбола Армении.
12:14 13/12/2021Чемпионата мира в Ташкенте: на помост выйдет тяжелоатлет Андраник КарапетянСегодня, 13 декабря, на помосте спорткомплекса «Юнусабад» в Ташкенте, где продолжается Чемпионат мира по тяжелой Атлетике 2021 года, состоится 7-й день турнира.
14:00 09/12/2021Арсен Захарян – лучший молодой футболист России 2021 годаАтакующий полузащитник «Динамо» и сборной России Арсен Захарян стал лауреатом премии «Первая пятерка», которую Детская футбольная лига имени Виктора Горлова вручает лучшему молодому футболисту года в...
15:02 08/12/2021Карен Налбандян – инспектор судей матча «Зенит» - «Челси»8 декабря в Санкт-Петербурге состоится ответный матч шестого тура группового этапа Лиги чемпионов УЕФА «Зенит» (Россия) - «Челси» (Англия).
15:35 07/12/2021Месси и Роналду вошли в символическую сборную мира-2021Обладатель "Золотого мяча"-2021 нападающий французского "Пари Сен-Жермен" и сборной Аргентины Лионель Месси попал в символическую сборную мира по итогам года по версии Международной федерации...
16:32 06/12/2021Карен Хачанов: «Мечта детства осуществилась! Мы чемпионы мира!»Российский теннисист армянского происхождения Карен Хачанов прокомментировал победу сборной России на Кубке Дэвиса.
12:13 06/12/2021Армянские тяжелоатлеты сегодня отправятся в Ташкент – на чемпионат мираВ столице Узбекистана Ташкенте стартует чемпионат мира по тяжелой атлетике. Очередное мировое первенство пройдет 7-17 декабря. Армению на чемпионате представят: Рафик Арутюнян (81 кг), Андраник...
11:16 04/12/2021В Дубае прошла шестая партия матча за мировую шахматную корону: Непомнящий уступил КарлсенуРоссийский гроссмейстер Ян Непомнящий уступил норвежцу Магнусу Карлсену в шестой партии матча за мировую шахматную корону.
13:04 03/12/2021Назвавший Эрдогана «Гитлером нашего века» турецкий игрок НБА Энес Кантер сменил фамилиюТурецкий центровой клуба НБА «Бостон Селтикс» Энес Кантер официально сменил фамилию. Об этом сообщает портал The Athletic. Теперь в документах игрока будет написано Энес Кантер Фридом. Кантер — это...
11:40 03/12/2021Криштиану Роналду забил 800-й и 801-й голы в карьереКриштиану Роналду в четверг, 2 декабря 2021 года, в матче АПЛ с «Арсеналом» (3:2) забил 800-й гол в карьере.
13:56 02/12/2021Тигран Барсегян возглавил рейтинг самых дорогих футболистов в КазахстанеАвторитетный портал «Transfermarkt» обновил трансферные стоимости игроков казахстанской Премьер-лиги, сообщает корреспондент KazFootball.kz.
12:03 02/12/2021Борец Малхас Амоян возглавляет рейтинговую таблицу Международной федерации борьбы в весовой категории 72 кгАрмянский борец греко-римского стиля, действующий чемпион мира и Европы среди молодежи Малхас Амоян возглавил рейтинговую таблицу международной федерации борьбы (UWW).
11:50 02/12/2021Генрих Мхитарян: Мне нравится новая позиция в «Роме»Армянский полузащитник «Ромы» Генрих Мхитарян прокомментировал свою позицию в команде. «Мне нравится новая позиция, я больше играю в мяч и у меня больше пространства. Я наслаждаюсь этой ролью», —...
20:34 30/11/2021Матч женского ЧМ Армения - Норвегия остался незавершенным из-за тумана30 ноября состоялся матч отборочного цикла женского чемпионата мира по футболу 2023 года между Арменией и Норвегией.
19:43 30/11/2021Магнус Карлсен и Ян Непомнящий сыграли четвертую партию за титул чемпиона мира вничьюРоссийский гроссмейстер Ян Непомнящий сыграл вничью четвертую партию матча за мировую шахматную корону с норвежцем Магнусом Карлсеном.
12:58 30/11/2021Лионель Месси в 7-й раз удостоился «Золотого мяча»Церемония вручения «Золотого мяча» престижного журнала «France Football» состоялась в Театре Шатле в Париже.
10:38 29/11/2021«Рома» обыграла «Торино», Генрих Мхитарян стал автором голевой передачи«Рома» обыграла «Торино» (1:0) в матче 14-го тура чемпионата Италии. Как пишет «Спорт-Экспресс», единственный мяч забил Тэмми Абрахам. Игра проходила в спокойном темпе, а исход поединка решил...
09:41 26/11/2021Япония примет решение о возможности бойкота зимней Олимпиады ПекинеМинистр иностранных дел Японии Ёсимаса Хаяси в пятницу заявил в интервью газете Nikkei, что правительство страны в подходящее время примет решение касательно возможности бойкота предстоящих зимних...